Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2008., 17:06   #1
Ljuto u trudnoci?

Cure evo ja vec nekoliko dana jedem ljutu hranu,a sad mi palo na pamet...da li je ljuto stetno u trudnoci,moze li stetiti bebici?
kako mi ranije nije palo na pamet......
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 17:29   #2
Pa kažu da nebi bilo pametno pretjerati s ljutim, možeš sve u nekim ograničenim količinama..obožavam ljuto, ali pazim da to nije baš onak ekstra jako ljuto i radim dosta velike razmake -npr. priuštim si ljuto jedanput u dva tjedna
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 17:57   #3
Ja znam složiti ljute špagete s rajčicom i uz to kiselo vrhnje
Ne pretjerivati, al nije zabranjeno, posebno ako je s trudnoćom sve OK
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 18:39   #4
koliko ja znam u trudnoći se ne preporučaju školjke - sirove, sirovo meso i riba... sve zbog one nesretne toxoplazmoze o kojoj se na više tema pisalo.
Iato tako sirovo voće i povrće i zbog iste bolesti, a i citomegalo virusa... trebadobro i temeljito prati.

ljuto ne smeta.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 20:49   #5
mislim da ne treba pretjerivati s ljutim, kao što s ničim ne treba pretjerivati.
no, nisam čula da zabranjuju ljuto kao ove neke stvari što je flekica35 nabrojala.

nikako nemoj, ako imaš inače osjetljiv želudac.
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:13   #6
e, sad vi meni objasnite taj tijek misli po kojem bi ljuto moglo štetiti bebi?!
i zakaj bi ljuto štetilo, a štajaznam, slatko ne? il kiselo? ili slano?

niš ne šteti, može jedino bit nezgodno trudnici ak ima problema sa probavom/žgaravicom/uobičajenim probavnim gnjavažama kojima su trudnice sklonije
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:18   #7
beba kroz amnionsku tekucinu osjeti okuse...pa ,ako ljuto smeta maloj djeci,pretpostavljam da moze smetati i bebici
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:19   #8
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
beba kroz amnionsku tekucinu osjeti okuse...pa ,ako ljuto smeta maloj djeci,pretpostavljam da moze smetati i bebici
osjeti, ali ful ublaženo
i,ok, možda joj nije najfiniji okus, ali kako bi - štetilo?!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:33   #9
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
osjeti, ali ful ublaženo
i,ok, možda joj nije najfiniji okus, ali kako bi - štetilo?!
Pa nek se dijete navikne
Istraživanja su pokazala da djeca najviše vole ono na što su navikla u utrobi - dakle
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:55   #10
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
beba kroz amnionsku tekucinu osjeti okuse...pa ,ako ljuto smeta maloj djeci,pretpostavljam da moze smetati i bebici
mislim da tek u 8mj. osjeti okuse koje mama konzumira, onak jače, a prije slabije.negdje sam to čitala
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 09:38   #11
Meni paše ljuto i jedem ljuto i slano. Nije da jedem mađarski gulaš, al kulen može! A inače sam više slatki tip, al beba očito želi kulen i pršut. Čak mi je pomagalo dok sam imala mučnine, dok od slatkog dobijem žgaravicu.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 09:46   #12
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Meni paše ljuto i jedem ljuto i slano. Nije da jedem mađarski gulaš, al kulen može! A inače sam više slatki tip, al beba očito želi kulen i pršut. Čak mi je pomagalo dok sam imala mučnine, dok od slatkog dobijem žgaravicu.
a vidiš, baš kulen, pršut i općenito suhomesnate proizvode ne bi smjela...
baš zbog toga što suhomesnati proizvodi nisu trmički obrađeni i to sirovo meso može sadržavati raznorazne parazite i još neke opakosti... ok, jučer mi je jedna veterinarka objašnjavala a se sve testira ali kaže da se može zadesiti svašta pa i više tog nego nam doktori kažu... tak da ipak koliko god voljela sve to fino, pazim i izbjegavam
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:34   #13
E da, i nije toliko toxoplazmoza nego listerija, bar u sirovome ili loše opranome
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:10   #14
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
E da, i nije toliko toxoplazmoza nego listerija, bar u sirovome ili loše opranome

ne u, nego na.


Uzročnik toksoplazmoze je parazit koji se na ljude prenosi putem mačjeg izmeta te nedovoljno kuhanim ili pečenim mesom. Najveći rizik od toksoplazmoze je u prvom tromjesečju trudnoće ili ako je majka inficirana prije trudnoće.U kasnijim fazama trudnoće nije toliko velika opasnost za plod. Infekcija toksoplazmozom može uzrokovati gluhoću, sljepoću, epilepsiju, oštećenje mozga, zastoj u rastu, prerani porod ili pobačaj. Ako mačka ne izlazi van iz kuće, mogućnost da je zaražena gotovo je nikakva, ukoliko ju ne hranite sirovim mesom. kopirano sa neta
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:50   #15
ne kuzim zasto bi ljuto stetilo osim radi zgaravice...ljuto je dobro za maminu probavu
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:33   #16
A šta ja znam više! u početku sam bila sva izluđena s tim što se smije što nesmije, kolko puta prati salatu i šta ja znam, al mi se činilo da će to više štetiti mojim živcima i bebi nego ljuto.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:03   #17
Mislim da je umjereno ljuta hrana sasvim normalna stvar, pa ne planiram sigurno pojest 5 kila ljutih papričica.
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:12   #18

Al nije ni listerija za baciti - zbog nje bi trudnice trebale konzumirati samo pasterizirano i treba dobro oprati voće i povrće

U svakom slučaju ne bi nikom htjela ni jednu ni drugu. Srećom mačaka nemam
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:20   #19
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post

Al nije ni listerija za baciti - zbog nje bi trudnice trebale konzumirati samo pasterizirano i treba dobro oprati voće i povrće

U svakom slučaju ne bi nikom htjela ni jednu ni drugu. Srećom mačaka nemam
ma ja san ti lina dalmatinka pa sve napišen napola... a i znan da je to tebi bliskije nego meni.... nije sad da se nešto pravin pametna...
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 13:45   #20
Ne, ne... sve stoji.
Tu smo da se učimo i podsjećamo
Ja samo nadopunjavam

Jučer je mene recimo sjetila kolegica da ne bi trebala baš piti puno čaja od kadulje u trudnoći. Ja skroz zaboravila
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.