Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2003., 07:25   #21
Re: Flert - do koje granice?

Quote:
Krafnica kaže:
Svakome vjerovatno paše osjećaj da se nekome iz okoline sviđa - osmjesi, šale, skrivene misli, piće nakon posla,...
Do koje granice idete u takvim situacijama?
Koja je granica prihvatljiva?
Što po tom pitanju tolerirate svom partneru?
Ja sam sebično žensko djubre ja to ne toleriram.
Zamračim.

(sad mi samo nemojte pičit s teorijama kako vi sve tolerirate kak je to sve baš super i kak ste tolerantne ženice i muškarci i ostali pokušaji podvala )

Šalu na stranu - nisam nikada bila u vezi s čovjekom sklonim flertovanju do bola.
zaista nemam to iskustvo,ali sam vidjela niz neugodnih situacija koje su prešle granicu dobroga ukusa,na koju bi dotičnom gospodinu doslovce razbila nešto u glavu.
naime, muž je otvoreno, pred trudnom ženom nabacio uklizavanje njezinoj prijateljici,ne nije bila šala.

Nekakva verbalna koketerija,poneki osmjeh nikome neće skinuti glavu, pretpostavljam - ali kada bih vidjela da se netko jako opustio - mislim da bi reakcija bila gadna.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 09:32   #22
Flert,,,,,, hmmmmm,,,,,,, dok ne znam za njega (mislim kod partnera) dotle je dobro,,, jer ne znam,,,, a da saznam,,,,,, apsolutno mi ta treća nije ništa kriva,,,,,,nego on,,,,

A onda beskrajno ispiranje mozga,,,vjerojatno,,,, nisam se našla još u poziciji da saznam,,,,,i bolje,,,,


A što se mene tiče,,, flert mi je ok,,, dok je u granicama komplimenata smješkanja i bezazlenih pogleda,,,, ali,,, kava,,,,, hmmm ne kažem da ne bih otišla,,(pa priznajmo svi smo mi od krvi i mesa),,,,vjerojatno bi mi i pasalo,,, vjerojatno bi se zaustavilo samo na kavi,,,, ali,, nikad se ne zna,,,, zato ja volim reći da nikada nemogu staviti ruku u vatru za sebe,,,, a kamo li za partnera, jer tko još zna od nas što nam nosi sutra......
__________________
... meni malo nije dosta, a za puno nemam vremena...
nanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 11:00   #23
Smile

mislim da je malo "flerta" potrebno svakome u nekoj granici.. svako odreduje sam svoje granice.. svatko voli cut neku lijepu rijec koja dolazi sastrane..podize samopouzdanje

kaj nije ok cut od nekog totalno nepoznatog neki kompliment?
__________________
s vremena na vrijeme
odi u zatvor i stopaj si vrijeme
suzy_f is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 11:14   #24
Re: Re: Flert - do koje granice?

Quote:
nataniel kaže:
Ja sam sebično žensko djubre ja to ne toleriram.
Zamračim.

(sad mi samo nemojte pičit s teorijama kako vi sve tolerirate kak je to sve baš super i kak ste tolerantne ženice i muškarci i ostali pokušaji podvala )

Šalu na stranu - nisam nikada bila u vezi s čovjekom sklonim flertovanju do bola.
zaista nemam to iskustvo,ali sam vidjela niz neugodnih situacija koje su prešle granicu dobroga ukusa,na koju bi dotičnom gospodinu doslovce razbila nešto u glavu.
naime, muž je otvoreno, pred trudnom ženom nabacio uklizavanje njezinoj prijateljici,ne nije bila šala.

Nekakva verbalna koketerija,poneki osmjeh nikome neće skinuti glavu, pretpostavljam - ali kada bih vidjela da se netko jako opustio - mislim da bi reakcija bila gadna.

