Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2016., 13:31   #1221
Lyrica ne pomaže, osim sto sam drogiran, nema drugih efekata. Dakle nisu neuropatski bolovi. sto dalje?
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 14:38   #1222
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Lyrica ne pomaže, osim sto sam drogiran, nema drugih efekata. Dakle nisu neuropatski bolovi. sto dalje?
Ne znači da nisu neuropatski bolovi ako ne pomaže jer ne pomogne svima s neuropatskim bolovima. Ne znam koliko dugo je uzimaš, minimum je tri tjedna da vidiš prvi učinak. Ako ga nema, gabapentin (Neurontin, Katena) može biti bolji izbor za tebe.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 16:23   #1223
I dalje nema efekta. Zapravo jučer poslijepodne sam pomislio u jednom trenutku da se događa nešto, da možda odlazi bol i općenito neugodan osjećaj u abdomenu. To je trajalo par sati i bilo je popraćeno općenito boljim raspoloženjem. Međutim, danas se opet vratilo na staro. Bol je bočno u rebrima, tu je bolna točka iz koje se širi bol i bolna je i na dodir. Trenutno uzimam lyricu 75 mg ujutro i na večer. Od lyrice više nemam nuspojava, u početku sam se osjećao drogirano, ali toga više nema.

Zadnje uređivanje Škugor : 04.07.2016. at 17:28.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 18:55   #1224
Postajem suicidalan.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 21:42   #1225
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Postajem suicidalan.
Razgovaraj s psihijatricom i reci joj to pa nek vidi može li ti promijeniti što u terapiji. Trpjeti kroničnu bol je teško i takvim pacijentima često treba psihološka pomoć.

To što ti je nakratko bilo bolje je dobar znak. Neuralgije često rasture čovjeka kompletno i onda odjednom bol počne jenjavati.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 21:58   #1226
Reći ću naravno. Nisam cijelo vrijeme, ali u trenucima intenzivnih bolova javljaju se i takve misli. Bit će 6 mjeseci uskoro.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 11:30   #1227
Danas imam najjaču bol ikad. Ne mogu ustati iz kreveta.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 01:47   #1228
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Danas imam najjaču bol ikad. Ne mogu ustati iz kreveta.


Javi se onom tko ti je propisao terapiju i traži savjet. Druga opcija je pravac hitna.

Drži se.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 10:49   #1229
U drugom dijelu dana se smirilo i bilo je podnošljivo. Uspio sam odspavati 7-8 sati u komadu, po prvi put od početka bolova.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 19:31   #1230
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
U drugom dijelu dana se smirilo i bilo je podnošljivo. Uspio sam odspavati 7-8 sati u komadu, po prvi put od početka bolova.
Super.

Mislim da će ti se to u konačnici smiriti, samo to trebaš dočekati. Znam da su neki patili sa zosterom i po godinu dana, nažalost. Mojoj baki je trajao cca pola godine i kaže da je mislila da to neće preživjeti, a stvarno je veteran podnošenja bolova s hrpetinom gadnih djagnoza, uključujući neuralgiju trigeminus i artritis.

Kaže da je jedan dan bol samo nestala.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 14:38   #1231
Vadio sam krv danas. KKs i jetreni enzimi. Sve je dobro.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 17:03   #1232
S obzirom da su jetreni enzimi savršeni, možda bi ipak mogao uzet zaldiar u trenucima najjače boli?

Da li bi ovo mogao biti torakalni sindrom ili nešto slično?

Zadnje uređivanje Škugor : 07.07.2016. at 18:31.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 18:37   #1233
Bolovi, zatezanje, probadanje, osjećaj napetosti, bolnost na dodir ili trnjenje u grudnom dijelu kralježnice s mogućim isijavanjem bolova u prsni koš naziva se torakalni sindrom. Širenje bolova prema naprijed posljedica je iritacije korjenova živaca koji iz leđne moždine izlaze između dva kralješka.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 20:18   #1234
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Bolovi, zatezanje, probadanje, osjećaj napetosti, bolnost na dodir ili trnjenje u grudnom dijelu kralježnice s mogućim isijavanjem bolova u prsni koš naziva se torakalni sindrom. Širenje bolova prema naprijed posljedica je iritacije korjenova živaca koji iz leđne moždine izlaze između dva kralješka.
Ali to ide bez kožnih promjena.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 20:20   #1235
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
S obzirom da su jetreni enzimi savršeni, možda bi ipak mogao uzet zaldiar u trenucima najjače boli?

Da li bi ovo mogao biti torakalni sindrom ili nešto slično?
Probaj Zaldiar, zašto ne. Ja bih taj dio probala namazati i Dolokain (lidokain) gelom.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 21:09   #1236
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Ali to ide bez kožnih promjena.
Znam, i taj dio se ne uklapa. A s druge strane bol zna otići u leđa, a nekad mi se čini i da dolazi iz leđa.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 09:29   #1237
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Probaj Zaldiar, zašto ne. Ja bih taj dio probala namazati i Dolokain (lidokain) gelom.
http://www.krenizdravo.rtl.hr/korisn...uputa-o-lijeku

Ovim dolokain gelom koji ide bez recepta? Probati ću to.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 16:35   #1238
10-20% postherpetičnih neuralgija (interkostalnih) ide BEZ vidljivih eflorescenci.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 20:07   #1239
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
http://www.krenizdravo.rtl.hr/korisn...uputa-o-lijeku

Ovim dolokain gelom koji ide bez recepta? Probati ću to.
Da, taj. Ali nisam sigurna ide li bez recepta. Meni je recept davala moja dr. opće prakse, ali možda sada ide bez recepta, ne znam. Pitaj.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 13:47   #1240
Više mi ništa nije jasno. Sad sam kosio i pogoršalo mi se stanje. Već prije sam skužio da mi je lošije od dugog sjedenja. Međutim, u tim situacijama mi se čini da se bol prvo pojavi u leđima i da se širi od tamo.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.