Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2015., 13:57   #1
POS/APN stanovi - najam

Evo čitam zadnjih 30-ak stranica i ne mogu vjerovati kako se jedna stvar tumači na 1000 načina.

Ako vam nije jasno što trebate predati ili kako, nazovite APN ili im pošaljte mail. Na mail sam dobila odgovor kroz par dana a na telefon ih je teže dobiti ali trebaš biti uporan.

Samo da naglasim, ja govorm o najmu stana u Klari.

Ovako, provjereno je da ne treba imati niti prebivalište niti boravište prijavljeno u Zagrebu da bi konkurirali za stan u Zapruđu ili u Klari. Ako nemate niti jedno niti drugo jednostavno nećete dobiti bodove za tu stavku.
Vidjela sam da je netko pitao da ima osobnu na stan u Zagrebu gdje je podstanar, ali da nema ugovor. Ako imate osobnu sa adresom gdje ste podstanari to znači da vam je to prebivalište i jednostavno izvadite potvrdu o prebivalištu. Ako imate prijavljeno boravište onda šaljete potvrdu o boravištu. Također, ne trebate ići u MUP već sve možete izvaditi preko eGrađani.

Također, ništa ne treba biti ovjereno kod javnog bilježnika te ne treba iću u gruntovnicu po potvrdu da nemate nekretninu već samo pošaljete izjavu koju imate na njihovim stranicama. Ako budete dobili stan onda tu izjavu trebate imati ovjerenu.

Što se tiče porezne, potvrdu o visini dohotka za 2014. g. podižete u poreznoj i plaćate 40kn biljega (kupite ih ranije, jer ih porezna ne prodaje). I to vam izgleda kao potvrda gdje piše ukupan iznos prihoda i za koje razdoblje. Za 2015. g. poslodavca tražite potvrdu o prihodima i on vam može dati ili IP obrazac ili potvrdu gdje isto piše ukupni iznos primanja kao razdoblje za koje se odnosi npr. 1.1.2015. - 31.08.2015.. Provjereno je s APN-om da nije bitno koji oblik je, ili IP obrazac ili potvrda.

I da, svu dokumentaciju dostavljate samo za članove koji će s vama stanovati u tom stanu a ne za članove s kojima sada stanujete npr. muž, žena i djeca se prijavlju za stan a sada žive sa još muževim roditeljima. U tom slučaju sva dokumentacija se dostavlja samo za muža, ženu i djecu.
Također, ne treba dostavljati orginale ničega već samo kopije, dok se orginali nose na uvid ako se bude sklapao ugovor o najmu.
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 15:17   #2
@snowy_day: Hvale vrijedan post!!!
viper11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 16:42   #3
Quote:
viper11 kaže: Pogledaj post
@snowy_day: Hvale vrijedan post!!!
pa kada nemogu vjerovati da ljudi pišu sve i svašta, te onda osoba koja se ozbiljno želi prijaviti se izgubi u svemu tome.

Ja sam samo napisala ono što sam provjerila sa APN-om a ako itko ima još dodatnih pitanja slobodno me može privatno kontaktirati. Imam prakse u skupljanju razno raznih papira...
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 20:28   #4
snowy_day

Hvala na ovome svemu.

Ja sam prijavljena skupa sa suprugom i djetetom kod sogora, ali ne zivimo tamo vec u podstanarskom stanu u kojemu nemam nikakav ugovor.
Što onda pišem tamo pod stambeni status:

stanujem kod člana obuteljskog domacinstva
stanujem u neodgovarajućoj nekretnini u svom vlasništvu
stanujem kao podstanar kod pravne ili fizicke ososbesa slobodno ugovorenom najamninom
stanujem u nekretnini u statusu zasticenog najmoprimca
ostalo

To me jako buni jer znam da se gubi puno bodova zbog ovog stanovanja na crno.

