Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2004., 21:05   #41
Može se proči i jeftinije!!
1.Akvarij-možeš ga recimo izraditi kod staklara...neki od 80-100L ako možeš i još više!
2.Grijač za takav akvarij mora imati od 50-100 wata...što veča litraža to više wata!
3.filter neki dobar da nemoraš svaki tjedan mjenjat vodu!

Nemoj se briniti ako ne jedu par dana...mogu oni izdržati!
Probaj im dati sirove piletine ,pa češ vidjet kako će jesti!

Pitaj ako te nešto zanima!
Matej-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 21:08   #42
Mogu je za pocetak staviti u neku posudu i kupiti samo grijac?

Koji da uzmem i koliko to kosta

Thx.

E da,i koja visina vode mora biti?I kako cesto da ju hranim?


Tako sam na ljude koji poklanjaju kucne ljubimce,pa nije to stvar
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2004., 21:11   #43
Quote:
Noemi kaže:
Nema sanse da izdvojim 1000 kn

Kakav grijac mi treba,i kakvo svijetlo?Mislim da ce se korny morati zadovoljiti skromnijim smestajem,barem na pocetku.

Brine me,danas nista nije jeo.

Imamo već tri godine dvije vodene kornjače te tzv floridske

Držimo ih najviše vani, na suncu, osim kad zahladni. Imaju vode ,malo iznad svoje visine i dva velika plosnata kamena , za se sunčat na suncu. Ok. ja živim na moru, gdje je malo toplije .

U prilično su velikoj staklenoj posudi sa poklopcem koji zatvaramo noću.
Nikakvo umjetno svjetlo. Nikakav grijač.

I došle su velike kao moja šaka.

Hrana: crvići, svježe meso.

Vodu mjenjam redovito kad se sjetim - direktno iz špine.

eto, najiskrenije sretno sa tvojima. Ne mora to biti veliki trošak.
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 12:49   #44
Dobila sam na poklon 2 male vodene kornjače, navodno par,velike otprilike kao kad spojiš palac i kažiprst u krug. Dobila sam ih u plastičnom narančastom akvariju, sa otočićem u sredini i palmicom. Imam ih 7 mjeseci i nemam pojma koja je žensko, a koja muško , no ova koja je malčice veća i oduvijek mirnija počela mi je stalno spavati! Spava na otočiću, nekad se uvuče u oklop, ali najčešće se sva objesi i spava;kad vidim da se "presušila" stavim je u vodu - nastavi spavati, tek kad je malo čvrknem po oklopu probudi se.Jede normalno,kao uvijek. Hranim ih nekakvim sušenim račićima koje sam dobila uz njih. Trebam li im davati još nešto? I molim vas koji znate zašto tako puno spava, recite mi!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 18:08   #45
jao...

kao prvo i osnovno - prestani ih hraniti tim smecem (nema druge rijeci za to)!!!
kornjace jedu meso kao osnovnu hranu (piletina,teletina,svinjetina u manjim kolicinama jer je masna), zatim ribu(slatkovodnu) i povrce...povrce im trebas nuditi s vremena na vrijeme...moje imaju 8 godina i dan danas ne zele ni pogledat povrce...tu i tamo nes pojedu ali uglavnom ostave.
ok im je dati sipinu kost zbog minerala

kao drugo - kornjace ne mogu zivjeti u kadi s palmicom!pod hitno im treba akvarij - sto veci to bolji sa mjestom za suncanje na kojem je temperatura uvijek par stupnjeva visa od one u vodi!kupis reptil sun glo zarulju i instaliras ju iznad platforme/kamena/na cemu se vec suncaju.

voda treba biti oko 24 stupnja - treba ti grijac!
kornjace dosta prljaju vodu - treba ti dobra pumpa.

u biti je najisplativije dati napraviti akvarij.u jednom dijelu se naprave pregrade za procistac.

hraniti ih je najbolje u odvojenoj posudi jer tako manje prljaju akvarij u kojem zive.tvoje kornjace sau jos mlade pa bi ih trebala hraniti svaki dan...moje jedu jednom u 6,7 dana.

