Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2008., 18:32   #661
Onshore / Offshore isti k.... drugo pakovanje
Drill Spark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 00:35   #662
Quote:
Lincoln kaže: Pogledaj post
OK, hvala Vam na odgovoru. A ništa, pokušat ću pa šta bude, valjda će me primit kad mu dosadim, iako čisto sumnjam, jer kao prvo nemam nikakvog radnog iskustva, a kamoli radnog iskustva sa platformama.


Da, ali činjenica je da je cosulich samo odskočna daska za dalje, jer evo npr. ja, koja druga strana agencija koja se bavi zapošljavanjem ljudi na platforme u svijetu će mene pozvati na intervju za posao na platformama, a u životu nisam kročio na platformu, a da još i ne spominjem da nemam nikakvog radnog iskustva, i šta bi ja sad moro, u CV-u s.at sve i svašta, lagat da kad dođem tamo ne znam di sam i još da me izbace što sam im s.ao u životopisu da sam radio na takovim poslovima koji oni traže.


Ja sad ne znam jel meni bolje završit neki zanat za nekakvog šljakera u brodogradilištu kod nas na moru u Rijeci ili Splitu da steknem malo iskustva na takvim poslovima, jer vidim da im fali u brodogradilištu pun qurac ljudi, uvijek traže radnika, a niko ne želi radit tamo, pa da najprije počnem s time, jer sumnjam da ako sad pošaljem CV cosulichu ili bilo kojoj drugoj agenciji da će me htjet primit bez minimalno 1-2 godine radnog iskustva na poslovima na kojima oni traže ljude za rad na platformama.

Jel se meni uopće isplati slati životopise desecima drugim agencijama i kako da uopće sastavim nekakav životopis, a da ne pretjeram s radnim iskustvom, gdje sam sve radio, kad nisam nigdje radio.

I da vas sve vas ostale još pitam, pročitao sam sve 24 stranice, prelistao sve net stranice s agencijama koje je derrickman stavio, čitao iskustva Vas koji radite na platformama i kod nikoga nisam čuo da npr. radi u Rusiji za Gazprom, Lukoil, Sibneft, Yukos i ostale slične ruske naftne kompanije. Vi ste svi negdje ovdje u Europi ili Africi, u North Sea, e sad vas pitam jel ima itko od vas da radi ili je radio na naftnim poljima, dakle na kopnu (onshore), a ne na moru (offshore).
Ja sam evo stvarno zainteresiran za rad u Rusiji na naftnim poljima u Sibiru, stric mi je tamo prije radio, međutim umro je a da ga nisam stigao pitati o tome, kako je tamo, šta je itd. Bio sam na net stranicama od Gazproma i Lukoila i tamo nema ništa o zapošljavanju i dovođenju novih kadrova (valjda im ne treba ljudi ili šta li već).

