Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2010., 01:03   #121
Curke, preporuke pišite na predviđene topike. Hvala
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 17:04   #122
Lijepi pozdrav!

prije tjedan dana mi se na vanjskom spolovilu pojavila kvržica, crvena, i bolna na dodir. Naručila sam se kod ginkologa, međutim, u međuvremenu sam dobila menstruaciju te nisam mogla na dogovoreni pregled.
Ta kvržica se smirila i više nema ničega, ali danas ujutro sam primijetila kvržicu, ovaj puta puno manju (ali jednako bolnu) na području između vagine i anusa.
Inace spolni odnos nisam imala u zadnje 3 godine a sve prije toga je bilo isključivo uz kondom.

molim vas ako netko nesto zna pomozite, očajna sam. hvala!!!!!
lima101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 05:11   #123
Quote:
lima101 kaže: Pogledaj post
prije tjedan dana mi se na vanjskom spolovilu pojavila kvržica, crvena, i bolna na dodir. Naručila sam se kod ginkologa, međutim, u međuvremenu sam dobila menstruaciju te nisam mogla na dogovoreni pregled.
Ta kvržica se smirila i više nema ničega, ali danas ujutro sam primijetila kvržicu, ovaj puta puno manju (ali jednako bolnu) na području između vagine i anusa.
Inace spolni odnos nisam imala u zadnje 3 godine a sve prije toga je bilo isključivo uz kondom.

molim vas ako netko nesto zna pomozite, očajna sam. hvala!!!!!

jesi saznala mozda o cemu se radi?? ja sam dosla na ovaj forum jer sam danas primjetila istu stvar, bolnu na dodir, na malim usnama blizu mokracnog otvora... nije izraslina na kozi, nego bas kvrzica, iako sam hipohonder pa sam odma dosla do zakljucka da je kondilom.. ne vidi se nista, nikakve posebne boje nema taj dio, samo blago zadebljanje i mozda mrvicu tamnije od ostatka koze...


ako iko drugi ovo cita molim vas pomagajte :S
1ndigoGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 00:17   #124
Ne, to ti ne bi bio kondilom. Naravno, nemam sliku pa se ne može ništa sa sigurnošću reći, ali onaj vidljivi kondilom (šiljasti) jest bradavica kojih obično zna biti više i ne boli.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 03:57   #125
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Ne, to ti ne bi bio kondilom. Naravno, nemam sliku pa se ne može ništa sa sigurnošću reći, ali onaj vidljivi kondilom (šiljasti) jest bradavica kojih obično zna biti više i ne boli.
hvala .. eto ja hipohonder.. danas je to nestalo... vjerojatno su me gacice nazuljale
1ndigoGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 09:37   #126
Smile

Pozdrav svima!
Mom dečku se pojavila jedna bradavica na testisu. Znamo otprije da imamo hpv. No, ja nisam imala bradavice.
Zanima me da li je to opasno za njegovo zdravlje, i kojem se doktoru trebamo javiti za odstranjivanje?
Hvala puno!
plemkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 23:07   #127
Kondilomi-Condilomas Acuminatas

Vase iskustvo ako ste imali problema sa ovom ponmom bolescu....
Po vama kojim putem ukloniti bradavice da se ne bi povratile ja imam problema zadnjih 2 godina na dva ipo do tri mjeseca non stop se vracaju...........

Hvala u napred za bilo koji svajet
 
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.04.2011., 23:47   #128
Nema za sve jednako učinkovita terapija. Prije svega ovisi o imunitetu, a onda ovisi i o temeljitom liječenju, tj. otklanjanju istih, daljnjim navikama (partner isto tako).
Isto tako ovisi koliko je dugo HPV prisutan i koji tip. Nekome će djelovat podofilin, nekome krioterapija, anekome nešto treće, a nekome neće djelovati ni kombinacije jer će se vraćati. Jačaj imunitet i prolistaj malo ovu temu, kao i top-temu HPV i CIN1, CIN2, CIN3.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 14:14   #129
Quote:
1ndigoGirl kaže: Pogledaj post
jesi saznala mozda o cemu se radi?? ja sam dosla na ovaj forum jer sam danas primjetila istu stvar, bolnu na dodir, na malim usnama blizu mokracnog otvora... nije izraslina na kozi, nego bas kvrzica, iako sam hipohonder pa sam odma dosla do zakljucka da je kondilom.. ne vidi se nista, nikakve posebne boje nema taj dio, samo blago zadebljanje i mozda mrvicu tamnije od ostatka koze...