kazes da su stare 7 mjeseci?definitivno su premale sto je posljedica lose ishrane i losih zivotnih uvjeta.
moje imaju 8 godina,zenke su (muzjaci imaju velike nokte) i svaka ima otprilike 800g (mozda sada i vise) i nekih 24 cm duzine oklopa

ovo su osnovne natuknice.molim te odi na www.kornjace.net i procitaj sto tamo pise.
imas sve o tome kako osigurati svojoj kornjaci ugodan i dug zivot.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2006., 18:10   #46
Quote:
mouse kaže:
Dobila sam na poklon 2 male vodene kornjače, navodno par,velike otprilike kao kad spojiš palac i kažiprst u krug. Dobila sam ih u plastičnom narančastom akvariju, sa otočićem u sredini i palmicom. Imam ih 7 mjeseci i nemam pojma koja je žensko, a koja muško , no ova koja je malčice veća i oduvijek mirnija počela mi je stalno spavati! Spava na otočiću, nekad se uvuče u oklop, ali najčešće se sva objesi i spava;kad vidim da se "presušila" stavim je u vodu - nastavi spavati, tek kad je malo čvrknem po oklopu probudi se.Jede normalno,kao uvijek. Hranim ih nekakvim sušenim račićima koje sam dobila uz njih. Trebam li im davati još nešto? I molim vas koji znate zašto tako puno spava, recite mi!
Ugiba.
Ovako, vidim da nemas bas prvise znanja o kornjacicama, pa cu ja redom i ukratko.

Ako sam dobro shvatila imas kornajcice 7 mjeseci u tom plasticnom uzasu i hranis ih racicima? Dobro da su jos zive.
Do sad, da ih drzis kak Bog zapovijeda su se trebale poduplati svojom velicinom i svojom tezinom.

Ovako, da bi ti kornjacica bila zdrava i da bi rasla, mora imati: grijac, akvarij od cca 150 litara (i vise ako je moguce), lampu, veliki vanjski filter nesto jaci jer kornajce gadno zmazu vodu, kopno i stalnu temperaturu toga kopna, zatim... mora jesti meso.
Dakle fasirano, jetrica i tako to, zavisi kaj imas doma.
I tu i tamo bi bilo zgodno nakapati im vitamine za kornjace u vodu ili na klopu (ja koristim kapi od proizvodca 'Sera' i zadovoljna sam).

Sumnjam da ces ovo sve htjeti/moci nabaviti jer zahtijeva poprilicna financijska sredstva i dosta prostora doma (ja imam ogroman akvarij, al nikako da sredim policu, tak da su mi kornjace u velikim plasticnim bazenima), al preporucam da kad ti ove uginu, sto ce se nazalost bez pravih uvjeta desiti, da ne kupujes nove (ili da ti ih netko ne kupi) dok ne budes imala osnovne uvjete za njihov zivot (ako tada budes htjela).
Znam da su kornjacice na veliku zalost, jefitne i da dosta ljudi opce ne razmislja o njoj vise nego o nekakvoj kemijskoj olovci i da ih ljudi drze u katstrofalnim uvjetima i da nemaju vecinom blage veze o njihovu drzanju i njihovim potrebama, ali... nemoj to radit zivinici.
Pozdrav.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 11:27   #47
Hvala lijepo na savjetima i pomoći. Nisam ja neki nemilosrdna tipica, nego jednostavno prvi put sam se srela sa kornjačicama, k tome poklonjenima, nemam pojma o njima, a upute itd. mi je dala cura koja mi ih je poklonila, a kojoj su u trgovini dali i hranu i savjete o njima...a koji vidim da nemaju pojma!!!! Meni je kornjačica jako žao, pitam se stignem li im još pomoći! Još mi recite kako da im dam jesti meso; sitno nasjeckam ili kako? I gdje; u vodi ili vani? Pomozite vi sa iskustvom!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 11:54   #48
Quote:
mouse kaže:
Hvala lijepo na savjetima i pomoći. Nisam ja neki nemilosrdna tipica, nego jednostavno prvi put sam se srela sa kornjačicama, k tome poklonjenima, nemam pojma o njima, a upute itd. mi je dala cura koja mi ih je poklonila, a kojoj su u trgovini dali i hranu i savjete o njima...a koji vidim da nemaju pojma!!!! Meni je kornjačica jako žao, pitam se stignem li im još pomoći! Još mi recite kako da im dam jesti meso; sitno nasjeckam ili kako? I gdje; u vodi ili vani? Pomozite vi sa iskustvom!
Kaj se tice gmazova prvo pravilo: Nikad ne slusaj ekipu u pet sopovima, pojma nemaju - provjereno.
Drugo pravilo - raspitati se na netu, dakle www.google.com ili pak neki forumi specijalizirani bas za gmazove, uvijek ima ljudi koji ce ti odgovorit/pomoc.
Recimo imas www.kornjace.net i www.akvarij.net pa tam pitaj kaj te zanima...

