Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 23:10   #1
Crvenilo na vratu

..prije par godina primijetila sam (točnije frizerka je primijetila ) čudan crveni osip, koji ne svrbi ni ne boli, na stražnjem dijelu vrata. Počinje otprilike u ravnini s kralježnicom, tj. preko njenog početka i penje se prema gore u duljini otprilike 6-7cm (prema gore je širi) preko ove kao neke jamice koju imamo po sredini stražnjeg dijela glave, odmah iznad vrata (teško je za opisat točno ). Primijetila sam da je ponekad intenzivniji, ponekad ne.. nije od farbanja kose, jer sam prestala na godinu dana, crvenilo je ostalo.. probala sam googlat, ali niš.. anyone knows anything about it?
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 16:50   #2
Quote:
reckless_girl kaže:
..prije par godina primijetila sam (točnije frizerka je primijetila ) čudan crveni osip, koji ne svrbi ni ne boli, na stražnjem dijelu vrata. Počinje otprilike u ravnini s kralježnicom, tj. preko njenog početka i penje se prema gore u duljini otprilike 6-7cm (prema gore je širi) preko ove kao neke jamice koju imamo po sredini stražnjeg dijela glave, odmah iznad vrata (teško je za opisat točno ). Primijetila sam da je ponekad intenzivniji, ponekad ne.. nije od farbanja kose, jer sam prestala na godinu dana, crvenilo je ostalo.. probala sam googlat, ali niš.. anyone knows anything about it?
Dali se ljušti koža na tom mjestu?
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 17:44   #3
Čuj, ako to imaš od rođenja, onda nije ništa. To ti se zove "rodin ugriz", neki ga ljudi imaju, i može se mijenjati intenzitet. Pitaj starce.
Ak je neka nova pojava, trči dermatologu!
Ptičica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 20:55   #4
ne ljušti se, ne boli, ne svrbi.. a pojavilo se prije dvije godine.. pitat ću endokrinologicu kad je vidim ovaj tjedan, jer je otprilike to nastalo kad su počeli i moji problemi s hormonima.. mislila sam samo dal je tu netko to već imao, pa da ubijem znatiželju do susreta s dr.
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 08:38   #5
I moja žena ima opisane manifestacije. Isto ima hormonalne poremečaje. Ona tvrdi da joj je to sve od stresa. Pa dobro, stres je dio života, ali nemamo svi takvih problema.
Marmelada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 00:37   #6
Crvenilo na vratu i napetost stres itd..

ovak,pod laganim stresom, nekim uzbudjenjem i slicno mi se pojavi crvenilo onak na donjem dijelu vrata i gornji dio prsa, slicno kao alergijska reakcija...

ima tko ideju jel ovo samo neka sitnica povezana sa napetoscu nes il nedajboze umirem
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 09:58   #7
i meni se, kad sam pod stresom, kad sam ljuta, nervozna, kad se samo malo uznemirim, pojavi isto takvo crvenilo. samo ja to zovem "fleke" jer upravo tako i izgledaju. kao da se ospem po vratu, prsima, ali i licu (sva se "zajapurim" - u nedostatku boljih riječi). a pogotovo kad mi netko digne tlak...
ne znam s čime to može biti povezano, ali negdje sam pročitala da može biti i na psihičkoj osnovi

i ne, ne umireš da je tako ja bih odavno već bila u "horizontali"
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:29   #8
to je normalno. znam ja curu kojoj se isto to dogadja kad nastupa pred vecim brojem ljudi (pr.drzi seminar i sl.). to je malo od stresa. zeznuta je ta psiha
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 11:31   #9
to je neka vrsta dermatitisa uzrokovana stresom, i meni se zna dešavat jer sam kronično pod stresom radi posla.
mislim da nema nekog lijeka osim probat se što manje nervirati, a i dobro je uzimat cink jer je dobar za kožu i općenito za takve neke neurodermatitise.
Sven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 15:10   #10
pozdav svima. I meni se isto javljaju takvi simptomi. Crvenilo tj. fleke po vratu i dekolteu. Po zimi to sakrivam dolčevitama, alo sada dolazi ljeto. Ajme.
jele31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.