Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2010., 21:18   #841
Quote:
tripimipi kaže: Pogledaj post
... eto, molim sve iskusne da podijele svoja iskustva sa nama neznalicama sa voljom!

Naime, planiram na novosagrađenu kuću staviti 10 cm stiropora, ... jer već se primjećuju tragovi zime u kuci, ... , ...


... dali se taj profil kupuje ovisno koji stiropor stavljamo ili je on univerzalne širine?
... sa kojim se najjeftinijem ljepilom može lijepiti stiropor?
... gdje dobiti najpovoljnije cijene u zagrebu za sav materijal?
... kada se stavljaju tiple?
... koliko komada tipli?
... dali je oko prozora potrebno dodatno stavljati mrezicu? Pozdrav majstori!!!
Profil zavisi o debljini stiropora
Svako ljepilo za stiropor
Fasader, Bauhaus, Baumax, Kedo, Md profil...
Tiple se stavljaju kada se ljepilo osuši, znači, drugi dan najranije! Nakon toga ih moraš pregletati ljepilom! Stavljaju se na krajeve, i jedna u sredinu!
Oko prozora, i na krajeve se stavlja plastični profil s mrežicom!

Ako ti se negdje pojavi koje rupa zbog lošijeg slaganja stiropora napuni ju PUR pjenom, ali lagano da ti ne izgura ploče! Nabavi si za brušenje stiropora (izgleda kao gleter) i s tim prebrusi rubove ploča ako su ti malo vani, da ti se ne vidi kada staviš mrežicu! Obrati pažnju na postojeće lampe, zvonca, prekidače, rupe za ventilaciju i slično što je na fasadi kuće! Sve moraš izvući van za debljinu stiropora!
Ne radi po ljeti, ni visokim temperaturama, jakom vjetru (ovo je bitno uglavnom samo za završnu žbuku)...
Samo hrabro, mislim da sam rekao sve!
Ljepilo na ploče stavljaš točkasto na 5 mjesta, i pazi da ne dođe u fugu između ploča jer se stvaraju toplinski mostovi...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 07:09   #842
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Profil zavisi o debljini stiropora
Svako ljepilo za stiropor
Fasader, Bauhaus, Baumax, Kedo, Md profil...
Tiple se stavljaju kada se ljepilo osuši, znači, drugi dan najranije! Nakon toga ih moraš pregletati ljepilom! Stavljaju se na krajeve, i jedna u sredinu!
Oko prozora, i na krajeve se stavlja plastični profil s mrežicom!

Ako ti se negdje pojavi koje rupa zbog lošijeg slaganja stiropora napuni ju PUR pjenom, ali lagano da ti ne izgura ploče! Nabavi si za brušenje stiropora (izgleda kao gleter) i s tim prebrusi rubove ploča ako su ti malo vani, da ti se ne vidi kada staviš mrežicu! Obrati pažnju na postojeće lampe, zvonca, prekidače, rupe za ventilaciju i slično što je na fasadi kuće! Sve moraš izvući van za debljinu stiropora!
Ne radi po ljeti, ni visokim temperaturama, jakom vjetru (ovo je bitno uglavnom samo za završnu žbuku)...
Samo hrabro, mislim da sam rekao sve!
Ljepilo na ploče stavljaš točkasto na 5 mjesta, i pazi da ne dođe u fugu između ploča jer se stvaraju toplinski mostovi...

lijepo si čovjeku objasnio osnovno, svaka čast, ali zadnja rečenica...
može i točkasto, old school, ali pravilno je trakasto i točke u sredini
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 07:19   #843
Evo možda ovo pomogne:

http://www.youtube.com/watch?v=2Rxub...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=zXmpS...eature=related

i naravno završni touch :

http://www.youtube.com/watch?v=TPfE4...eature=related

lp
b@y@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 07:20   #844
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Profil zavisi o debljini stiropora
Svako ljepilo za stiropor
Fasader, Bauhaus, Baumax, Kedo, Md profil...
Tiple se stavljaju kada se ljepilo osuši, znači, drugi dan najranije! Nakon toga ih moraš pregletati ljepilom! Stavljaju se na krajeve, i jedna u sredinu!
Oko prozora, i na krajeve se stavlja plastični profil s mrežicom!

