Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2012., 08:40   #3021
mcik jesi bila pod spinalnom ili općom anestezijom?
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 09:17   #3022
Pozdrav cure, evo jedno pitanje za trudnice i one koje su več rodile, ako ima koja od Vas da je imala problema sa tlakom u trudnoći i pila ljekove za tlak, kako Vam je prošao porod ili šta su Vam rekli kako će se odvijati porod s visokim tlakom? Kod mene u prvoj trudnoći su mi radili carski jer tlak stalno "divljao", a sad mi je ginica neki dan rekla da ne vjeruje da ću opet na carski zbog tlaka nego da je preporučljivo kod visokog tlaka da se čekaju trudovi i da prirodno rodim.... ???? Koja su Vaša iskustva? Hvala.
Ako ima itko iz Pule, ako ne bilo koja iskustva slična mojemu....
scima111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 13:21   #3023
Quote:
mcik kaže: Pogledaj post
I taj stav da nas nitko ništa ne pita - mene je s jedne strane to izludilo jer su mi tri dana stavljali gelove, dripove, bušili vodenjak, ma bože sačuvaj, da mi nisu dali epiduralnu ne znam šta bih, ali s druge strane, vjerojatno bi im postotak žena koje rađaju na carski bio pedeset puta veći samo zato što misle da to ne boli i da je to lakše. Što baš i nije istina. I ne mislim da idu prirodno jer im je to jefitnije. Npr. ja sam bila za rađanje od petka navečer do ponedjeljka navečer, prvo hrana i spavanje, struja i voda. A onda sva ta čuda koja su mi dali ne bi li nekako prirodno rodila...
Ti ne razlikujes vaginalni i prirodni porod
Da si na kraju i rodila vaginalno, u tome ne bi bilo nista prirodno nakon svega sto su ti tri dana radili

Da mi netko moze garantirati prirodan porod - sad bih potpisala
Ali posto su prirodni vaginalni vrlo vrlo rijetki, radije idem na carski nego da mi buse vodenjak, daju dripove, gelove, skacu po trbuhu ne bi li bebu istjerali van, ili ne daj boze - da ga izvlace na vakum
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 14:49   #3024
Francesca u pravu si, fulala sam i terminologiju a i ostalo Ma ne želim niti zamišljati na šta bih ličila i kako bi porod priošao da sam rodila vaginalno, kad ono tamo div od 5 i po kila. Protiv dripa sam jer je to bože sačuvaj... Da mi nisu dali epiduralnu ne bih izdržala. A i tu se opet javlja paradoks - 9 mjeseci se sve trudimo ne popiti niti lupocet kad te glava zaboli, a onda dođeš u rađaonu i nadrogirAju te sa svih strana... Spasmex, normabel, drip, gel, epidural, ma užas... Carski je izveden u općoj!
__________________
Gabrijel 14. 11. 2011.
mcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 15:06   #3025
Quote:
mcik kaže: Pogledaj post
Francesca u pravu si, fulala sam i terminologiju a i ostalo Ma ne želim niti zamišljati na šta bih ličila i kako bi porod priošao da sam rodila vaginalno, kad ono tamo div od 5 i po kila. Protiv dripa sam jer je to bože sačuvaj... Da mi nisu dali epiduralnu ne bih izdržala. A i tu se opet javlja paradoks - 9 mjeseci se sve trudimo ne popiti niti lupocet kad te glava zaboli, a onda dođeš u rađaonu i nadrogirAju te sa svih strana... Spasmex, normabel, drip, gel, epidural, ma užas... Carski je izveden u općoj!


Da su imalo humani - idmah bi te sa tolkom bebom stavili na carski a ne ovak - custo mesarenje zena

