Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2005., 21:15   #21
Quote:
demos kaže:
Zašto ne može za to biti određen dio grada, ili pak u jednoj općini/gradu/prostoru zabranjena, a u drugoj dopuštena prostitucija.
ja za jug predlažem Međugorje, da se iskoriste kapaciteti apartmana
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 21:16   #22
Quote:
piper kaže:
Ovisi o potrosacu. Potrosac ce se mozda radije zaputiti do registrirane "javne kuce", nego do neke macke s ulice...
Trziste bi vec ucinilo svoje. Zanima me kako je sada u Njemackoj, nakon 2-3 godine od legalizacije. Glede ilegalne vs. legalne prostitucije. Zna li to netko?
Ne znam oko toga, ali procitaj clanak sa mog odgovora na 1. strani. Zamisli da si nezaposlen, da dodjes na burzu rada i daju ti izbor, ili ces dobijat u guzu i gutat kitu za pare (muska prostitucija je isto legalna, i od zigoloa se cesto ocekuje da prima muske musterije) ili neces dobijat pomoc za nezaposlene. Zakon je zakon.
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 21:36   #23
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Ne znam oko toga, ali procitaj clanak sa mog odgovora na 1. strani. Zamisli da si nezaposlen, da dodjes na burzu rada i daju ti izbor, ili ces dobijat u guzu i gutat kitu za pare (muska prostitucija je isto legalna, i od zigoloa se cesto ocekuje da prima muske musterije) ili neces dobijat pomoc za nezaposlene. Zakon je zakon.
u amsterdamu, gradu koji je najpoznatiji po legalizaciji lakih droga, homoseksualnih brakova i prostitucije ima najmanje narkomana navucenih na teske droge, najmanje bolesti prenesnih istpospolnim zajednicama i najmanje prenosenja bolesti i kriminala vezanih uz prostituciju (i nema muskih prostitaka koji primaju muske musterije, otkud ti ta ideja?).

I ne vjerujem da bi taj poaso bio na listi poslova koje odbijes da neces dobijati pomoc za nezaposlene, jer uz svaki posao idu i neke odredbe.

Mi se uvijek zalimo i uvijek nam nesto smeta u drzavi i sve se zabranjuje, a dobro je to sto te zalbe i zabrane nikad nisu potkrijepljene argumentima koji drze vodu.
Old 03.02.2005., 22:26   #24
Re: Da li ste za legaliziranje prostitucije????

Quote:
alien33 kaže:
Činjenica je da u HR postoji prostitucija,treba li je legalizirati?Što vi mislite?Ja sam za,naravno uz dobar zakon koji bi postavio neka ograničenja.Mislim da bi to bilo
za dobro drzavu općenito,a bilo bi dobro i za turizam.Kad je nemogu iskorijeniti bolje ju je legalizirati,zar ne?
obzirom da je politika kurva, a slijedom toga politicari makroi, diskusija je bespredmetna.
no, medju nasim politicarima ima onih koji od poslodavca postanu sljakeri, pa daju guze bilo za manju ili vecu lovu. ili poslovni prostor. davanje guze za jebanje kod nas je tak odavno legalizirano. tako da ja fakat ne kuzim cemu ovaj topik?!
Old 03.02.2005., 22:56   #25
Quote:
Josh kaže:
I ne vjerujem da bi taj poaso bio na listi poslova koje odbijes da neces dobijati pomoc za nezaposlene, jer uz svaki posao idu i neke odredbe.
U njemackoj je. Vidi clanak koji sam linkao na 1. strani. Zena odbila posao prostitutke, ukinuli joj pomoc za nezaposlene. Sada tuzi drzavu.
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 00:45   #26
za demosa i pipera, da ne citiram sve

kao prvo, legalizacijom ili dekriminalizacijom prostitucije ne isključuješ ilegalnu prostituciju.. prema podacima nizozemske policije odnos legalnih i onih "na crno" je oko 50-50.. procjenjuju da je oko 30 000 prostitutki u zemlji.. ali to je još i dobro.. u Njemačkoj je taj odnos oko 3:1, a u Grčkoj oko 10:1,2 za ilegalke..

