Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2012., 21:34   #61
Quote:
Lazimir kaže: Pogledaj post
Da meni je to zajebancija koji svaki dan sjedim i vozim novu kiu ceed od 'bijednih' 100 konja,kao i drugi vlasnici novog ceeda,kojih više niti ne pišu na ovoj temi jer im je valjda više pun kufer tog pljuvanja po autu kak ne ide,pa jel to najbitnije.Ovo je obiteljski auto,ljudi ga takvog kupuju i doživljavaju. Dvadeset godina sam u svom poslu također vozio od jugića do superba,passata,honde,bmw-a i ne znam sve kakvih vozila.
Bravo Lazimire! I meni je zajebancija voziti novu kiu ceed s tih bijednih 100 konjića. Ipak sam zadovoljan. 26 g. profesionalno vozio vozila visoke poslovne klase (službeno), a privatno od fiće, stjadina, lade.... Čudim se nekima na ovom forumu kojima je vožnja radno mjesto (kao i meni do prije nekoliko god.) a traže ga u obiteljskom autu. Moram napomenuti da i ovi iz visokih klasa imaju jako, jako puno mana i kvarova. O ovim očekivanjima o konjima na kotaču i motoru neću ni slova jer bi se upustio u polemiku a to mi stvarno nije cilj. Ispričavam se ako sam nekoga uvrijedio. Reagirao sam samo zato jer se već na nizu stranica piše stalno jedno te isto i ova tema postaje .....
zlajo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 22:12   #62
tema se razvlači jer neki stalno osjećaju potrebu braniti nešto što je loše.

u čemu je problem? stvarno ne shvaćam.
da nebi netko....pisal sam isto tako da je renaultov 2,2 dizel loš, da chryslerov 2,5 D nije vrijedan novaca (samo da spomenem one koje imam)...ali ne vidim zašto se nebi pisalo da je mazdin 1,8 sranje i da je HY/kia 1,6 dizel loš.

to kakav auto tebi zlajo paše...tko ti to može zabraniti?
ako je tebi ceed dobar, sve 5. ali koju vražiju mater se moraš očešat o mene?

o kvarovima nisam ni pričal. znači- podjebavaš.
o performansama auta- ako tebe zadovoljava, opet 5. ali je taj motor skoro pa na samom začelju od svih motora u klasi. svi ostali 1,6 dizeli daju puno, puno više.

i sad...da kažeš: tebi je takav dobar, OK.
ali ne. to mora biti: tko misli da motor ne valja, taj je budala. e pa hvala.
možda nije direktno, ali i u rukavicama se vidi što želiš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 22:45   #63
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tema se razvlači jer neki stalno osjećaju potrebu braniti nešto što je loše.

u čemu je problem? stvarno ne shvaćam.
da nebi netko....pisal sam isto tako da je renaultov 2,2 dizel loš, da chryslerov 2,5 D nije vrijedan novaca (samo da spomenem one koje imam)...ali ne vidim zašto se nebi pisalo da je mazdin 1,8 sranje i da je HY/kia 1,6 dizel loš.

to kakav auto tebi zlajo paše...tko ti to može zabraniti?
ako je tebi ceed dobar, sve 5. ali koju vražiju mater se moraš očešat o mene?

o kvarovima nisam ni pričal. znači- podjebavaš.
o performansama auta- ako tebe zadovoljava, opet 5. ali je taj motor skoro pa na samom začelju od svih motora u klasi. svi ostali 1,6 dizeli daju puno, puno više.

