Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2010., 19:55   #4221
Quote:
Tomislavvvv kaže: Pogledaj post
-žena mi je njemica znači li to da ne treba pokazati odreske od plače? di to u zakonu stoji? Ausländeramt po zakonu nebi smio traziti odreske ili??? u cemu je štos??
Malo je skakljivo pošto se ona jos školuje ima primanja 800 i smjestaj u kojem netrebamo placati nista... ako nas traze 2x hartz4 onda ok
http://www.info4alien.de/mick/faq.htm#regelausnahme

kliknes na ovo

http://www.info4alien.de/gesetze/aufenthg.htm#28

i na ovo za pojasnjenje

http://www.info4alien.de/gesetze/aufenthg.htm#5

i na ovom 2. linku vidis da netreba bit lebensunterhalt gesichert.gledaj tebe odnosno tvoju zenu moze ausländeramt trazit odreske od place, a ti se lagano mozes pozvat na ovaj zakon,i podnjet zahtjev a oni ti ga nesmiju odbit , tj. mogu ti popusit karu.

ali to sve uz uvjet da ti je zena prava njemica, dakle ne bivsa hrvatica.
i nesmije bit recimo njemica koja je duze vremena recimo zivjela u hr. jer mogu rec, kaj znas jezik aj u hrvatsku zivit s muzem

prosle godine su jednog kolegu koji se ozenio za brazilku tako zajebavali.decko je isao na umschulung pa nije imao dosta love.uglavnom kad se pozvao na zakon, rekli su mu daaa, ali, a on njima, nema da ali, ne ali. trebal il netreba. baba mu samo kroz zube rekla netreba

p.s. preporucam da kod ausländeramta ne spominjes harz4,pogotovo ne da ga ti planiras uzet ni u ludilu. tvoja zena moze rec svasta, jebga njemica je
buntspecht is offline  
Old 04.11.2010., 01:30   #4222
jel me se tko sjeca

mi se vratili u hrv,muz dobio super ponudu za posao
jedino sta mi ovdi fali je dobar shooping
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Old 04.11.2010., 12:27   #4223
Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
jel me se tko sjeca

mi se vratili u hrv,muz dobio super ponudu za posao
jedino sta mi ovdi fali je dobar shooping
ma daj?
i kako ste zadovljni svim skupa?

Laura, kupila sam WOK kuharicu!!! vidis kako si me fino potakla...heh bit ce nesto i od mene
p.s. sad cu jos za rodjendan od muza narucit wok i
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."

Zadnje uređivanje belica : 04.11.2010. at 12:59.
belica is offline  
Old 04.11.2010., 13:13   #4224
Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
jel me se tko sjeca

mi se vratili u hrv,muz dobio super ponudu za posao
jedino sta mi ovdi fali je dobar shooping
sta za stalno?? ak je, onda svaka cast na hrabrosti. koliko ste dugo bili u njemackoj uopce??

ja se nebih mogao vratit, iako bi mi sto se financijske stranetice, bilo skoro pa isto, nebih morao placat tamo stan...ali sam se previse navikao na ovaj njemacki bezbrizan nacin zivota.tako da ostajem ovdje
buntspecht is offline  
Old 05.11.2010., 13:23   #4225
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
sta za stalno?? ak je, onda svaka cast na hrabrosti. koliko ste dugo bili u njemackoj uopce??

ja se nebih mogao vratit, iako bi mi sto se financijske stranetice, bilo skoro pa isto, nebih morao placat tamo stan...ali sam se previse navikao na ovaj njemacki bezbrizan nacin zivota.tako da ostajem ovdje
za sad je ugovor od posla na 2 god,ali mi se nadamo i zeljeli bi ostat za stalno naravno ako sve bude kao sad

muz je u njemackoj 20ak godina(otiso kao dijete) a ja sam bla 3god..
sto se financijski tice, puno puno bolja placa,a i pozicija sto se posla tice.stvarno nismo dugo razmisljali dali idemo ili ne.iako smo u jednom od (ako i ne ) najskupljih gradova u hrv nismo pozalili
__________________
- 1.10.2008. -
maybelline is offline  
Old 05.11.2010., 15:07   #4226
trazim posao kuhara.moze li mi netko pomoci buduci da van sezone u mojoj struci nema posla kod nas?!
vec sam radio po par mjeseci u DE-e i pricam odlicno njemacki.

