Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2015., 09:19   #4301
Evo moje iskustvo.
Rodila u petak carskim rezom, pod spinalnom, sve je bili ekspresno gotovo a cuti bebu kad zaplace je neprocijenjivo :-) .
Oporavak ide ok, taj prvi i drugi dan boli opako kad popusti anestezija ali dobijes protiv bolova pa je podnosljivo.
Jedino sto mi se vrtilo u glavi kad sam sjela u krevetu i trebalo mi je par sati da dodjem k sebi. Navecer je vec bilo ok.
Vidjet cemo koliko ce mi trebati za ukupni oporavak :-) .
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 10:16   #4302
Fiža, drago mi je što se lijepo oporavljaš?
Zateže li te rana dok stojiš? Kakav je osjećaj? To me uvijek zanimalo?
I koliko dugo ostaješ? Znam da su mi govorili pet dana, ali broji li se dan carskog kao nulti pa plus pet ili je carski dan prvi pa plus četiri?
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 11:17   #4303
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Fiža, drago mi je što se lijepo oporavljaš?
Zateže li te rana dok stojiš? Kakav je osjećaj? To me uvijek zanimalo?
I koliko dugo ostaješ? Znam da su mi govorili pet dana, ali broji li se dan carskog kao nulti pa plus pet ili je carski dan prvi pa plus četiri?
Malo kasnim sa odgovorom; rana zateze i boli dosta dugo, evo vec tjedan dana je proslo, jos boli.
Ostajes pet dana, dan kad rodis je nulti plus jos cetiri.
Dosli doma u utorak i sad se privikavamo :-)
FIŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 11:23   #4304
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Evo moje iskustvo.
Rodila u petak carskim rezom, pod spinalnom, sve je bili ekspresno gotovo a cuti bebu kad zaplace je neprocijenjivo :-) .
Oporavak ide ok, taj prvi i drugi dan boli opako kad popusti anestezija ali dobijes protiv bolova pa je podnosljivo.
Jedino sto mi se vrtilo u glavi kad sam sjela u krevetu i trebalo mi je par sati da dodjem k sebi. Navecer je vec bilo ok.
Vidjet cemo koliko ce mi trebati za ukupni oporavak :-) .
čestitam Fiži !!!
blaćanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 08:50   #4305
Evo i moje iskustvo..
Rodila prije 2 mjeseca na carski. Dobila spinalnu, sve skupa trajalo oko 40-ak minuta. Zauvijek ću pamtiti taj dio kad su mi stavili bebicu kraj mene i kad je zaplakao, nešto najljepše u životu
Uglavnom, kad anestezija popusti, boli, ali sam dobila injekcije protiv bolova pa i nije bilo tako strašno. Najviše me bolilo drugi dan, ali sam se natjerala da što više šećem po bolnici da mi bude lakše. Već treći dan je bilo dobro a četvrti sam već išla doma. Rodila sam u srijedu, i u nedjelju sam išla doma, znači četiri dana nakon dana što rodite (Vinogradska). Peti dan od carskog već sam šetala i hodala koda nisam bila ni operirana. Imala sam tu sreću da sam se zaista brzo oporavila, tako da ne slušajte priče da se nakon carskog jako dugo oporavlja. Kako kod koga, nismo sve iste.. Samnom u sobi je bila cura koja je rodila prirodnim putem pa ju je bolilo jače nego mene koja sam išla na operaciju. Sretno svima i čestitke novopečenim mamama
Pia5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 21:49   #4306
Pozdrav svim mamama i mamama to be :heart:
Trudna sam 34tj i bebica je na zadnjem pregledu prije 10 dana bila okrenuta na zadak.
Ceka me porod u rijeckom rodilistu pa me zanimaju iskustva mama koje su bile u slicnoj situaciji - forsiraju li prirodni porod ako je beba na zadak i kako to izbjeci? ukoliko je moguce naravno.
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 09:43   #4307
Moje iskustvo.

