Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2004., 15:45   #221
Quote:
illegale kaže:
Aha. Onda bi trebalo olaksati naoruzanje izraleskih vojnika?
Ne, u 90% misija naoruzanje je slicno ili palestinci imaju prijednost u vatrenoj moci, pogotovo u undercover misijama kad su vojnici naoruzani pistoljima, i pokoji micro uzi. Jedino sto bi izravnalo situaciju je losije obucavati izraelske vojnike.
Quote:
illegale kaže:
Anyway, sitaucija u Izraelu je prekomplesna da bih mogao lako zauzeti neupitan stav. Zato bi se vratio na rat u Iraku, s obzirom da je upravo taj rat ujedinio ljude poput IL-a, extremnih ljevicara i islamista.
I u iraku je izuzetno komplicirana samo nema na forumu iracana koji bi to naglasavali. Postoje u iraku dosta strana, i ideoloski i vjerski. Nacionalna drzava je stran pojam za bliski istok (osim par iznimaka poput irana), drzave poput iraka ili sirije su umjetne kolonijalne tvorevine a populacija je vrlo nehomogena i postoji duga povjest neprijateljstva izmedju skupina. Samo na primjer, Iracki krscani su masakrirani '32, ostao je tek neznatan broj. Pazi, za sadama u iraku je vladao sunit, pan arapski nacionalist, irak ima siitsku vecinu, veliku sunitsku manjinu, kurde, krscane. Pa u tim grupacijama rasloji na fundamentaliste, ljevicu, nacionaliste... Sirija, Alawitska manjina vlada, sunitska vecina, puno siita, krscana i druza te kurdi. Libanon, koalicija sunita i krscana vlada (a do nedavno su ratovali), puno siita (kontroliraju juzni libanon) i druza, i ponesto kurda. A necu spominjat raslojavanja, recimo, untar krscana ili siite na siite 12 imama i ismaili. Pa onda od 12 imama, oni koji priznaju alawite za siite i one koji ih smatraju hereticima (vrlo bitan faktor u siriji i libanonu zbog alawita na vlasti u siriji). Zapadnjaci misle, svi su kinezi isti, ali to me podsjeca na pitanje jednog amera, "Ok, Serbocroats are muslims and they are fighting kosovars who are christians, so who are the bad guys?" Slican nivo nepoznavanja bliskog istoka se moze primjetit kod vecine ucesnika ovog foruma. Da navedem listu nasilja izmedju tih grupa, iz samo jedne godine, samo listu, ispunio bi par strana.
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 17:13   #222
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Samo od izraela su dobili 40 000 kalasa (za tzv. palestinsku policiju) i nekoliko stotina ingrama. A na slikama na TV vidis i sam da na svakog kalasa dodju 2-3 m16, dakle, imaju barem 120 000 - 150 000 komada modernog pjesackog naoruzanja. Pritom jos i RPGove, LAWove, minobacace, i slicno. Daleko su bolje naoruzani nego hrvatska '91, a palistinski vukovar nismo vidjeli.
Da, a uz to prvi je teroristicki napad zabiljezen na civilni bus Beer Sheva - Eilat 1952... a PLO je osnovana 1964., dakle 3 godine prije 6-dnevnog rata i u svojoj se povelji tada jasno odrekla pretenzija na teritorije Judeje i Samarije (zapadna obala Jordana), koja su tad bili anektirana od Jordana... cilj im je, od pocetka, bio Izrael.

Zadnje uređivanje rambi : 23.06.2004. at 20:33.
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 18:34   #223
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Aha

Ajajajajajjjjjjjjjjjjjjjj

Je si li druzeci se sa Zidovima presao na govor ruku ili what ?

Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 20:10   #224
Quote:
Ententini kaže:
Ajajajajajjjjjjjjjjjjjjjj

Je si li druzeci se sa Zidovima presao na govor ruku ili what ?
Druzeci se sa zidovima? Govorio rukama u smislu sore nisam od srednje skole (ima tome preko 10 godina). Mnogi primitivci govore rukama, poput Hemingwaya (cak je neko vrijeme radio kao profesionalni sparing partner), Danila Kisa (poznat po svojim sorama po birtijama), itd. Beskarakterna placipizda i primitivac nisu suprotnosti, dapace, vrlo lako mozes pripadati obje grupe.
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 21:40   #225
Quote:
UmpaUmpa kaže:
I u iraku je izuzetno komplicirana samo nema na forumu iracana koji bi to naglasavali. Postoje u iraku dosta strana, i ideoloski i vjerski. Nacionalna drzava je stran pojam za bliski istok (osim par iznimaka poput irana), drzave poput iraka ili sirije su umjetne kolonijalne tvorevine a populacija je vrlo nehomogena i postoji duga povjest neprijateljstva izmedju skupina. Samo na primjer, Iracki krscani su masakrirani '32, ostao je tek neznatan broj. Pazi, za sadama u iraku je vladao sunit, pan arapski nacionalist, irak ima siitsku vecinu, veliku sunitsku manjinu, kurde, krscane.

