Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2011., 10:02   #1
Hitno! Mala obitelj skuplja za hranu i veterinara - SKUPLJENO

Plavošapičari molim vas za pomoć, pomogli ste Kllei/Mary
https://www.forum.hr/showthread.php?t=639764&page=2
i iskreno se nadam da će opet u životu pobijediti dobro nad tolikom količinom ljudskog zla.
Ova kujica je mješanka pšeničnog terijera i vjerovatno izbačena zajedno sa svoje tri bebe u predgrađu Osijeka uz samu rijeku Dravu, ni sama ne znam kako su svi uspjeli preživjeti.
Crno bijeli dečko je jučer udomljen, a svoju sreću sada traže mama i dvije smeđe kćerkice.
Mama ih je zadnjih dana počela napuštati i strah me da se jednog dana samo neće vratiti ((
Mama kujica ima svoje udomitelje ali prije udomljenja ju je potrebno sterilizirati što isto košta s ovratnikom oko 500 kuna, molim vas za pomoć...

Za štence sam osigurala besplatno čuvanje do trajnog udomljenja u stanu kod prijatelja, i za njih je potrebno kupiti ogrlicu i povodnik kako bi mogli izlaziti na obavljanje nužde te hranu za štence

Muka mi je što im sama ne mogu pomoći, jednostavno više nemam odakle jer su svaki dan neke nove njuškice s istim tužnim sudbinama

Ako možete pomoći s makar i najmanjim prilogom možete uplatiti:
Ime izbrisano na zahtjev - otp banka 2407000-3205254757

Hvala u ime ove tri njuškice

[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]

Zadnje uređivanje Didi : 01.09.2011. at 11:47.
Lilitica is offline  
Old 06.07.2011., 10:05   #2
A gdje je sada mama kujica? Znači ima udomitelje i skuplja se iznos od 500 kuna za njenu sterilizaciju, jel tako?
zivotinjskazas is offline  
Old 06.07.2011., 10:17   #3
Quote:
zivotinjskazas kaže: Pogledaj post
A gdje je sada mama kujica? Znači ima udomitelje i skuplja se iznos od 500 kuna za njenu sterilizaciju, jel tako?
Još uvijek je na Dravi, nju moj prijatelj ne može primiti u stan-samo štence..
Ovu siroticu bi poslije sterilizacije mogla na oporavak primiti moja prijateljica koja odlazi na more 15.07 i taman bi ljepotica onda mogla poslije svega otići u svoj trajni dom
A sterilizacija se s ovratnikom popne do 500 jer tad naplaćuju i antibiotik drugi dan i vađenje konaca al opet je jeftinije nego da idemo bez popusta pa šutim i grizem jezik
Lilitica is offline  
Old 06.07.2011., 12:25   #4
Uplaćeno 200,00 kn za malu obitelj, vjerujem da će se skupiti za sterilizaciju mamice, ali ju treba maknuti čim prije da ne nestane. Ja sam moje kujice preuzela isti dan kada su sterilizirane, pa bi ju tako i udomitelji mogli preuzeti, možda bi bilo bitnije da osoba koja bi ju pričuvala uzme odmah !
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Old 06.07.2011., 12:28   #5
Na Dravi ?
Nemojte se nitko ljutiti molim, ali ja moram komentirati: Meni nije normalno da netko hoće udomiti psa, da mu se sviđa i da ga želi, a ostavlja ga da luta oko Drave dok ga netko drugi cakum - pakum ne sredi, postoperativno njeguje i onda isporući na pladnju. Ako sam u krivu onda se ispričavam za ovu moju reakciju.

A je li nju uopće vet vidio i rekao da se može sterilizirati (štenci, iako veliki, još vidim povlaće cike). A 15.07. kad ti frendica ide na more je isto jako blizu .

Pa ne možeš li pokušati da je udomitelji prime kod sebe, a ti vodiš računa o sterilizaciji kad se skupe novci i onda je vratiš kod njih? Ipak će to biti njihov pas, pa šta sad znači 15 dana prije ili kasnije?
J.D. is offline  
Old 06.07.2011., 12:29   #6
Ja ću danas uplatiti 100 kuna samo da se ta sterilizacija što prije obavi
Ajmo ljudi pomagajte još će faliti 200 kuna
zivotinjskazas is offline  
Old 06.07.2011., 12:42   #7
Quote:
J.D. kaže: Pogledaj post
Na Dravi ?
Nemojte se nitko ljutiti molim, ali ja moram komentirati: Meni nije normalno da netko hoće udomiti psa, da mu se sviđa i da ga želi, a ostavlja ga da luta oko Drave dok ga netko drugi cakum - pakum ne sredi, postoperativno njeguje i onda isporući na pladnju. Ako sam u krivu onda se ispričavam za ovu moju reakciju.

A je li nju uopće vet vidio i rekao da se može sterilizirati (štenci, iako veliki, još vidim povlaće cike). A 15.07. kad ti frendica ide na more je isto jako blizu .