i sad...da kažeš: tebi je takav dobar, OK.
ali ne. to mora biti: tko misli da motor ne valja, taj je budala. e pa hvala.
možda nije direktno, ali i u rukavicama se vidi što želiš.
Jebote,tebe svi napadaju.Čovjek ti je samo napisao da ne tražiš radno mjesto u ovom autu,jer to nije radni auto.Sjedi u Octaviu tdi od 100 i nešto konja i ori s njom,auto ide ko zmaj.Hoće ti reći ko i ja ak sve vidiš kroz ks i Nm i isključivo po tome vrednuješ auto,onda je dalje o tome sve besmisleno raspravljati i upravo se na to svelo.I ovdje niko toliko ne brani ovaj auto,već uglavnom zdušno pljuju po njemu i sve se svodi na jebeni motor.Koji će mi k..... motor kad se sjebem negdje u pm il me kreten sa 200 ks raspizdi iz zavoja.Ja sam u odnosu na uloženo dobio za sada dobar auto,a vrijeme će dalje pokazati.
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 22:55   #64
Ja sam potencijalni kupac i mislim da imam pravo komentirat ono sto sam imao prilike isprobati, a isprobao sam 1.4 benzin 100 ks, 1.4 dizel 90 ks i 1.6 dizel 128 ks.

1.4 benzin i 1.4 dizel su odlicno pogodjeni u tom autu, 1.6 dizel je banana i TOCKA.

Zasto bih izvalio tolike novce za tog dizela koji navodno ima 128 ks kad on ne ide tako, ide kao da ima 100 ks, gdje je nestalo tih 28 ks koji postoje na papiru i na njih se mora platiti cestarina, osiguranje, porez i sta ja znam jos.

P.S. Malo je off topic, Hyundai ima isti problem sa 1.6 benzin motorom u Velosteru, na papiru hrpa konja a auto ne ide nikuda, mozda ta oba auta imaju isti prijenos koji pojede snagu??
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 07:55   #65
[QUOTE=MaliZeleni10;41871374]Ja sam potencijalni kupac i mislim da imam pravo komentirat ono sto sam imao prilike isprobati, a isprobao sam 1.4 benzin 100 ks, 1.4 dizel 90 ks i 1.6 dizel 128 ks.

1.4 benzin i 1.4 dizel su odlicno pogodjeni u tom autu, 1.6 dizel je banana i TOCKA.

Zasto bih izvalio tolike novce za tog dizela koji navodno ima 128 ks kad on ne ide tako, ide kao da ima 100 ks, gdje je nestalo tih 28 ks koji postoje na papiru i na njih se mora platiti cestarina, osiguranje, porez i sta ja znam jos.

Vozio sam 1.4 CRDI/90 ks (kažu da je to motor iz novog RIJA), ali nisam od 128 ks. Ipak imam dojam da je 90 ks premalo za takav auto, a uz to 1.4. Solidno ide! Probat ću i 128 ks, pa da vidimo . Čovjek je rekao da jači bolje vuče, i da je bolji izbor na duge staze.
Vjerojatno je ovaj manji podešen za gradsku vožnju jer ima do 100 km za 13,50 sek, a max. ok.moment čak na 1500 /220 nm, a jači tek od 1900/260 nm, ali i ubrzanje do 100 km za 10,90 sek.
1.4 CRDI ima i najveći prijenosni omjer diferencijala od 4,188, a od 128 ks od 3,941, pa i to utječe na vožnju.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 09:24   #66
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tema se razvlači jer neki stalno osjećaju potrebu braniti nešto što je loše.

u čemu je problem? stvarno ne shvaćam.
da nebi netko....pisal sam isto tako da je renaultov 2,2 dizel loš, da chryslerov 2,5 D nije vrijedan novaca (samo da spomenem one koje imam)...ali ne vidim zašto se nebi pisalo da je mazdin 1,8 sranje i da je HY/kia 1,6 dizel loš.

to kakav auto tebi zlajo paše...tko ti to može zabraniti?
ako je tebi ceed dobar, sve 5. ali koju vražiju mater se moraš očešat o mene?

o kvarovima nisam ni pričal. znači- podjebavaš.
o performansama auta- ako tebe zadovoljava, opet 5. ali je taj motor skoro pa na samom začelju od svih motora u klasi. svi ostali 1,6 dizeli daju puno, puno više.