Pokusavas zakomplicirati stvar koja je vrlo jednostavna. Vanjski uljez, koji nema nikakvu artikuliranu podrsku naroda je vojnom intervencijom makao njihova vladara.

S obzirm da vanjski uljez i dalje nema nikakvu podrsku irackog naroda, on pokusava opravdati jedan vrlo opasan vono-politicki potez ignoriranjem te jednostavne cinjenice i tom istom ignorancijom navlaci sve veci bijes koji poprima planetarni razmjer.

I sad, oni koji i dalje pokusavaju zakomplicitarti tu vrlo jednostavnu stvar da ameri i njihovi politroni ne mogu priskrbiti nikakav legitimimtet, zaboravljaju karmicki povrat svoga neznanja. Jebiga, neznanje je ok, dok te ne hiti posljedica tog neznanja.

Jos jedan detalj za kraj. Saddamov rezim je slabio, a politicka emigracija Iraka ja jacala vrlo znacajno posljednjih godina. A oni kojima nije u interesu bilo imati politicki stabilnu zemlju, nisu mogli cekati tolko, nisu mogli dozvoliti irackom narodu, jednom pravom nositelju suverenosti, da sa svojim resursima pocne raspolagati na optimalan nacin za te ljude.

I naravno, vojni napad kao nacin kojim jednim potezom unistis citav jedan desetljetni politicki proces bio je savrseno rjesenje za one kojima nije u interesu vidjeti prosperitet srednjeg istoka.
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 21:54   #226
Quote:
illegale kaže:

Pokusavas zakomplicirati stvar koja je vrlo jednostavna. Vanjski uljez, koji nema nikakvu artikuliranu podrsku naroda je vojnom intervencijom makao njihova vladara. [/B]
Ma da, svi su kinezi isti...
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 23:58   #227
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Mnogi primitivci govore rukama, poput Hemingwaya (cak je neko vrijeme radio kao profesionalni sparing partner), Danila Kisa (poznat po svojim sorama po birtijama), itd. Beskarakterna placipizda i primitivac nisu suprotnosti, dapace, vrlo lako mozes pripadati obje grupe.

Stisni zjenice , mnogo su ti se raširile

Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 01:03   #228
Quote:
rambi kaže:
Izrael nije u ratu s muslimanima... ovdje je u pitanju nacionalni, a ne vjerski sukob. A izrazila zaljenje za svakog nevino stradalog jesam... za razliku od vecine diskutanata s druge strane... koji uvijek nadju opravdanje za raznosenje u busu ili pizzeriji... medjutim, uvijek sam razlikovala namjerno i nenamjerno gadjanje civila... a palestinski teroristi civile gadjaju NAMJERNO... dapace, oni su im iskljucivi ciljevi i to GOTOVO SVI unutar Zelene linije (sic!)
Ti uvijek nadjes opravdanje za buldozere, zid, zabranu povratka i NAMJERNO ubijanje civila.
Pri ispaljivanju rakete na tzv. militante u gusto naseljene dijelove i budala zna da ce poginuti nevini.

Quote:
Nesto ti se promijesalo... Josefov grob u Shechemu (Nablusu) su srusili, zapalili i opljackali Palestinci.
A gdje se ono Arik "prosetao"?

Quote:
Postoje linije prekida vatre... a o tocnim ce se granicama pregovarati... odstupanja ce biti minimalna...
Aha,pored zabrane povratka, priznajes i opravdavas otimacinu zemlje. Sta se onda cudis sto vam se ljudi raznose po autobusima, mene cudi sto upste imate citavih autobusa?

Quote:
In your dreams... ma koliko nesavrsena bila, u Izraelu je ipak demokracija... za razliku od situacije kod susjeda.
Demokratija za Jevreje, samo je malkice nesavrsena, ali se uklanja faktor koji je kvari.

Quote:
Bit ce malog... spajanje obitelji...
Kao sto rekoh, dobro je sto imate ijedan citav autobus.