:klap:
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 13:54   #25
Quote:
PIGLOO kaže:
Bolji je ponekaddobar flert od jednog prosječnog sexa
HORSESHIT

S razlogom, jer kao i ovo gore, ima lijepu farbu ali je bed kad ugaziš... Ovo je mišljeno čisto neosobno BTW.
__________________
Ako se zaželim kulture, pojest ću jogurt...
tlovey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2003., 14:03   #26
Re: Flert - do koje granice?

Quote:
Krafnica kaže:
Što po tom pitanju tolerirate svom partneru?
Vratimo se na početak i pitanje. O osobnim granicama neću govoriti jer nemam dovoljno samospoznaje. Što se tiče partnera, toleriram SVE s blagoslovom. Ne zbog urođene sklonosti swinganju već radi povjerenja. Ako s nekim imam ozbiljan dogovor imam potpuno povjerenje, što naravno uključuje i mogućnost da se isto iznevjeri. Konkretno supruga nema neke vidljive sklonosti, ali uopće nije ni važno. Jer to mi zgleda ko surfanje na valovima ili tako nešto. Sad imam povjerenja u svoju dasku, slijedećeg trenutka se možda prelomi. Da li da se zato unaprijed ljutim? Ili razmišljam šta ću sve raditi proizvođaču u tom slučaju? Osim toga previše razmišljanja o budućnosti tokom surfanja nije preporučljivo
__________________
Ako se zaželim kulture, pojest ću jogurt...
tlovey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 09:06   #27
Flert ne treba ni započinjati ako ne misliš svršiti.
I točka.
__________________
Will work for bandwidth
Seks i novci
Tko sa svojom rukom blud čini, ni tuđa mu nije mrska.
Zlo Koje Surfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 10:00   #28
Hmmmm.... a iz koje se situacije iznjedrilo prvo pitanje?
__________________
potpis
Squier is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 10:37   #29
Quote:
Krafnica kaže:
Ali šta ako ste uizuzetno sretnoj vezi ali upadnete u flert s nekim i ne toliko odbojnim osobama.
Ne upadnem jer ako sam u sretnoj vezi, upucavanje nekog drugog me uopce ne zanima.
Pod uvjetom da uopce skuzim, rjesavam brzo i direktno.
Quote:
Kako reagirate kad Vaš dragi odlazi na piće s kolegicom koja se pali na njega, a i njemu to paše, iako vas voli?
Ponudim njemu usluge svog zubara.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2003., 12:02   #30
Mislim da flert uopce nije nesto strasno. Kad vidim da se netko zanima za mene, to mi godi, jer hvala bogu zanima se za moju vanjstinu . To mi dode kao ego trip, vidjet da sam drugim ljudima privlacna. Isto vrijedi i za mog momka, kad vidim da neka hoce flertovat s njim, ja sam ponosna sto ga druge zene smatraju zgodnim.
E, sad, ima flerta i down right zavodenja. Flert je meni nesto bezopasno da mi prode vrijeme, a zavodenje je da, naravno, zavedes drugu osobu s ciljem, gotovo uvijek, odvacenja u krevet. E, to nikako ne radim, i ne odobravam.
Po meni, kad flertujes, samo se zabavljas, kad zavodis s ciljem, e onda nesto nije u redu.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2003., 23:22   #31
Quote:
Tiamat kaže:
Mislim da flert uopce nije nesto strasno. Kad vidim da se netko zanima za mene, to mi godi, jer hvala bogu zanima se za moju vanjstinu . To mi dode kao ego trip, vidjet da sam drugim ljudima privlacna. .
Flert je meni nesto bezopasno da mi prode vrijeme, a zavodenje je da, naravno, zavedes drugu osobu s ciljem, gotovo uvijek, odvacenja u krevet. E, to nikako ne radim, i ne odobravam.
Po meni, kad flertujes, samo se zabavljas, kad zavodis s ciljem, e onda nesto nije u redu.