problem je što legalizacija jednostavno ne briše stigmu "kurve" sa žene koja bi se odlučila prijavit i većina domaćih cura sigurno se neće zbog toga "legalizirat".. drugi i ne manji problem je što sa legalizacijom sigurno rastu i "cijene usluga" pošto se mora plaćati porez, itd.. većina ljudi ipak ne želi platiti za istu stvar veću cijenu, a i prostitutke (pa i makroi) će legalizacijom ostati bez dobrog dijela primanja, tako da je i to jedan od razloga radu na crno

kao drugo, pošto smo turistička zemlja, bit ćemo i odredište sex turizma.. sa njim dolazi i do potrebe za sve većim brojem "djelatnica" koje će najvećim dijelom biti žrtve traffickinga.. tako je u Nizozemskoj, tako je i u Njemačkoj, tako će biti i kod nas.. u Nizozemskoj se također, nakon legalizacije, povećala dječja prostitucija.. tako npr., organizacija za dječja prava iz Amsterdama procjenjuje da je broj prostituirane djece skočio sa 4000 iz '96 na oko 15 000 do '01.. slična stvar se dogodila i u australskoj Victoriji koja je također legalizirala prostituciju

ako ćemo i o AIDS-u, mi smo sa 10 novooboljelih na milijun stanovnika još uvijek daleko od prosjeka Nizozemske sa oko 50 ili Švicarske sa oko 108 novooboljelih na milijun (također legalizirana prostitucija)..

a ovo da će se legalizacijom suzbiti kriminalni milje koji njome vlada.. to je samo jedno jako nadobudno razmišljanje koje nema uporište u stvarnosti

i za kraj.. sama legalizacija neće ništa donijeti onima koji se njome bave, ili točnije, samo malom broju žena koje nađu dobrog "gazdu".. donekle će zaštiti "mušterije", što je sa moralne strane upravo paradoksalno, i to je sve
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 01:08   #27
bravo Spawn,
konačno jedan suvisli post.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 01:12   #28
Re: za demosa i pipera, da ne citiram sve

Quote:
Spawn kaže:
kao prvo, legalizacijom ili dekriminalizacijom prostitucije ne isključuješ ilegalnu prostituciju.. prema podacima nizozemske policije odnos legalnih i onih "na crno" je oko 50-50.. procjenjuju da je oko 30 000 prostitutki u zemlji.. ali to je još i dobro.. u Njemačkoj je taj odnos oko 3:1, a u Grčkoj oko 10:1,2 za ilegalke..

problem je što legalizacija jednostavno ne briše stigmu "kurve" sa žene koja bi se odlučila prijavit i većina domaćih cura sigurno se neće zbog toga "legalizirat".. drugi i ne manji problem je što sa legalizacijom sigurno rastu i "cijene usluga" pošto se mora plaćati porez, itd.. većina ljudi ipak ne želi platiti za istu stvar veću cijenu, a i prostitutke (pa i makroi) će legalizacijom ostati bez dobrog dijela primanja, tako da je i to jedan od razloga radu na crno

kao drugo, pošto smo turistička zemlja, bit ćemo i odredište sex turizma.. sa njim dolazi i do potrebe za sve većim brojem "djelatnica" koje će najvećim dijelom biti žrtve traffickinga.. tako je u Nizozemskoj, tako je i u Njemačkoj, tako će biti i kod nas.. u Nizozemskoj se također, nakon legalizacije, povećala dječja prostitucija.. tako npr., organizacija za dječja prava iz Amsterdama procjenjuje da je broj prostituirane djece skočio sa 4000 iz '96 na oko 15 000 do '01.. slična stvar se dogodila i u australskoj Victoriji koja je također legalizirala prostituciju

ako ćemo i o AIDS-u, mi smo sa 10 novooboljelih na milijun stanovnika još uvijek daleko od prosjeka Nizozemske sa oko 50 ili Švicarske sa oko 108 novooboljelih na milijun (također legalizirana prostitucija)..

a ovo da će se legalizacijom suzbiti kriminalni milje koji njome vlada.. to je samo jedno jako nadobudno razmišljanje koje nema uporište u stvarnosti

i za kraj.. sama legalizacija neće ništa donijeti onima koji se njome bave, ili točnije, samo malom broju žena koje nađu dobrog "gazdu".. donekle će zaštiti "mušterije", što je sa moralne strane upravo paradoksalno, i to je sve

Donekle si u pravu,ali legaliziranjem bi se baš suprotno od onoga šta ti kažeš,povećao trafficking,smanjio bi se jer bi državne inst.,policija,imali uvid,donekle,u broj prostitutki,s obzirom da bi morale bit prijavljene,a što se cijene tiče ubila bi ju konkurencija,a i država bi od poreza ubrala ''koju'' kunu
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 01:29   #29
Re: Re: za demosa i pipera, da ne citiram sve