Quote:
Ne mrzim ga; daleko od toga da mi je bio idol, ali ne opterecujem se mrznjom... mrznja rastura onog koji mrzi...
Zvucis prilicno rastureno.

Quote:
To radi tvoj kolega Jeff... vi iz guste sume, a ona i dalje u vama.... ma koliko daleko otisli.
Kolega? Po cemu? Po tome sto smo antifasisti? Da, danas je jako moderno pomenuti sumu, ali da nije bilo onih iz sume, Ausvic bi bio zatvren par godina poslije jer bi ostao bez posla.

Quote:
I dalje kod toga stojim...
Rado bih se slozio s tobom kad bi samo navela koji argument, ovako je to samo etiketiranje.
galjego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 01:11   #229
Quote:
galjego kaže:
A gdje se ono Arik "prosetao"?
Po Brdu Hrama... koje je najvaznije sveto mjesto judaizma.

Quote:
galjego kaže:
Aha,pored zabrane povratka, priznajes i opravdavas otimacinu zemlje. Sta se onda cudis sto vam se ljudi raznose po autobusima, mene cudi sto upste imate citavih autobusa?
Onako kako su se Bosnjaci raznosili i raznose se po beogradskim autobusima?

Quote:
galjego kaže:
Demokratija za Jevreje, samo je malkice nesavrsena, ali se uklanja faktor koji je kvari.
Kako zivis sa svojim antisemitizmom?

Quote:
galjego kaže:
Kao sto rekoh, dobro je sto imate ijedan citav autobus.
Kao sto rekoh - onako kako su se Bosnjaci raznosili i raznose se po beogradskim autobusima?

Quote:
galjego kaže:
Zvucis prilicno rastureno.
Nope... ja ne.

Quote:
galjego kaže:
Kolega? Po cemu? Po tome sto smo antifasisti? Da, danas je jako moderno pomenuti sumu, ali da nije bilo onih iz sume, Ausvic bi bio zatvren par godina poslije jer bi ostao bez posla.
Ne, vec antisemiti... a malo si me krivo shvatio za sumu... nisam mislila na partizane (kojih je BTW moja obitelj bila puna), vec na primitivni mentalitet. Ali nemoj bas spominjati Auschwitz; poljski su partizani rado ubijali Zidove...

Quote:
galjego kaže:
Rado bih se slozio s tobom kad bi samo navela koji argument, ovako je to samo etiketiranje.
Procitaj si svoje postove
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 01:52   #230
Quote:
rambi kaže:
Po Brdu Hrama... koje je najvaznije sveto mjesto judaizma.
Po brdu ili ispod necega?
Onako kako su se Bosnjaci raznosili i raznose se po beogradskim autobusima?

Kao sto rekoh - onako kako su se Bosnjaci raznosili i raznose se po beogradskim autobusima?
Kakve veze ima Beograd s Bosnjacima? Glavni grad Bosne je Sarajevo, ako nisi znala.

Quote:
Kako zivis sa svojim antisemitizmom?
Puuno lakse nego ti sa svojim kozmopolitizmom.

Quote:
Ne, vec antisemiti... a malo si me krivo shvatio za sumu... nisam mislila na partizane (kojih je BTW moja obitelj bila puna),
Opet malo etiketa.
Nisi bas puno naucila od svoje obitelji.
Quote:
vec na primitivni mentalitet.
Opet etiketa.
Buldozeri, rakete, izbjeglicki logori, zid, sve je to napredno.
I nacisti su mislili za sebe da su ostali narodi primitivni.

Quote:
Procitaj si svoje postove
Evo procitah:
Quote:
Rado bih se slozio s tobom
galjego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 02:00   #231
Quote:
galjego kaže:
Kakve veze ima Beograd s Bosnjacima? Glavni grad Bosne je Sarajevo, ako nisi znala.
Kakve veze ima Tel Aviv s Palestincima? (khm... ne postoji drzava Bosna, vec BiH ).

Quote:
galjego kaže:
Opet malo etiketa. Nisi bas puno naucila od svoje obitelji.
Patroniziranje ti ne treba... naucili su me da su svi ljudi stvoreni na sliku Bozju...

Quote:
galjego kaže:
Opet etiketa.
Tko je ono skrenuo ad hominem ovdje? Vrati se na pocetak topica.