Hladni carski je puno bolja verzija od hitnog
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 19:01   #3026
Quote:
scima111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure, evo jedno pitanje za trudnice i one koje su več rodile, ako ima koja od Vas da je imala problema sa tlakom u trudnoći i pila ljekove za tlak, kako Vam je prošao porod ili šta su Vam rekli kako će se odvijati porod s visokim tlakom? Kod mene u prvoj trudnoći su mi radili carski jer tlak stalno "divljao", a sad mi je ginica neki dan rekla da ne vjeruje da ću opet na carski zbog tlaka nego da je preporučljivo kod visokog tlaka da se čekaju trudovi i da prirodno rodim.... ???? Koja su Vaša iskustva? Hvala.
Ako ima itko iz Pule, ako ne bilo koja iskustva slična mojemu....
Ja sam niskotlakaš kojem trudnoća digne tlak u neviđene visine. U prvoj trudnoći, tri dana prije 7 mjeseca dijagnosticiran mi je HELLP sindrom, hospitalizirana (u Puli) i tri dana sam bila na lijekovima za tlak prije nego su hitno morali prekinuti trudnoću (zato carski!). Koliko je hitan bio govori činjenica da su mi u 8 i 30 rekli, u 9 sam bila spremna u sali, a u 10 već budna poslije opće anestezije i majka mini princeze. U drugoj trudnoći, već u petom mjesecu tlak mi je bio 160/100, konstantno zujanje u ušima, ali bez lijekova - sve dok nisam bila hospitalizirana. Vaginalni porod nakon carskog u mom slučaju nije bila opcija, a i nakon dugotrajnih razgovora sa doktorima vidjela sam da preferiraju carski tamo gdje je carski već rađen (da ne bi došlo do unutarnjeg pucanja šavova pri vaginalnom porodu). Znam curu koja je rodila u isto vrijeme kad i ja - nije imala visoki tlak, ali pri vaginalnom porodu došlo je do problema s posteljicom, nagli napad tlaka (preko 210/170) - hitan carski, a rezultat trajne smetnje u vidnom polju, i to zbog tlaka! Ne znam tvoj slučaj scima 111, ali dobro se raspitaj i nađi dobrog liječnika da ti prati trudnoću. Moje misli su uz tebe, drži se!
__________________
Enjoy the silence!
viki 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 21:17   #3027
Quote:
viki 13 kaže: Pogledaj post
Ja sam niskotlakaš kojem trudnoća digne tlak u neviđene visine. U prvoj trudnoći, tri dana prije 7 mjeseca dijagnosticiran mi je HELLP sindrom, hospitalizirana (u Puli) i tri dana sam bila na lijekovima za tlak prije nego su hitno morali prekinuti trudnoću (zato carski!). Koliko je hitan bio govori činjenica da su mi u 8 i 30 rekli, u 9 sam bila spremna u sali, a u 10 već budna poslije opće anestezije i majka mini princeze. U drugoj trudnoći, već u petom mjesecu tlak mi je bio 160/100, konstantno zujanje u ušima, ali bez lijekova - sve dok nisam bila hospitalizirana. Vaginalni porod nakon carskog u mom slučaju nije bila opcija, a i nakon dugotrajnih razgovora sa doktorima vidjela sam da preferiraju carski tamo gdje je carski već rađen (da ne bi došlo do unutarnjeg pucanja šavova pri vaginalnom porodu). Znam curu koja je rodila u isto vrijeme kad i ja - nije imala visoki tlak, ali pri vaginalnom porodu došlo je do problema s posteljicom, nagli napad tlaka (preko 210/170) - hitan carski, a rezultat trajne smetnje u vidnom polju, i to zbog tlaka! Ne znam tvoj slučaj scima 111, ali dobro se raspitaj i nađi dobrog liječnika da ti prati trudnoću. Moje misli su uz tebe, drži se!