Quote:
alien33 kaže:
Donekle si u pravu,ali legaliziranjem bi se baš suprotno od onoga šta ti kažeš,povećao trafficking,smanjio bi se jer bi državne inst.,policija,imali uvid,donekle,u broj prostitutki,s obzirom da bi morale bit prijavljene,a što se cijene tiče ubila bi ju konkurencija,a i država bi od poreza ubrala ''koju'' kunu

ma upravo je suprotno.. sa legalizacijom se povećava trafficking (u zadnje vrijeme ima dosta djece koja su žrtve krijumčara, pogotovo iz Afrike) i to podaci iz Nizozemske, Njemačke i ostalih zemalja potvrđuju.. malo pročačkaj po netu.. a ovo sa cijenama.. onaj tko legalno radi nikad neće biti jeftiniji od onog tko radi na crno.. i tu leži sav problem oko legalizacije.. normalno, ako ne gledamo moralne i etičke aspekte prostitucije
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 01:41   #30
Iako nisam baš 100% na čisto s ovom temom, više sam za. Uz neke dodatne zakonske odredbe da se spriječe situacije kao što je ova navedena iz Njemačke. I dignula bi granicu na recimo 21 godinu.

Trafficking i pedofiliju treba spriječiti kako god znamo, ali ako se neka odrasla osoba želi baviti ovime, tko sam ja da tu moraliziram nešto. Bolje da je zakon na njenoj/njegovoj strani.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 05:40   #31
Quote:
Potala kaže:
Iako nisam baš 100% na čisto s ovom temom, više sam za. Uz neke dodatne zakonske odredbe da se spriječe situacije kao što je ova navedena iz Njemačke. I dignula bi granicu na recimo 21 godinu.

Trafficking i pedofiliju treba spriječiti kako god znamo, ali ako se neka odrasla osoba želi baviti ovime, tko sam ja da tu moraliziram nešto. Bolje da je zakon na njenoj/njegovoj strani.

Osim one situacije u Njemackoj. Posao je posao. Gospodji se nista nije desilo, samo joj prestaje stizat pomoc za nezaposlene jer je odbila posao. Sorry, ali po meni to je u redu. Godinu dana je bila nezaposlena (tijekom te godine moze odbijati poslove, a i dalje primati pomoc). Nakon godine dana pomoc prestaje ako se odbija posao. To je ok. Zasto bi netko primao pomoc preko godinu dana, jos k tome odbijao posao... Ovdje se ne radi o tome da se netko prisiljava na nesto, nego o tome da porezni obveznici ne placaju za nezaposlene koji to zele ostati dulje od godine dana.
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:02   #32
Quote:
Spawn kaže:
a zbog čega misliš da bi legalizacijom došlo do smanjivanja opasnosti od tih boleština?.. ako ti je računica otprilike: " sada imamo 10 ilegalnih prostitutki koje jesu ili su barem potencijalni prenosioci bolesti, a kad legaliziramo prostituciju imat ćemo 20 prostitutki koje će biti pod medicinskom kontrolom".. ali, vjerojatno ti je jasno da će na tih 20 legalnih doći 20 ilegalnih, pa ćeš umjesto 10 "mogućih izvora" zaraze imati 20.. a niti ćeš smanjiti trafficking, niti bilo što što se vezuje uz prostituciju
na 20 legalinih će biti 20 ilegalnih? Odakle ti to? Pa ako rade po zakonu, policija ih neće ganjati, dobivati će mirovinu poslije, imati zdravstveno, neće mkorati raditi za makroe koji ih najčešće pljačkaju do kraja itd... a morati će plaćati porez. Pa više dobijaju davanjem tih 22% nego gube...

Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:13   #33
Red face

1] jesam za legalizaciju ...

2] posto je njemacka zemlja reda ...

trebalo bi uvesti i skole za prostituciju ...

a ne da se tim plemenitim zanatom bavi ko stigne ...

uvijek se sjetim jedne ... ... sa zubima k'o dabar ...