Quote:
galjego kaže:
Buldozeri, rakete, izbjeglicki logori, zid, sve je to napredno.
Bas kao i uzrok - terorizam (civilni bus Beer Sheva - Eilat; godina je 1952, osnivanje PLO; godina je 1964...)... inace, na koji to tocno zid mislis?

Quote:
galjego kaže:
I nacisti su mislili za sebe da su ostali narodi primitivni.
A tko to ovdje misli da su narodi primitivni?

Quote:
galjego kaže:
Evo procitah:
Ali s razumijevanjem, molim.
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 02:27   #232
Quote:
rambi kaže:
[B]Kakve veze ima Tel Aviv s Palestincima? (khm... ne postoji drzava Bosna, vec BiH ).
Da je Sarajevo okupirano k'o Jeruzalem..

Quote:
Patroniziranje ti ne treba... naucili su me da su svi ljudi stvoreni na sliku Bozju...
Samo sto ne-jevreji nisu ljudi,

Quote:
Bas kao i uzrok - terorizam (civilni bus Beer Sheva - Eilat; godina je 1952, osnivanje PLO; godina je 1964...)... inace, na koji to tocno zid mislis?
Bravo Helgice, na zlocin uzvratiti jos vecim zlocinom,
sad bi ti isla unazad u istoriju da opet pravdas danasnje zlocine nad nevinim.
Ja svoje dijete necu nauciti da zbog Srebrenice pozeli klati Srbe kao sto ti iz istorije crpis svoju mrznju.
Zid? Pa na berlinski zid na otetoj zemlji. Nije valjda berlinska ograda?

BTW, 1947. Jevreji su takodje pocinili masakr nad Palestincima i
pokazali im kakav ce Izrael biti, ali opet ponavljam mozemo se ganjati do pojave ameba.

Quote:
Ali s razumijevanjem, molim.
Pa, pobogu sta vise da uradim da se slozimo?

Da nastavim raditi, idi spavaj, mani se propagande u te sitne sate. Laku noc
galjego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 02:39   #233
Quote:
galjego kaže:
Da je Sarajevo okupirano k'o Jeruzalem..
Jeruzalem nije okupiran

Srpsko Sarajevo, Banja Luka... pa onda razdoblje 1992-1995. s npr. Srebrenicom, gdje je stradalo vise bos. muslimana, nego Palestinaca u obje intifade ... pa opet ni jedan beogradski bus, a ni pizerija nisu odletjeli u zrak.

Quote:
galjego kaže:
Samo sto ne-jevreji nisu ljudi,
I ti citac Vasu Pelagica? Protokole? Inace, ocekujem da ovdje postas moje postove gdje sam tako nesto izjavila.

Quote:
galjego kaže:
Bravo Helgice, na zlocin uzvratiti jos vecim zlocinom,
sad bi ti isla unazad u istoriju da opet pravdas danasnje zlocine nad nevinim.
Molit cu da me ne zoves Helgica... u protivnom, bit cu prisiljena nazvati te Radovanom...

Citati s razumijevanjem... objasnjavala brkanje pojmova (uzrok, posljedica, povod...)

Quote:
galjego kaže:
Ja svoje dijete necu nauciti da zbog Srebrenice pozeli klati Srbe kao sto ti iz istorije crpis svoju mrznju.
Ti kazes da ja crpim svoju mrznju iz povijesti... a zapravo ovdje mrzis ti... i to ne one koji su ubijali tvoj nardo, nego narod cijeg mozda ni jednog predstavnika nisi upoznao...

Quote:
galjego kaže:
Zid? Pa na berlinski zid na otetoj zemlji. Nije valjda berlinska ograda?
Pa ja ne vidim nikakav zid.

Quote:
galjego kaže:
BTW, 1947. Jevreji su takodje pocinili masakr nad Palestincima i
pokazali im kakav ce Izrael biti, ali opet ponavljam mozemo se ganjati do pojave ameba.
Jesu li te to naucili u wahabi centru (crno-bijeli svijet verzija povijesti)?... Inace, pocelo je 1929. u Hevronu.

Quote:
galjego kaže:
Pa, pobogu sta vise da uradim da se slozimo?
Procitati s razumijevanjem.

Quote:
galjego kaže:
Da nastavim raditi, idi spavaj, mani se propagande u te sitne sate. Laku noc
Ne mislis valjda da ces mi odredjivati ritam zivota? (sad sam ja kriva sto ti ne radis svoj posao )

Izlaz ti je uvijek u tome da se vratis ontopic, ili prosetas
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 02:53   #234
Nesto previse ljudi ne cita sa razumjevanjem.