Zbog hitnog poroda, a beba visoko i krupna, a plodna voda zelena nisu htjeli inducirati prirodni porod. Na 40+6 cr, pod općom , boljelo me pola sata dok je infuzija počela djelovati. Idući dan ustala i išla sama na wc bez katetera, izlazila na hodnik u posjete, sjedila turski sjed već 3 dan, konci 6 dan van i ja kući isto, a prije toga se lijepo istuširala i obrijala noge. Kući već naredni dan pomalo peglala, rana zacijelila 10 dan skroz. Ma oporavak samo takav je bio.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 09:46   #4308
EW mama,super...a u kojoj to bolnici?
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 10:27   #4309
Ja sam iz BiH, u SKB Mostar je ovo bilo.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 22:27   #4310
Zbog komplikacija u trudnoći na mirovanju sam već 2 mjeseca; zadnjih mjesec i pol na strogom. Imam užasne bolove u trbuhu i preponama pri ono malo hodanja do wc-a ili gina, i bilo kojim drugim pokretima koji uključuju pokretanje nogu ili rotaciju trbuha (npr. oblačenje nogavica i sl.). Ne znam je li to od već poodmakle trudnoće, atrofiranja mišića zbog mirovanja ili oboje...Budući sam prvorotkinja i beba je na zadak izgleda da ću morati na CR.

Da li bi netko bio voljan podijeliti svoje iskustvo oporavka nakon carskog koji je izveden nakon mirovanja? Već sada sam nesposobna za ništa s takvim bolovima - strah me je kako ću se brinuti za moje mladunče ako se na ove bolove i atrofirane mišiće nakaleme neki dugotrajni bolovi nakon carskog?
Brontola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 19:57   #4311
Carski rez !

Molim ako mi itko moze pomoc jer nakon 9 mjeseci od poroda carskim rezom stomak mi je velik kao da sam u 7-8 mj trudnoce.Privatno sam snimala i receno mi je da su mi popucali misici..da imam kilu i da mi crijeva ne drzi nista..laicki receno.Ocajna sam jer ne mogu ni dijete drzat u rukama..a u rodilistu su me drzali mjesec dana i napravili niz propusta cak i trom u lijevoj potkljucnoj veni a ni dan danas ne znam niti ko mi je napravio carski rez ni operaciju isti dan nakon budenja iz narkoze(rekli su mi da sam imala ugruske u stomaku a drugi doktor da sam imala krvarenje).Jucer sam trazila kopiju kompletnog medicinskog ljecenja u rodilistu i sad su me zvali da trebam platit 103 kn i doc po papire tako da cu tek sad uopce znat imena doktora koji su me tretirali u rodilistu.Molim pomozite mi ako je itko imao bar slican slucaj jer oduvjek sam mrsava cak i premrsava sa ravnim stomakom kojemu se vidio svaki misic a sad svi misle da sam trudna..a fizicki ne mogu nista radit jer me jako boli.
Unaprijed Vam zahvaljujem.
--molim da mi oprostite ako ova tema vec postoji ali dva dana trazim po forumu i jednostavno ne mogu da nađem,a stvarno nebi htjela otvarati bez veze novu temu ako postoji ista..ali stvarno mi je hitno jer sam iz Splita a za par dana idem u Vinogradsku gdje ce me i operirati pa bi volila ako itko ima neki savjet !
AdorTanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 22:47   #4312
Quote:
Brontola kaže: Pogledaj post
Zbog komplikacija u trudnoći na mirovanju sam već 2 mjeseca; zadnjih mjesec i pol na strogom. Imam užasne bolove u trbuhu i preponama pri ono malo hodanja do wc-a ili gina, i bilo kojim drugim pokretima koji uključuju pokretanje nogu ili rotaciju trbuha (npr. oblačenje nogavica i sl.). Ne znam je li to od već poodmakle trudnoće, atrofiranja mišića zbog mirovanja ili oboje...Budući sam prvorotkinja i beba je na zadak izgleda da ću morati na CR.

Da li bi netko bio voljan podijeliti svoje iskustvo oporavka nakon carskog koji je izveden nakon mirovanja? Već sada sam nesposobna za ništa s takvim bolovima - strah me je kako ću se brinuti za moje mladunče ako se na ove bolove i atrofirane mišiće nakaleme neki dugotrajni bolovi nakon carskog?
Ne mogu ti pomoci savjetima u vezi CR jer ga nisam imala. Ali mislim da znam sto te muci i imala sam to i u prvoj i u ovoj trudnoci. Mene je to posebno sokiralo jer se pojavilo vec negdje na sredini trudnoce kad sam bila na +1 ili 2 kg (ispod 60, znaci nije od tezine) i radila sam do pred kraj (cak nije ni od nekretanja), doduse sjedila sam vise od 8 sati. Tad sam bila u Hr i doktori su odmahivali rukom kao to je sve normalno (nije nis neviđeno i strašno ali ne bi zene trebale bit poluinvalidi i trpit bolove ako se moze pomoci). U medjuvremenu sam se odselila u jednu zapadnoeuropsku zemlju i doktorica je pokazala razumijevanje (sad mi je jos gore jer je druga trudnoca i to blizanacka i od 18tt sam na bolovanju) i preporucila mi osteopata koji mi je dosta pomogao. I tu je normalno da trudnice posjecuju osteopate, fizioterapeute prije i nakon poroda. Inace, ja sam se pronasla u ovom clanku http://www.babycentre.co.uk/a564618/...irdle-pain-pgp.
__________________
Dečec

