Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2008., 16:30   #61
router Barricade

Ovako piše: Barricade Adsl broadband router with Built-in Annex B ADSL2/2+Modem
4 Ports Enhanced ADsl2/2+ technology supports up to 24Mbps download speed
Integrated 4-port Fast Ethernet Switch - Easily set up and share your ADSL connection with Multiple Computers
SMC7904BRB2

Auh...sada tu valjda negdje je taj broj modela..

hajde vidi pa da nešta pospajam muku mu..dolje mi stoji taj komp ko kanta bezveze..
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 21:46   #62
pozz judi. ima pitanje i blem. buraz je trenutno kod tete u kući,ali ona nema net ali ima netko od susjeda.lap fino uhvati signal i piše da je connected al ne može otvoriti ni jednu stanicu.a bio je kod mene prije nekoliko dana i sve sto ufati to i otvori. Vamo piše zyxel i nema znaka da je zaključano,spoji se na to bez problema.ne kontamo se u tu zastitu pa pitam jel to možda kako drugačije zaštićeno ili postoji fora kak da se spoji.
tnx unaprijed.
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:08   #63
Nek proba otvorit stranice od routera tako da upiše umisto adrese 192.168.1.1 (ne razumin se u zyx-a, pa neka me neko ispravi ako to nije standardna adresa...) i onda nać connect opciju...
P.S. Nek bude dobar i ne skida puno...
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:16   #64
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
pozz judi. ima pitanje i blem. buraz je trenutno kod tete u kući,ali ona nema net ali ima netko od susjeda.lap fino uhvati signal i piše da je connected al ne može otvoriti ni jednu stanicu.a bio je kod mene prije nekoliko dana i sve sto ufati to i otvori. Vamo piše zyxel i nema znaka da je zaključano,spoji se na to bez problema.ne kontamo se u tu zastitu pa pitam jel to možda kako drugačije zaštićeno ili postoji fora kak da se spoji.
tnx unaprijed.
A šta tamo piše?
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:06   #65
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
hajde vidi pa da nešta pospajam muku mu..dolje mi stoji taj komp ko kanta bezveze..
Ti znači imaš ovo: optimum ili službeni

taj model ima modem u sebi znači da ti Siemensov više ne treba. Ovaj dođe odmah iz splitera, a oba kompjutera spajaš direktno u njega. Pa dobila si valjda neke upute s njime. Ako nisi imaš na onoj službenoj stranici link za manual i quick install guide pa njega proući. bezveze je da ja tebi pišem kako da poštelaš router a pritom čitam iste upute koje i ti imaš. Evo, baš i gledam i unutra imaš opisano sve u detalje uključujući i slike tako da ne možeš falit nikako.

Jedino što te možda zakoči su DNS serveri i VPC postake modema za T-Comov ADSL. Ne znam na pamet ali ako zapneš na tom mjestu pitaj.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 01:00   #66
Quote:
Dado_Bm kaže: Pogledaj post
A šta tamo piše?
pozz...
nista ne pise, cak smo uspjeli uci u modem...preko jel stanice modema...ali ne vidim nigdje ništa šta bi se mijenjalo da poporavim stvar. Vidio sam neki znak nešto TV...da nije možda to za maxTV samo, da nemaju DSL....iako mi je to onda cudno, ali ne razumijem se u te stvarcice pa...
uglavnom na svim postavkama u ruteru stoji IP adresa 0.0.0.0.0. ...
lap mi javlja da je redovno spojen ali ne otvara niti ejdnu stranicu.
__________________
Semper ubi sub ubi!
pingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 14:30   #67
Ranma : da to je ovaj drugi. Čini mi se da ču baš zapet na ovom dijelu gdje su serveri a kak da te pitam kad neču biti spojena na net...ništa, probati ču ovako pa odpojiti,,pa te pitati pa nanovo...hajooj..
__________________
Moj pas nije Haski, moji pas je Aljaški malamut :)
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 16:10   #68
moj savjet ti je da prije nego što prijeđeš na novi modem iskoristiš ovaj stari da prikupiš sve važne podatke. Ako se spajaš preko Siemensa kao bridgea onda otvori command line (START - Run - cmd) i upiši "ipconfig /all". Kad ti izlista pogledaj što piše pod DNS Servers i prepiši oba (ili koliko ih već imaš). PVC i ostalo će taj SMC Barricade možda i sam naštimati ako ima automatiku za router mode. Budem pogledao u manual pa ću napisati. Ali kasnije jer počinje Star Trek.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 14:48   #69
Imam par pitanja za vas. Ovako, treba mi bežični net zbog dužeg boravka u bolnici. e sad mene zanima šta bi bilo najjeftinije, i to ak može od t-mobilea. ak može bez ugovora (pretpostavljam da nema ugovora na 6 mjeseci). promet od nekih 500mb, uglavnom voip, icq... kakve su naknade za pređene mb i ostale stvari...
Vale41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 16:35   #70
Quote:
kljukica kvakić kaže: Pogledaj post
pa fala bogu da cu uzet..sta je tu tako cudno?? ak nemas nis pametno za rec, onda ni nemoj komentirat, sto volim takve pametnjakovice
Nije baš bia najpristojniji, al je točno reka... Ni slučajno ovde uzimat ništa... Samo provjeri imaš li wlan karticu u laptopu i pitaj nekoga da ti objasni o wlan-u. Ionako ćeš tamo vjerojatno naletit na neku wlan mrižu...
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 21:49   #71
Quote:
RaZZoR kaže: Pogledaj post
...Ionako ćeš tamo vjerojatno naletit na neku wlan mrižu...
dobro ako ne uvatiš mrižu, probaj se spojit na mrežu (sorry morao sam, jer mi je mriža upala u oko - mriža, umrižavanje, mrižini kabel, mrižni adapter... )

