Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 15:09   #3081
: gluhi i nijemi :


ja sam te samo pitala pod što se to lidija prodaje, nisam ušla u temu šovinizma, pronalaska poslova itd.
dakle, pitala sam te pod što se to lidija prodaje
i nisi mi odgovorila
i rekla si da smo to već prožvakali
i sad već nekoliko postova vrtimo praznu slamu jer ti ne kužiš o čemu ja pričam, a bome ni ja ne kužim kako mi umjesto ta tri posta nisi mogla jednostavno napisati - lidija se prodaje za .......... dopiši funkciju ili rabotu po želji.


i zato sam ja napisala drolija kad već ti nisi htjela.
ili wanabedrolja.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:54   #3082
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako jednostavno. Mamekica je dobro objasnila:
Mnogi od tih odnosa su manje ili više ucjenjivački. Ne svi, ali neki jako dobro i spretno koriste poziciju moći.
Jasno da nije uvijek jednostavno (iako znam prilično slučajeva gdje se žena sama kompromitira), uostalom netko je stavio onaj članak gdje je žena napravila sve pa nije upalilo ali se borila i to sama. Razumijem i ne osuđujem, ali ne podržavam defetistički stav. Boriti se treba naučiti, treba biti pametan i imati muda za neke stvari. Bilo bi divno i kad bi se žene za promjenu solidarizirale. One, koje su se izborile da bi mi danas imale pravo glasa, su prošle pakao zbog toga, a danas se šuti.
Perfidne igrice, moj stav je, wanna play, let's play. I ne govorim zato što nemam iskustva u radu (gotovo isključivo) s muškarcima.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:04   #3083
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
: gluhi i nijemi :


ja sam te samo pitala pod što se to lidija prodaje, nisam ušla u temu šovinizma, pronalaska poslova itd.
dakle, pitala sam te pod što se to lidija prodaje
i nisi mi odgovorila
i rekla si da smo to već prožvakali
i sad već nekoliko postova vrtimo praznu slamu jer ti ne kužiš o čemu ja pričam, a bome ni ja ne kužim kako mi umjesto ta tri posta nisi mogla jednostavno napisati - lidija se prodaje za .......... dopiši funkciju ili rabotu po želji.


i zato sam ja napisala drolija kad već ti nisi htjela.
ili wanabedrolja.

Prodaje (i) tijelo pod pjevanje. Isuse.
I to da je netko drolja si ti rekla. Ne stavljaj mi riječi u usta. Ja nikad nikog nisam nazvala droljom ma za što koristio svoje tijelo.
Njegovo je, nek s njim radi što hoće.

I nemoj mi samo sad opet da je u tom poslu to normalno i ne može se uspjeti jer smo to već prožvakali i pokazali da nije tako.
To sam koristila kao primjer kako lako padamo na to da se nešto ne može bez toga i toga. I onda se čudimo ko pura dreku što se to preslikava i na druge poslove.
Ma dajte više.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:13   #3084
Quote:
pipi21 kaže: Pogledaj post
Jasno da nije uvijek jednostavno (iako znam prilično slučajeva gdje se žena sama kompromitira), uostalom netko je stavio onaj članak gdje je žena napravila sve pa nije upalilo ali se borila i to sama. Razumijem i ne osuđujem, ali ne podržavam defetistički stav. Boriti se treba naučiti, treba biti pametan i imati muda za neke stvari. Bilo bi divno i kad bi se žene za promjenu solidarizirale. One, koje su se izborile da bi mi danas imale pravo glasa, su prošle pakao zbog toga, a danas se šuti.
Perfidne igrice, moj stav je, wanna play, let's play. I ne govorim zato što nemam iskustva u radu (gotovo isključivo) s muškarcima.
Kužim i podržavam da se treba boriti. Jer kaj...joj pa to je za taj posao normalno (vezano za primjer gore). Sutra to može doći na red za bilo koje zanimanje. Kao kaj ti je malo daš pikice/slikice : ishlapjela žuži : i na konju si. Muškarci ionako vode svijet. Drugačije se ne može.
Ma...
Isuse ...baš se iznerviram

Zadnje uređivanje Hilda : 24.07.2017. at 16:34.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:25   #3085
Ili kao što Balzak piše u fiziologiji braka. Sudbina žene i njezina jedina slava su u tome što uzrokuje lupanje muških srdaca
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:41   #3086
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Prodaje (i) tijelo pod pjevanje. Isuse.
I to da je netko drolja si ti rekla. Ne stavljaj mi riječi u usta. Ja nikad nikog nisam nazvala droljom ma za što koristio svoje tijelo.
Njegovo je, nek s njim radi što hoće.