Odlično Moram priznati da se u potpunosti slažem sa tobom.
leptirica05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 02:49   #32
Quote:
Tiamat kaže:
Mislim da flert uopce nije nesto strasno. Kad vidim da se netko zanima za mene, to mi godi, jer hvala bogu zanima se za moju vanjstinu . To mi dode kao ego trip, vidjet da sam drugim ljudima privlacna. Isto vrijedi i za mog momka, kad vidim da neka hoce flertovat s njim, ja sam ponosna sto ga druge zene smatraju zgodnim.
E, sad, ima flerta i down right zavodenja. Flert je meni nesto bezopasno da mi prode vrijeme, a zavodenje je da, naravno, zavedes drugu osobu s ciljem, gotovo uvijek, odvacenja u krevet. E, to nikako ne radim, i ne odobravam.
Po meni, kad flertujes, samo se zabavljas, kad zavodis s ciljem, e onda nesto nije u redu.
pa valjda je tu i ta granica o kojoj govori krafnica - kad se flert nade na granici prelaska u zavodenje.
Samo sto je pojedinim ljudima tesko odrediti tu granicui eto belaja
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 07:48   #33
Quote:
zg_sash kaže:
huuuh
znas li ti razliku izmedu flerta i napastovanja ?
mislim da se mi zene nekad ne znamo postaviti. Toleriramo kojekakva sranja, sve pod firmom... pa sto ce on jadan, kad mu se ja svidjam...

Treba to sve toljagom po glavi.

Kolega mi poceo davati komplimente, pa onda spominje moje noge, jutros me pita kako sam provela noc? Kad da ga pocnem samarati? Jos uvijek se glupo smijeskam i pretvaram da mu je duhovitost malo nakrivljena. Kad mu trebam poceti davati samare?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 07:50   #34
Quote:
n3utrin0 kaže:
Flert ne treba ni započinjati ako ne misliš svršiti.
I točka.

Hm, mozda imas pravo...

Ali kad je flert dio medjuljudskih odnosa...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2003., 15:59   #35
Quote:
Shtefitza kaže:
Hm, mozda imas pravo...

Ali kad je flert dio medjuljudskih odnosa...
Jegiba, ne daj lažne nade.
Ili daj ili ne, a ne ono ide maca oko repa pa niš
__________________
Will work for bandwidth
Seks i novci
Tko sa svojom rukom blud čini, ni tuđa mu nije mrska.
Zlo Koje Surfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 11:33   #36
Ono što mi se čini frapantnim u mnogim odgovorima u ovom topicu jeste da mnogi raspravljaju o tome dali je u redu da ih netko pokušava bariti, dok je smisao prvotnog pitanja bio dali je u redu, i u kojoj mjeri, da ONI flertuju, odnosno PRIHVAĆAJU flert, dok su u vezi ili u braku.

Odgovor na TO pitanje jeste da flert NIKADA nije u redu, i UVIJEK predstavlja nevjeru na onoj razini koja je zapravo bitna i uzročna, na duhovnoj razini.

Pri tome mislim na FLERT, a ne kada se neka žena npr. čisto poslovno nasmiješi nekoj budali koja joj daje komplimente.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2003., 23:04   #37
Quote:
Captain Nemo kaže:
Ono što mi se čini frapantnim u mnogim odgovorima u ovom topicu jeste da mnogi raspravljaju o tome dali je u redu da ih netko pokušava bariti, dok je smisao prvotnog pitanja bio dali je u redu, i u kojoj mjeri, da ONI flertuju, odnosno PRIHVAĆAJU flert, dok su u vezi ili u braku.

Odgovor na TO pitanje jeste da flert NIKADA nije u redu, i UVIJEK predstavlja nevjeru na onoj razini koja je zapravo bitna i uzročna, na duhovnoj razini.

Pri tome mislim na FLERT, a ne kada se neka žena npr. čisto poslovno nasmiješi nekoj budali koja joj daje komplimente.
Kapetane svaka čast!
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 10:00   #38
Nevjera na DUHOVNOJ razini? Jao majko. Jao si ga onom duhu koji je zatvoren iza rešetaka Zapravo, kakve su to rešetke koje bi mogle zadržati duh? Od čega su napravljene, možda od ljubavi?