Ako ti se negdje pojavi koje rupa zbog lošijeg slaganja stiropora napuni ju PUR pjenom, ali lagano da ti ne izgura ploče! Nabavi si za brušenje stiropora (izgleda kao gleter) i s tim prebrusi rubove ploča ako su ti malo vani, da ti se ne vidi kada staviš mrežicu! Obrati pažnju na postojeće lampe, zvonca, prekidače, rupe za ventilaciju i slično što je na fasadi kuće! Sve moraš izvući van za debljinu stiropora!
Ne radi po ljeti, ni visokim temperaturama, jakom vjetru (ovo je bitno uglavnom samo za završnu žbuku)...
Samo hrabro, mislim da sam rekao sve!
Ljepilo na ploče stavljaš točkasto na 5 mjesta, i pazi da ne dođe u fugu između ploča jer se stvaraju toplinski mostovi...
gezz, hasnfefer, zar ti je tripimipi nešto skrivio da mu daješ toliko krivih savjeta?

tripimipi: imaš novosagrađenu kuću . tiplanje nije potrebno.
neravnine poput onih nastalih tiplanjem se ne zapunjava ljepilom. te fleke ćeš vidjeti čak i ispod završne žbuke!
pur pjena se ne koristi. ona vremenom postaje krta te se širenjem/skupljanjem stiropora, uvjetovano temperaturnim promjenama, mrvi u prašinu te ostaje fuga između ploča. osim toga pur pjena je poput spužve. u predjelima gdje bude vlage nakupi vlagu pa kada smrzne...zna se.
ploče se lijepe obavezno sa ramom okolo. koliko ćeš unutar rame linija ili točaka staviti manje je bitno ali - rama je obavezna!
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:25   #845
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
u predjelima gdje bude vlage nakupi vlagu pa kada smrzne...zna se.
ploče se lijepe obavezno sa ramom okolo. koliko ćeš unutar rame linija ili točaka staviti manje je bitno ali - rama je obavezna!
Već sam se nekoliko puta prepucavao....ZAŠTO JE RAMA OBAVEZNA

Da malo kombiniram tvoje izjave: u predjelima gdje bude vlage nakupi vlagu pa kada smrzne...zna se i kako će vlaga nestati iz rame, ako bude rama je obavezna

Radit ću točkasto na grubu fasadu
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:24   #846
Ideššššš!

Sa svim ovim savjetima se osječam ko stari majstor !!!

Zaista ne trebam stavljati tiple?!?!?! Zašto??!, Si ih stavljaju!

btw, kuca nije visoka; prizemlje i potkrovlje, ... neznam 5 - 6 metara.

mislim, drago mi je čuti da ne trebam stavljati tiple!

....

trebam li stavljati kutnu lajsnu na mjesto gdje će ići prozorska klupčica, ... i dali se ispod klupčice nešto posebno radi ili je ok normalni premaz ljepila?!

vidjeh da postoje neke završne lajsne sa mrežicom, na tim lajsnama postoji ljepljivi završetak koji se priljepi na PVC stolariju, ... dali se to nužno koristi ili je dovoljno popuniti spoj sa akrilnim silikonom?!

tripimipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 16:56   #847
Quote:
tripimipi kaže: Pogledaj post
Sa svim ovim savjetima se osječam ko stari majstor !!!

Zaista ne trebam stavljati tiple?!?!?! Zašto??!, Si ih stavljaju!

btw, kuca nije visoka; prizemlje i potkrovlje, ... neznam 5 - 6 metara.

mislim, drago mi je čuti da ne trebam stavljati tiple!