I nemoj mi samo sad opet da je u tom poslu to normalno i ne može se uspjeti jer smo to već prožvakali i pokazali da nije tako.
To sam koristila kao primjer kako lako padamo na to da se nešto ne može bez toga i toga. I onda se čudimo ko pura dreku što se to preslikava i na druge poslove.
Ma dajte više.
Nisam ih stavila, napisala sam da sam ja to rekla. A prodaja tijela zvuči malo droljasto, zar ne?

Da, u tom poslu to jest postao standard (barem na onoj najpopularnijoj sceni - pop/R&B/hip hop) što i dalje ne znači da se bez toga ne može uspjeti.
Netko će to raditi na lidija način, a netko na natalidizdar način.
No, svi su svjesni da se u pjevačice itekako gleda, osim što ih se sluša.



Ok, oprosti, davim.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 16:51   #3087
Pa evo i ja bi gledala na HTVu nekog zgodnom muškarca, ali mi stalno nude u glavnim informativnim ili zabavnim emisijama nekakvu krmad. Dočim žene, ako nisu elegantne, završe u ranojutarnjim penzionerskim budnicama
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:20   #3088
A da. Il su pederi

Sve ok xeno. Kužim i ja da nekad pričam nerazumljivo. Ništa što mislim ili kažem nije upereno protiv spola bilo kojeg.

Testirala sam sad na sinu uz ručak. Malo smo se svađali al shvatio je na kraju. Naravno. Bolje mu je
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:55   #3089
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post

Testirala sam sad na sinu uz ručak. Malo smo se svađali al shvatio je na kraju. Naravno. Bolje mu je
Jao, baš si razmišljam kako će to izgledati s dvojicom, ići ću im na živce sigurno. Osuđena sam na muške, jednostavno je tako.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 17:38   #3090
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Mojim prijateljicama i poznanicama je bio nudjen seks od strane nadredjenih i iznenadjena sam ucestalosti te pojave. To nisu bili ni lijepi, ni bajkoviti, ni romanticni, ni empowering momenti.
Boldala sam ti ključno - zloupotrebu položaja moći.

Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Bilo bi super kad bi znala kada su muškarci ovdje a i šire dobili opće pravo glasa.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Aktivno_bira%C4%8Dko_pravo

https://sh.wikipedia.org/wiki/Imovinski_cenzus
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Da, jer je u istoj poziciji bila i većina muškaraca.
Ne bih se složila. Iako je većina ljudi bila siromašna, muškarci su mogli posjedovati imetak. Žene, veći dio povijesti zapadne civilizacije, nisu; a eto, i kad su ga posjedovale, mogle su se slikati s pravom glasa. Kako je to onda ista pozicija?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 17:40   #3091
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Zato ja inzistirah toliko u onoj priči ... na nazivanju pravim imenom.
Ono...jebi se bokte kolko hoćeš, simuliraj seksualne činove, prodaj tijelo, traži tijelo, traži sex u zamjenu za što god želiš...samo nemoj to prodavat pod nešto drugo.
A koje je pravo ime? Pitam jer ja NIKAD simulaciju seksa i erotiku ne bih nazivala seksom. I obrnuto.

Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
I kakve to veze ima s droljama? Govorili smo o poslu i korištenju/traženju seksa u poslu za napredak. Što se sasvim uklapa.
Pa ne znam, ti nam objasni. Naime, one koje se seksom sa šefom penju po hijerarhiji firme mogu biti zakopčane do grla ko opatice dok one koje pokazuju sise i guzice po fotografijama mogu biti i djevice u celibatu. Zašto ih poistovjećuješ?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:18   #3092
Zato što je i jedno i drugo korištenje svojeg tijela, izgleda, erotičnosti...za posao koji nema veze s tim.
U tom kontekstu.
One koje pokazuju sise i guzice po fotografijama jer žele pokazati sise i guzice i to im je posao, nisu iz ove priče.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:32   #3093
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila. Iako je većina ljudi bila siromašna, muškarci su mogli posjedovati imetak. Žene, veći dio povijesti zapadne civilizacije, nisu; a eto, i kad su ga posjedovale, mogle su se slikati s pravom glasa. Kako je to onda ista pozicija?
Žene su posjedovale zemlju i u crnom srednjem vijeku, a u velikom dijelu Europe je i naslijeđivale.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 18:37   #3094
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Zato što je i jedno i drugo korištenje svojeg tijela, izgleda, erotičnosti...za posao koji nema veze s tim.
U tom kontekstu.
to ako pjevanje shvaćaš umjetnošću. al danas se većina pjevača bavi zabavom, ne umjetnošću, i pritom se koriste svime što publika smatra zabavnim. bez plesa i popratnog šoua o zabavi nema ni govora. također, ako predobro pjevaš, tipa kaj ja znam Barbre Streisand, bit ćeš manje zabavna (tj. manjem broju ljudi) od neke čije pjesme svatko može odpjevati zajedno s njom, čak mnogi i bolje od nje. Jednostavno zato jer se ljudi obično bolje zabave ako su u zabavu uključeni, ako pjevaju i plešu, nego ako sjede i po partituri prate jel umjetnik točno pogodio ton. A pogotovo se uključe ako vide golo dupe, ne

Da, Lidija i njoj slične daju sliku žene koja se ne slaže s mojim - očito i tvojim - idejama o tome kakva bi žena trebala biti. To je žena-objekt kojoj je glavno postignuće, što je Mamekica gore rekla, lupanje muških srdaca. Šteta da su se naše bake za to borile.

Ali nit je Lidija tome kriva, nit je njena uloga da prosvjećuje društvo i mijenja društvene stavove. Ona je tu da zaradi i, kao takva, okreće se tržištu koje najviše konzumira zabavu i nudi im ono što su oni spremni platiti. Ja mislim da bi se recimo upravo takvim stvarima o kojima ti tu govoriš trebao baviti gospon Šimleša. On je, za razliku od Lidije, za to školovan.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:28   #3095
Slažem se. Niti ne mislim da se ona mora time baviti ili biti neki drugačiji uzor bilo kome.
Ako neka žena želi biti jedino žena objekt čije je glavno postignuće lupanje muških srdaca, nek bude.
Al ono...ajmo bar u ime tih naših baka reć da je to to, a ne prenosit to na posao i glumatat kako se drugačije ne može.
Ne može se ako ne pokazuješ sise i guzice, ne može ako ne daš pikice, ne moze ako ne daš kuvertu, ne može ako nisi Jozin mali... Ne pristajem. Niš drugo.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 20:47   #3096
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ne može se ako ne pokazuješ sise i guzice, ne može ako ne daš pikice, ne moze ako ne daš kuvertu, ne može ako nisi Jozin mali... Ne pristajem. Niš drugo.
S ovim se opet ja slažem. I ne samo da se može, nego bi se zapravo i moralo. Jer inače, slijedi nam srednji vijek.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:00   #3097
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Žene su posjedovale zemlju i u crnom srednjem vijeku, a u velikom dijelu Europe je i naslijeđivale.
Prije je to bila iznimka nego pravilo. Da zena posjeduje nasljeduje zemlju trebale su imati vrasku srecu. Zene u VB ti nisu mogle ciniti skoro pa donedavno.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:36   #3098
Eugene, pročitaj bar članak na Wikipediji.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:43   #3099
Žene su mogle biti vlasnice zemlje al nisu mogle njome raspolagati bez muževog/čaćinog/itd pristanka.
borounica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:56   #3100
borounico, pročitaj bar članak na Wikipediji.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.