i sad...da kažeš: tebi je takav dobar, OK.
ali ne. to mora biti: tko misli da motor ne valja, taj je budala. e pa hvala.
možda nije direktno, ali i u rukavicama se vidi što želiš.
Vidim da ne shvaćaš. Ja se tebi nisam ni obračao, već ti mene prozivaš i stavljaš mi u usta riječi koje nisam izrekao. No, nema veze. I dalje tvrdim da Ceed s 1,4 motorom ide iznenađujuće dobro. Imam ga mjesec dana i to govorim iz tog iskustva i nadam se da će tako biti i dalje. O dizelu nisam napisao ni slova jer ga nisam ni vozio. Čuo sam ovdje na forumu da nije ono što se od njega očekuje. Neki su ovdje spomenuli mjenjač i diferencijal (s razlogom) i ustvrdili da su omjeri pojedinih brzina i dif. - različiti. Dakle, nigdje nisam nešto favorizirao ili hvalio. Ti teh. podaci su dostupni i lako se sve može izračunati i nakon toga u praksi isprobati, te vidjeti koliko teorija i praksa odstupaju. Volio bih da o tome ovdje više pišemo, a ne da odgovaramo na nečije paranoične ispade.
zlajo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 11:01   #67
Quote:
Lazimir kaže: Pogledaj post
Jebote,tebe svi napadaju.Čovjek ti je samo napisao da ne tražiš radno mjesto u ovom autu,jer to nije radni auto.Sjedi u Octaviu tdi od 100 i nešto konja i ori s njom,auto ide ko zmaj.Hoće ti reći ko i ja ak sve vidiš kroz ks i Nm i isključivo po tome vrednuješ auto,onda je dalje o tome sve besmisleno raspravljati i upravo se na to svelo.I ovdje niko toliko ne brani ovaj auto,već uglavnom zdušno pljuju po njemu i sve se svodi na jebeni motor.Koji će mi k..... motor kad se sjebem negdje u pm il me kreten sa 200 ks raspizdi iz zavoja.Ja sam u odnosu na uloženo dobio za sada dobar auto,a vrijeme će dalje pokazati.
auto sa 5 vrata, klimom, ABS-om, centralnom bravom i da što dulje traje, bez obzira na sve ostalo, sam tražio 1998 godine.
i kupil sam ga takvog, jer sam znao za što će mi služiti.

nisam nigdje ni rekao da je kia radni auto. da mi ju kupe na poslu, vozil bi ju bez riječi.
ali da bi svoje novce dal za nju, to nikad. barem ne sad, 2012. godine.

drugim riječima: u MOM slučaju, jebeš 7 godina garancije, nepokvarljivost i čvrstoću ako mi je muka sjest u njega zbog jadnog motora.
ti imaš drugačije posložene zahtjeve, OK što se mene tiče.
Quote:
zlajo10 kaže: Pogledaj post
Vidim da ne shvaćaš. Ja se tebi nisam ni obračao, već ti mene prozivaš i stavljaš mi u usta riječi koje nisam izrekao. No, nema veze. I dalje tvrdim da Ceed s 1,4 motorom ide iznenađujuće dobro. Imam ga mjesec dana i to govorim iz tog iskustva i nadam se da će tako biti i dalje. O dizelu nisam napisao ni slova jer ga nisam ni vozio. Čuo sam ovdje na forumu da nije ono što se od njega očekuje. Neki su ovdje spomenuli mjenjač i diferencijal (s razlogom) i ustvrdili da su omjeri pojedinih brzina i dif. - različiti. Dakle, nigdje nisam nešto favorizirao ili hvalio. Ti teh. podaci su dostupni i lako se sve može izračunati i nakon toga u praksi isprobati, te vidjeti koliko teorija i praksa odstupaju. Volio bih da o tome ovdje više pišemo, a ne da odgovaramo na nečije paranoične ispade.
nisi se meni obraćal? daaa

