Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2009., 19:06   #1
Sportsko srce

Zanima me da li sportsko srce moze
imati nekakve negativne posljedice
za zdravlje? hvala
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 21:07   #2
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
Zanima me da li sportsko srce moze
imati nekakve negativne posljedice
za zdravlje? hvala
Koliko znam jedina je razlika izmedju srca prosjecnog covjeka i srca profesionalnog sportasa u velicini, sto za rezultat ima da naravno zbog vecih napora pumpa vise krvi u jednoj minuti, odnosno mozda je bolje reci prilikom jednog stezanja i opustanja vise usisava-izbacuje krvi od srca prosjecnog covjeka u tom istom ciklusu.
Sto se tice negativnih posljedica, mislim da nema razlike.

To sam bio pitao svog kardiologa prije par mjeseci, da li mi je srce vece od srca mojih vrsnjaka.
Nije, i rekao sam mu da sam se uvrijedio sto mi je to rekao jer to automatski znaci da nisam profi-sportash
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 21:42   #3
Sportsko srce pretpostavljam ima netko tko dugo i jako intenzivno sporta, naprimjer ljudi koji trce triatlone od 50 km trcanja, 70 km plivanja i 100 km bicikliranja, godinama. Pretjerajem, ali to bi bilo to. Sportsko srce nije srce rekreativca.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 00:51   #4
koliki vam je puls u mirovanju?
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 01:57   #5
evo meni je 62-64 u minuti, imam 15 godina
Jel to oke?
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 02:17   #6
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
evo meni je 62-64 u minuti, imam 15 godina
Jel to oke?
Naravno, još provjeriš tlak, i nakon koliko sek ti se broj otkucaja nakon neke aktivnosti vraća u normalu te ćeš dobiti statistike svoje kondicije.
DT.T is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 14:12   #7
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
koliki vam je puls u mirovanju?
ak ne pijem tablete, oko 100 onda ni ne vježbam jer em strah

a ak pijem 60-70
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 16:27   #8
Oko 50.
Minimum mi je bio 42, ali sam onda bio u formi...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 19:14   #9
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Sportsko srce pretpostavljam ima netko tko dugo i jako intenzivno sporta, naprimjer ljudi koji trce triatlone od 50 km trcanja, 70 km plivanja i 100 km bicikliranja, godinama. Pretjerajem, ali to bi bilo to. Sportsko srce nije srce rekreativca.
To je to.
Zao mi je sto nisam zbog obaveza mogao prisustvovati jednom kongresu upravo na ovu temu, neke su njuske drzale predavanja.
Vjerojatno bi bilo dosta strucno i bilo bi toga sto ne bi vjerojatno razumio ali bi volio da sam mogao prisustvovati
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 21:27   #10
Nisu ta predavanja preteska, pogledaj mozes li naci nesto na pubmed ili googlaj ime doticnih koji bi predavali, nerijetko stave predavanje na internet nakon kongresa.

Ja bih voljela biti u stanju osjetiti vlastiti puls kako treba ( ).

Luka, ako se bojis da imas sportsko srce, ta sansa je uglavnom jako jako mala.
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:49   #11
ne bojim se da imam, ali bi nakon par godina mozda mogo imat
samo me zanimalo dali to moze imat nekakve neg posljedice npr infarkt da srce prsne xD
Luka07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 00:51   #12
Meni je ova tema vrh
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 02:11   #13
Pa naravno, od svih slika forumasa, Lukina je najbolja, kako i njegov film na Youtube
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 02:13   #14
Quote:
Luka07 kaže: Pogledaj post
ne bojim se da imam, ali bi nakon par godina mozda mogo imat
samo me zanimalo dali to moze imat nekakve neg posljedice npr infarkt da srce prsne xD
Ima slucajeva od ljudi koji su umrli od napada srca, to su uglavnom bili ljudi koji su radili aerobne sportove ali ekstremno, kombinirano sa losom prehranom. Pod "losom prehranom" je u tom slucaju spadalo jesti jednolike namirnice ( jer su "zdrave"). I zasto mislis da bi za par godina mogao imati sportsko srce?
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 16:46   #15
Meni je doktor rekao da imam sportsko srce,a da sam profi sportas ili čak rekreativac daleko od toga.Vec mi je to genetski,pretpostavljam.Stari mi ima sportsko srce i njegova pokojna mater(baba mi) također je imala sportsko srce.Ali kod njih se to valjda razvilo od teškog života i činjenice da su radili cili život,a sad se prinilo na me,a ja linčina teška. . Pa mi radi tog srce malo priskače,kako mi je reka doktor "1 zalizak malo klapa". E sad pretpostavljam da sa takin srcen moran da se malo pokrenem i uvatin se rekreacije.Pa san, ima par dana upisa se u teretanu te gledan šta da kupin od opreme i za doma malo.
A kako san bia u teretani sve boli ajme majko,ali pošto me taj stil života uvik zanima i privlačia nece me bol zaustavit. A ako ti želiš sportsko srce samo se uvati teretane i sporta ali nemoj se opteretit previše+pravilna prehrana i tijelo će ti se prilagodit prije ili kasnije.