....

trebam li stavljati kutnu lajsnu na mjesto gdje će ići prozorska klupčica, ... i dali se ispod klupčice nešto posebno radi ili je ok normalni premaz ljepila?!

vidjeh da postoje neke završne lajsne sa mrežicom, na tim lajsnama postoji ljepljivi završetak koji se priljepi na PVC stolariju, ... dali se to nužno koristi ili je dovoljno popuniti spoj sa akrilnim silikonom?!

tiple se ne stavljaju u pravilu na objekte do 7 m visine.
Cigla ih ionako slabo drži, a ako imaš nešto betona, malo od ploče, malo od nadvoja možeš staviti koju, malor rasporediš ako želiš, ali nije potrebno.

na sve čoškove idu lajsne s mrežicom, a ta mrežica se utapa u ljepilo i povezuje sa ostalom mrežicom.
Misliš ispod klupice? ne, nije potrebno stavljati lajsnu.
Klupice stavljaj prije fasade obavezno.

ovo zadnje te nisam skužio
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:00   #848
Quote:
tripimipi kaže: Pogledaj post
Zaista ne trebam stavljati tiple?!?!?! Zašto??!, Si ih stavljaju!

btw, kuca nije visoka; prizemlje i potkrovlje, ... neznam 5 - 6 metara.

mislim, drago mi je čuti da ne trebam stavljati tiple!
Ja sam ih stavljao iako sam pročitao da do visine nekih 5-6-7 metara ne trebaju, ali na svim slikama istog proizvođača vidim ugrađene tiple (i na nižim objektima.
Od viška glava ne boli (nije ni neki pretjerani izdatak), osim mogućih problema kod šupljih blokova, gdje tipla ne drži (pri bušenju popucaju pregrade u blok cigli) pa tipla ostane malo starija od stiropora.
Sam biraj hoćeš lijepše ili čvršće.

Quote:
trebam li stavljati kutnu lajsnu na mjesto gdje će ići prozorska klupčica, ... i dali se ispod klupčice nešto posebno radi ili je ok normalni premaz ljepila?!
Kutna lajsna ne treba ispod klupčice, ljepilo je dovoljno, bolje obrati pozornost na armiranja oko prozora
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:41   #849
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Kutna lajsna ne treba ispod klupčice, ljepilo je dovoljno, bolje obrati pozornost na armiranja oko prozora
to sam shvatio da treba dodatno armirati otvore!, a što znače one crvene točke na tvojoj slici?!
tripimipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 17:48   #850
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
Klupice stavljaj prije fasade obavezno.
Prije?!, Pa jednostavnije je kasnije, ... nije li?!

Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
ovo zadnje te nisam skužio

http://www.youtube.com/watch?v=2Rxub54CCvY pogledaj na 6 min i 50 sec, pa će ti biti jasnije što me zanima.
tripimipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:11   #851
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
Ja sam ih stavljao iako sam pročitao da do visine nekih 5-6-7 metara ne trebaju, ali na svim slikama istog proizvođača vidim ugrađene tiple (i na nižim objektima.
Od viška glava ne boli (nije ni neki pretjerani izdatak), osim mogućih problema kod šupljih blokova, gdje tipla ne drži (pri bušenju popucaju pregrade u blok cigli) pa tipla ostane malo starija od stiropora.
Sam biraj hoćeš lijepše ili čvršće.
nepravilnim tiplanjem bi doista mogao grubo narušiti izgled fasade, to stoji. samo, neće biti ništa čvršće ako bude tiplao (pogotovo ako bude tiplao sutradan, kako neki ovdje savjetuju, a kada je ljepilo tek napola suho...)
ukoliko ljepilo nebude držalo ploču niti tipla je neće zadržati.
budući da tripimipi želi izolirati novogradnju, znači na čistu podlogu, tiplanje je potpuno nepotreban, nemali izdatak.
također, sumnjam da je novogradnju radio od sitne cigle. najvjerovatnije su u pitanju blokovi a, kako i sam kažeš, kod blokova je tiplanje iz više razloga komplicirana stvar.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:12   #852
Quote:
tripimipi kaže: Pogledaj post
Prije?!, Pa jednostavnije je kasnije, ... nije li?!




http://www.youtube.com/watch?v=2Rxub54CCvY pogledaj na 6 min i 50 sec, pa će ti biti jasnije što me zanima.
ne, kak češ završiti završni sloj oko klupčica ako stavljaš kasnije, nečeš dva puta navlačiti?

ovo što tebe zanima nisam do sada viđao, al bez toga se može. To je više onak da se proda, kutnik sa samoljepljivom trakom pa ti mogu više novaca uzet, a nepotrebno.