imam na poslu dva i30 i odmah sam rekao da za 1400 ccm, taj benzinac odlično vuče. vjerojatno najbolji N/A 1,4 koji ima na tržištu.
ali......isto tak sam rekao da treba vidjeti kak će se motor ponašati za par godina. alu cilindri nisu baš dobitak za vlasnike. a najbolji dokaz je da su u novom modelu motor preradili i smanjili mu snagu, jer je ovaj od 109 KS bio prenabrijan.

mjenjač i dif nemaju veze na taj način.
na stranu omjeri. nijedan drugi auto ne pojede 25% snage motora. nijedan.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 11:23   #68
Quote:
zlajo10 kaže: Pogledaj post
Vidim da ne shvaćaš. Ja se tebi nisam ni obračao, već ti mene prozivaš i stavljaš mi u usta riječi koje nisam izrekao. No, nema veze. I dalje tvrdim da Ceed s 1,4 motorom ide iznenađujuće dobro. Imam ga mjesec dana i to govorim iz tog iskustva i nadam se da će tako biti i dalje. O dizelu nisam napisao ni slova jer ga nisam ni vozio. Čuo sam ovdje na forumu da nije ono što se od njega očekuje. Neki su ovdje spomenuli mjenjač i diferencijal (s razlogom) i ustvrdili da su omjeri pojedinih brzina i dif. - različiti. Dakle, nigdje nisam nešto favorizirao ili hvalio. Ti teh. podaci su dostupni i lako se sve može izračunati i nakon toga u praksi isprobati, te vidjeti koliko teorija i praksa odstupaju. Volio bih da o tome ovdje više pišemo, a ne da odgovaramo na nečije paranoične ispade.
sto se tice 1.4 imho, nemoze biti brz (i nije), al koliko ljudi danas šalta na 1500rpm, vjerojem da je njima i vise nego dovoljan.

ja bih ipak 1.6 izabrao kad bi mogao birati, za prvo auto u obitelji... za ženu može i 1.0.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 11:37   #69
Ima nešto i u percepciji; novi auti su bolje izolirani pa se nema osjećaj naglog ubrzavanja kao kod starijih auta koji su bučili. Isto tako sam jednom izgubio okladu jer sam mislio da je škoda felicija veća od fabije (prva generacija) ali nije.
Štoperice u ruke i mjerit...
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:16   #70
Ljudi moji, sve je to relativno i svi ste na neki način u pravu. Ja kao laik za "dizele" sam se vozio i u KIJI CEED-karavanu s 115 dizela, u 1.6 sa 90 ks i nisam imao dojmove da ne ide, da je previše trom motor. Moramo biti svjesni da s ovom "nabrijanom" cijenom se neće baš prodavati sa 128 ks i bogatom opremom! Izgleda da je motor od 110/128 ks napravljen da dugo radi, malo troši. Vjerojatno će s faceliftom doći i "živahniji" motor. Da taj motor ne valaj, ne bi ga ugrađivali i prodavali na EU tržištu gdje je golf/astra/focus.
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:25   #71
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
....

imam na poslu dva i30 i odmah sam rekao da za 1400 ccm, taj benzinac odlično vuče. vjerojatno najbolji N/A 1,4 koji ima na tržištu.
ali......isto tak sam rekao da treba vidjeti kak će se motor ponašati za par godina. alu cilindri nisu baš dobitak za vlasnike. a najbolji dokaz je da su u novom modelu motor preradili i smanjili mu snagu, jer je ovaj od 109 KS bio prenabrijan.
.....
Ček ček, jel ti 1.4 motori imaju alu blok sa čeličnim košuljicama ili je komplet cilindar alu, ili možda nikasil???
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:30   #72
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
sto se tice 1.4 imho, nemoze biti brz (i nije), al koliko ljudi danas šalta na 1500rpm, vjerojem da je njima i vise nego dovoljan.

