Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2013., 13:27   #2561
Quote:
BellaTheCat kaže: Pogledaj post
Vježbaj disanje, duboki pooolagani udisaji skroz do trbuha, pa duuugi polagani izdisaji. Nedaj da te išta omete dok to budeš radila, i samo se koncentriraj na disanje..i to od trena kad uđeš dok ne kreneš tiskati... i sigurno nećeš ni glasa pustiti! Bit će sve ok!
Ovoje samo jedna od tehnika disanja.... Vecina trudnica sa njima prodje sve do poroda
No moj je savjet, ako ikako mozete otidjite na radionicu vjezbi disanja u klub trudnica na split 3.
Ja sam isla na vjezbe za trudnice i na radionicu i stvarno pomaze ... Radionice su besplatne, samo se zbog ogranicenog broja sudionika treba rezervirati, ali svaki mjesec budu dvije
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 15:22   #2562
Evo jedna lijepa vijest koju sam danas pročitala pa da podijelim s vama:

Povodom Međunarodnog dana žena Klub trudnica Split je odlučio darovati stolčić za rađanje Klinici za ženske bolesti i porode KBC-a Split, kako bi nastavili dobru praksu praćenja svjetskih trendova u porodništvu i omogućili našim sugrađankama što kvalitetniju zdravstvenu uslugu.
Kako je prošla primopredaja moći ćete pogledati danas u 16h na HRT2 u Regionalnom dnevniku

Još da ga stave u funkciju
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 17:56   #2563
Stolicic je u funkciji :-) nedavno je jedna cura rodila na njemu...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 22:48   #2564
Od kada je stolčić u funkciji? Danas sam prvi put čula da je.

Nego kako tu funkcionira? Ima li posebna prostorija ili ???
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 18:40   #2565
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Od kada je stolčić u funkciji? Danas sam prvi put čula da je.

Nego kako tu funkcionira? Ima li posebna prostorija ili ???
Ja sam na dan žena pročitala da ga je Klub trudnica Split donirao, do tada su navodno imali probni. I mene zanima to za sobu i koliko pred kraj te puste i kako je s pratnjom i treba li se ranije javiti ili na ulazu u rodilište rečeš ili kadveć da bi ti tako i ima li ograničenja tko može uopće na njega (znam da su na tv-u rekli da ima, ali nisam gledala pa ne znam što su rekli)...
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 23:33   #2566
Quote:
Agape kaže: Pogledaj post
Ja sam na dan žena pročitala da ga je Klub trudnica Split donirao, do tada su navodno imali probni. I mene zanima to za sobu i koliko pred kraj te puste i kako je s pratnjom i treba li se ranije javiti ili na ulazu u rodilište rečeš ili kadveć da bi ti tako i ima li ograničenja tko može uopće na njega (znam da su na tv-u rekli da ima, ali nisam gledala pa ne znam što su rekli)...

Pozz,
neki dan je na regionalnom dnevniku bilo da su dobili svoga, a do tada su im ga posudili , mislin, iz Varaždina.
Po onome šta ja znam, žena može rodit na solčiću ako je s trudnoćom bilo sve ok(nema znakova rizika). To je, kao, najprirodniji način rađanja.
Jedini problem u Splitu je šta kronično fali osoblja,(kad sam neki dan vidila odsnos broja osoblja i poroda u zg bolnicama i u Splitu, ža mi je bilo ljude, ali eto, taman kad su tribali zaposlit još ljudi, kriza nas uhvatila) a za porod na stolčiću babica stalno mora biti iza isli ispred vas.

Meni je još najsmišnije bilo kad san vidila na tv-u kako solac izgleda, a cijena mu nekih 12000 kn. Malo drva i tapeciranog dijela za sidit. Alo očito jako čvrsto kad nas može izdržat.
Dome_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 11:28   #2567
Vrijede li trudnički tečajevi za sve porode ili za svaki posebno treba ići? treba li nositi svoje pelene za bebu (jer sma čula da ih rijetko presvlače) i može li se svoja spavačica nositi ili samo njihova? Ima li preporuka za bradavice što da kupim i ponesem ili da vidim hoće li trebat pa tek onda nabavljam? Hvala!
__________________
Sunce naše
Agape is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 11:42   #2568
Rodila sam prije 20 dana, Djecu presvlače tri puta dnevno i kad sam ih pitala da li ja mogu još prevući rekli su da su prve stolice sterilne da ne treba više puta, spavačiće su njihove, dobije se jedna dnevno, mast za bradavice sam imala ali mi nije trebala. Ponesi dosta hig.uložaka, jednokratnih gaćica. Ako budeš tri dana,barem tri ručnika za tuširanje, wc papira i papirnatih ručnika i tekućeg sapuna je bilo, ja sam bila uzela jedno pakiranje vlažnog wc papira iz dm-a.
Za rađaonu uzmi bocu vode,mobitel, uzela sam bila i jedne jednokratne gaćice i uloške ali su mi oni dali svoje.
Posjete su strogo od 16:30 do 17:30, hranu i ostalo ti tvoji mogu donjeti, djeci do 18 godina nisu dozvoljene posjete.
leomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 12:37   #2569
Smile