A šta se tiče negativnih posljedica:a pošto kod takvog srca triba malo više aktivnosti(održavanja) onda ti može u stare dane ako nisi aktivan dovoljno,desit se ovo šta je meni sad,ali dok si mlad to još može rješit a takvo srce koje radi ka švicarski sat ti je pokazatelj dobrog i zdravog stila života te imaš više energije snage itd.

Zadnje uređivanje big_show : 29.12.2009. at 17:13.
big_show is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 16:48   #16
Moje obje babe isto imaju sportsko srce.
Nemam dokaze, ali slutim da je tako.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 17:06   #17
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Moje obje babe isto imaju sportsko srce.
Nemam dokaze, ali slutim da je tako.


-Stipe



Dovedi ih u Hajduka.
big_show is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 17:19   #18
Quote:
Spot Perdita kaže: Pogledaj post
Ima slucajeva od ljudi koji su umrli od napada srca, to su uglavnom bili ljudi koji su radili aerobne sportove ali ekstremno, kombinirano sa losom prehranom. Pod "losom prehranom" je u tom slucaju spadalo jesti jednolike namirnice ( jer su "zdrave").
Ovo bi morao biti jako ekstreman slucaj i jednoga i drugoga (prehrane i napora). Kao rekreativca te bude, umor ili zdravstveni problem tipa jakog umora, (pre)ceste prehlade, moguc gubitak svijesti ili "mracenje pred ocima", osjecaj slabosti, gubitak daha itd., brzo prizemljilo i natjeralo da pustis gas.
Tako bi nekoga tko trenira pod packom "strucnog" trenera, isti bi "sigurno" usmjerio na pravi put.

Quote:
Luka07kaze:
samo me zanimalo dali to moze imat nekakve neg posljedice npr infarkt da srce prsne xD
Moguce da prilikom dugotrajnog npr. sprinta pretjeras i dodjes do plafona, odnosno max. broja otkucaja srca u jednoj minuti (zasigurno znas za onu grubu i uopcenu formulu 220-broj godina, sto bi u tvom slucaju bilo 220-cca.15=205 bpm ali se ne bi trebao previse povoditi za time ali ti daje otprilike sliku) sto moze imati za posljedicu slijedece scenarije:
Ili ti moze "otkazati srce" (nece eksplodirati zasigurno ) ili ce tvoj mozak dobiti informaciju da si pretjerao i natjerati te da stanes tako sto ces vjerojatno pasti u nesvjest jer tvoje srce nije u stanju pratiti odredjeni napor.
To je "fail safe device" koji je ugradjen u nasa tijela.

Ja sam bio na elektrofiziologiji srca prije par mjeseci, ugrubo postupak kojim se ispituje rad srca, jos tocnije "struja". Naime kod nekih ljudi je urodjeno ili s vremenom se dogodi da srce preskace sto zna stvarati probleme, odnosno signal koji dolazi srcu da se stegne i otpusti se moze putem "gubiti" ili dolaziti iz jos jednog ili vise izvora pa se oni onda jednim postupkom "spaljuju".
Prilikom elektrofizioloskog ispitivanja srce se stavlja pred razlicite kusnje u kontroliranim uvjetima naravno, ako bi nesto zakazalo tu su uredjaji na koje si prikljucen i naravno strucno osoblje.
Tako sam naucio da srce ima svoje sisteme da se zastiti, tako da nemas straha u dosta situacija.
Ipak bi bilo dobro napraviti obicnu EKG analizu iz koje se moze dosta toga ocitati (posebice ako se radi dvanaestkanalni) i po potrebi pristupiti problemu prije nego zagrizes u aktivnije bavljenje sportom, ako to imas za cilj.
Eto toliko...
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 18:21   #19
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Moje obje babe isto imaju sportsko srce.
Nemam dokaze, ali slutim da je tako.


-Stipe
Teski fizicki rad ili specificne zdravstvene probleme ili nesto trece?
__________________
"The richer you are, the richer your family is, and the richer your country is, the more likely it is that you will find life so good that you will choose to blow your brains apart."
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 18:40   #20
ahaha jao Spot
Stavi smajlić pored ovakve rečenice, ljudi će pomislit da se ne šališ
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.