ja bih ipak 1.6 izabrao kad bi mogao birati, za prvo auto u obitelji... za ženu može i 1.0.
Da i ja bih auto s mnogo više konjice kad bi to financije dozvoljavale. Konja nikad dosta. Ali uz cijenu auta tu su osiguranje, registracije i razne pm., a treba nešto i u tank. Imajući dobro iskustvo sa mojom starom kiom, raspolažući s određenom sumom love odluka je pala na Ceed 1.4 100 ks. Šaltati sam davno nučio sve od traktora, os. automobila, kamiona i mnogih drugih vozila. Zato pokušavam što objektivnije pisati o autu koji vozim i koji je tema ovog foruma.
zlajo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:40   #73
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Ček ček, jel ti 1.4 motori imaju alu blok sa čeličnim košuljicama ili je komplet cilindar alu, ili možda nikasil???
gamma je koliko ja znam komplet alu.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 12:48   #74
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
gamma je koliko ja znam komplet alu.
ma više ne znam kom vjerovat:

Key Engine Components:Aluminum-intensive Construction: The Nu engine features an aluminum block, cylinder head and crank. The new block is 30-percent lighter than the Beta’s iron block, shedding more than 74 pounds. It also features cast iron cylinder liners to improve strength.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 13:39   #75
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, sve je to relativno i svi ste na neki način u pravu. Ja kao laik za "dizele" sam se vozio i u KIJI CEED-karavanu s 115 dizela, u 1.6 sa 90 ks i nisam imao dojmove da ne ide, da je previše trom motor. Moramo biti svjesni da s ovom "nabrijanom" cijenom se neće baš prodavati sa 128 ks i bogatom opremom! Izgleda da je motor od 110/128 ks napravljen da dugo radi, malo troši. Vjerojatno će s faceliftom doći i "živahniji" motor. Da taj motor ne valaj, ne bi ga ugrađivali i prodavali na EU tržištu gdje je golf/astra/focus.
Da ne drobim dugo,nisam vozio taj crdi niti bilo koji drugi od kie,samo čitam mišljenja na našem i na stranom KIA forumu i uspoređujem to sa kojekakvim testovima vani i kod nas,nisam nigdje naišao na toliko negativne kritike o tom motoru osim na našem forumu,pa se pitam gdje je tu stvarno istina.Mislim ako ja stalno pljujem po svom motoru kako je slab i šta ja znam,a drugi ga ocjenjuju sa solidnim ocjenama,onda bi se morao zapitati da li je sa mnom sve u redu.
Ovo je iz ADAC-a zadnji test motora 1.6 CRDI 128 ks (doduše iz i30,ali koliko sam vidio motori i omjeri su identični,možda i nisam u pravu):
The 1.6-liter turbo diesel delivers 128 hp. The unit is thus not a powerhouse, but the rich performance perfect for a relaxing ride.
In the fourth and fifth gear, the elasticity values are satisfactory and the simulated overtaking (acceleration from 60 to 100 km / h) is completed in about seven seconds - the class average.
In the long sixth gear Elastiziätswerte are not good - the motor then acts also sluggish.
Jedino je zamjerka predugoj 6.brzini.
Ti motori su prvenstveno napravljeni,kako i sam veliš s ciljem što manje potrošnje,manje CO2,udovoljavanje što strožim EU Eco normama,dugotrajnosti itd i tu su vjerojatno nešto izgubili na snazi i elastičnosti.
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 13:51   #76
zbog eko normi su izgubili 30-tak konja izmedu radilice i kotaca?
ono, daj si naglas procitaj sto si napisao, pa razmisli
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 14:26   #77
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
zbog eko normi su izgubili 30-tak konja izmedu radilice i kotaca?
ono, daj si naglas procitaj sto si napisao, pa razmisli
Evo idem malo razmišljati
Lazimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 14:37   #78
Quote:
Lazimir kaže: Pogledaj post
Da ne drobim dugo,nisam vozio taj crdi niti bilo koji drugi od kie,samo čitam mišljenja na našem i na stranom KIA forumu i uspoređujem to sa kojekakvim testovima vani i kod nas,nisam nigdje naišao na toliko negativne kritike o tom motoru osim na našem forumu,pa se pitam gdje je tu stvarno istina.
Jedan je forum haer