Rodila sam prije 10 dana, pa evo i moji odgovora...
Tecajnti vrijedi 3 godine, nakon toga moras za svako sljedece sudjelovanje pratnje na porodu nadoplatiti 100 kuna i dobiti za to potvrdu u prizemilju rodilista.
Sestre presvlace djecu 3-4 puta, a dok sam ja bila rodiljama nije bilo dozvoljeno da same presvlace djecu. Imaju svoje pelene tako da meni nije trebalo mada sam ih imala. Mast a bradavice mi nije trebala, iako sam ponijela purelan koji je po meni najbolji.
Spavicica malo ima malo nema tako da su nama rekli da slobodno mozemo obuci svoje. Sestre su stvarno bile ok i kooperativne i nemam apslutno nikakve zamjerke (babinjace 1), mada kako mi je ovo drugi porod bila sam upoznata sa vecinom stvari i pomoc mi je rijetko trebala...
Stvarno su strogi glede posjeta i apsolutno nisu dozvoljavale ulazak starije djece rodilja iako se ranije to moglo. Cak su i za vrijeme posjeta provjeravale koliko je posjeta po rodilji prisutno...
Razlog ie sto je bilo doslo da zaraza novorodjencadi pa su (po meni opravdano) zabranili posjete djeci (mada ta zabrana stoji pismeno objesena pismeno u sobi) djeci i vecem broji posjetitelja.
I osoblje u radjaoni i na intezivnoj mi je takodjer bilo za svaku pohvalu...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 15:51   #2570
Napokon da su malo postrožili te posjete.

mala8, čestitam!
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 15:22   #2571
Ja sam rodila prije sest dana i imam traume od te vrazije ustanove
zabranjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 15:40   #2572
Quote:
zabranjena kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila prije sest dana i imam traume od te vrazije ustanove
Šta je bilo?
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 20:33   #2573
fala Bogu da su se sitili postrožit posjete...ono je bila katastrofa.
dolazilo mi je da vrištim
meni dolazi muž i stoji dok je vrime posjeta, a cimerici sva rodbina do sedmog kolina, pije se kava, kašlju, pljucaju, puna soba, po sedam bi ih bilo, i još bi stali bar pola sata duže...

a šta se tiče babinjača, ja bi rađe rodila još tri puta na dripu i pucala uzduž i poprijeko nego provela onih sedam (prvi put) i pet dana (drugi put) na babinjačama.

empatija im je jača strana. moš mislit.
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 23:33   #2574
[QUOTE=mala8;44483861]Rodila sam prije 10 dana, pa evo i moji odgovora...
Tecajnti vrijedi 3 godine, nakon toga moras za svako sljedece sudjelovanje pratnje na porodu nadoplatiti 100 kuna i dobiti za to potvrdu u prizemilju rodilista.

Čekaj, čekaj, čekaj...ŠTA?! Koje božje tri godine mamicu im poljubim! Kad smo bili na tečaju prije 5 godina (i platili 400 kn) rečeno nam je da nam ta potvrda vrijedi za svaki sljedeći porod bez obzira!!!! A naši pametnjakovići iz Slobodne pišu o riječkom rodilištu! Ima da ima javim i za splitsko odmah sutra čim potvrdim tu tvoju priču....stat ću ja gamadi na kraj...
__________________
Nemoj me slušat,čuj me!
Giove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 08:47   #2575
Tako ti ie od treceg mjeseca... I ja sam 2010. Odslusala i platila tecaj 400 kn i sad opet 100... I jos dosta mojih poznanika... Provjeri i ti pa nam javi..
I mene je zacudila ova halabuka oko rijeckog rodilista a kod nas je to odavno praksa :-d
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 15:34   #2576
Zar nama čak i ne piše na potvrdi da vrijedi za druge porode? U svakom slučaju, znam da su nam to rekli....mislim da se ne bunimo zbog tih 100 kuna i to ide dok ide...dogodine će povećat...kao da imamo para na bacanje....
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 17:43   #2577
Bas sam pogledala, meni na potvrdi iz 2010. Ne pise do kada vrijedi, ali sada na papiru kojeg sam dobila pise da potvrda koja se dobije nakon tecaja koji kosta 400 kn vrijedi 3 godine a da se svako slijede e prisustvo porodu (nakon tog perioda od 3 godine) placa 100 kn...
Nazovite pa provjerite...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:27   #2578
ma kakvih 100kn za ponovno prisutstvo na porodu? meni nakon prvog poroda (2009.) nisu vratili potvrdu, ali je bilo rečeno da nam taj tečaj i potvrda vrijede i za slijedeći porod... kako nisu vratili potvrdu ja sam u 12.mj prošle godine otišla gore kod sestre zadužene za to, rekla da bi trebala tu potvrdu, da smo mi tečaj odslušali prije toliko vremena, našla nas je i bez problema mi isprintala novu potvrdu, ništa nisam dodatno plaćala...
__________________
Sara i Luka <3
Lalea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 09:32   #2579
Quote:
Lalea kaže: Pogledaj post
ma kakvih 100kn za ponovno prisutstvo na porodu? meni nakon prvog poroda (2009.) nisu vratili potvrdu, ali je bilo rečeno da nam taj tečaj i potvrda vrijede i za slijedeći porod... kako nisu vratili potvrdu ja sam u 12.mj prošle godine otišla gore kod sestre zadužene za to, rekla da bi trebala tu potvrdu, da smo mi tečaj odslušali prije toliko vremena, našla nas je i bez problema mi isprintala novu potvrdu, ništa nisam dodatno plaćala...
Jesu ti prošle tri godine od prvog poroda? Traže, navodno, nakon tri godine (valjda se promijeni nešto u postupku poroda...šalim se, da se bar što promijenilo u zadnjih 30 godina u našem rodilištu)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 11:01   #2580
Ovo vrijedi od veljace 2013. Mislim 3 moje prije su korale platiti... A i ja... Neka netko nazove i provjeri... Ako su nasamarili mene onda i ja lazem vas... A nije love imam na bacanje... Niti mi je bilo zgodno iz kreveta slat muza da izlazi sa posla i sve to rjesava ...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.