Jel ima ikoga ovdje sa takvim nekakvim iskustvima za rad na kopnu, a ne na moru, budući da ste svi Vi skoro na moru?
mislim da bi trebao steci prvo iskustvo u nekom brodogradilistu,ili kao pomorac imati iskustvo u svojoj struci, skupiti neke treninge i certifikate, a da bi se takav uspio ubacit negdje na rig preko neke agencije sanse su ti ravne nuli bez laznog zavlacenja i nemoj sad s time trosit vrijeme,ulozi u sebe da bi kasnije mogao zaradjivat prilicno dobro, za pocetak ces se ipak morat malo educirat i steci radno iskustvo u struci da bi te netko vani uzeo, cuj u engleskoj i americi imaju isto takvog kadra koji bi radio u oil biznisu ali vlasnicima companija trebaju ljudi sa iskustvom , dnevne kvote operatera su trenutno po submers.rigu pete generacije dnevno izmedju 400-600 k$ tako da ne zele experimentirati sa neiskusnim kadrom gdje je za amere i evropejce prosjecna placa 10-tak k$ , zato nema ti love na brzinu, ovo ti je moj iskren odgovor, znam da nije lijep ali ti je izvucen iz iskustva,
sto se tice rusije mislim da imaju oni dosta kadra, strane kompanije koje rade u rusiji duzne su zaposljavat odredjen postotak rusa ostalo popunjavaju sa svojim kadrom ( jedan mi je prijatelj na kaspijskom, adrugi okolica vladivostoka) uvjeti rada su puno gori nego na nord seea-u, vece su ponegdje i place ali je i standard na rigu nizi, pozz.
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 14:43   #663
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
mislim da bi trebao steci prvo iskustvo u nekom brodogradilistu,ili kao pomorac imati iskustvo u svojoj struci, skupiti neke treninge i certifikate, a da bi se takav uspio ubacit negdje na rig preko neke agencije sanse su ti ravne nuli bez laznog zavlacenja i nemoj sad s time trosit vrijeme,ulozi u sebe da bi kasnije mogao zaradjivat prilicno dobro, za pocetak ces se ipak morat malo educirat i steci radno iskustvo u struci da bi te netko vani uzeo, cuj u engleskoj i americi imaju isto takvog kadra koji bi radio u oil biznisu ali vlasnicima companija trebaju ljudi sa iskustvom , dnevne kvote operatera su trenutno po submers.rigu pete generacije dnevno izmedju 400-600 k$ tako da ne zele experimentirati sa neiskusnim kadrom gdje je za amere i evropejce prosjecna placa 10-tak k$ , zato nema ti love na brzinu, ovo ti je moj iskren odgovor, znam da nije lijep ali ti je izvucen iz iskustva,
sto se tice rusije mislim da imaju oni dosta kadra, strane kompanije koje rade u rusiji duzne su zaposljavat odredjen postotak rusa ostalo popunjavaju sa svojim kadrom ( jedan mi je prijatelj na kaspijskom, adrugi okolica vladivostoka) uvjeti rada su puno gori nego na nord seea-u, vece su ponegdje i place ali je i standard na rigu nizi, pozz.
Kao što sam i pretpostavio, ništa bez iskustva. Evo sad prije nekoliko mjeseci bila je na HTV-u emisija o brodogradilištima u Rijeci kako im fali dosta ljudi i da mole da se ljudi jave za poslove šta ja znam evo npr. zavarivača itd., da ne treba imat neko stručno znanje/predznanje i da će te oni kao školovat i uložit u tebe, jel ima koga ovdje iz Rijeke da zna nešta o tome?
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 20:12   #664
Quote:
Lincoln kaže: Pogledaj post
Kao što sam i pretpostavio, ništa bez iskustva. Evo sad prije nekoliko mjeseci bila je na HTV-u emisija o brodogradilištima u Rijeci kako im fali dosta ljudi i da mole da se ljudi jave za poslove šta ja znam evo npr. zavarivača itd., da ne treba imat neko stručno znanje/predznanje i da će te oni kao školovat i uložit u tebe, jel ima koga ovdje iz Rijeke da zna nešta o tome?
Zaobiđi 3.Maj,to je pokojna firma.Ali kad se ukaže potreba za kadrom onda se organizira natječaj,prime ljudi i bace se na ''prekvalifikaciju'' ili doškolovanje ili trening.Njima je u interesu zaposliti ljude,odškolovati ih i nabit im ugovor koji ih zbog tog školovanja veže uz njih idićih 2-5 godina.Ovisno o vrsti tečaja naravno.
dilligaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 03:13   #665
lincoln kao sto ti je i diligaf rekao to su ti kursevi /prekvalifikacije za razna priucena zanimanja i na rigu sa time se neces zaposlit kao recimo varioc jer kompanije ti takva zanimanja uzimaju lokalno sa podrucja gdje se rig nalazi ili od agencije koja se bavi samo tim poslom i suradjuje sa kompanijom duze , tebi je potrebno iskustvo kao elektricar/elektronicar, mehanicar/strojar ili casnik palube/stroja dabi eventualno uletio negdje i jos nesto certifikata STCW95,Huet/Boiset i nekakvi uzi treninzi za struku, pa tek onda rig. moras biti svjestan da ti treba dodatna edukacija a i da dolazis za zapadnjake iz zemlje za koju ni neznaju gdje se nalazi (njihovo je opce obrazovanje najcesce tuzno- pogotovo ameri , kanadjani,irci,skoti),pozz
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 11:05   #666
Quote:
abercrombie kaže: Pogledaj post
Pogledajte jedan od najglupljih oglasa za platforme.
Pratim ovu temu vec duze vrijeme, interesira me, ali kada vidim takav oglas od nekoga tko, prema ovim forumskim postovima, nije zaposlio nikoga 2 godine a stalno se oglasava, jednostavno popizdim!
Kakve li on ljude uopce treba?