Quote:
mikica28s kaže: Pogledaj post
snowy_day Evo čitam zadnjih 30-ak stranica i ne mogu vjerovati kako se jedna stvar tumači na 1000 načina.

Ako vam nije jasno što trebate predati ili kako, nazovite APN ili im pošaljte mail. Na mail sam dobila odgovor kroz par dana a na telefon ih je teže dobiti ali trebaš biti uporan.

Samo da naglasim, ja govorm o najmu stana u Klari.

Ovako, provjereno je da ne treba imati niti prebivalište niti boravište prijavljeno u Zagrebu da bi konkurirali za stan u Zapruđu ili u Klari. Ako nemate niti jedno niti drugo jednostavno nećete dobiti bodove za tu stavku.
Vidjela sam da je netko pitao da ima osobnu na stan u Zagrebu gdje je podstanar, ali da nema ugovor. Ako imate osobnu sa adresom gdje ste podstanari to znači da vam je to prebivalište i jednostavno izvadite potvrdu o prebivalištu. Ako imate prijavljeno boravište onda šaljete potvrdu o boravištu. Također, ne trebate ići u MUP već sve možete izvaditi preko eGrađani.

Također, ništa ne treba biti ovjereno kod javnog bilježnika te ne treba iću u gruntovnicu po potvrdu da nemate nekretninu već samo pošaljete izjavu koju imate na njihovim stranicama. Ako budete dobili stan onda tu izjavu trebate imati ovjerenu.

Što se tiče porezne, potvrdu o visini dohotka za 2014. g. podižete u poreznoj i plaćate 40kn biljega (kupite ih ranije, jer ih porezna ne prodaje). I to vam izgleda kao potvrda gdje piše ukupan iznos prihoda i za koje razdoblje. Za 2015. g. poslodavca tražite potvrdu o prihodima i on vam može dati ili IP obrazac ili potvrdu gdje isto piše ukupni iznos primanja kao razdoblje za koje se odnosi npr. 1.1.2015. - 31.08.2015.. Provjereno je s APN-om da nije bitno koji oblik je, ili IP obrazac ili potvrda.

I da, svu dokumentaciju dostavljate samo za članove koji će s vama stanovati u tom stanu a ne za članove s kojima sada stanujete npr. muž, žena i djeca se prijavlju za stan a sada žive sa još muževim roditeljima. U tom slučaju sva dokumentacija se dostavlja samo za muža, ženu i djecu.
Također, ne treba dostavljati orginale ničega već samo kopije, dok se orginali nose na uvid ako se bude sklapao ugovor o najmu.

Hvala na ovome svemu.

Ja sam prijavljena skupa sa suprugom i djetetom kod sogora, ali ne zivimo tamo vec u podstanarskom stanu u kojemu nemam nikakav ugovor.
Što onda pišem tamo pod stambeni status:

stanujem kod člana obuteljskog domacinstva
stanujem u neodgovarajućoj nekretnini u svom vlasništvu
stanujem kao podstanar kod pravne ili fizicke ososbesa slobodno ugovorenom najamninom
stanujem u nekretnini u statusu zasticenog najmoprimca
ostalo

To me jako buni jer znam da se gubi puno bodova zbog ovog stanovanja na crno.
jel mi treba neka izjava sogora da zivimo kod njih ili sta?

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.09.2015. at 19:50. Reason: spajanje postova - koristiti edit
mikica28s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 21:24   #5
Quote:
mikica28s kaže: Pogledaj post
snowy_day

Hvala na ovome svemu.