ako iko drugi ovo cita molim vas pomagajte :S
meni se jucer navecer pojavilo nesto slicno, na istom mjestu, ali bas na rubu malih usana i jedina razlika je sto je kod mene milimetarska izraslina vrlo bolna na dodir :/
da li netko zna mozda o cemu se radi, jer se moram strpit posto sam tek za mjesec dana narucena kod ginekologa :/
duba2201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 00:03   #130
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
Joj, ne znam..voljela bih čuti iskustva drugih cura da ne odem ginekologici bezveze...jer koliko se sjećam stvarno to imam cijelo vrijeme...i radila sam papa test i sve, valjda bi se vidjelo na nalazima? Nemam pojma..
Dečko mi nema nikakve simptome..da imam valjda bi i njemu prenijela...
sva sam zbunjena i paničarim..
ej jesi bila u ginekologa? ja sam istu stvar primjetila nekidan i narucila se u ginekologa za ponedjeljak.. nikad tako detaljno nisam pregledavala pipicu pa sam se prestrašila :/ isti strah ko i ti.. papa prije godinu dana je bio cist..
suncica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 21:42   #131
čime sve mogu biti uzrokovane genitalne bradavice?

evo ,baš me zanima. moj dečko je kao dobio oko spolovila neke sitne bradavice,jedva vidljive. znam da su kao sve uzrokovane hpv-om,ali...što ako nisu? jel postoji još koja mogućnost?
nizkk is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.06.2011., 21:48   #132
Quote:
nizkk kaže: Pogledaj post
evo ,baš me zanima. moj dečko je kao dobio oko spolovila neke sitne bradavice,jedva vidljive. znam da su kao sve uzrokovane hpv-om,ali...što ako nisu? jel postoji još koja mogućnost?
Svakako HPV ako se radi o bradavicama tj. kondilomima. Postoji više tipova HPV-a, neki će kod žene uzrokovati pojavu kondiloma a neki pojavu CIN-a. Svakako, ako se radi o HPV-u kod njega, on ga prenosi tebi i na to treba misliti tj. treba redovito ići kod ginekologa. Pozdrav
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:49   #133
imam jedno pitanje..pomoc..
bila sam kod ginekologa i imam kondilome..nakon jednog mazanja kiselinom svi su nestali osim jednog...nadam se da ce i on uskoro..
zanima me jel se ti kondilomi mogu prenjeti bez kondoma partneru ako mi svi nestanu?
hvala vam
neodlucna111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 13:46   #134
papule vs. kondilomi

moze pomoc .. u cem je razlika, ne mislim sad na definicije i to jer to sam procitao .. ali me zanima razlika u izgledu, kako da znam da imam jedno, a nemam drugo .. pitam prevencije radi jer jedno je bezopasno, drugo bas i nije
fmemail is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 17:59   #135
Poznato je da slika govori više od riječi, stoga sam izdvojio slike jedne i druge promjene (a u skladu s pravilom da na našem pdf-u nije dopušteno stavljati slike niti linkove koji vode na stranice sa slikama spolovila):




a) condyloma b) papulosis Bowenoides

Može se vidjeti da razlika postoji, između ostalog, u obojenosti promjena (kondilomi su svjetliji, ružičasti ili bjelkasti), dok su Bowenoidne papule tamnije pigmentirane. Nadalje, razlika je i u izgledu površine promjena; kondilomi su lobulirani (kao da se sastoje od više različitih dijelova).