dobri_bosnjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:15   #34
ja mislim da bi trebalo ozakoniti prostituciju kod primanja na posao, kako inače možeš znati ako si vlasnik trgovine kakva će ti biti prodavačica, ako ne znaš kako se jebe
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 13:28   #35
Quote:
go2slep kaže:
ja mislim da bi trebalo ozakoniti prostituciju kod primanja na posao, kako inače možeš znati ako si vlasnik trgovine kakva će ti biti prodavačica, ako ne znaš kako se jebe

plus probni rad,prvo proba vlasnik,pa sin,pa ekipa
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 15:54   #36
Quote:
Xerex kaže:
na 20 legalinih će biti 20 ilegalnih? Odakle ti to? Pa ako rade po zakonu, policija ih neće ganjati, dobivati će mirovinu poslije, imati zdravstveno, neće mkorati raditi za makroe koji ih najčešće pljačkaju do kraja itd... a morati će plaćati porez. Pa više dobijaju davanjem tih 22% nego gube...

iz podataka nizozemske policije.. u Njemačkoj, usprkos legalizaciji, na jednu "legaliziranu" dolaze tri "ilegalne" prostitutke.. u Grčkoj je taj odnos 10:1,2 za ilegalke.. u Švicarskoj također smatraju da je većina bordela sa one strane zakona..

a ta lova koja se prikupi preko poreza ionako će biti potrošena na borbu protiv kriminala koji će se pojaviti u puno većem obimu nego što je to sada.. najviše traffickinga, jer su zemlje koje su legalizirale prostituciju glavna tržišta za krijumčare.. znači, trošit će se lova za izgradnju prihvatnih centara, na zbrinjavanje uhvaćenih ilegalki i njihovu deportaciju, te na samo spriječavanje krijumčarenja iako će rezultati kao i u daleko bogatijim zemljama biti nikakvi.. plus, što se realno može očekivati i približavanje godišnjeg broja novooboljelih od AIDS-a zemljama sa razvijenom prostitucijom..
Spawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 18:08   #37
ZA legalizaciju.

NARAVNO, uz neke posebne odredbe:

1) Beneficirani radni staz, obzirom na stres i naprezanje na poslu
2) NEMOGUCNOST sluzbene prisile (tj. da joj se ne mogu uzeti socijalna prava, ako odbije)
3) OBAVEZNO puno zaposlenje sa svim beneficijama (nema onog "pola radnog vremena", na "studentski ugovor" ili na "ugovor o djelu")
4) Zabranjeno marketinsko djelovanje
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 19:00   #38
Protiv legalizacije, naravno.

Ne radi se tu o prizemnim "pragmatičkim" pitanjima, nego o civilizacijskom smjeru, pojmu dobrog i lošeg koje društvo mora utjelovljavati.

Društvo mora jasno reći da je to vrijednosno negativna pojava koju ono ne može zakonski ozvaničiti i priznati kao neku drugu vrijednosno neutralnu ili pozitivnu djelatnost.
Jer ozakonjenje bi značilo upravo to.

(sad će se javiti neki šupak i reći da društvo ozakonjuje razne vrijednosno negativne pojave.
Točno, ali to je loše i logično je da takve treba delegalizirati a ne legalizirati još negativnih pojava)
Old 04.02.2005., 19:31   #39
Protiv prostitucije. Em na tudoj bijedi zaraduju kriminalci, em se prenose zarazne bolesti, em se educiranjem ljude uci da se zaradivati za zivot mora radom, a ne na mizeran nacin prostitucijom.
Shumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 22:28   #40
NE LEGALIZACIJI KOJOM ĆE VLADATI KREATORI ILEGALNE PROSTITUCIJE

Quote:
Spawn kaže:
Takve razlike, očito, dolaze od RAZLIKA u rješenjima.
Dakle, POSTOJI NEŠTO čime se može utjecati na pad ili rast udjela "ilegalne" prostitucije.
Osim što je ilegalna, po prirodi stvari, pod udarom poreznih institucija vjerojatno nosi i 90% ekipe makroa. U takvom kontekstu ona ne bi trebala biti konkurentna legalnoj prostituciji, posebice ako su prostitutke organiziranje u poduzeće,- osim upravo u slučajevima korisnika usluga koji se ne žele podvrći pregledu niti ostalim mjerama i instrumentima zaštite prostitutki od prijenosa zaraze.
Dakle, postave li se stvari pametno, onaj ilegalni dio - i kad se ne može legalnim mjerama suzbiti - nikada neće predstavljati bitan dio sustava, posebice jer za tako nešto kod korisnika mora postojati ili se mora stvoriti MOTIV izbora.

I baš me zanima, kad su razlike u cijenama irelevantne, - koja će budala ići "ilegalcima" i ZA KOJU "RAZLIKU" primiti na svoja leđa sve rizike kojima se izlaže?