Ja sam prijavljena skupa sa suprugom i djetetom kod sogora, ali ne zivimo tamo vec u podstanarskom stanu u kojemu nemam nikakav ugovor.
Što onda pišem tamo pod stambeni status:

stanujem kod člana obuteljskog domacinstva
stanujem u neodgovarajućoj nekretnini u svom vlasništvu
stanujem kao podstanar kod pravne ili fizicke ososbesa slobodno ugovorenom najamninom
stanujem u nekretnini u statusu zasticenog najmoprimca
ostalo

To me jako buni jer znam da se gubi puno bodova zbog ovog stanovanja na crno.
ja bih u ovom slučaju stavila da stanujem kao podstanar, i onda zamolila šogora da sklopi s nama ugovor o najmu
snowy_day is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 21:37   #6
Video POS

Ne znam jeste li imali prilike vidjeti novu reportažu vezanu za najam POS stanova: http://dnevnik.hr/videoteka/poziv-za...k-nove-tv.html
prolaznik- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 21:44   #7
Quote:
prolaznik- kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li imali prilike vidjeti novu reportažu vezanu za najam POS stanova: http://dnevnik.hr/videoteka/poziv-za...k-nove-tv.html
evo sada sam pogledala. hvala.

samo mi i dalje nije jasno sto tamo da zaokruzim. nadam se da ce se javiti netko tko zna

Quote:
snowy_day kaže: Pogledaj post
ja bih u ovom slučaju stavila da stanujem kao podstanar, i onda zamolila šogora da sklopi s nama ugovor o najmu
sad vidim odgovor. ma to su cijele komplikacije. stan je na sogorovom ocu, a ne znam koliko bi on razumio takve stvari. :P sve si razmisljam da se prebacim nekud i olaksam si s tim.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.09.2015. at 19:50. Reason: spajanje postova - koristiti Multi-Quote
mikica28s is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 23:13   #8
Evo pogledala i ja.rečeno je 332.100 zaprudje,mislim osijek 32 i klara valjda 100.ne želim ni pomislit kakva će navala biti...tješim se kak je za kupnju bilo 1500 prijavljenih,a njih 60 samo kupilo.
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 23:36   #9
Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
Evo pogledala i ja.rečeno je 332.100 zaprudje,mislim osijek 32 i klara valjda 100.ne želim ni pomislit kakva će navala biti...tješim se kak je za kupnju bilo 1500 prijavljenih,a njih 60 samo kupilo.
ja ih znam dosta koji su odustali
mikica28s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 07:40   #10
Quote:
mikica28s kaže: Pogledaj post
sad vidim odgovor. ma to su cijele komplikacije. stan je na sogorovom ocu, a ne znam koliko bi on razumio takve stvari. :P sve si razmisljam da se prebacim nekud i olaksam si s tim.
Ja sam negdje procitao na apnovim stranicama da ugovor o najmu mora bit potpisan minimalno 3 mjeseca prije objave javnog poziva za nanam. Nisam 100% siguran dali je to pisalo u ovim dokumentima za zaprudje i klaru ili nekim starijim, posto se ne prijavljujem za najam, samo sam preletio kroz dokumente.
To ima logike jer sada svi mogu sklopit ugovor o najmu i dobit 10-20 bodova vise.
Provjerite si to.
NapuniMeStank0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 07:57   #11
Quote:
prolaznik- kaže: Pogledaj post
Ne znam jeste li imali prilike vidjeti novu reportažu vezanu za najam POS stanova: http://dnevnik.hr/videoteka/poziv-za...k-nove-tv.html
Stavi link sa reportazom a ne da covjek mora cijeli dnevnik proc i trazit gdje je i na kraju ga cak i ne nac.hvala
grees is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:27   #12
Quote:
mikica28s kaže: Pogledaj post
snowy_day

Hvala na ovome svemu.

