Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Biste li postali surogat majka?
Da 1 4.00%
Ne 21 84.00%
Ovisi tko i kada pita 3 12.00%
Glasovatelji: 25. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2016., 11:05   #81
jedino sto je meni u tim donacijama malo weird, s te genetsko stanicne strane, je cinjenica da zivimo u mini drzavi i da je ogromna mogucnost da se moje potencijalno dijete susretne (zaljubi i ostalo) u dijete koje je rodjeno mojom donacijom.
onak, jajasce bi na novi zeland donirala bez problema ali u hrvatsku...
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:09   #82
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jedino sto je meni u tim donacijama malo weird, s te genetsko stanicne strane, je cinjenica da zivimo u mini drzavi i da je ogromna mogucnost da se moje potencijalno dijete susretne (zaljubi i ostalo) u dijete koje je rodjeno mojom donacijom.
onak, jajasce bi na novi zeland donirala bez problema ali u hrvatsku...
pa masa nasih odlazi na novi zeland.
tak da je tu rizik veci

iako, slazem se.
meni je to uvijek s tim donacijama upitno, jesam za, al sam isto tak za to da se zna porijeklo.
kolko god to drugima weird zvucalo

ja sam i za to da posvojeno dijete odma zna da je posvojeno i da zna tko su mu bioloski roditelji.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:58   #83
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jedino sto je meni u tim donacijama malo weird, s te genetsko stanicne strane, je cinjenica da zivimo u mini drzavi i da je ogromna mogucnost da se moje potencijalno dijete susretne (zaljubi i ostalo) u dijete koje je rodjeno mojom donacijom..
Nikad mi ovo nije palo na pamet, ali kad to tako kazes...


Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa masa nasih odlazi na novi zeland.
tak da je tu rizik veci

iako, slazem se.
meni je to uvijek s tim donacijama upitno, jesam za, al sam isto tak za to da se zna porijeklo.
kolko god to drugima weird zvucalo

ja sam i za to da posvojeno dijete odma zna da je posvojeno i da zna tko su mu bioloski roditelji.
A cek..ne zna se porijeklo, anamneza, povijest bolesti osobe i ostalo?

Meni je posvajanje bilo prva opcija da nisam mogla imat dijete (premda mm nije ), ali mi se uvijek vrzmalo po glavi na koji nacin bi djetetu priopcila tu vijest..uhhh
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:06   #84
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
A cek..ne zna se porijeklo, anamneza, povijest bolesti osobe i ostalo?
Kao i s posvojenjima, možeš tako da doniraš baš nekome, ili da doniraš ustanovi, pa onda agencije ili tko već dalje to hendla.
Bar vani, u Hr vjerojatno opet hrpa rupa.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:21   #85
dijete mora biti po zakonu informirano da je usvojeno koliko ja znam.

a kako reci... jednom sam citala kako su boban i njegova zena maloj objasnili i jako mi se svijdelo. u onim razgovorima kako se dobiju djeca su nekako objasnili da nekad mama rodi bebu a nekad mama i tata odu po bebu u dom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:27   #86
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jedino sto je meni u tim donacijama malo weird, s te genetsko stanicne strane, je cinjenica da zivimo u mini drzavi i da je ogromna mogucnost da se moje potencijalno dijete susretne (zaljubi i ostalo) u dijete koje je rodjeno mojom donacijom.
onak, jajasce bi na novi zeland donirala bez problema ali u hrvatsku...
Nije kontraargument, ali događa se I u velikim familijama ciji se clanovi ne vide bas pretjerano, trece koljeno, cetvrto, pogubi se nit, mene stara uvijek ispitivala o deckima, a s rođakom sam se poljubila na jednom sijelu u tatinom selu, mnogo smo pijani bili I nitko nam nista nije rekao o srodstvu pa je bilo bogme knedle u gru kad nam rekose dok je mlada izvodila ono s podvezicom
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:43   #87
a trece cetvrto me ne bi sprijecilo jebi ga ali bas polubrat ili polusestra nije isto
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:14   #88
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
a trece cetvrto me ne bi sprijecilo jebi ga ali bas polubrat ili polusestra nije isto
Mene bi i to, koliko su mi moji utjerali strah u kosti tijekom godina

Skoro mi se dogodilo slicno ko Maji.
Dobro sto sam mami uvik pricala o svojim simpatijama, pa je na vrime skuzila da mi je to 2.rodjak
A bas je bio sladak
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 14:15   #89
meh, desilo se i meni, njegova prababa je bila sestricna mojoj prababi otprilike zabole me
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 16:13   #90
Ne morate se brinut za srodstvo, to je nekak regulirano

Frendica je isla u cesku i mogla je birat iz ceske ili spanjolske, obzirom da je ona crnka sa crnim ocima, a muz plavusan sa plavim ocima, izabrali su spanjolku

Mala je prekopirani muz - nemre bit plavija i imat plavije oci

Tak da se u hrvatskoj i moze donirati, ta jajasca se ne bi koristila u hrvatskoj nego u nekoj drugoj europskoj zemlji
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.