Istina je da ovdje uglavnom raspravljaju oni koji auto nisu ni vidjeli, a kamoli koristili... gomila dokonih ljudi koji na poslu nemaju što raditi pa se uhvate fajtanja po forumima. Par iznimki i jest probalo auto, rekli da im ne ide dobro, pa su srećom odustali od kupnje i tako se spasili unesrećenja ovim motorom. Što je dobro jer ovdje imamo i ljude koji kupuju auto bez da su ga probali odn. probaju ga s drugim motorom od onoga kojeg kupe

A za ovaj jebeni motor sam pobrisao valjda već 100 postova gluposti, raznoraznih usporedbi, ali vrate se još jači. Ovaj put se počelo šamarati sa grafovima...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 15:20   #79
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Ljudi moji, sve je to relativno i svi ste na neki način u pravu. Ja kao laik za "dizele" sam se vozio i u KIJI CEED-karavanu s 115 dizela, u 1.6 sa 90 ks i nisam imao dojmove da ne ide, da je previše trom motor. Moramo biti svjesni da s ovom "nabrijanom" cijenom se neće baš prodavati sa 128 ks i bogatom opremom! Izgleda da je motor od 110/128 ks napravljen da dugo radi, malo troši. Vjerojatno će s faceliftom doći i "živahniji" motor. Da taj motor ne valaj, ne bi ga ugrađivali i prodavali na EU tržištu gdje je golf/astra/focus.
nisi dobro shvatio.

auto uvjetno rečeno "ne ide".
ide, ali ne tak kao bolji i moderniji dizelaši. ovo je nešto kao opelov 1,7 cdti. loše odgovara na gas.
primjer: nije problem nadrukat taj motor na 170 KS. velika turbina i imaš tu konjicu. ali....velika turbina je troma.
kad stisneš gas, autu bi trebalo 5 sekundi da počne ubrzavat.

kužiš?
to je ona vrijednost XXX Nm momenta pri 1900 okretaja.
da je pri 1500, motor brže odgovara na stiskanje pedale gasa.
da je pri 1200, još brže.
ako je pri 2300 okretaja, slobodno zapališ cigaretu između stiskanja gasa i trenutka kad motor povuče.
Quote:
gogo111 kaže: Pogledaj post
Ček ček, jel ti 1.4 motori imaju alu blok sa čeličnim košuljicama ili je komplet cilindar alu, ili možda nikasil???
kolko ja znam, nikasil. i to je hyundai gamma motor.
ovo što si pisal vrijedi za NU motor a to je 1,8 i 2- litraš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 16:29   #80
Quote:
zlajo10 kaže: Pogledaj post
Da i ja bih auto s mnogo više konjice kad bi to financije dozvoljavale. Konja nikad dosta. Ali uz cijenu auta tu su osiguranje, registracije i razne pm., a treba nešto i u tank. Imajući dobro iskustvo sa mojom starom kiom, raspolažući s određenom sumom love odluka je pala na Ceed 1.4 100 ks. Šaltati sam davno nučio sve od traktora, os. automobila, kamiona i mnogih drugih vozila. Zato pokušavam što objektivnije pisati o autu koji vozim i koji je tema ovog foruma.
glavno je da si TI zadovoljan, ja, i svi drugi smo zadnje rupe na svirali. Ljudi inace imaju totalno drukcije stilove voznje, zasto da ne...
sper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.