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 03:00   #235
Pa nije bas tako.
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 03:05   #236
Je, kao i oni clanci na Povjesti

There is no devil it is only god when he is drunk
ADEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 10:55   #237
Rezanje grane

U vezi inicijalne teme, mora se ipak reći da je pozicija samih Židova tu ambivalentna.

Zbog traumatičnog povjesnog iskustva, Židovi na Zapadu uglavnom potiču i pomažu ljevicu, odnosno njene liberalne stavove, multikulturalizam, multietničnost, te potiču potiskivanje nacionalizama, civilizacijske samosvjesti, itd.

No, ta strategija, iako se na prvi pogled čini razumnom, s obzirom na povjesno iskustvo, će se dugoročno obiti o glavu samih Židova, i već se obija, jer na taj način Židovi zapravo režu granu na kojoj sjede.

Već se vidi da liberalna ljevica ima sve manje razumijevanja za Izrael, odnosno upravo one vrijednosti koje Židovi na zapadu potiču svojim brojnim medijskim resursima, spriječavaju Izrael da poduzme one mjere koje bi osigurale njegov opstanak, posebno u demografskom smislu. Taj trend će postati i izraženiji, jer kao što smo vidjeli, rat u Iraku uopće nije oslabio lijeve stavove u vezi situacije na bliskom istoku, naprotiv.

Drugi razlog, dugoročno još važniji i bremenitiji posljedicama, jeste da Zapad umire.
Civilizacija Zapada nestaje i kulturno i demografski ,a zapadna civilizacija je grana na kojoj Židovi sjede.
Potičući snage koje objektivno uništavaju tu civilizaciju, Židovi sami režu tu granu i kopaju sebi jamu.
Jer kada zapadna civilizacija postane irelevantna, kada zapadni čovjek i rasa postanu irelevantni zbog demografske katastrofe, to neće značiti početak nove ere humanističkog univerzalizma, kako se neki naivno nadaju, naprotiv, uzdići će se snage koje će prema Židovima imati još manje sentimentalnosti od hipotetičnih opasnosti koje Židovi žele spriječiti svojom strategijom. Židovi će se naći sami u moru indiferencije i neprijateljstva.

Moj savjet Židovima bi bio da se uzdignu na višu razinu strateškog sagledavanja i shvate da njihov pravi interes nije onaj koji se naizgled čini logičnim, usljed povjesnih traumatskih iskustava, tj. nije onaj koji proizlazi iz primarnih strahova, nego onaj koji sagledava stvari zaista dugoročno i objektivno.
Židovi moraju pronaći načina da stvore savezništvo sa konzervativnim snagama zapada i iskoriste svoje resurse da, kao što su do sada usmjeravali i oblikovali ljevicu, to sada čine sa desnicom, odnosno iznađu način poklapanja njihovih interesa sa interesima konzervativnih snaga i stvaranja fundamentalnog savezništva.

Ako Zapad umre, Židovi će to skupo platiti.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 11:36   #238
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Ma da, svi su kinezi isti...
Pokusavas u fokus staviti opet irelevantne paralele i ignorirati previse ocito jos jednom. Iracki narod, potpuno razjedinjen, s obzirom da prije micanja Saddama nije postojala snazna oporba, sada jedino sto moze grupno zakljuciti jeste da su Ameri agresori. I to je tocno. Oni koji jos uvijek furaju jeftinu parolu demokratizacije prostora, uvodjenja slobode sa strane amera, nek se prvo zapitaju kako to da ta ista slobodna Amerika postaje protagonist svjetske cenzure i ukidanja gradjanskih prava.

Bas sad cujem od prijatelja, pokusavaju ukinuti P2P mreze zbog mogucnosti sirenja sadrzaja sa copyrightom. Uvode cenzuru na net, a jadna osvjestena amerika, potpuno demokratizirana i slobodna gradjanska amerika grca izgubljena izmedju intuitivne spoznaje da se to ide u ***** i vrlo artikulirane prodaje muda pod bubrege sa strane postojece politicke elite.

Ops. Digresija.
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 12:11   #239
Re: Rezanje grane

Quote:
Captain Nemo kaže:
U vezi inicijalne teme, mora se ipak reći da je pozicija samih Židova tu ambivalentna.

Zbog traumatičnog povjesnog iskustva, Židovi na Zapadu uglavnom potiču i pomažu ljevicu, odnosno njene liberalne stavove, multikulturalizam, multietničnost, te potiču potiskivanje nacionalizama, civilizacijske samosvjesti, itd.