Bebači
Pahuljica82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 10:19   #4313
Carski rez

Quote:
uma123 kaže: Pogledaj post
Ima li neko iskustva sa kilom/hernijom nakon carskog reza? Operisati ili ne? Postavila sam.temu na pdf zdravlje ali nema odgovora... hvala
-Upravo sam i ja to pitanje postavila jer ja imam jednaki problem plus sta su me nakon carskog ponovno otvarali jer su mi ostali neki hematomi ili krvarenje(svaki dokt.je dr.govoria..jedan da su mi se stvorili ugrusci..drugi da nisam mogla stat krvarit...)i odma istu noc sam nakon carskog reza ponovno operirana.
Sad skoro 10 mj.nakon carskog ja izgledam kao trudnica jer privatno sam snimala i ustanovljeno mi je da su mi unutarnji mišiči popucali.A u drzavnoj bolnici su me 9 mj lagali cak mi ni za kilu nisu rekli a vidila se iz aviona(govorim o Splitu i prokletom splitskom rodilistu),toliko gresaka su mi napravili da ja svoje dijete ne mogu od boli uzet u ruke...dalje da i ne pisem.
I tek kad sam otisla prije mjesec dana u Zg u Vinogradsku doktorica Muzinic me hitno narucila i za operaciju kile i zbog misica jer prakticki na desnoj strani stomaka misica laicki receno uopce nemam.
Sta se tice same kile to nije strasno...ja bi na tvom mjestu isto operirala je jer cemu cekati da nedaj boze dode do kakvih komplikacija.
Al naravno samo i nigdi drugdi nego u Zagrebu...jer ja sam uz puste veze u Splitu provela mjesec dana u rodilistu..zamalo im umrla jer su mi napravili i tromb izmedu vrata i ramena zbog neispiranja braumile kako je anesteziolog rekao...ma sve u svemu toliko grozno iskustvo imam sa splitskim rodilistem da NIKAD VISE nebi za sve pare svijeta nogom krocila u njega.
U svakom sl.ja sam uvijek za operaciju..bolje rijesiti problem sta prije pa kakav bio da bio...jer kamo srece da sam ja na vrijeme shvatila da me lazu i otisla u Zg po drugo misljenje..a ne ovako...sad je pitanje ocu li ikad vise biti ista !
AdorTanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 17:23   #4314
Quote:
Ex Wannabe mama kaže: Pogledaj post
Ja sam iz BiH, u SKB Mostar je ovo bilo.
I meni je carski rađen u Mostaru, također sam se super oporavila. Završila sam na hitnom carskom u 35-om tjednu, zahvat je rađen u 2 noću. Taj prvi dan sam bila s kateterom i infuzijom i manje-više sam ga prespavala, te se jednom dizala na noge uz pomoć medicinske sestre. Sutra dan sam se sama ustala, te mi je izvađen kateter, isti dan sam izlazila na hodnik da primim posjetu. Taj drugi dan me rana pekla i zatezala pri određenim pokretima, no već treći dan sam bila dosta bolje i svaki idući dan sam bila puno bolje. Konci su mi vađeni šesti dan. Danas je prošlo 20 dana od operacije i stvarno se odlično osjećam. Imala sam sreće s brzim oporavkom, možda i zato što sam tijekom trudnoće bila dosta aktivna i vježbala sam. U bolnici sam gledala žene svojih godina (imam 30), a i mlađe od sebe kojima je zahvat dosta teže pao, čemu možda doprinosi i višak kilograma...pretpostavljam.
Bez problema dojim, dižem i presvlačim bebu, doduše malo je i sitnija, što mi je također trenutno olakšavajuća okolnost.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 14:58   #4315
Drage imam pitanje
prije 23 dana sam rodila na carski
Bolilo je malo ali nista kako su mi rekli da ce boliti. Kad bi duze stajala tad me znalo bas zabolit al cim bi sjela proslo je.
nakon 17 dana sam stavila taj steznik za koji su mi i doktori i patronazna rekli.
Nakon 3h me pocelo jako boliti i jos boli... Opet ne mogu normalno kihnut, sjeva mi unutra... Bolje mi je kad odmaram, jos uvjek me oko reza malo blucka tj. vise steze i pecka.
Dali je itko imao slicno iskusto? Kada popijem ketanol bude mi za 90% bolje...
teate is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 15:33   #4316
Ne znam što da ti kažem. Meni su u ortopedskoj kući rekli da ne stavljam steznik ako imam još krvarenje tako da sam ja tek nakon 40 dana. A bolilo me samo u bolnici i to je to. Kući nije. Tu i tamo svrbež oko rane jer je zarastala.
Ako te boli ne škodi otići na pregled.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 10:33   #4317
Quote:
Ex Wannabe mama kaže: Pogledaj post
Ne znam što da ti kažem. Meni su u ortopedskoj kući rekli da ne stavljam steznik ako imam još krvarenje tako da sam ja tek nakon 40 dana. A bolilo me samo u bolnici i to je to. Kući nije. Tu i tamo svrbež oko rane jer je zarastala.
Ako te boli ne škodi otići na pregled.
Molim te gdje u Mostaru ima nabaviti taj steznik?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 10:05   #4318
Bio netko na carskom u Merkuru? :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:23   #4319
Opet sama sebi odgovaram ali eto, nema veze