Prijatelju, sve je to lijepo krasno, savjeti, filmići (u kojem ima i grešaka) ali ako nisai nikad ni vidio u živo a kamoli radio, nemoj se upuštati u to jer ima jako puno "fora" i trikova koje se jednostavno nemogu reći ovako, ne da su tajna, već na njih nailaziš prilikom posla, i nečeš ih moći riješiti. Napraviti češ greške i neće ti biti učinkovita ni lijepa koliko bi trebala biti.

Moj savjet je da si nađeš jednoga majstora i s njim radiš, plati ga na dnevnicu i za 10ak dana ste gotovi (kuća normalne veličine)
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:15   #853
Quote:
tripimipi kaže: Pogledaj post
Prije?!, Pa jednostavnije je kasnije, ... nije li?!
možda se čini jednostavnije ali nije ispravno.
ako postavljaš klupčice kasnije onda je klupčica između špaleta, jel. tada postoji velika vjerovatnoća da će kad-tad voda zaći između a ako postaviš klupčicu prije te špaletu postaviš da sjedne par mm na klupčicu onda si tu mogućnost u potpunosti otklonio.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 18:59   #854
Quote:
tripimipi kaže: Pogledaj post
to sam shvatio da treba dodatno armirati otvore!, a što znače one crvene točke na tvojoj slici?!
Isto što i plave točke - tiple (samo što su uz prozor doatno pojačali količinu tipli pa su promjenili boju)
Naravno, sve zanemari ako ne budeš tiplao.

Što se tiče klupčica, najkasniji ih rok ugradnje je prije armiranja stiropora.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:01   #855
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post

Moj savjet je da si nađeš jednoga majstora i s njim radiš, plati ga na dnevnicu i za 10ak dana ste gotovi (kuća normalne veličine)
... tak si nekak i ja mislim!!!

Zadnje uređivanje tripimipi : 10.02.2010. at 19:02. Reason: tipfeler
tripimipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:06   #856
Quote:
b@y@ kaže: Pogledaj post

.... hm, neka nova tehnologija
tripimipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:10   #857
@tripimipi

Vidim da svako ima svoj način izrade, pa ti onda kupi materijal, složi skelu i pozovi 4 forumaša nek svako napravi jedan zid, a ti nadziri, pa odluči čija je strana najbolja.
Majstor ti onda ne treba.
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 19:14   #858
Quote:
dado33 kaže: Pogledaj post
@tripimipi

Vidim da svako ima svoj način izrade, pa ti onda kupi materijal, složi skelu i pozovi 4 forumaša nek svako napravi jedan zid, a ti nadziri, pa odluči čija je strana najbolja.
Majstor ti onda ne treba.

tripimipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 00:14   #859
ajde da se i ja malo umiješam dosta ti je toga objašnjeno samo svaki posao ima svoj redoslijed;

kao prvo ako oko kuće imaš trotoar , tlakovce ili nešto slično prije postavljanja skele, na pod stavi prvo najlon (gradjevinsku foliju)
Jer prilikom radova pada materijal na pod pa je poslije teško to očistit,a ružno je i za vidjet.
Postaviš skelu
Zatim važna stavka moras kucu pregledat po vertikali da vidis imali puno odstupanja.
Napravi na sljedeći način pola metra od ruba kuce, stavi visak na zadnji red cigle i spusti ga do poda,metrom prekontroliraš rastojanje zida od špaga.