Ali ima ovdje dobrih pitanja, na ovom topicu. Recimo ovo kad ideš na kavu s nekim kome se sviđaš i ti to znaš, i prihvaćaš, jer vam je oboma tako zabavno. Ja baš volim takve kave, pod uvjetom, naravno, da procijenim da je osoba dovoljno bezopasna da sve to ostane na nekom prijateljskom zezanju i smijanju. I ne smeta mi kad moj muž ide na takve kave. Baš naprotiv, u stvari, jer budući da smo on i ja prilično slični, događa se da se cure koje su njemu ok, svide i meni (na duhovnoj razini naravno ) i obratno, on cijeni dečke koje cijenim i ja. Zapravo, jednostavnije rečeno, on i ja imamo prilično sličan ukus za ljude, a i prilično smo društveni. Dobro kaže Shtefitza, flert je često puta dio međuljudskih odnosa.

I kao takav, kao vrsta međuljudskih odnosa, po mom mišljenju, flert je vrlo koristan, jer je to specifičan oblik komunikacije koji zna nasmijati, podići raspoloženje, uljepšati dan, razvedriti, nabrijati... bilo bi stvarno šteta da ga nema.

A što se tiče početnog pitanja na topicu, koje su granice koje toleriram(o)... kao prvo, ja nisam sigurna ni koje su granice flerta, za razliku od običnog razgovora, ili pak od zavođenja, od očijukanja... ma ima previše tih riječi. Znam ljude koji flertom zovu ono kad ideš ulicom, naletiš na nekog nasmiješenog i nasmiješiš mu se pogledavši ga u oči, i ništa, ideš dalje. I ljude kojima je flert kad se uopće drzneš razgovarati s osobama suprotnog spola. I nema tu pomoći, tim ljudima je to flert i gotovo, to su dakle njihove granice, jer su takvi tipovi ljubomorni i nesigurni.

Ja ne bih znala definirati koje su moje granice flerta, niti do koje mjere ga toleriram, ali mislim da bi definicija uključivala pojmove kao što je dobar ukus za međuljudske odnose i neponižavanje. Ali naravno, to je individualno, nekome je poniženje kad se partner nasmiješi nekome na ulici.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2003., 18:07   #39
cini mi se da vec pomalo mijesamo flert u svakodnevnoj komunikaciji (mislim na sarm odnosno socijalnu prilagodjenost ), i flert u odnosima s ljudima koje zelimo


apsolutno se slazem, svatko od nas granicu izmedju to dvoje sam ili pod utjecajem okoline definira u toku zivota
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2003., 09:13   #40
Quote:
Parasociolog kaže:
Nevjera na DUHOVNOJ razini? Jao majko. Jao si ga onom duhu koji je zatvoren iza rešetaka Zapravo, kakve su to rešetke koje bi mogle zadržati duh? Od čega su napravljene, možda od ljubavi?
Zanimljivo je da spominješ "rešetke". To znači da ti vjernost shvaćaš kao rešetke, kao prinudu a ne kao neodvojivi dio smisla, odnosno smisla u vezi ili braku - a smisao je duhovna kategorija.

Smisao ne tvori rešetke, on nije prinuda, on je ostvarenje istinskog čovjeka koji je biće smisla.

Oni koji vjernost, doživljavaju kao rešetke zapravo ne žive vezu ili brak (ili bilo što) na razini smisla, te ne mogu shvatiti da na toj (jedino bitnoj i uzročnoj) razini, flert predstavlja destrukciju tog smisla.
Takvi ne mogu shvatiti da smisao nije kavez za čovjeka, već njegov istinski prostor slobode i izražavanja istinske ljudske prirode.
Jasno je da životinjama ljudskost predstavla kavez i rešetke, jer za životinju koja ne razumije ljudski smisao, nametanje smisla kojeg ne razumije i nije u mogućnosti da razumije, jeste prinuda.

To je kao kad bi netko psa podučavao moralu.

Drugim riječima, nije ljudski izgled dovoljan da bi netko bio čovjek.
Biti čovjek je stvar duhovnog sadržaja.
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.