Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2010., 03:36   #61
Dižem malo
Moram se negdje požalit di mi neće reć "a šta bi ti htjela sad?"
Poludit ću više. Već 2 mjeseca nisam meso pojela. Ne mogu, smrdi mi i gadi mi se, bilo koje meso Ali to još i nije taakoo strašno, koliko su ove mučnine 24/7. TKo je to nazvao jutarnjim mučninama A kad mi baš nije tako mučno onda me zdere gadna žgaravica I sad zbog svega toga, a i mog nosa na kraju mi je menu sveden na rižu, paštu i krumpir i to najčešće same i kruh sa sirnim namazom. Poludit ću više od toga.
Uspijem se svaki dan natjerat da popijem čašu mlijeka i kad mi baš nije jaakoo loše nekakvu jabuku ili nar.
Dobro, pijem prenatal, ali svejedno si nekako mislim da ne unosim dovoljno baš neke potrebne stvari za bebicu
Sad sam 14+ i nadam se da će ovo ubrzo prestat jer me baš izmorilo
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:10   #62
meni su fino objasnili i frendica doktorica koja je sada rodila i ginekolog, da ne jedes skoro nista u 3 mjeseca dok te peru mucnine dijete ima sasvim dovoljno da se super razvija. problem je sto to uzima od majke pa s time sto jedes nadoknadjujes i sebi ono bitno. ja vec 3 mjeseca zivim na petit keksima, bijelom pecivu, malo voca i povrca,a bebac raste super! cak sam i izgubila 3 kile. uz to sam vege pa ne jedem ribu ni meso,a ko zainat mi se od jaja, i proteina u svim oblicima odmah povraca tako da ne brinite se, radite kako vam pase da "prezivite" ta tri mjeseca,a kasnije imate ostatak da nadoknadite kada cete moci sve jesti
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 09:01   #63
Mene uopće nisu mučile mučnine, a apetit mi je porastao od negdje 8-9 tjedna i stalno mi se jede. I to sve što inače ne jedem. Pazim, ali ....nadam se da neću bit ko slon do kraja trudnoće.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 09:15   #64
od 0 - 5 + jela sam nenormalno, tukla sam sve iz friđa, poli sendvić s lukom, paradajzom, živjela sam za to. Natukla tada u 2 tjedna 2 kg. U životu nisam bila tolko gladna i tolko jela, prestrašno
na prvom pregledu me sestra ismijala jer kao, ja joj kažem da sam dobila 2 kg a ona meni: jeste vi uopće trudni?? Trudnice ne dobivaju nego gube na početku. Tako me ubedirala, koza!

5-8+ već sam se pomalo najela tog polija (fuj, baš sam našla što će mi pasati ) i pomalo se unormalila

8-14 + doslovce ništa, jedno tjedan dana nisam mogla ni vodu kolko mi se rigalo, do tada sam već popila kutiju folica (srećom jer me savjest ubijala da bebi u najvažnijim tjednima ne dajem najbitnije) jer u ovim tjednima nisam stavila ništa zelenog što se zove povrće u usta, eventualno grožđe, jogurt i štapiće. pila limunadu i pokušavala prespavat veći dio od 24 sata jer je java bila nepodnjošljiva od smradova i mućnine. Klela sam se da neke stvari tipa kavu nikada više neću pogledat, a kamoli u usta stavit.

14- 18 + polako prestajale mućnine, bili na moru, promjena klime, miris borova awwww , napokon miris od kojeg mi se ne riga, ribice, škampice, njamiiii
18-23 + tamanim sve ponovo, povrće moje milo, salate njamiiiii, ma sve kao i prije, ne paše mi baš meso ali to je meni tako oduvijek, ma sad sam si ona stara ja . Pijem bijelu kavu, i ne mogu vjerovat da je to "ona" kava iz razdoblja 8-14 +

Bože, šta hormoni urade od žene
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 12:20   #65
Kad sam ja saznala da sam trudna, krenula sam sa zdravom prehranom, koja je potrajala tjedan dana, kad su počele mučnine. I onda sam prestala jest, ništa nisam mogla stavit u usta, samo komad kruha svako toliko. I nisam se brinula oko toga, jer sam znala da bebica uzima iz mojih rezervi sve šta joj treba. S 14+ sam opet počela normalno jest. I jedem isto kao i prije, jedino šta sada i večeram, šta prije trudnoće nisam. Apetita imam i to luđačkog, kad sam gladna, samo mi pred očima prolaze slike pizze, ćevapa..... Al, pojedem najčešće nešto drugo, nešto zdravije (iako i pizzu jedem češće sada nego prije). Međutim, ko da mi se želudac smanjio, čim malo pojedem, sita sam. Mislim da je to zato šta je bebica visoko, pa mi vjerojatno gura želudac, pa ne stane niš u njega.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 13:53   #66
e, da ! to se i meni dogadja, 4-5 zalogaja i nemogu vise bila na poslovnom rucku i od sramote sto sam zadnja i jos ima preko pola tanjura, ja sam trpala u sebe ali opet je ostalo vise od cetvrtine. a bolove kasnije u zelucu da ni ne spominjem
capoeira-zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 18:45   #67
Kad sam ostala trudna najprije mi je - dok još nisam ni znala da sam trudna - apetit skočio da mi se stalno nešto jelo.. onda kad sam saznala valjda od šoka sam jedva mogla zinuti, stalno me prala mučnina i osjećaj da ću se ispovraćati, sve do tamo negdje 7.tjedna..