Ja sam prijavljena skupa sa suprugom i djetetom kod sogora, ali ne zivimo tamo vec u podstanarskom stanu u kojemu nemam nikakav ugovor.
Što onda pišem tamo pod stambeni status:

stanujem kod člana obuteljskog domacinstva
stanujem u neodgovarajućoj nekretnini u svom vlasništvu
stanujem kao podstanar kod pravne ili fizicke ososbesa slobodno ugovorenom najamninom
stanujem u nekretnini u statusu zasticenog najmoprimca
ostalo

To me jako buni jer znam da se gubi puno bodova zbog ovog stanovanja na crno.

stanujem kod člana obuteljskog domacinstva

zaokruzi ovo micika , dobit ces 20 bodova umjesto 40. A sta ces tako je i meni. Placas 1500kn mjesecno a nemas ni bodove ,ali ok tako je to inace bi bilo i 1700 mjesecno, a to bi onda mogao odmah kartu za austriju i pali.

Uostalom dvoje vas je i imate dijete mislim da imate jako velike sanse za dobiti stan. Sretno!!

Prije je za stanovanje kod clana obiteljskog domacinstva bilo 0 bodova , tako da je ovih 20 super!!
snk-int is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:42   #13
Quote:
grees kaže: Pogledaj post
Stavi link sa reportazom a ne da covjek mora cijeli dnevnik proc i trazit gdje je i na kraju ga cak i ne nac.hvala
Jesi našao?ak nisi,upiši -dnevnik hr poziv za najam pos stanova.odmah prvi link je taj sa reportažom.al nisu nam rekli niš novo kaj,bar meni.mene zanimaju i bodovanje i broj stanova i zahtjevi zaprimljeni,a o tome ništa.
chantal31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:58   #14
Quote:
chantal31 kaže: Pogledaj post
Jesi našao?ak nisi,upiši -dnevnik hr poziv za najam pos stanova.odmah prvi link je taj sa reportažom.al nisu nam rekli niš novo kaj,bar meni.mene zanimaju i bodovanje i broj stanova i zahtjevi zaprimljeni,a o tome ništa.
.je sve ok snašo sam se neg sam velim za ubuduce kopiras sami link al nema veze. I mi smo se prijavili za najam jos prije dva tj.pa bumo vidli mada nas Klara zanima a sad saznat kolko nas ima na lageru a kolko ne.i kolko uopce stanova ima najbitnije i po kojoj kvadraturi sto je nama jako bitno jer pucamo na veliki nh to neznamo tak da nam ne preostaje nis drugo nego čekat i vidit koji smo rangirani ak jos pravice ima u ovoj fkn drzavi .da

Quote:
grees kaže: Pogledaj post
.je sve ok snašo sam se neg sam velim za ubuduce kopiras sami link al nema veze. I mi smo se prijavili za najam jos prije dva tj.pa bumo vidli mada nas Klara zanima a sad saznat kolko nas ima na lageru a kolko ne.i kolko uopce stanova ima najbitnije i po kojoj kvadraturi sto je nama jako bitno jer pucamo na veliki nh to neznamo tak da nam ne preostaje nis drugo nego čekat i vidit koji smo rangirani ak jos pravice ima u ovoj fkn drzavi .da
.nas bi event.zanimalo kolko je trenutno zaprimljenih zahtjeva za Klaru i samim time da se ima čovjek cemu nadat a da to nebude fora kao i sa Spansko Oranice unazad 8g di po tome kakako zakon nalaze i po spisima ko bi kao trebao bit u tim stanova pa to na kraju nema veze s nicim jer se uveliko renta drugim judima a tolko zarko su zeljeli taj stan pa sad cijeli nazovimo ga kvart bruji od hrvata i zagrepčancima pod navodnicima sramota a covjek koji bi zelel imat nekaj svoje na svome nemre imat od silne navale judi iz dijaspore haha al ok sam velim apropo tih lista i dodjela stanova i prava prvenstva da nebu nis bilo drugacije neg kaj je bilo prije tocnije 2007g.jedino ak ne zivis pod mostom i imas 12-oro djece .time su vam sanse vece za 25 bodova mada je i to upitno.jbg