Međutim, i jedna i druga promjena mogu izgledati drukčije i postoje atipični oblici, tako da sami ne možete točno dijagnosticirati o čemu je riječ, već je potreban pregled kod dermatovenerologa, kome se u slučaju postojanja ovakvih promjene obvezno trebate obratiti.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 28.11.2011. at 18:06.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 22:17   #136
hvala, pitam informacije radi jer sam malo hipohondar ..
a jel to boli il nes? da li je istina da su ti kondilomi posljedica prve faze hpv-a?
tj. da li kod kondiloma postoje jos neke nuspojave, tipa bol ili nesto jer i dalje nisam razumio razliku
fmemail is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 07:55   #137
Promjene izazvane HPV-om često su asimptomatske, tj. ne uzrokuju nikakve tegobe. Međutim, moguće je da se pojavi svrbež, a neki puta i bol pa i krvarenje, a osobito ako se radi o većem broju promjena i ako su one nezgodno smještene (primjerice, unutar mokraćne cijevi i sl.).

Što se tiče vrste promjena, u anogenitalnom području HPV-infekcije se mogu manifestirati na više načina - šiljasti, ravni i gigantski kondilomi i Bowenoidna papuloza.

S obzirom da postoji više tipova HPV-a, uočeno je da određeni tipovi virusa češće uzrokuju određeni tip promjene. Tako je, primjerice, iz Bowenoidne pauloze izoliran tip 16.

Dakle, razlika postoji u izgledu promjena, zatim razlika često postoji i u tipu HPV-a koji uzrokuje promjenu, a razlika također postoji u zloćudnom potencijalu promjena. Tako je poznato da ravni kondilomi imaju veći zloćudni potencijal od šiljastih kondiloma.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 22:43   #138
hvala na odg.. dosta si strucan, ako moze odgovor ovaj put laicki vise ..
zabrinut sam jer ispod glavica imam nesto jako sitno .. sitne tockice, ko pristici mali i to ne puno, svega par komada koliko vidim ..
sad ne znam jesu to kondilomi ti ili papule jer ne razumijem razliku .. ni boja mi bas nije jasna tako da ne znam jel bijela ili roza ili koja vec .. zato sam htio da mi vise objasnis ima jos nekih nuspojava ili nes .. ne svrbi me i nis ne zapazam drugacije osim toga, a to vec mi je tako dugo vremena .. zapravo me zanima kako da znam jel imam kondilome ili te neke papule koje su bezopasne .. hvala
i kod papula nisam mislio ove neke opasne bowenoide, vec one biserne bezopasne ... hvala !!
fmemail is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 12:54   #139
fmemail,


Tek sam nakon Vašeg zadnjeg upisa shvatio na što ste zapravo mislili, na razliku između tzv. bisernih papula i kondiloma.

Pomislio sam na Bowenoidnu papulozu zato jer je ona također uzrokovana HPV-om kao i kondilomi pa sam pretpostavio da Vam nije jasno u čemu je točno razlika između ovih promjena.

Prema Vašem opisu, dosta je vjerojatno da se radi o tim bezazlenim bisernim papulama. Njih obilježavaju sljedeće karakteristike: male su (obično 1-2 mm), glatke površine, mogu biti bjelkaste, ružičaste, crvenkaste ili u boji kože, smještene su kružno u jednom ili više redova na rubu glavića ili frenuluma. Često se javljaju nakon puberteta i nisu praćene nikakvim tegobama.

U usporedbi s kondilomima, biserne papule su manje, jednolikijeg izgleda (veličine, boje, oblika), smještene su na rubu glavića ili frenuluma, nisu bradavičastog izgleda (hrapave površine ili poput karfiola).

Ponekad postoji mogućnost dvojbe radi li se o jednoj ili drugoj vrsti promjena pa će jednostavni pregled dermoskopom razriješiti dilemu.

Kako na pdf-u Zdravlje nije dopušteno stavljati slike spolovila niti linkove koji vode na iste, potražite sami pomoću Googlea kako izgledaju promjene pa ih usporedite s onima koje Vi imate.

Ponavljam, na osnovi Vašeg opisa ("ispod glavica imam nesto jako sitno .. sitne tockice, ko pristici mali") meni se čini da je kod Vas vjerojatno riječ o bisernim papulama.

No potpuno sigurni možete biti jedino nakon liječničkog pregleda.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:29   #140
Aldara

Ima tko kakvo iskustvo s tom kremom za skidanje kondiloma, i koliko košta?

fala
direkk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.