a onda, i sve od onda pa do danas, stalno sam gladna
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 13:33   #68
cure ja sam u 11tj. i jedva kontroliram svoju prehranu. do sada sam se udebljala svega 3 kg. jako pazim sto jedem i kad jedem. ovo mi je druga trudnoca i mogu reci da ovakvu glad nikada u zivotu nisam osjetila. sa prvom bebico nisam ni znala da sam trudna, nisam povracala i nisam bila gladna, na skuteru sam se vozila u 7 mj. trudnoce.... zvuci smjesno ali istinito.....

u ovoj trudnoci pijem tablete za jacanje ploda, ne smijem trcati, dizati teske stvari jer sam prosle godine imala spontani pobacaj, hrana mi smrdi a jedem na silu, mucnine su prestale ali neku hranu kao npr. mljeveno meso ne mogu ni pogledati a kamoli pomirisati....

savjet; prije svakog obroka pijem casu vode sto mi smanji zelju da se prezderavam...
vjerujte mi da sad znam sto znaci biti trudnica ....
brac150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:18   #69
Prvih nekoliko dana sam bila strašno gladna, ali mi se nije jelo apsolutno ništa. I smršavjela sam kilogram. SAd opet jedem normalno kao i prije i taj se kg vratio. S obzirom an moju pretilost, vjerujem da će mi ginekologinja dati nekakvu dijetu da se ne udebljam previše.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 15:21   #70
Nitko nije dugo pisao, a evo da osvježim temu ukoliko ima i drugih gladnih trudnica
Ja sam tek ovaj tjedan saznala da sam trudna, prije toga 2 tjedna sam stalno imala apotrebu jesti i kako tada nisam znala, jela sam dosta nezdravo i udebljala se oko 3kg. Kad sam ovaj tjedan saznala da sam trudna, počela sam naravno pazit da zdravo jedem, ali koliko god ja jela, nikako se najesti. Pored toga lovi me non stop mučnina i traži me da nešto ubacim u usta, iako me ne tjera na povraćanje. Osjećam se jako umorno, pospano i loše, na poslu jedva funkcioniram i ne znam kako dalje ovako izdrzati.
Vidim da neki dobivaju kile, neki gube i da je sve dosta individualno, ali eto ako ima još koga sa sličnim iskustvom ili kakvim savijetom?
Ono što me najviše brine je što sam se udebljala 8kg unatrag pola godine sveukupno, a tek sada sam trudna....ne uspijem li se zaustaviti stvarno bi mogla izmaltretirati svoj organizam.
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 21:04   #71
Quote:
linkina kaže: Pogledaj post
...
hej ,
tako ti je meni bilo u početku. mučnine bez povračanja i samo me je hrana spašavala. uglavnom gluposti tipa kruh i sir, sve nešto suho, ništa kvalitetno.
kruha sam pojela kao nikada
i takvo je stanje bilo sigurno do 12-13 tt. onda sam prestala sa takvom ishranom , ali sam i dalje lijepo dobivala na težini .
kile su se navlačile k'o lude. dr me stalno špotao. do 33 tjedna sam dobila 17 kg
...i onda je stalo.
i evo me danas, 39 tt i dalje na + 17.

ne brini se, netko natuće na početku, netko na kraju...sve je individualno. jedino pripazi na šećer i ako budeš puno dobivala dr će te poslati na pretrage
ivasri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:02   #72
Quote:
ivasri kaže: Pogledaj post
hej ,
tako ti je meni bilo u početku. mučnine bez povračanja i samo me je hrana spašavala. uglavnom gluposti tipa kruh i sir, sve nešto suho, ništa kvalitetno.
kruha sam pojela kao nikada
i takvo je stanje bilo sigurno do 12-13 tt. onda sam prestala sa takvom ishranom , ali sam i dalje lijepo dobivala na težini .
kile su se navlačile k'o lude. dr me stalno špotao. do 33 tjedna sam dobila 17 kg
...i onda je stalo.
i evo me danas, 39 tt i dalje na + 17.

ne brini se, netko natuće na početku, netko na kraju...sve je individualno. jedino pripazi na šećer i ako budeš puno dobivala dr će te poslati na pretrage
Hvala nadam se da će i meni ovo stati jer zatrudnila sam u trenutku kad sam se nadebljala 5kg i još sam nakon toga već dobila nekoliko. Sad sam debelo iznad svoje normalne kilaže, a trudnoća je još u ranoj fazi. Ja jedem sve, od kuhanog, pečenog, slatkog, kiselog, kruha, mesa, jaja, voća, povrća, ali sve kao da samo odlazi u neku crnu rupu i mene ostavlja konstantno gladnom. Već se tjedan dana nisam uspjela najesti, a nekad bi i sa puno manje bila pretrpana već.
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.