http://www.posao.hr/oglasi/osoblje-z...formama/69788/
Prijatelju, hvala na komplimetu za oglas od KTM-a.

Za tvoju informaciju, KTM zaposljava hrpu ljudi ali sa kvalifikacijama i iskustvom, a mjesta za cistace pistolja nazalost nema u ponudi...

Za dodatne informacije nazovi broj iz oglasa pa ce vam se objasniti kakve kadrove trebamo.
bubo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 20:29   #667
Pozdrav...je mi moze tko pomoci?
Sad sam ispunjavao prijavu na http://www.ableman.com,za "greenhanda" (tj.obicnog pocetnika).
Uglavnom,stao sam na koraku gdje me pitaju neki 'O' & 'A' Level examinations.
Se za prijave trebaju imati neke matrikule?
Ako da,koje?
Molim vas,ljudi,ako imate kakve informacije...
Platforma me sad opsjeda.Svjestan sam rada i plaće,ali taj mi se posao cini idealnim.
Hvala.
Pozdrav iz Rijeke
Kaerbannog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 21:01   #668
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
lincoln kao sto ti je i diligaf rekao to su ti kursevi /prekvalifikacije za razna priucena zanimanja i na rigu sa time se neces zaposlit kao recimo varioc jer kompanije ti takva zanimanja uzimaju lokalno sa podrucja gdje se rig nalazi ili od agencije koja se bavi samo tim poslom i suradjuje sa kompanijom duze , tebi je potrebno iskustvo kao elektricar/elektronicar, mehanicar/strojar ili casnik palube/stroja dabi eventualno uletio negdje i jos nesto certifikata STCW95,Huet/Boiset i nekakvi uzi treninzi za struku, pa tek onda rig. moras biti svjestan da ti treba dodatna edukacija a i da dolazis za zapadnjake iz zemlje za koju ni neznaju gdje se nalazi (njihovo je opce obrazovanje najcesce tuzno- pogotovo ameri , kanadjani,irci,skoti),pozz
Ma svjestan sam ja toga, al budući da nemam ama baš nikakvog radnog iskustva (mislim u zanimanju koja se traže za rad na platformama), to mi se za početak čini realnim.
Šta onda, najbolje bi bilo završit nekakav zanat za električara, cjevara, zavarivača itd., steknit koju godinu iskustva i onda se prijavit za rad na platforme???

De mi global još malo pojasni sve tečajeve koji se moraju imati položeni za rad na North Sea-u, derrickman mi je pojasnio onaj osnovni B2 i BOISET/OPITO, jel treba šta još osim toga, vidim da tu spominješ još neke >>>certifikate STCW95,Huet/Boiset i nekakvi uzi treninzi za struku<<<, di se to može ispolagat sve, znam da za ovaj OPITO/BOISET moram u Italiju u Paviju.

Ustvari de mi samo reci koje tečajeve i certifikate imaš ti, a koji su ti trebali prilikom dobivanja posla na platformama da vidim šta sve moram ispolagat i priložit uz životopis kad ih jednog dana budem slao ako ti nije problem, pa ću ja onda ostalo sam.