Hvala puno Viki na podjeljenom iskustvu, moj slučaj ti ja da ja sam pod ljekovima za tlak i van trudnoće, dobila nasljedno, jer i moji roditelji imaju tlak, pa tako i ja kojemu nikad nije nađen uzrok. Uprvoj trudnoći kao i sada u drugoj su mi odmah mjenjali lijek kojeg sam odmah počela piti, i tlak je uvijek bio pod kontrolom. Ja sam inaće kod svoje ginice se savjetovala, i ona je rekla da bi ona bez razmišljanja opet radila carski, sad nakon 30. tjedna trudnoće me je prepustila kod ginice u bolnicu da sam kod njih svaka 2 tjedna na kontrolama da mi nebi tlak naglo skočio kao i prvoj trudnoći kada sam bila hospitalizirana u 35. tjednu trudnoće i u 38. tjednu su mi radili carski.
Sada sam opet izabrala istu ginicu u bolnici što mi je vodila i prvu trudnoću i carski mi radila (dr.Gattoni), ali ona za sada, pošto je tlak još uvije u granicama do 140/90, ne vidi razloga za carski, a i beba se još nije okrenula glavicom dolje,a i dr. Kuharić na ultrazvuku mi je rekao da se tu nema se o čemu raspravljati da se ide na carski, pogotovo ako se beba ne okrene.
Kad se sjetim u prvoj trudnoći koliko je moj muž s doktorima pregovarao da mi se carski napravi, jer su i onda htjeli ćekati termin, ajmeeee, više neznam ni ja sama.... 02.02. imam opet ultrazvuk i pregled pa ću vidjeti šta kažu....
Hvala ti još jednom...
scima111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 10:31   #3028
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
nije svaki zadak isti i nije svaka zena kojoj je beba okrenuta na zadak kandidat za vaginalni porod. neke jesu i uopce ne mora znaciti da takav porod mora biti tezak
ja sam samo rekla što je nama rekla jedna sestra,naravno da nije uvijek ista situacija(ne treba sve doslovno shvačati)
niksa66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 19:48   #3029
Quote:
scima111 kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure, evo jedno pitanje za trudnice i one koje su več rodile, ako ima koja od Vas da je imala problema sa tlakom u trudnoći i pila ljekove za tlak, kako Vam je prošao porod ili šta su Vam rekli kako će se odvijati porod s visokim tlakom? Kod mene u prvoj trudnoći su mi radili carski jer tlak stalno "divljao", a sad mi je ginica neki dan rekla da ne vjeruje da ću opet na carski zbog tlaka nego da je preporučljivo kod visokog tlaka da se čekaju trudovi i da prirodno rodim.... ???? Koja su Vaša iskustva? Hvala.
Ako ima itko iz Pule, ako ne bilo koja iskustva slična mojemu....
Evo,ja sam rodila na carski,ali zbog fetalne acidoze do koje je došlo jer se nisam otvarala,a prenijela sam 3 tjedna.Visoki tlak190/120 sam dobila u 16 tjednu i od onda san na lijekovima,no to nije bila indikacija za carski jer su tablete držale tlak 130/90...Moja je prijateljica u isto rodilištu prije 9 mj rodila...u prvoj trudnoći hitan carski zbog tlaka koji nije liječila tabletama..a u ovoj..kako je bio liječen tabletama i one su ga držale urednim rodila je vaginalno,između te dvije trudnoće je prošlo 7 godina-mislim da je to bitan podatak.Riječ je Ri rodilištu.Eto..ako sam pomogla...
cica ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 20:48   #3030
Quote:
viki 13 kaže: Pogledaj post
Bok!
Evo da podijelim moje iskustvo. Dva carska - bez da sam ih željela. Krive su komplikacije u tudnoći, ali sada znam da tko god može neka pita, traži, moli i prekljinje za caski rez. Hodala sam isti dan (sporo ko puž), sutradan samostalno, a četvti dan sam slobodno mogla kući (nažalost, politika je ostati 7 dana dok ne izvade konce). Ja sam na svoju ruku izašla 5. dan i vratila se 7. da skinem konce. I tražila sam potpunu anesteziju - pravilo je da se poštuju želje pacijentice! Što se tiče daljnjih trudnoća - jednom carski - uvijek carski. Znam majku koja ima troje djece i tri carska reza. A pouzdano znam da bi i supruzi uvijek glasali za carski, hi, hi, hi!
sori ako sam krivo shvatila, al tražila si potpunu anesteziju dok su skidali konce il za vrime carskog
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 22:20   #3031
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
sori ako sam krivo shvatila, al tražila si potpunu anesteziju dok su skidali konce il za vrime carskog
skidanje konca ni ne osjetiš

evo da i ja napokon podijelim svoje iskustvo - da moram ponovo rađati, ponovo bi odabrala carski. pod općom. na carskom barem znaš kaj te otprilike čeka. s vaginalnim se nikad ne zna. previše sam žena sad u rodilištu upoznala koje su završile na carskom nakon 16h trudova i jalovih pokušaja vaginalnog rađanja. to je valjda najgora kombinacija, kad te rasture na sve strane.
uglavnom, jedino kaj mi je stvrano bilo grozno to je prvih nekoliko dizanja. ostalo se sve da izdržat.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 23:36   #3032
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
na carskom barem znaš kaj te otprilike čeka.
hm... ne kužim logiku. Činjenica je da je veća stopa mortaliteta rodilja kod poroda carskim rezom. To je VELIKA OPERACIJA i nikad se ne zna što može poći krivo...