OT: vale41 vidi http://www.t-mobile.hr/1/10-20-40-50-00.asp
cijena, prava sitnica 1MB = 1kn
salviol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 12:18   #72
Quote:
salviol kaže: Pogledaj post
OT: vale41 vidi http://www.t-mobile.hr/1/10-20-40-50-00.asp
cijena, prava sitnica 1MB = 1kn
Znači, uzmem to i plaćam samo 100 kn, nema nikakve pretplate i drugih fora? Hvala. Zaboravih napomenit da je to za laptop normalno, tak da može i express card
Vale41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 13:47   #73
ja da imam barem jednu pozitivnu stvar napisat o wirelessu i stvarno ne razumijem zašto uzimat wireless ako postoji bilo koja druga opcija (osim dial upa)
protok je baš test ličnosti, popizdit na sebe i na druge ili ne; od 2 kb/sec do 200, u zavisnosti od magle, kiše, vjetra, broja korisnika, lokalnih klinaca koji ti se konstantno kače, boga vraga.
što nije loše ako od sveg neta samo službeno provjeravaš mail. al kad igraš nešto preko servera i kad odlediš tek kad te već 5 vojnika ucmekalo, il ti rapid redovno na 70, 80, 90 % downloada pukne s "connection to server was terminated", i stalno gledaš kako ti iskače ikonica dialing dialing dialing dialing dialing dialing, i zadesi se da po cijeli mjesec imaš max 160 od svojih 256 uplaćenih, i kad non stop visiš na telefonu i jebeš majku i sebi i provajderu dok ti govori - "pa gospođo, svima je tako"...
pokušavam naći bilo šta pozitivno na wirellesu. možda to što je bolji od dial upa
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 14:23   #74
o čemu ti laprdaš
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 16:27   #75
imam i ja pitanje... imam adsl t-comov wirelessom spojen na jedan komp i jedan laptom, drugi komp je na drugom katu i ne hvata mi wireless (imala sam za probu neku karticu i malu antenicu) a laptop mi na istom istom drugom katu je drugi komp hvala, ocito laptop ima bolju karticu/antenu pa me zanima koje su najjace kartice/antene i u cemu je stvar kartici ili anteni i jel koliko to kosta? htjela bi taj drugi komp isto spojit ali da stvarno hvata... hvala...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 16:51   #76
Quote:
Vale41 kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja za vas. Ovako, treba mi bežični net zbog dužeg boravka u bolnici. e sad mene zanima šta bi bilo najjeftinije, i to ak može od t-mobilea. ak može bez ugovora (pretpostavljam da nema ugovora na 6 mjeseci). promet od nekih 500mb, uglavnom voip, icq... kakve su naknade za pređene mb i ostale stvari...
Nikako ti se ne isplati za 500mb prometa uzeti bez pretplate jer će te račun izaći minimalno 500 kuna...a to je strašno...s druge strane na pretplati imaš čini mi se 3 Giga za 200 kuna..

Pa ti sad razmisli.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 20:24   #77
vidim da svi pričaju kako se isplati a opet svi pričaju kako se ne isplati ... ja sam na dial-up'u, stvarno je sporo do bola, da li bi mi preporučili neki bežični internet ili neka nastavim ovako, trenutno mi račun dolazi oko 200 kuna, a brzina je
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 03:00   #78
Quote:
MatejScorp13 kaže: Pogledaj post
vidim da svi pričaju kako se isplati a opet svi pričaju kako se ne isplati ... ja sam na dial-up'u, stvarno je sporo do bola, da li bi mi preporučili neki bežični internet ili neka nastavim ovako, trenutno mi račun dolazi oko 200 kuna, a brzina je
Izgleda mi da se uopće ne trudiš razumjeti šta ti govorim..
Opcija o kojoj ti pričaš je kao Simpa bonovi...jel sad jasno...u njoj je svaki Mb 1 kunu...pa ti računaj koliko te izađe 500 Mb

U pretplati imaš 3 GIga za cca 200 kuna i daleko bolju brzinu od dial upa, što opet ovisi gdje si lociran..ako si u pripizdini donjoj gdje nema signala , odnosno gdje je loš zaborai brzine.
Istu ponudu ima i Vip i T-com
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 00:59   #79
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Izgleda mi da se uopće ne trudiš razumjeti šta ti govorim..
Opcija o kojoj ti pričaš je kao Simpa bonovi...jel sad jasno...u njoj je svaki Mb 1 kunu...pa ti računaj koliko te izađe 500 Mb

U pretplati imaš 3 GIga za cca 200 kuna i daleko bolju brzinu od dial upa, što opet ovisi gdje si lociran..ako si u pripizdini donjoj gdje nema signala , odnosno gdje je loš zaborai brzine.
Istu ponudu ima i Vip i T-com
e sad razumijem ... mislim ... ma uglavnom znam da od toga najbolje ništa, ako nisam dostupan za adsl a da bih razgovarao s nekime preko mobitela moram izaći iz kuće zbog signala, znači
MatejScorp13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:34   #80
c
__________________
niš ja neć potpisat.....
bbekii is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:37.