Quote:
grees kaže: Pogledaj post
.nas bi event.zanimalo kolko je trenutno zaprimljenih zahtjeva za Klaru i samim time da se ima čovjek cemu nadat a da to nebude fora kao i sa Spansko Oranice unazad 8g di po tome kakako zakon nalaze i po spisima ko bi kao trebao bit u tim stanova pa to na kraju nema veze s nicim jer se uveliko renta drugim judima a tolko zarko su zeljeli taj stan pa sad cijeli nazovimo ga kvart bruji od hrvata i zagrepčancima pod navodnicima sramota a covjek koji bi zelel imat nekaj svoje na svome nemre imat od silne navale judi iz dijaspore haha al ok sam velim apropo tih lista i dodjela stanova i prava prvenstva da nebu nis bilo drugacije neg kaj je bilo prije tocnije 2007g.jedino ak ne zivis pod mostom i imas 12-oro djece .time su vam sanse vece za 25 bodova mada je i to upitno.jbg
.necu bit prost al citajuci vase komentare vezane za kupnju i najam stana.morat cu citirat jednu od Balaševicevih pjesama .di nije bio izravan .pa je jednu od svojih pjesama nazvao SVE JE OTISLO U "HONDURAS".znate na kaj mislim pa tako i ti stanovi i sve kaj se desava je u "HONDURASU" al jbg to je tak.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 24.09.2015. at 19:53. Reason: čemu služi ovo kvotanje vlastitog posta napisanog neposredno prije kvotanja? :confused:
grees is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:34   #15
@grees: Što je pjesnik zapravo kanio reći?!
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:39   #16
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
@grees: Što je pjesnik zapravo kanio reći?!
.sve je otišlo u kurac.
grees is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:03   #17
Quote:
snk-int kaže: Pogledaj post
stanujem kod člana obuteljskog domacinstva

zaokruzi ovo micika , dobit ces 20 bodova umjesto 40. A sta ces tako je i meni. Placas 1500kn mjesecno a nemas ni bodove ,ali ok tako je to inace bi bilo i 1700 mjesecno, a to bi onda mogao odmah kartu za austriju i pali.

Uostalom dvoje vas je i imate dijete mislim da imate jako velike sanse za dobiti stan. Sretno!!

Prije je za stanovanje kod clana obiteljskog domacinstva bilo 0 bodova , tako da je ovih 20 super!!
A kaj mi onda ne treba onaj dokaz o stambenom statusu obiteljskog domacinstva? Neki ugovori ili izvadak za nekretninu
mikica28s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:05   #18
Quote:
mikica28s kaže: Pogledaj post
A kaj mi onda ne treba onaj dokaz o stambenom statusu obiteljskog domacinstva? Neki ugovori ili izvadak za nekretninu
A gdje trenutno živiš? U Zagrebu?
Andaelysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:17   #19
Quote:
Andaelysium kaže: Pogledaj post
A gdje trenutno živiš? U Zagrebu?
U Zagrebu.
mikica28s is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:21   #20
Pozdrav svima,

evo da i ja nešto napišem pošto vidim da ima par pitanja gdje se spominje stavka u zahtjevu za najam: stambeni status.
Kod mene je ovakva situacija..živim i radim sa suprugom u Zagrebu ali kao podstanar sam u stanu gdje sam nakon nekog vremena prijavio i prebivalište, zvao sam APN čim je izašao oglas za najam da vidim šta ću sa tom stavkom pošto sam ugovor o najmu imao sa vlasnikom stana prvih 6 mj i sad je naravno isteklo..i tako sam joj i rekao.

Gospođa koja se javila rekla mi je da stavim X pod OSTALO i dolje napišem komentar da živim kao podstanar bez ugovorene najamnine!! Rekla je da je to uredu..pretpostavljam da se dobije manje bodova već netko tko ima ugovor o najmu ali j... tako je.
Pa eto ako netko ima sličan slučaj, a ne zna što napisati ja sam tako na temelju razgovora s osobom iz APN-a.

LP
anonymusi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:32.