A sam po sebi nije bolji ni za bebu (takav je porod faktor neurorizika). Bolji je za rodilju i za dijete samo ako je stvarno potreban.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 17:22   #3033
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
hm... ne kužim logiku. Činjenica je da je veća stopa mortaliteta rodilja kod poroda carskim rezom. To je VELIKA OPERACIJA i nikad se ne zna što može poći krivo...

A sam po sebi nije bolji ni za bebu (takav je porod faktor neurorizika). Bolji je za rodilju i za dijete samo ako je stvarno potreban.
dva puta sam rodila na carski i opet bih tako.
po meni je bolje za dijete jer na carski rađaš ako imaš kakve komplikacije. prva trudnoća dijete na zadak i gest. dijabetes.druga trudnoća : mala razlika od prvog CR, gest. dijabetes, mekonijska plodna voda
nela30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 18:54   #3034
Pa da, bolje je kad je došlo do komplikacija, ali ne i kad nam se sprdne da rodimo carskim jer nam se to čini lakše / damskije / što god. A ima i takvih!
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 19:01   #3035
Mene ko crnog vraga zanima koje su to Severinine komplikacije da joj je indiciran i ugovoren carski
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 19:24   #3036
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
sori ako sam krivo shvatila, al tražila si potpunu anesteziju dok su skidali konce il za vrime carskog
Konce si možeš i sama skinuti - prerežeš škarama i povučeš pincetom.
Potpuna anestezija za vrijeme carskog reza - ne mogu podnijeti pomisao da slušam što se dešava, a ja ne mogu vidjeti niti osjetiti.
__________________
Enjoy the silence!
viki 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 20:44   #3037
Quote:
viki 13 kaže: Pogledaj post
Konce si možeš i sama skinuti - prerežeš škarama i povučeš pincetom.
Potpuna anestezija za vrijeme carskog reza - ne mogu podnijeti pomisao da slušam što se dešava, a ja ne mogu vidjeti niti osjetiti.
aha i mislila sam tako. ja sam imala spinalnu, i nikad ne bi potpunu ako budem opet morala na carski. super osjećaj dok vade bebicu, a meni je anesteziolog priča viceve tako da nisam ni mislila da me režu. a vjerujem da nas nečim malo i ošamute
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 20:46   #3038
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Mene ko crnog vraga zanima koje su to Severinine komplikacije da joj je indiciran i ugovoren carski
al je rodila? bogati ima 4 banke i ja bi na carski da sam ona
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2012., 20:56   #3039
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
skidanje konca ni ne osjetiš

evo da i ja napokon podijelim svoje iskustvo - da moram ponovo rađati, ponovo bi odabrala carski. pod općom. na carskom barem znaš kaj te otprilike čeka. s vaginalnim se nikad ne zna. previše sam žena sad u rodilištu upoznala koje su završile na carskom nakon 16h trudova i jalovih pokušaja vaginalnog rađanja. to je valjda najgora kombinacija, kad te rasture na sve strane.
uglavnom, jedino kaj mi je stvrano bilo grozno to je prvih nekoliko dizanja. ostalo se sve da izdržat.

zanima me zasto opca--jesi li imala neugodna iskustva pod spinalnom?
Ili si imala opcu pa i ne znas kako je sa spinalnom?
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 08:29   #3040
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
Pa da, bolje je kad je došlo do komplikacija, ali ne i kad nam se sprdne da rodimo carskim jer nam se to čini lakše / damskije / što god. A ima i takvih!
zasto ne? zasto ja nemam pravo odabrati nacin porodjaja? i platiti razliku npr ako je u tome stvar. ocu li epi ili ne, ocu li carski ili ne.... sve bi to trebao biti izbor ukoliko je moguce.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.