E sad... meso.. kak su tvoje male trebala bi im ga nasjeckati ili dati fasirano i davati im ga u vodi, ne na suhom + vitamini u vodu ili na hranu.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 12:14   #49
U kojoj količini da im dam, koliko pojedu ili ima neko mjerilo?
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 12:24   #50
Quote:
mouse kaže:
U kojoj količini da im dam, koliko pojedu ili ima neko mjerilo?
Kolko pojedu, bacaj im dok su zainteresirane.
Dok su ovak male, svaki dan.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 13:01   #51
kad vidis koliko kornjace otprilike pojedu kupis vise mesa.nasjeckas ga i zamrznes u paketicima koje onda po potrebi izvadis.puno je lakse, ne moras se stalno gnjaviti s rezanjem mesa,kupovanjem istoga itd.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 12:11   #52
Evo, pokušala im jučer dati sitno sjeckanu piletinu (od jetrica), samo taknu nosom i odu, neće. Probala sam i malo voća, naribala sam jabuku sitno da vidim hoće li; jok! (???)
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 08:20   #53
htjela bi nabavit kornjaču pa me zanima koliko ti akvariji koštaju i kolko te kornjače narastu u roku godinu dana?
čula sam da vrlo brzo ugibaju ,pa me zanima zašto
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 09:40   #54
Quote:
bond007 kaže:
htjela bi nabavit kornjaču pa me zanima koliko ti akvariji koštaju i kolko te kornjače narastu u roku godinu dana?
čula sam da vrlo brzo ugibaju ,pa me zanima zašto
A šta ćeš nakon godine dana?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 13:22   #55
Quote:
pumpkin pie kaže:
A šta ćeš nakon godine dana?
bas sam htjela postaviti isto pitanje
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 13:26   #56
Quote:
bond007 kaže:
htjela bi nabavit kornjaču pa me zanima koliko ti akvariji koštaju i kolko te kornjače narastu u roku godinu dana?
čula sam da vrlo brzo ugibaju ,pa me zanima zašto
inace par postova iznad imas osnovne informacije.i ne,ne ugibaju brzo ako se brines za njih kak spada.mogu zivjeti i 40 godina ako se ne varam.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 13:32   #57
pa zadržala bi ih i nakon godinu dana ,samo me zanimalo jer sam čula da brzo ugibaju
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 13:42   #58
Quote:
bond007 kaže:
pa zadržala bi ih i nakon godinu dana ,samo me zanimalo jer sam čula da brzo ugibaju
ugibaju brzo ako ih drzis i hranis kao mouse.
ako ih hranis mesom i povrcem,ako imaju akvarij sa grijacem i procistacem,mjesto za suncanje trbale bi imati ugodan i dug zivot.
kao vlasnik kornjaca uvijek tezis boljem domu za svoje ljubimce.akvarij nikada nije prevelik,moze biti samo premalen.
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 14:03   #59
Quote:
bond007 kaže:
htjela bi nabavit kornjaču pa me zanima koliko ti akvariji koštaju i kolko te kornjače narastu u roku godinu dana?
čula sam da vrlo brzo ugibaju ,pa me zanima zašto
Narastu dosta i dosta dugo zive, mogu u zarobljenistvu zivjet i po 30, 40 godina. Akvarija i filteri su skupi + lampe + struja. Na sve to treba mislit. Cijena kornjace je pizdarija, jucer gledala u Pet Centru, 55 kuna.
No treba misliti na ostale troskove koji mogu biti i preko soma i pol kuna.
Zasto ugibaju? Zato sto ih kupuju ljudi koji nemaju blage veze o kornjacama i ne brinu se na njih na nacin na koji bi morali.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 14:41   #60
Quote:
zlo kaže:
ugibaju brzo ako ih drzis i hranis kao mouse.
ovo mi djeluje malo optuzivacki, prilichno sam sigurna da mouse nije iz zlobe loshe hranio/la svoje kornjachice.
Mozda mu je te savjete dao prodavac kod kojeg je kupio kornjacice i dok je sve funkcioniralo kako treba nije trazio josh informacija o njima.
To kazem jer sam ja razmisljala o nabavci kornjacica i pitala sam prodavca o njima i rekao mi je da radim sve to sto je i mouse rekao da je radio pa sam skuzila kako je to skroz zgodno. plus mi je rekao da rastu 2mm godisnje i da im je taj mali akvarij sasvim ok duugo vremena.
i tako sve dok nisam virnula na ovu temu i shvatila da ja ne mogu pruziti taj komfor kornjacicama i da je bolje da ih i ne kupujem dok ne budem imala lijepe uvjete za njih.
Krivi su neobavjesteni prodavci kucnih ljubimaca, kojima je cilj svakako prodati zivotinjicu a ne i to kako ce biti zbrinute.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.