To ti je bitno kad budeš stavljao stiropor da svuda može proći računajući s ljepilom od početka do vrha .
A onda cijelu stranu prekontroliraš na slijedeći način uzmeš špag i po dužini kuće okomito ga postaviš preko špaga od viska (moraš imat dva
viska na oba kraja kuće).

Kada si se uvjerio da svuda može proći stiropor s ljepilom bacaš se na glavni posao.

Ideš u dućan donest kašetu pive, kad se umoriš da se možeš malo osvježit.

Postavljaš cokl profil obično vide s tiplama svakih 30 cm,ako je zid neravan, iza cokl profila se podlaže razdvojnik,dodatno se može učvrstit i ljepilom.

Stiropor treba biti 70 kPa tlačne čvrstoće,prije je bila oznaka prema gustoći 15 kg/m3
Stiropor postavljaš u zidarski vez (kao i cigla sto ti je zidana)prvi red krećeš s cijelom pločom ,a drugi s polovicom.
Ljepilo nanosi uz rubove ploče te na sredinu. Prilikom nanošenja ljepila (debljina sloja ljepila oko 1-2 cm) obrati pažnju na to da kontaktna
površina s podlogom iznosi min 40%.
Uz rub ploče ljepilo nanosi u obliku neprekidne trake širine oko 5 cm, a u sredini u obliku 3 točke veličine dlana.

pri postavljanju ne stišći stiropor jako rukama, nego kad par komada postaviš,stisni ih aluminijskom letvom.
Kad si postavio onda spojeve stiropora pobrusiš.
E sad ovdje se vode veliki prijepori oko tiplanja većina proizvođača kaže ovako;

"Da li je potrebno pričvršivanje pričvrsnicama termoizolacijskih ploča?

U Hrvatskoj ne postoji definirana granična visina objekta, nakon koje je pričvršćivanje obavezno. Kod podloga od betona, porobetona i
postojećih starih žbuka pričvršćivanje obavezno.
Proizvođač kamene vune zahtjeva pričvršćivanje nakon 20 m visine.
Važno je znati da pričvrsnica štiti ploču od sile vjetra, a kod postavljanja mora uvijek prolaziti kroz ljepilo, da bi imala učinkovitost. Zato je važno
poštivati obaveznu shemu za ljepljenje ploča i potom postavljanja pričvrsnica.
Izbor pričvrsnice valja izvšiti prema podlozi i vrsti ploče, pa njenu dužinu potom izračunati prema obaveznoj dubini sidrenja (koja nije ista za
svaku pričvrsnicu, a kreće se od 2,5 do 5 cm, i duže za specijalne podloge).
Naša preporuka je da se pričvrsnice uvijek postavljaju, a osobito da se koriste u sustavu sa rondelom, kada se postiže homogena izolacija po
cijeloj površini."

Ako ćeš tiplat ljepilo mora bit suho.

Sad si se umorio iz one kašete uzmi pivo i popiij.

Dosta si pio idemo dalje
Zaštiti prozore folijom
Konstrukcijski detalji:

Postavljanje klupčica;
klupčice su od prozora duže po 4 cm(ako je prozor 140 cm klupčica je 144 i onda ti sa svake strane ostane po 2 cm)
Širina klupčice ;ispod prozora je obicno stavljena jedna plastika koja služi da razdvoji unutarnju i vanjsku klupčicu zbog izolacije, mjeriš od tuda
mora prijeći preko stiropora vani 3,5 cm
Postavljaš je na ljepilo prednji kraj malo podigni kad je guraš da ljepilo ne ode sve do prozora i zavuci je ispod prozora ,spustiš je i prednji kraj
klupčice neka malo pada vani da se voda ne zadržava na klupčici.(tu obično sa strane malo treba ciglu oštemat prije postavljanja ,probaš prvo
na suho,klupčicu nemoj tanju od 3 cm)
Klupčica ispod mora biti zarezana da služi kao okapnica,da ti se kiša ne slijeva niz fasadu,
Na uglovima objekta postavljaš pvc kutnik s mrežicom ,tako postavljaš i na špaletama (kod prozora i vrata).
Pažnju moraš obratit kod rubova prozora i vrata
Kod rubova prozora prije polaganja površinske armature treba položiti dijagonalne armature (min. 20 x 30 cm).
Kod unutarnjeg dijela rubova prozora i vrata položiti dodatne armaturne trake.