Jedini problem je sto sva laz tih opcija isplivava, a dolazi do karmickog povrata, feed back mehanizma koji tezi u izolaciju tih istih nazovi opcija. Tako eto, uzmi za primjer samo par forumasa poput PBE, koji ne znaju mislit svojom glavom, vec prihvacaju te opcije i upitne argumente po cistoj sabloni.

Dok te setove politickih stavova kreiraju centri moci kojima nije u interesu stabilizacija drustva, dotle ce sve te lazne opcije samo produbljivati razdor u svijetu. Bile te opcije lijce ili desne ili bilo koje.

Quote:
Već se vidi da liberalna ljevica ima sve manje razumijevanja za Izrael, odnosno upravo one vrijednosti koje Židovi na zapadu potiču svojim brojnim medijskim resursima, spriječavaju Izrael da poduzme one mjere koje bi osigurale njegov opstanak, posebno u demografskom smislu. Taj trend će postati i izraženiji, jer kao što smo vidjeli, rat u Iraku uopće nije oslabio lijeve stavove u vezi situacije na bliskom istoku, naprotiv.

Dodje covjeku da se zapita kako to da jedan kapetan Nemo ima bolje rjesenje od citavog zidovskog clustera? Je li Nemo nesto jednostavno previdio? Naprimjer cinjenicu da je politicka elita, ma kako deklarativno bila polarizirana, zapravo puno ujedinjenija oko svojih strateskih interesa nego sto je to narod? I da je jedini nacin da ta elita zadrzi svoj utjecaj i moc taj da se produbljava razdor medju zavadjenim opcijama? Ali, nece ici. Internet je stao tome na kraj. Vec danas, makar jos uvijek postojeca elita bjezi od suocenja sa tom cinjenicom.

Quote:
Drugi razlog, dugoročno još važniji i bremenitiji posljedicama, jeste da Zapad umire.
Civilizacija Zapada nestaje i kulturno i demografski ,a zapadna civilizacija je grana na kojoj Židovi sjede.
Potičući snage koje objektivno uništavaju tu civilizaciju, Židovi sami režu tu granu i kopaju sebi jamu.
Jer kada zapadna civilizacija postane irelevantna, kada zapadni čovjek i rasa postanu irelevantni zbog demografske katastrofe, to neće značiti početak nove ere humanističkog univerzalizma, kako se neki naivno nadaju, naprotiv, uzdići će se snage koje će prema Židovima imati još manje sentimentalnosti od hipotetičnih opasnosti koje Židovi žele spriječiti svojom strategijom. Židovi će se naći sami u moru indiferencije i neprijateljstva.

Mozda kapetan Nemo ne zna da se sve sto se radja isto tako i umire, da konzerviranje nije moguce u svijetu temeljenom na vremenu, to jest promjeni samoj. I da nije nikakvo cudo da u samo zadnjih deset godina, upravo nevjerovatnom informatizacijskom skoku covjecanstva, ubrzano se urusavaju sve dogme koje su sputavale ovo drustvo, pa tako i dogma na kojoj je Zapad utemeljio dio svojih vrijednosti. Laznih vrijednosti, naravno.

Quote:
Moj savjet Židovima bi bio da se uzdignu na višu razinu strateškog sagledavanja i shvate da njihov pravi interes nije onaj koji se naizgled čini logičnim, usljed povjesnih traumatskih iskustava, tj. nije onaj koji proizlazi iz primarnih strahova, nego onaj koji sagledava stvari zaista dugoročno i objektivno.
Židovi moraju pronaći načina da stvore savezništvo sa konzervativnim snagama zapada i iskoriste svoje resurse da, kao što su do sada usmjeravali i oblikovali ljevicu, to sada čine sa desnicom, odnosno iznađu način poklapanja njihovih interesa sa interesima konzervativnih snaga i stvaranja fundamentalnog savezništva.

Svako ko brije da moze zaustaviti vrijeme il je budala il je jednostavno glup.

Ako Zapad umre, Židovi će to skupo platiti. [/B][/QUOTE]
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 13:24   #240
Re: Re: Rezanje grane

Quote:
illegale kaže:
I da je jedini nacin da ta elita zadrzi svoj utjecaj i moc taj da se produbljava razdor medju zavadjenim opcijama? Ali, nece ici. Internet je stao tome na kraj. [/B]
Tri put hura za internet!
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.