pozdrav.
Lincoln is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 15:22   #669
napokon. dobio sam poziv za liječnički
jel mi može tko pobliže reći što se pregledava na lječničkom????
đžumbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 19:11   #670
Pošto mi je stambeni kredit postao preveliko materijalno opterečenje odlučio sam pronaći neki bolje plačni posao i prvo što mi je palo na pamet bilo je rad na brodu i kad sam malo počeo istraživati o mogućnostima zaposlenja saznao sam i za rad na platformi .I pomislio sam to je to što se traži , dobro plaćen posao (teški uvjeti mi nisu problem) a nisi odsutan od kuče mjesecima kao na brodu što mi je važno jer imam sina od 15 godina (pubertet) .
A evo ima skoro mjesec dana da pratim ovaj forum i da aktivno tražim posao na platformi ( šaljem životopis na e-mail , ispunjavam formulare na web stranicama , kontaktiram agencije ) i evo mog zaključka . Ispravite me ako griješim i svaki savjet je dobrodošao . Rad na platformi kao električar (moja struka) bez prethodnog iskustva rada na platformi je nemoguć, pa me zanima ako ipak otiđem raditi na brod kao električar jedno godinu dana ( uz to ide i basic traning) koliko su realne šanse da se nakon toga uspijem zaposliti na platformi .
Odnosno šta bi sve trebao napraviti da se kasnije uspijem zaposliti kao električar na platformi .
Drugi zaključak je da sa 39 godina teško da ču naći posao na platformi kao Greenhand , osim u slučaju da imam neku vezu . Kao što sam vidio u par primjera ovdje na Forumu i kad sam osobno bio kod Cosulich-a ako imaš odgovarajuću vezu nemoguče postaje moguće . Tako da sada slijedi moja nemoralna ponuda , svakome koji mi sredi rad na platformi ide odgovarajuča novčana provizija plus besplatni smještaj tokom ljeta u apartmanu (mojih prijatelja pa imam popust) cirka 70m od mora (Novigrad-Istra) .
Inceptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:05   #671
Quote:
Inceptor kaže: Pogledaj post
Pošto mi je stambeni kredit postao preveliko materijalno opterečenje odlučio sam pronaći neki bolje plačni posao i prvo što mi je palo na pamet bilo je rad na brodu i kad sam malo počeo istraživati o mogućnostima zaposlenja saznao sam i za rad na platformi .I pomislio sam to je to što se traži , dobro plaćen posao (teški uvjeti mi nisu problem) a nisi odsutan od kuče mjesecima kao na brodu što mi je važno jer imam sina od 15 godina (pubertet) .
A evo ima skoro mjesec dana da pratim ovaj forum i da aktivno tražim posao na platformi ( šaljem životopis na e-mail , ispunjavam formulare na web stranicama , kontaktiram agencije ) i evo mog zaključka . Ispravite me ako griješim i svaki savjet je dobrodošao . Rad na platformi kao električar (moja struka) bez prethodnog iskustva rada na platformi je nemoguć, pa me zanima ako ipak otiđem raditi na brod kao električar jedno godinu dana ( uz to ide i basic traning) koliko su realne šanse da se nakon toga uspijem zaposliti na platformi .
Odnosno šta bi sve trebao napraviti da se kasnije uspijem zaposliti kao električar na platformi .
Drugi zaključak je da sa 39 godina teško da ču naći posao na platformi kao Greenhand , osim u slučaju da imam neku vezu . Kao što sam vidio u par primjera ovdje na Forumu i kad sam osobno bio kod Cosulich-a ako imaš odgovarajuću vezu nemoguče postaje moguće . Tako da sada slijedi moja nemoralna ponuda , svakome koji mi sredi rad na platformi ide odgovarajuča novčana provizija plus besplatni smještaj tokom ljeta u apartmanu (mojih prijatelja pa imam popust) cirka 70m od mora (Novigrad-Istra) .