Pa ne možeš li pokušati da je udomitelji prime kod sebe, a ti vodiš računa o sterilizaciji kad se skupe novci i onda je vratiš kod njih? Ipak će to biti njihov pas, pa šta sad znači 15 dana prije ili kasnije?
Kao prvo se svima želim zahvaliti na donacijama, malena već sutra ima zakazan termin sterilizacije..držite nam fige da sve dobro prođe i da se ljepotica što prije oporavi

....Mislim da se nema šta tko ljutiti na tvoj komentar i mišljenje i sama sam milijun puta tako reagirala jer su ljudi gotovani i nerijetko se znaju ponašati da ih mi svi (da izvinete na rječniku) trebamo ljubit u dupe zbog toga što udomljuju životinju, stotinu puta sam vjerovatno kao i svi ovdje doživjela emocionalne ucjene
Ova curica ima udomitelje na moru, (uz OBVEZNO potpisivanje ugovora) i povest će ju djevojka kod koje će biti na čuvanju i njezi poslije operacije pa je zato tako sve stisnito s danima i hitnosti
Vet je pregledao kujicu i rekao je da bez problema može na sterilizaciju, u cickama više nema nimalo mlijeka
Lilitica is offline  
Old 06.07.2011., 13:06   #8
Sad je jasnije , pretpostavila sam da su udomitelji u blizini.

Držimo palčeve da sve dobro prođe
Jeste onda skupili za sterilizaciju?
J.D. is offline  
Old 06.07.2011., 13:10   #9
Quote:
J.D. kaže: Pogledaj post
Sad je jasnije , pretpostavila sam da su udomitelji u blizini.

Držimo palčeve da sve dobro prođe
Jeste onda skupili za sterilizaciju?
Nisu draga fali još 200 kunića
zivotinjskazas is offline  
Old 06.07.2011., 13:24   #10
Onda uplatim popodne 50
J.D. is offline  
Old 06.07.2011., 13:50   #11
Quote:
J.D. kaže: Pogledaj post
Onda uplatim popodne 50
zivotinjskazas is offline  
Old 06.07.2011., 16:24   #12
još jednom hvala svima od srca
Lilitica is offline  
Old 06.07.2011., 17:51   #13
Evo uplatila 100 kuna upravo, J.D. je uplatila 50 kuna i mala khala 200, znači još fali 150 KUNA, ajmo plizzzzzzzzz dragi moji plavošapci da još i taj iznos skupimo da neostaje u dugu kujica
zivotinjskazas is offline  
Old 07.07.2011., 10:36   #14
Dragi moji plavošapičari skupljeno je za sterilizaciju!!! :-))))
Do ovog trenutka je na račun sjelo 300,00kuna J.D je uplatila 50 i Vanja St 50, to bi trebalo sjesti u toku dana.
Malena na sterilizaciju ipak ide u slijedeći petak i cijena zahvata će s popustom koštati 300 kuna, oko 75 kuna je ovratnik i za ovo što ostane kupit ćemo joj konzervice koje treba jesti dan dva poslije operacije.
Odlučili smo se za ovu jeftiniju varijante sterilizacije s popustom jer razlika u cifri može nekom drugome pomoći, tako da ćemo se za zahvat strpiti još tjedan dana a mama neće biti za to vrijeme na ulici već na sigurnom


Malene bebe i ona se sada nalaze u jednom dvorištu koje nije idealno rješenje, ali izdržat će do subote kada maleni odlaze na besplatno čuvanje do udomljenja a i mama odlazi u dom djevojke koja će ju odnjegovati poslije sterilizacije..
Evo prenosim vam najnoviji info djevojke koja ne samo da će odnjegovati mamu nego ih i obilazi i hrani


"Bila sam popodne i sekice su još tamo. Tip nije bio tamo ali su oni bili tamo pa sam ih nahranila. Jedva čekam da curice odu kod tvog prijatelja, a da ja mamu uzmem i okupam ju konačno. Ima neku žvaku zaljepljenu na leđima, k vragu, nesmeta joj ali ono ipak.
Čujemo se u subotu, za malecke.
Hvala"


Zahvaljujem se svima u ime mame i njenih beba
Lilitica is offline  
Old 07.07.2011., 10:39   #15
Zamolila bih još samo moderatorice da još ne zatvaraju ovu temu kako bi poslije sterilizacije mogla staviti fotke mame,
a i prije sterilizacije kako daje šapu iz svog sigurnog smještaja :-)

Hvala unaprijed
Lilitica is offline  
Old 07.07.2011., 11:13   #16
da ste je sklonili, ne mogu zamisliti da je takva preslatka hodala oko Drave i da je nitko nije uzeo, ajde sad je na sigurnom .

Ja popodne nisam stigla do banke , ali jutros sam pravac prvo u Banku "Brod" , znači da li sjedne danas ili sutra .

A slikice čekamo
J.D. is offline  
Old 07.07.2011., 12:12   #17
Drago mi je da su sada na sigurnom i da čekaju bolju budućnost, dječica su slatka a mamica kada se okupa i uredi biti će super!!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Old 08.07.2011., 12:34   #18
Kako su naše curke?
zivotinjskazas is offline  
Old 14.07.2011., 12:28   #19
cura sutra ide na sterilizaciju, bebice još uvijek čekaju svoje udomitelje ali su na sigurnom.

Ujedno obavještavam sve plavošapičare da je djevojka koja će primiti ovu kujicu na skrb poslije sterilizacije odlučila ju u cijelosti i financirati.
Skupljeni iznos od 400 kuna u cijelosti je sada preusmjeren na još tragičniju situaciju ((

https://www.forum.hr/showthread.php?p...8#post34833808
Lilitica is offline  
Old 14.07.2011., 17:07   #20
Curi čupavici držimo da sve prođe u redu, a njenoj čuvalici što je velikodušno prepoznala da negdje više gori.
J.D. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.