Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 14:54   #1
The Wrestler (2008)

Ovom filmu i ne treba neki posebni uvod, vjerojatno svi znaju o čemu je riječ. Nakon što je neke razočarao svojim posljednjim filmom "The Fountain", redatelj Darren Aronofsky je osvijetlao obraz i pred publikom i pred kritikom ovim hvaljenim i nagrađivanim filmom koji je do sada bio prikazivan na nekim poznatijim festivalima kao što su Venice Film Festival, Toronto Film Festival, New York Film Festival i još mnogim drugim, i na kojima je između ostaloga pokupio i nekoliko nagrada kao što je npr. Zlatni Lav na Venice Film Festivalu za najbolji film. Također glavni glumac Mickey Rourke je zbog svoje hvaljene izvedbe u nekim medijima proglašen jednim od najboljih ovogodišnjih glumaca kojemu je ova uloga veliku comeback...spominjala se negdje i moguća nominacija za Oscara...ali to ćemo tek vidjeti...
Više informacija u nastavku...



IMDB

Official site

CLIP - trailer je za sada nemoguće pronaći

RADNJA


SLIKE

__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:59   #2
Eto pojavio se trailer, i to u HD rezoluciji...može te ga pogledati na Apple Movie Trailers stranici...ili na Youtubeu...evo vam oba linka...

TRAILER - Youtube
TRAILER - Quick time

Uglavnom...izgleda izvrsno...jedva čeka pogledati ovaj film...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 12:53   #3
aaaa ... obozavam Aronofskog, a Rourkea još više ... uf ... jedva čekam da dodje ...

btw ovaj soundtrack iz trailera , da li je to mozda Eddie Vedder ili sam ja postao totalno opsjednut njime , da mi je svaki autor Eddie?...
__________________

In order to succeed, your desire for success should be greater than your fear of failure.
kiki.smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 13:52   #4
Quote:
kiki.smb kaže: Pogledaj post
aaaa ... obozavam Aronofskog, a Rourkea još više ... uf ... jedva čekam da dodje ...

btw ovaj soundtrack iz trailera , da li je to mozda Eddie Vedder ili sam ja postao totalno opsjednut njime , da mi je svaki autor Eddie?...

Pjesma iz trailera je "The Wrestler" by Bruce Springsteen
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 14:16   #5
Quote:
Dragonrage kaže: Pogledaj post
Pjesma iz trailera je "The Wrestler" by Bruce Springsteen
da i mislio sam da je ili vedder (radi gitare) ili springsteen (radi glasa) -.. ali sam bio prelijen da guglam ... no, svejedno , hvala
__________________

In order to succeed, your desire for success should be greater than your fear of failure.
kiki.smb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 14:08   #6
Par novih fotografija...



Moram na kraju zaključiti, da koliko god se Rourke s godinama poružnio, toliko je Marisa Tomesi s godinama sve ljepša i ljepša...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 19:50   #7
The Wrestler by D. Aronofsky

Jos od Lyncheva "Inland Empire" nisam se "zagrijao" za neki film koliko za ovaj. Jos ove godine nisam pogledao film da je ono neko remek-djelo (doduse ima se manje vremena). Gledao sam filmove D. Aronofskoga i iako dobri nisam se izgleda bio "zakacio" dovoljno da bi sta-ja-znam raspravljao o njima ili pomisljao da ih pogledam jos koji put... ali ovaj film jednostavno moram pogledat. Posebno sto nakon festivala u Veneciji i Torontu film dobija samo ultra-pozitivne ocjene.

Na stranu tematika filma - to je ionako samo 'backdrop' stvarne drame. A Aronofsky izgleda ima dara da otvori jednu posebnu 'liniju' promatranja i ispitivanja likova ispunjenu raznim elementima filma da mi se cini uspjeh film je garantiran tim nekim kontrastom - s jedne strane 'wrestling' kao predstavnik niskoga oblika zabave a s druge genijalni mladi redatelj.

Naravno, ima tu i do izbora Mickey Rourkea koji je skoro preko 20 godina ranije napravio dva remek-djela - Angel Heart i Barfly pa se onda malo 'zagubio'... kazu da se 'nasao' u ovome filmu.

Vidjecemo... prikazuje se u NYC za tjedan...
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 10:29   #8
Film ću svakako pogledati, ponajviše zato jer inače pratim wrestling, pa me baš zanima kako će sve to ispasti na velikom platnu.
Ventilation Shaft is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 13:48   #9
UK poster

__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 13:52   #10
Rourke je nominiran za zlatni glubus, da li se zna kad dolazi kod nas?
ijnek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 18:15   #11
Nemam nista drugo rec nego izvanserijski film, pravo malo umjetnicko djelo gdje ti se cini da si uronjen u svijet o kojem neznas nista a opet ti se cini tako poznat i familijaran. Za ono sto je Aronofski uspio izvuci iz realno tipicne price Oscar je malo (mada, svi znamo Oscar se daje za nesto drugo). Ima nekih par scena antologijskih.. pure cinema art (za mene jel) ... a skoro pola filma je kamera korak iza Mickeya. A za ono sto je Mickey uspio izvuci iz sebe samo je potvrda velikoga talenta koji je prije 20-ak godina trebao dobiti Oscara. U neku ruku cini mi se da je Mickey u glavnome liku pronasao sebe... ne znam, cini mi se... jer, isuvise je humanosti i topline te kaosa i ludila u njegovoj performansi da bi bilo tek slucajno ili nedaj-boze "Method Actor" pristup.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 09:42   #12
Odličan film, Rourke genijalno odglumio, jedino mi smeta što je nekako nedovršeno priveden kraju, kao posljednja epizoda Sopranosa.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 10:03   #13
odličan film, genijalan Rourke.
kraj nije nedorečen, nije teško zaključiti što biva s njim.
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:40   #14
Quote:
Alan B'stard kaže: Pogledaj post
odličan film, genijalan Rourke.
kraj nije nedorečen, nije teško zaključiti što biva s njim.

Potpisujem.Dobro se pripremio za ulogu.Tijelo i to sve.Svaka čast.
prava sveznalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 22:35   #15
rourke odnio golden globe kao najbolji glumac
doista mi je drago zbog njega. uvijek mi je bio jedan od najdražih glumaca još od doba piratskih vhs-a i "videoteka" u svakoj garaži. gledao sam tada svaki film u kojem je glumio i rijetko sam bio razočaran (osim sa harley davidsonom i marlboro manom )...imao je gadan pad u karijeri ali mi je stvarno drago da se vratio.

jedva čekam vidjeti film.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 11:33   #16
nisam ga jos gledao; drago mi je zbog roorkyia
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 09:51   #17
Toliko sam ostao pod dojmom nakon prvog gledanja da sam ga za 2 dana pogledao jos jednom
startrekfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 20:29   #18
Upravo pogledao. Ugodno iznenađen .Nisam očekivao tako uvjerljivu dramu. Jako me podsjetio na Raging Bull-a.
__________________
Bok
0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 21:10   #19
Odličan film, odličan Mickey, kraj baš kakav treba biti... ostavlja ti prostora da ga sam isceniraš, a o tebi ovisi dal će čaša biti poluprazna ili polupuna , Marisa k'o vino

Pet, sjedni
__________________
Windfucker
vedrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 02:40   #20
Film je fenomenalan.....obavezno pogledati..
J.C is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.