Zadnje uređivanje lastavicanina : 05.11.2010. at 15:08. Reason: zaboravila
lastavicanina is offline  
Old 05.11.2010., 15:35   #4227
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
ali sam se previse navikao na ovaj njemacki bezbrizan nacin zivota.tako da ostajem ovdje
nista danas nije bezbrizno
rijec koju Nijemci valjda najcesce izgovaraju je "stres". Jucer se zali kolega s posla(Nijemac inace) kao svi zive opustenije od Nijemaca

Quote:
maybelline kaže: Pogledaj post
za sad je ugovor od posla na 2 god,ali mi se nadamo i zeljeli bi ostat za stalno naravno ako sve bude kao sad

muz je u njemackoj 20ak godina(otiso kao dijete) a ja sam bla 3god..
sto se financijski tice, puno puno bolja placa,a i pozicija sto se posla tice.stvarno nismo dugo razmisljali dali idemo ili ne.iako smo u jednom od (ako i ne ) najskupljih gradova u hrv nismo pozalili
izostavila si ono najvaznije: najlipsi grad u Hr i jedan od najsuncanijh u juznoj Europi(niste jadni znali izabrat).
iako vise na spadas pod dijasporu, svrati nam koji put
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 05.11.2010., 16:00   #4228
Quote:
belica kaže: Pogledaj post
nista danas nije bezbrizno
rijec koju Nijemci valjda najcesce izgovaraju je "stres". Jucer se zali kolega s posla(Nijemac inace) kao svi zive opustenije od Nijemaca

kad njemac kaze da je pod stressom, to uopce nemoras uzet u obzir. malo se koncentriraj na to koliko puta jedan njemac u toku jednog tjedna kaze da je pod stresom i u kojem kontekstu, svatit ces da je cijeli zivot u svabe jedan stres.

stres sa muzem, stres sa zenom, stres sa djetetom, stres na poslu, stres doma, stres u banci, stres u kinu, stres u autoskoli, stres u ducanu, stres s ovi, stres s onim

cudi me da nekazu, sinoc sam imo stres u snu
buntspecht is offline  
Old 06.11.2010., 11:58   #4229
Pozdrav ljudi!!!

Evo mene u Darmstadt-u, ucim jezik, moze li mi iko reci kako da nadjem bilo koji posao dok ne savladam jezik malo pa da mogu da trazim u svojoj struci... A ovdje mogu jos 2 mjeseca da budem.... unaprijed zahvalan....

Arhitekta
arhitekta is offline  
Old 06.11.2010., 14:38   #4230
a jooooj koliko ja dugo nisam bila "na" dijaspori!!!! iiiiiiiiii!!!!!!!!!!! vidim svasta novoga belice kud se spremas? ako naidem na kaputic javim ti..
mene okupiralo "celjade" pa vise ne stignem nikud

buntspecht ja mislim da ti njemci nemaju uopce pojma sta znaci "stres" u pravom smislu rijeci... najgore eno i moja svekrva vec 15 godina tu i non stop stres, stres, a boze pa sta bi ti da te stavim u ljulju i ljuljam da ne budes pod stresom!! to nije stres to je zivot u njemackoj!!!!!!!!!!!!!!!!!!! odmah meni napravi stres sa svojim jaukanjem o stresu
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Old 06.11.2010., 18:44   #4231
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
kad njemac kaze da je pod stressom, to uopce nemoras uzet u obzir. malo se koncentriraj na to koliko puta jedan njemac u toku jednog tjedna kaze da je pod stresom i u kojem kontekstu, svatit ces da je cijeli zivot u svabe jedan stres.

stres sa muzem, stres sa zenom, stres sa djetetom, stres na poslu, stres doma, stres u banci, stres u kinu, stres u autoskoli, stres u ducanu, stres s ovi, stres s onim

cudi me da nekazu, sinoc sam imo stres u snu
hehe dragi Buntspecht, zaboravio si najvazniji stress!! Stress im Urlaub!!

