Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 14:24   #1
Bežični DECT telefon na ISDN terminal?

Pozdrav svima !

Zanima me je li moguće priključiti obični bežični DECT telefon ( npr. bilo koji Panasonic do 200 kn ) na digitalnu liniju, ili to baš mora biti ISDN-DECT telefon?
Pod pretpostavkom da bi se telefon koristio samo za jedan broj i najosnovniju govornu uslugu.
Stvar je u tome što je postojeći ISDN telefon "vrisnuo", a ako baš ne moram dati >100 Eura za novi, dobro bi mi došao i najobičniji DECT .

Je li uopće DECT na pristupnoj razini išta drugačiji od analognog žičnog telefona, ili DECT ustvari samo definira radio komunikaciju terminal-stanica ?

kiketz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:47   #2
Quote:
kiketz kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !

Zanima me je li moguće priključiti obični bežični DECT telefon ( npr. bilo koji Panasonic do 200 kn ) na digitalnu liniju, ili to baš mora biti ISDN-DECT telefon?
Pod pretpostavkom da bi se telefon koristio samo za jedan broj i najosnovniju govornu uslugu.
Stvar je u tome što je postojeći ISDN telefon "vrisnuo", a ako baš ne moram dati >100 Eura za novi, dobro bi mi došao i najobičniji DECT .

Je li uopće DECT na pristupnoj razini išta drugačiji od analognog žičnog telefona, ili DECT ustvari samo definira radio komunikaciju terminal-stanica ?

1. Tko osim banaka koristi više ISDN, danas su u tvrtkama (malo većim) uglavnom centrale. DECT je recimo to tako standard komunikacije između slušalice i baze i nema neke veze sa samom linijom. Moj savjet kupi DECT i isprobaj (preporučam Panasonic, inače su imali i komplet sa 2 slušalice za nevelike novce), nebi smjelo bit problema, a ionako u roku od 15dana čini mi se po zakonu o zaštiti potrošača imaš pravo vratiti proizvod i dobiti lovu nazat. Istina s nekim prodavačima se moraš oko toga natezati, pa se raspitaj prije kupnje.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:02   #3
Pa našlo bi nas se dosta sa isdn-om a da nismo banke.I mene bi zanimao odgovor na pitanje budući mi je na isdn liniji dosada bio spojen fax preko isdn modema na starom računalu koje je riknulo.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 19:36   #4
1.Oznaka DECT odnosi se na komunikaciju između baze i bezicnog tel.,tj znaci da je digitalna.
2.Linija na koju se tel. prikljucuje može biti digitalna (ISDN)kojoj je NAPAJANJE 90 V i analogna kojoj je napon 50-60V.
3.ISDN uređaja NT ima dvije vrete:STANDARD I CONFORT.Standard na sebi ima samo isdn prikljucke,a confort ima i isdn i analogne.
dakle ti da bi prikljucio svoj anologni DECT tel. morao bi imati confort prikljucak i prikljuciti ga u uticnicu a1b1.Ako je fax analogni priljuci takoder kao analogni telefon.ISDN priključci moraju imati 4 zilni kabel , a analogni 2 zicni.
sljivica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.