šteta šta će ovo sad ić sve prek PM-a,baš bi bilo zanimljivo vidjet daljni tijek ponude
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:11   #672
Quote:
Inceptor kaže: Pogledaj post
Pošto mi je stambeni kredit postao preveliko materijalno opterečenje odlučio sam pronaći neki bolje plačni posao i prvo što mi je palo na pamet bilo je rad na brodu i kad sam malo počeo istraživati o mogućnostima zaposlenja saznao sam i za rad na platformi .I pomislio sam to je to što se traži , dobro plaćen posao (teški uvjeti mi nisu problem) a nisi odsutan od kuče mjesecima kao na brodu što mi je važno jer imam sina od 15 godina (pubertet) .
A evo ima skoro mjesec dana da pratim ovaj forum i da aktivno tražim posao na platformi ( šaljem životopis na e-mail , ispunjavam formulare na web stranicama , kontaktiram agencije ) i evo mog zaključka . Ispravite me ako griješim i svaki savjet je dobrodošao . Rad na platformi kao električar (moja struka) bez prethodnog iskustva rada na platformi je nemoguć, pa me zanima ako ipak otiđem raditi na brod kao električar jedno godinu dana ( uz to ide i basic traning) koliko su realne šanse da se nakon toga uspijem zaposliti na platformi .
Odnosno šta bi sve trebao napraviti da se kasnije uspijem zaposliti kao električar na platformi .
Drugi zaključak je da sa 39 godina teško da ču naći posao na platformi kao Greenhand , osim u slučaju da imam neku vezu . Kao što sam vidio u par primjera ovdje na Forumu i kad sam osobno bio kod Cosulich-a ako imaš odgovarajuću vezu nemoguče postaje moguće . Tako da sada slijedi moja nemoralna ponuda , svakome koji mi sredi rad na platformi ide odgovarajuča novčana provizija plus besplatni smještaj tokom ljeta u apartmanu (mojih prijatelja pa imam popust) cirka 70m od mora (Novigrad-Istra) .
vise manje sam si si odgovorio na sva pitanja,i kako kazes pratis ovaj forum i sve ti je jasno, sta se tice ponude i nije ti neka nemoralna,a ni zanimljiva,pretpostavljam za vecinu,dobro bi bilo da se netko pobuni na moju tvrdnju da se zainati i ipak prihvati tvoju nemoralnu ponudu
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 19:16   #673
Quote:
Inceptor kaže: Pogledaj post
Pošto mi je stambeni kredit postao preveliko materijalno opterečenje odlučio sam pronaći neki bolje plačni posao i prvo što mi je palo na pamet bilo je rad na brodu i kad sam malo počeo istraživati o mogućnostima zaposlenja saznao sam i za rad na platformi .I pomislio sam to je to što se traži , dobro plaćen posao (teški uvjeti mi nisu problem) a nisi odsutan od kuče mjesecima kao na brodu što mi je važno jer imam sina od 15 godina (pubertet) .
A evo ima skoro mjesec dana da pratim ovaj forum i da aktivno tražim posao na platformi ( šaljem životopis na e-mail , ispunjavam formulare na web stranicama , kontaktiram agencije ) i evo mog zaključka . Ispravite me ako griješim i svaki savjet je dobrodošao . Rad na platformi kao električar (moja struka) bez prethodnog iskustva rada na platformi je nemoguć, pa me zanima ako ipak otiđem raditi na brod kao električar jedno godinu dana ( uz to ide i basic traning) koliko su realne šanse da se nakon toga uspijem zaposliti na platformi .
Odnosno šta bi sve trebao napraviti da se kasnije uspijem zaposliti kao električar na platformi .
Drugi zaključak je da sa 39 godina teško da ču naći posao na platformi kao Greenhand , osim u slučaju da imam neku vezu . Kao što sam vidio u par primjera ovdje na Forumu i kad sam osobno bio kod Cosulich-a ako imaš odgovarajuću vezu nemoguče postaje moguće . Tako da sada slijedi moja nemoralna ponuda , svakome koji mi sredi rad na platformi ide odgovarajuča novčana provizija plus besplatni smještaj tokom ljeta u apartmanu (mojih prijatelja pa imam popust) cirka 70m od mora (Novigrad-Istra) .
Mislim da si napravio glup potez jer ćeš postati meta za sve muljatore,kojih kod nas stvarno ima na izvoz.MOLIM te nemoj nikome davati pare a ako daješ napravi to izričito nakon što odradiš i dobiješ prvu plaću.Shvaćam te u potpunosti jer sam i ja bio očajan i nisam mogao naći ukrcaj bez obzira na iskustvo,a onda sam u par dana dobio više ponuda.Jedino što te mogu savjetovati je budi uporan i ne odustaj,ukoliko ti mogu pomoći savjetom,pitaj a ja ću ti pokušati odgovoriti-bez naplate.
Inaće jedna informacija za sve one koji rade na sjeveru-tek sam danas doznao da se medical-UKOOA valid može napraviti i u Rijeci-medico,puno je rigorozniji nego onaj u UK-kao da radiš za NASA-u.
Noćas odlazim na Stena carron,preko Zorovića,ugovor se čini OK pa preporučam ljudima da odnesu CV do Zorovica jer izgleda da su u Steni zadovoljni našim ljudima pa postoji mogučnost da ih traže još.
Pozdrav forumašima,javljam utiske ćim budem mogao
derrickman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 20:03   #674
Unhappy