ovo moze i u price s poroda, ali bolje ovdje, mozda se neka od vas priprema za carski.


Anyways, u ponedjeljak ujutro sam dosla s papirima u TA Merkura. Tamo su mi opet radili ctg, uzv i pregled te me potom poslali gore na odjel. Gore su mi vadili krv (jedno 4 puta neuspjesno ) i smjestili me u sobu. Dobila sam veceru i receno mi je poslije toga nema jela, a poslije ponoci niti vode.


Naravno, za veceru su bile gljive koje ja ne jedem, ali sam pojela tjesteninu do njih sto je bila greska jer sam oko 22h rigala dusu u kupaonici Ujutro me sestra probudila za klistir, te me vratili u krevet i dali mi 3 boce infuzije da ne dehidriram jer jel nsiam pila nista od ponoci.

Oko 9,15 su me odveli u salu i krenuli priprema, uvodjenje braunile, sve ostale pizdarije i dobivam spinalnu u ledja. Meni je to bio super osjecaj. Krene toplina po nogama i trnci Tu su mi stavili kateter, zagradili mi pogled i dok sam ja pricala s anesteziologinjom o tome sto sam po zanimanju, oni su krenuli operirat, a da ja nisam ni skuzila nego sam cula zvukve metala kad su uzimali instrumente pa sam skuzila e gle oni s poceli mene rezat i to

Tu dolazi malo neugodni dio, jer mi se pocelo povracat, sto je cudno buduci da nisam jela od 6 navecer prethodnog dana, a jos sam izrigala sve sto sam imala + klistir. Bitno je samo da kazete anesteziologinji. U mom slucaju, oni su taman vadili bebaca, zbog cega vama pada tlak, a meni kao niskotlakasu je to bilo to. Uglavnom, dobila sam masku s kiskom, par puta udahnula i sve super bilo.

U tom trenutku su izvadili moju bebacicu i ona je zaplakala, i bome sam i ja malo cmizdrila. Tad me anesteziologinja pitala jel decko ili curica pa sam rekla da ne znamo, pa je rekla idem vam ja provjerit, pa je otisla par koraka i rekla mama cestitamo dobili ste curicu

Tad su je donijeli da je vidim malo, pa mi je stavili uz obraz 15tak sekundi i potom je odnijeli na vaganje i mjerenje. ispostavilo se da je 4120g i 51cm bila dugacka. Procjene su bile od preko 3800g do preko 4 (ovisno koji ginekolog mi je radio uzv). Ona je odjena u 10.15 pa si racunajte kako to brzo ide.


Poslije su mene sivali i to te me ostavili na odjelu u sobi tzv intenzivne oko 11.15 gdje sam uzela mob i krenula javljati svima Od 16-17h mi je dosao MM, a tad su donijeli i naseg bebaca na prvi podoj (nisam imala mlijeka, ali da se navikne, navuce, koza od kozu i da je MM vidi). U 19 su me premjestili na odjel rodilja, gdje sam se prvi put ustala i tad je lavina krvi krenula iz mene. Doslovno. rijeka mi se sljevala niz nogu, bilo mi neugodno, ali bila je neka tako divna sestra koja me ocistila i rekla da je to sve normalno i dobro dane bi ostali komadici. Obukla spavacicu, stavila uloske, rana malo bolila, dobila tablete protiv bolova i to je to.