Drugo je pitanje što prostitucija mnogima nije interesantna bez narkotika i sl. No tim više bi "ilegalci" trebali biti izloženi racijama i represijama, u čemu bi im - iz razloga lojalne konkurencije - za vratom sjedila i legalizirana prostitucija.

Quote:
Spawn kaže:
... problem je što legalizacija jednostavno ne briše stigmu "kurve" sa žene koja bi se odlučila prijavit ... ..i većina domaćih cura sigurno se neće zbog toga "legalizirat"..
Kojoj je to ženi ta stigma zasmetala!? I koju je to "kurvu" ilegala spasila od te stigme?
Ali, je zato ilegala ostavila neizbrisiv pečat onima što su naletjele na manijake (batinaše), onima što su iznakažene zbog sumnje da su širile boleštine, onima koje više ne mogu izliječiti posljedice svog načina života ....

Quote:
Spawn kaže:
... drugi i ne manji problem je što sa legalizacijom sigurno rastu i "cijene usluga" pošto se mora plaćati porez, itd.. većina ljudi ipak ne želi platiti za istu stvar veću cijenu, a i prostitutke (pa i makroi) će legalizacijom ostati bez dobrog dijela primanja, tako da je i to jedan od razloga radu na crno... ..
A, zašto naš zakon ne bi tzv. makra definirao kao društveno neprihvatljivo zanimanje koje ima brojna obilježja suprotna općem pravu na slobodu i jednakost, te ih eliminirao iz sustava, a namjesto njih postavio upravu, zaštitare i liječničku skrb?
Zašto - pokaže li se problem u porezima - ne bi država smanjila poreze na cijene takvih usluga - AKO JOJ JE STALO DO ZDRAVLJA I ZADOVOLJSTVA podanika, onemogućavanja nastanka makroa i zadržavanja kontrole nad ovom granom?

Quote:
Spawn kaže:
... kao drugo, pošto smo turistička zemlja, bit ćemo i odredište sex turizma..
Legalizirajući prostituciju koliko ju i kakvu ju držimo prihvatljivom - ne vidim zašto bismo i turistima dopustili više sex turizma od toga - osim ako nije riječ o prostitutkama što su ih poveli sa sobom.
Quote:
Spawn kaže:
... .. u Nizozemskoj se također, nakon legalizacije, povećala dječja prostitucija.. tako npr., organizacija za dječja prava iz Amsterdama procjenjuje da je broj prostituirane djece skočio sa 4000 iz '96 na oko 15 000 do '01.. slična stvar se dogodila i u australskoj Victoriji koja je također legalizirala prostituciju.....
Tko je dijete i o kojoj je djeci riječ?
Tko je primao (prima) naknadu za skrb nad tim djetetom? Tko pokušava platiti kauciju za djete privedeno zbog prostitucije? Gdje takvo djete spava, gdje vodi "mušterije? Tko ga povezuje s "mušterijama" ... - isuviše je pitanja koja svjedoče kako su u Nizozemskoj na vlasti ONI KOJI SU TAKVU PROSTITUCIJU ORGANIZIRALI I ONI KOJI SE KORISTE USLUGAMA TE PROSTITUCIJE.
Pa su, očito, iste naravi i ostale državne institucije, od policije do zakonodavaca.
Daklem - što su (na tako crne brojke) NIZOZEMCI napravili protiv onih uzurpatora? Jesu li ih skinuli s vlasti, jesu li uzeli vlast u svoje ruke i provleli VALJANU LEGALIZACIJU, a ne onakvu legalizaciju kakva ODGOVARA KREATORIMA I KORISNICIMA (danas) ILEGALNE PROSTITUCIJE.

Quote:
Spawn kaže:
... .. ako ćemo i o AIDS-u, mi smo sa 10 novooboljelih na milijun stanovnika još uvijek daleko od prosjeka Nizozemske sa oko 50 ili Švicarske sa oko 108 novooboljelih na milijun (također legalizirana prostitucija)..
Čekaj. Ako je tamo legalizirana prostitucija KAKO TO DA NEMA OBRAZOVANJA KORISNIKA I PROSTITUTKI O OPASNOSTIMA? DA SE PROSTITUTKE NE PREGLEDAVAJU NA HIV? KAKO TO DA SE KORISNICIMA U CIJENU USLUGA NE URAČUNAVAJU PREZERVATIVI ...!?

Quote:
Spawn kaže:
... ..
a ovo da će se legalizacijom suzbiti kriminalni milje koji njome vlada.. to je samo jedno jako nadobudno razmišljanje koje nema uporište u stvarnosti..
!??????
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.