Quote:
derrickman kaže: Pogledaj post
Mislim da si napravio glup potez jer ćeš postati meta za sve muljatore,kojih kod nas stvarno ima na izvoz.MOLIM te nemoj nikome davati pare a ako daješ napravi to izričito nakon što odradiš i dobiješ prvu plaću.Shvaćam te u potpunosti jer sam i ja bio očajan i nisam mogao naći ukrcaj bez obzira na iskustvo,a onda sam u par dana dobio više ponuda.Jedino što te mogu savjetovati je budi uporan i ne odustaj,ukoliko ti mogu pomoći savjetom,pitaj a ja ću ti pokušati odgovoriti-bez naplate.
Inaće jedna informacija za sve one koji rade na sjeveru-tek sam danas doznao da se medical-UKOOA valid može napraviti i u Rijeci-medico,puno je rigorozniji nego onaj u UK-kao da radiš za NASA-u.
Noćas odlazim na Stena carron,preko Zorovića,ugovor se čini OK pa preporučam ljudima da odnesu CV do Zorovica jer izgleda da su u Steni zadovoljni našim ljudima pa postoji mogučnost da ih traže još.
Pozdrav forumašima,javljam utiske ćim budem mogao
Ma ne brini neču nikome dati ništa unaprijed jer i da hoću nemam , a nije se još nitko javio ni da se našali .Ništa moram ići na brod nema mi druge (dugo je tih 6 mjeseci ) , prvo ču tražiti ako se mogu ubaciti na tanker a ako ne bilo šta .Nego ovaj Basic Safety Traning D2 koji traže za rad na brodu dali je valjan i za rad na platformi . Sretno na novom poslu .
Inceptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:44   #675
Da ali on ti važi samo za cosullicha,odnosno platforme u mediteranu,pokušavaj kod njega jer tako sam počeo i ja.Ja sam u stvari tražio ukrcaj na brod kod njega,a on mi je ponudio platformu.Tako je u biti poćela moja avantura po rigovima.Navigao sam i ja nekih 3 godine,prije platforme i mogu ti reći da teško da bih opet na brod,Pokušaj i ako se uspiješ ukrcati vjeruj mi da ti neće biti žao.Sretno
derrickman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 07:28   #676
Quote:
Inceptor kaže: Pogledaj post
Ma ne brini neču nikome dati ništa unaprijed jer i da hoću nemam , a nije se još nitko javio ni da se našali .Ništa moram ići na brod nema mi druge (dugo je tih 6 mjeseci ) , prvo ču tražiti ako se mogu ubaciti na tanker a ako ne bilo šta .Nego ovaj Basic Safety Traning D2 koji traže za rad na brodu dali je valjan i za rad na platformi . Sretno na novom poslu .
cuj D2 je STCW-95 certifikat a ipak ga u oil biznisu svi operateri ne priznaju, ne zele rec zasto ali je tako , mislim da je u pitanju samo lova,ja ga imam vazeceg a ipak sam upravo prije dva tjedna napravio BST to je basic i Huet u Rio de J. u Nutec centru gdje Repsol ima neku lovu, a oni uredno posalje racun mojoj kompaniji to ti je sva mudrost, a kao sta znas bez D@ nema matrikule kod nas,sretno
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:33   #677
Quote:
Inceptor kaže: Pogledaj post
Ma ne brini neču nikome dati ništa unaprijed jer i da hoću nemam , a nije se još nitko javio ni da se našali .Ništa moram ići na brod nema mi druge (dugo je tih 6 mjeseci ) , prvo ču tražiti ako se mogu ubaciti na tanker a ako ne bilo šta .Nego ovaj Basic Safety Traning D2 koji traže za rad na brodu dali je valjan i za rad na platformi . Sretno na novom poslu .
odlučija sam ne javljat se ode više ali jednostavno ne mogu izdržat.
ode svi govore ˝pratim ovaj forum od početka, pročita sam sve postove,itd ˝ ali čini mi se da slabo onda razumite šta vam ljudi savjetuju.