spoj prozora i vrata s fasadom rješava se tako da ima za to predvidjeni priključak jedan kraj se lijepi na prozor ili vrata a ostatak ima mrežicu
preko koje se gleta,nakon završetka završnog sloga ima perforacija po kojoj se otkine višak.služi svrsi da ne ulazi voda a i nema pukotina po
rubu između prozora i fasade.

Armiranje fasade izvodiš ovako
pomoću nehrđajuće nazubljene lopatice (10 mm). Mrežicu položiš u svježe ljepilo. Preklapanja mrežica moraju iznositi min. 10 cm. Vrijeme
sušenja prije daljnje obrade min. 7 dana.Možeš nanijeti još jednu ruku i poravnati s velikim gleterom ili leptirom(tako se zove alat)

idemo već ka kraju

Grund ili impregnacija (premaz prije fasade) ravnomjerno nanijeti valjkom po cijeloj površini.
Vrijeme sušenja min. 24 sata.
e ovdje je već nestalo pive (ko zna koja je to već kašeta) ideš po novu, a tamo vidim u kraju i roštilj se sprema

Završni sloj se nanosi metalnim gleterom i zaribava plastičnim gleterom.
pri nanošenju završnog sloja cijela se strana izvodi bez prekida.
Spoj klupčica i prozora silikoniziraš uzmi dobar silikon,očistiš spoj razredjivačom i zapuniš spoj, lagano ga pošpricaj s tekućinom (uzmi od

zene, majke ili cure)za pranje stakla i lagano povuci prstom.
e sad sam i ja žedan može jedna piva.

Naravno ovdje ima još nekih detalja kao istaci ,obrada cokla, izbor materijala(tu moraš bit mudar) na tržištu je mnogo toga,što ne znači da je
skupo i dobro ili jeftino a ne valja,Završnih slojeva imaš more akrilat, silikat ,silikon silikat ,mineralne fasade.zatim granulacija debljina zrna
,zatim boje,pa postojanost boja na UV faktor pa njihova toplinska provodljivost ..
.
Ali uglavnom nadam se da sam pomogao i tebi i drugima,znam da će me neki za ovo popljuvat ,ali nema veze.

ajmo gotov roštilj
zlaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 07:15   #860

sve u svemu, odličan post.

naravno, mora se malo prigovarati:
Quote:
Naša preporuka je da se pričvrsnice uvijek postavljaju
naravno, oni ih prodaju. nigdje, međutim, nema objašnjenja zašto su potrebne pri manjim objektima.

drugo, daju li i odgovarajući alat ili borere uz iste? za blok bi karat borer bio obavezan (hilti borer koji se koristi bez udaranja prilikom bušenja).
tiplanje se obično izvodi zato jer "svi tiplaju" pa onda dolazi do ovakvih stvari:



ovdje su tiple pregletane ljepilom, kako su to već višlje gore preporučivali, da ne ispadne sama od sebe prije nego što gazda dođe.
prolazio sam onuda i gledao "majstore" kako buše. rekao sam frendu da to ne drži uopće što mi on nije vjerovao. poslije, kad su zločinci otišli kući, frend je izabrao tiplu a ja sam napravio ovo:

video.

(sve se to dogodilo u zvečevskoj u osijeku, pretprošle godine).


dalje bih se složio sa većinom posta osim "zupčastom" gletaricom. onaj tko je radio mrežu s istom zna koliko je to nepraktično. uz malo grifa može se ravnomjerno nanijeti materijal i običnom gletaricom.
inače, što je malo nedorečeno, nakon što se mrežica utisne gletanje je obavezno. ukoliko netko želi još bolje izravnati može se dodati još jedna ruka.

i da, bez gajbe neide...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.