Sljedecih par dana me svemanje i manje bolilo, cak nisam ni pila tablete protiv bolova. Mlijeko sam dobila u petak konacno, do tad se izmijenjivao kolostrum i ona je bila na dohrani.

Sad smo doma, privikavamo se jedna na drugu i tako
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 18:45   #4320
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Opet sama sebi odgovaram ali eto, nema veze


ovo moze i u price s poroda, ali bolje ovdje, mozda se neka od vas priprema za carski.


Anyways, u ponedjeljak ujutro sam dosla s papirima u TA Merkura. Tamo su mi opet radili ctg, uzv i pregled te me potom poslali gore na odjel. Gore su mi vadili krv (jedno 4 puta neuspjesno ) i smjestili me u sobu. Dobila sam veceru i receno mi je poslije toga nema jela, a poslije ponoci niti vode.


Naravno, za veceru su bile gljive koje ja ne jedem, ali sam pojela tjesteninu do njih sto je bila greska jer sam oko 22h rigala dusu u kupaonici Ujutro me sestra probudila za klistir, te me vratili u krevet i dali mi 3 boce infuzije da ne dehidriram jer jel nsiam pila nista od ponoci.

Oko 9,15 su me odveli u salu i krenuli priprema, uvodjenje braunile, sve ostale pizdarije i dobivam spinalnu u ledja. Meni je to bio super osjecaj. Krene toplina po nogama i trnci Tu su mi stavili kateter, zagradili mi pogled i dok sam ja pricala s anesteziologinjom o tome sto sam po zanimanju, oni su krenuli operirat, a da ja nisam ni skuzila nego sam cula zvukve metala kad su uzimali instrumente pa sam skuzila e gle oni s poceli mene rezat i to

Tu dolazi malo neugodni dio, jer mi se pocelo povracat, sto je cudno buduci da nisam jela od 6 navecer prethodnog dana, a jos sam izrigala sve sto sam imala + klistir. Bitno je samo da kazete anesteziologinji. U mom slucaju, oni su taman vadili bebaca, zbog cega vama pada tlak, a meni kao niskotlakasu je to bilo to. Uglavnom, dobila sam masku s kiskom, par puta udahnula i sve super bilo.

U tom trenutku su izvadili moju bebacicu i ona je zaplakala, i bome sam i ja malo cmizdrila. Tad me anesteziologinja pitala jel decko ili curica pa sam rekla da ne znamo, pa je rekla idem vam ja provjerit, pa je otisla par koraka i rekla mama cestitamo dobili ste curicu

Tad su je donijeli da je vidim malo, pa mi je stavili uz obraz 15tak sekundi i potom je odnijeli na vaganje i mjerenje. ispostavilo se da je 4120g i 51cm bila dugacka. Procjene su bile od preko 3800g do preko 4 (ovisno koji ginekolog mi je radio uzv). Ona je odjena u 10.15 pa si racunajte kako to brzo ide.


Poslije su mene sivali i to te me ostavili na odjelu u sobi tzv intenzivne oko 11.15 gdje sam uzela mob i krenula javljati svima Od 16-17h mi je dosao MM, a tad su donijeli i naseg bebaca na prvi podoj (nisam imala mlijeka, ali da se navikne, navuce, koza od kozu i da je MM vidi). U 19 su me premjestili na odjel rodilja, gdje sam se prvi put ustala i tad je lavina krvi krenula iz mene. Doslovno. rijeka mi se sljevala niz nogu, bilo mi neugodno, ali bila je neka tako divna sestra koja me ocistila i rekla da je to sve normalno i dobro dane bi ostali komadici. Obukla spavacicu, stavila uloske, rana malo bolila, dobila tablete protiv bolova i to je to.

Sljedecih par dana me svemanje i manje bolilo, cak nisam ni pila tablete protiv bolova. Mlijeko sam dobila u petak konacno, do tad se izmijenjivao kolostrum i ona je bila na dohrani.

Sad smo doma, privikavamo se jedna na drugu i tako
Sva sam se raznjezila na tvoju pricu
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.