prvo D2 morate imat za napravit matrikulu a to onda nije zgoreg ni za posli ako idete di. ako nemate vezu za ić na rig ne polažite nikakve tećajeve okolo po Italiji, Škotskoj,... jer ako se ubacite to će vam sve firma platit posli.
Znači ovi bez iskustva i veza poslušajte me : I SHALL SAID THIS ONLY ONCE AND LAST TIMES:
ako baš želite ići, prvo položite D2 onda probajte na neke od naših firmi za ić na brod ( ATLANTSKA,LOŠINJSKA,možda za početak najbolje BRODOSPAS,...)
VEĆ SAM PISA ONI ĆE VAS SIGURNO UZET
nije neka para ali j...ga za početak moraš poist g...no a onda kreće sve lakše
VEĆ SAM VAM REKA GOVORIM IZ SVOG ISKUSTVA, OVE AGENCIJE TIPA COSULLICH,KTM I DR. ZABORAVITE.
meni od starog prijatelj ima agenciju pa me non stop mulja a to je pretpostavljam jer nemam nekog velikog iskustva.
I ZA KRAJ VIRUJTE MI NIKO VAS NEĆE UBACIT NA PLATFORMU BEZ ISKUSTVA U NAJMANJU RUKU BEZ NEKE VEZE jer i ja sam upa sa vezom a bez iskustva na platformi ali mi je čovik reka svejedno da me nebi uzeja da nisam bija na brodu.
eto toliko i puno uspjeha u traženju posla javim vam se iz NIGERIJE sa novim iskustvima!!!!!!!!!!!!!
tonci.persic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 12:51   #678
Quote:
Inceptor kaže: Pogledaj post
Ma ne brini neču nikome dati ništa unaprijed jer i da hoću nemam , a nije se još nitko javio ni da se našali .Ništa moram ići na brod nema mi druge (dugo je tih 6 mjeseci ) , prvo ču tražiti ako se mogu ubaciti na tanker a ako ne bilo šta .Nego ovaj Basic Safety Traning D2 koji traže za rad na brodu dali je valjan i za rad na platformi . Sretno na novom poslu .
za tebe stari poseban savjet ako si električar i imaš nekog ćuka u glavi , položi taj D2 i javi se u brodospas.
sve ti je naša posada i ugovori su ti 3 miseca a nema ti više to 6,7,8 miseci .
sad ti je i na stranim komp.po 3 najviše 4 miseca
tonci.persic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 18:09   #679
Quote:
tonci.persic@ kaže: Pogledaj post
za tebe stari poseban savjet ako si električar i imaš nekog ćuka u glavi , položi taj D2 i javi se u brodospas.
sve ti je naša posada i ugovori su ti 3 miseca a nema ti više to 6,7,8 miseci .
sad ti je i na stranim komp.po 3 najviše 4 miseca
Već sam upisao D2 tečaj počinjem u srijedu , organizira ga Pomorska škola Bakar 2200 kn . Nakon toga matrikula pa na brod , nadam se .
Inceptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 19:42   #680
pozdrav svima i ja sam na stena carronu treci put
valjda cu saznat tko je tak derrickman ha ha

svima zaista zelim puno srece ali bez iskustva na brodu ili u offshoreu NEMA sansi na ozbilnim firmama

sto se zorovica tice to slobodno zaboravite jer oni ne odlucuju nista vec sve odluke donosi ured u aberdeenu na temelju intervijua koji je bio u rijeci ako se ne varam u sestom mjesecu

jos jedan pozdrav svima sa sjevera i sretno
kik2o is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.