Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2002., 21:09   #1
Kolac na brzinu

Onako jede vam se nesto slatko a neda vam se do ducana po napolitanke

Tijesto ko za dan i noc ja stavim pola jogurt case ulja, jednu secera, 2 brasna, 2/3 jaja, 1 mlijeka, prasak za pecivo i vanilin secer. Sve to mijesat dok se ne napravi fina smjesa. Malo nauljimo i pospemo brasnom posudu za pec kolace. prvo staviti pola smjese bijele pa onda kakaa u drugi dio. Peci na 220 dok se tijesto ne digne.
U medjuvremenu zakuhat 1l pudinga od cokolade. 2 vrecice.
Kad je puding gotov proliti po kolacu [gotovom] pustiti da odstoji. Meni je najbolji hladan al kako ko voli. Ni bog zna sta al meni je fin


Ajmo jos koji prijedlog
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 22:33   #2
Ima dobra fora s imitacijom kremšnita:

Ispeći kore lisnatog tijesta.
Posebno izlupati čvrsti šlag od 1/2 l HOLE vrhnja (biljno),
Dobro izmiksati Galetta puding od vanilije bez kuhanja s mlijekom (prema naputku na vrećici)
Zatim 3/4 šlaga lagano umiješati u čvrsti puding, staviti na pečenu koru, odozgo premazati ostatkom šlaga, pokriti drugom pečenom korom i posuti šećerom u prahu.
Bonemine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 00:23   #3
Na brzinu? Uzmes gotove oblatne za tortu, malo ih navlazis mjesavinom ruma i mlijeka (ili soka),
Krema: skuhas puding od ljesnjaka, u toplo umijesas 10 dag cokolade s mljevenim ljesnjacima, a kad se ohladi dodas 10 dag izradjenog maslaca
Namazes oblatne kremom, odozgo ukrasis rastopljenom cokoladom i po zelji tucenim slatkim vrhnjem.
MalikTintilinic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 10:43   #4
Ispećeš neki biskvit, prema želji uzmeš oblatne, džem (ja volim jagodu) i rastopljenu čokoladu pa redaš 1 oblatna, sloj čokolade, druga oblatna, džem, pa biskvit, pa džem, pa oblatna, pa čokolada i opet oblatna...njam...njam...
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 11:50   #5
A baš sam htjela pitatai kaj da nabrzaka izmislim za oblatne! Imam doma jedno pakovanje (veće) oblatni pa me zanima kaj se sve može nabrzaka smisliti s tim...
Nany is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 19:43   #6
kakva noć i dan?! kakve oblatne?! šta je to?? kad mi tak dođe, a dođe mi, najzadnja varijanta, ak baš niš drugo nema, mi je kruh, putar i pekmez i mlekeco
a ak mi se baš neda ić po napolitanke, što nije bio slučaj popodne , poašljem dragog, a ak on neće, ja ga s nečim ucijenim
sorsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 19:52   #7
Thumbs up

by Smotana:
Quote:
pa redaš 1 oblatna, sloj čokolade, druga oblatna, džem, pa biskvit, pa džem, pa oblatna, pa čokolada i opet oblatna...njam...njam...

oblatna, djem , oblatna, djem........ Meni to nece stat u pecnicu
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 07:27   #8
Quote:
Originally posted by Namche
by Smotana:



oblatna, djem , oblatna, djem........ Meni to nece stat u pecnicu
Hej pa to niti ne treba stati u pećnicu...pećnica je za biskvit samo...hmmm...sad sam zbunjena...da li se to zove oblatna ili ne
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 08:13   #9
Oblatne su najčešće one suhe, tanke ploče od kakvih se izrađuju napolitanke. Ako si na to mislila, onda smo dobro shvatili.
Bonemine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 08:30   #10
Jesam ...na to sam mislila Onda sam sve dobro napisala...he..he...
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 16:01   #11
Ma to se Namche samo šalio.
Bonemine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 17:55   #12
Nisam bas spretna u kolacima. Niti u brzim kolacima. Ali kad se zazelim brze slastice, napravim si kombinaciju meda i kokosa.

