Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2014., 23:28   #341
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Ja jesam

Cak sam si radila posebnu kombinaciju; pantenol i ad kapi zajedno umasiravala; jedno 15 min masaze...


@coconutmilk; http://www.iherb.com/Solgar-Vegetal-...gie-Caps/41191

http://www.iherb.com/Solgar-Skin-Nai...0-Tablets/8866
i je li i pomoglo?
Nollle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 21:32   #342
Savjeti moje frizerke, ako još nekom pomognu:

- nadoknađivanje omega-3 (neko ulje na žličicu, lanene il chia sjemenke, uljne kapsule, riba..), Mg i B kompleksa.. Boraviti pomalo na suncu i otvorenom svaki dan..
- prati kosu s glavom prema dolje ako vam se ne vrti (zbog prokrvljenosti) i obavezno masirati skalp par puta dnevno laganim kružnim pokretima, možda i s lakšim uljima da se hrane koža i korijen jer i dermalno upijamo hranjive tvari,koju kap ricinusovog..
- Piti čaj od koprive i preslice s malo cimeta da se organizam očisti, jer i to utječe (nije spominjala cimet na kosi )
- ne opterećivati kosu silikonima, lakovima, gelovima, farbama neko vrijeme, ne prati ju svaki dan
- manje se živcirati jer od stresa najviše pada kosa, tek onda od oštećenosti..


Od aromatice kopriva&ružmarin ne isušuje koliko znam, dobro umasiraš u skalp i kosu bliže vlasištu, a po ostatku kose nježno rasporediš i tijekom ispiranja malo promrljaš i po tom dijelu... nije ni usporediv sa subrininim po kvaliteti, ne brini.

Meni su super bile DUCRAY kapsule anacaps tri-active..ulje noćurka, B-kompleks, željezo, cistin, vitamin E.. 7 dana, pa pauza, ali su psmtr skupe.
Btw. Jel ima tko iskustva s njihovim losionima protiv ispadanja kose, konkretno, neopeptide (za žene) i anastim? Čula sam da su dosta dobri, a htjela bih prijateljici nabaviti, od štitnjače joj i kosa odlazi..
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 09:46   #343
Quote:
Nollle kaže: Pogledaj post
i je li i pomoglo?
Eh sad, isprobavala sam toliko toga, ali rekla bih da je, možda ne koliko ulja ali je

Ja pijem noćurak, već pa godinu dana, iskreno nisam vidjela neke promjene kod sebe što se tiče opadanja ili rasta

Sad sam na preslici i super je, vidim promjene više nego sa Solgar skin hair nails
princess_leia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 00:19   #344
ja sam pila neke tablete za kosu i kozu, natural wealth i manje mi opada i izraslo mi je puno malih dlacica iako mi to stvarno ne treba
ja sam htjela zdraviju kosu koja brze raste to ne znam jel se ostvarilo
i tak, pricam ja decku o efektu i sad on tvrdi da mi od toga trebaju dlake po cijelom tijelu pojacano rasti jel je to istina?
ja nisam primjetila nista
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 15:39   #345
lusy kaže:
također razmisli i o ovima- ja sam zadovoljna-
http://www.iherb.com/doctor-s-best-b...5?rcode=qln684
Quote:
princess_leia kaže: Pogledaj post
Koliko si dugo pila? Se odražavalo i na nokte i kozu ili si vidjela samo na kosi
odražavalo se i na sve..kosu, kožu i nokte

p.s. sorry na kasno odgovoru
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2019., 00:16   #346
Quote:
KANARinka27 kaže: Pogledaj post
Čula sam da ružmarin potiče porast kose. Probaj si nabaviti neki šampon koji sadrži eterično ulje ružmarina.
Osim njega i kopriva(najbolje ispiranje u čaju od koprive), ali i lavanda (čitala sam u knjizi ljekovitog bilja). Možeš šamponu koji koristiš dodati navedena eterična ulja (ružmarin, lavanda).
Druga opcija ti je da si nabaviš neke kvalitetnije vitamine za kosu (ja koristim Merz special) koji, navodno ubrzavaju rast kose).
Eto, toliko od mene. Pozdrav!
Zar nije cilj da kosa izraste tamo gdje je nema? ( umjesto da brže raste na postojećem mjestu) . Brži rast bi prouzročio samo češće šišanje. Ja sam muško pa se i šišam cesce. e sad koja je razlika između zena i muskaraca sto se tice opadanja kose...
Macrontex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2020., 00:11   #347
Question

Pozdrav, zamutila sam si tzv. Bojanin sampon, al u krivom omjeru, stavila sam umjesto 50 ml ricinusa 100 i umjesto 30 ml AD kapi 10 ( planiram jos dvije bocice kupiti i ubaciti naknadno ) . Dal sam napravila veliku gresku, hoce li sampon odraditi sto treba. Nekako logicno mi je da hoce , bitno da su sastojci tu. Al opet ne razumijem se u kemiju toliko. Da se ne brinem????
Laterus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 11:51   #348
Pozdrav, nova sam na temi pa ne znam jel ikada objavljen ovaj recept. Meni je bio najbolji od svega što sam probala. Sada mi je kosa dosta rijetka, ali sam lijena opet ovo praviti i stavljati.

1,5 l vode prokuhati i dodati
po 4 jušne žlice čaja od koprive, majčine dušice, kadulje i kamilice
još malo neka kuha ohladi i procijedi pa dodaj
300 ml ricinusovog ulja
100 ml tekućeg pantenola
100 ml čičkovog ulja
2 bočice d3 kapi
4 šlice komove rakije
kad sve pomješaš sipaj u bocu i drži u hladnjaku i kad stavljaš prvo dobro promučkaj.
Špricom raspodijeliti po kosi, utrljati i zamotati glavu prijanjajućom folijom i umotati u ručnik. Držati što duže.
Ja sam radila sve u pola i imam tekućine za oko 6 mjeseci.
sojoza10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 12:03   #349
mislim da sam čitala u ženski recenziraj da je jako hvaljen
__________________
https://issuu.com/njega.lica/docs/skincare_za_po_etnike.docx
PerzefonaDD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.