Ili bademe s jabukama. (kriske badema + nekoliko badema, grickati ) BOlje od bilo kojeg kolaca!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 00:30   #13
Quote:
Originally posted by Shtefitza
Ili bademe s jabukama. (kriske badema + nekoliko badema, grickati
Idu li jabuke na kriške ili na komade?

Krema od čokolade je Zakon za "na brzinu" zasladiti nepce.
Bonemine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 01:39   #14
Ma tipfeler!

Izgleda da sam tol'ko zaljubljena u te bademe, da ih pisem umjesto jabuka. Dakle : kriske jabuke, bademi cijeli, grickati...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 14:04   #15
jednostavnije ne moze bit

2 jaja se umute sa
4 soljice kave(one male za gatat)secera
1 -//- ulja
2 -//- mlijeka
to se umuti mikserom,doda
4 -//- brasna,1 prasak za pecivo i 1 zlica kakaa,ovo se rucno kutlacom primjesa.
peci 5 min.u zagrijanu pecnicu na 22oC,izvaditi i politi smjesom=>
Posebno ukuhati 180 g.margarina,10 zlica mlijeka,10 zlica secera,100g. cokolade,100g. kokosa.
dopeci jos dok ne bude gotov ,desetak min.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 17:52   #16
Ovo je fazon da se djeca zajebu na brzaka kad se nema bas neceg slatkog kod kuce.
U jogurt ubaciti isjeckane jabuke i banane. I dodati cimeta. Cudno zvuci ali cimet ucini da ovo sve djeluje kao slatko. Nije kolac ali sto znaju djeca sto je kolac
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 18:44   #17
Re: Kolac na brzinu

Quote:
Originally posted by Namche
Onako jede vam se nesto slatko a neda vam se do ducana po napolitanke

Tijesto ko za dan i noc ja stavim pola jogurt case ulja, jednu secera, 2 brasna, 2/3 jaja, 1 mlijeka, prasak za pecivo i vanilin secer. Sve to mijesat dok se ne napravi fina smjesa. Malo nauljimo i pospemo brasnom posudu za pec kolace. prvo staviti pola smjese bijele pa onda kakaa u drugi dio. Peci na 220 dok se tijesto ne digne.
U medjuvremenu zakuhat 1l pudinga od cokolade. 2 vrecice.
Kad je puding gotov proliti po kolacu [gotovom] pustiti da odstoji. Meni je najbolji hladan al kako ko voli. Ni bog zna sta al meni je fin


Ajmo jos koji prijedlog
Kako god okrenes brze je otici do ducana po naplitanke ili do slasticarne po kolace.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 19:12   #18
Re: Re: Kolac na brzinu

Quote:
Originally posted by sotona69
Kako god okrenes brze je otici do ducana po naplitanke ili do slasticarne po kolace.



Kako god okrenes nisi shvatila bit posta.
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 19:36   #19
Ma najjednostavnije je napraviti palačinke, pa ih premazati ili pekmezom, ili mljevenom čokoladom, ili mljevenim orasima (za Šteficu bademima )...
A super mi je i umjesto palačinki napraviti jabuke "u šlafroku" (pohane jabuke? Tijesto nešto gušće nego za palačinke, jabuke oguljene, izrezane na kolutove debljine 1/2- 1 cm, ovisno kako tko voli, izrezana sredina tako da budu kolutovi, pa uroniti u smjesu i pržiti na vrućem ulju s obje strane. Izvaditi na tanjur, posuti šećerom u prahu, po želji s malo cimeta... Milina!
Bonemine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 19:40   #20
Bljak, ali zato na isti nacin ispeci banane i preliti onak vruce medom, e, to vec moze.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.