Mi smo dobili prinovu pa smo u stisci s vremenom, nije me dugo bilo ovdje na forumu. Prije toga me nije bilo jer sam marljivo radila i sparala novce za prinovu Puno pozdrava!
Suesse is offline  
Old 06.11.2010., 21:51   #4232
Ovom prilikom ,ako ima koja hrvatica iz njemacke da bi se udala za dalmatinca iz splita,neka se javi u privatne poruke.
Bio sam u njemackoj u okolici HH 4 godine,i tu sam radio i zivio.
DRAGO ST is offline  
Old 06.11.2010., 23:53   #4233
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
kad njemac kaze da je pod stressom, to uopce nemoras uzet u obzir. malo se koncentriraj na to koliko puta jedan njemac u toku jednog tjedna kaze da je pod stresom i u kojem kontekstu, svatit ces da je cijeli zivot u svabe jedan stres.

stres sa muzem, stres sa zenom, stres sa djetetom, stres na poslu, stres doma, stres u banci, stres u kinu, stres u autoskoli, stres u ducanu, stres s ovi, stres s onim

cudi me da nekazu, sinoc sam imo stres u snu
ima i ova mista.

Quote:
eberlin kaže: Pogledaj post
a jooooj koliko ja dugo nisam bila "na" dijaspori!!!! iiiiiiiiii!!!!!!!!!!! vidim svasta novoga belice kud se spremas? ako naidem na kaputic javim ti..
mene okupiralo "celjade" pa vise ne stignem nikud
pa di si eberlin? kako celjade i jel uspivas uvatit sve konce?
ak vidis di slican kaputic, javi svakako.

Quote:
Suesse kaže: Pogledaj post
hehe dragi Buntspecht, zaboravio si najvazniji stress!! Stress im Urlaub!!

Mi smo dobili prinovu pa smo u stisci s vremenom, nije me dugo bilo ovdje na forumu. Prije toga me nije bilo jer sam marljivo radila i sparala novce za prinovu Puno pozdrava!
Suesse !
cestitke na prinovi!
ovaj stress im urlaub si mi taman uzela iz usta.
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 07.11.2010., 13:56   #4234
Posto pricas odlicno njemacki (vjerojatno i pises) onda se uhvati googlea i trazi si sam posao u Njemackoj, kuhari su trazeni i nije problem napraviti radnu dozvolu, poslodavac podnosi zahtjev za tebe.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 07.11.2010., 20:20   #4235
Quote:
lastavicanina kaže: Pogledaj post
trazim posao kuhara.moze li mi netko pomoci buduci da van sezone u mojoj struci nema posla kod nas?!
vec sam radio po par mjeseci u DE-e i pricam odlicno njemacki.
tesko za kuhare, ako hoces za stalno u njemacku ,jedino ako nadjes neki nas restoran koji nudi pretezno hrvatske specijalitete. ali opet ti je viza vezana par godina za taj restoran, ako dobis nogu i ne nadjes ubrzo posao u nekom hrvatskom restoranu, moras natrag...
buntspecht is offline  
Old 08.11.2010., 04:32   #4236
sve to znam..mislio sam ako mozda poznajete vec nekoga od nasih da treba kuhara.za pocetak bi radio na sezonsku vizu-kako to vec ide..
lastavicanina is offline  
Old 08.11.2010., 14:34   #4237
Quote:
belica kaže: Pogledaj post
Laura, kupila sam WOK kuharicu!!! vidis kako si me fino potakla...heh bit ce nesto i od mene
p.s. sad cu jos za rodjendan od muza narucit wok i
Nesto sam nacula da je WOK stigao Sretno s upotrebom i javi se ako zapne. I, dobar tek lajonice
Laura Scott is offline  
Old 09.11.2010., 19:40   #4238
Quote:
Laura Scott kaže: Pogledaj post
Nesto sam nacula da je WOK stigao Sretno s upotrebom i javi se ako zapne. I, dobar tek lajonice
hvala! zadovljna sam kako je jelo ispalo. zvala sam te danas da se pohvalim, ali nisi bila doma. sad cekam muza da dodje s posla i degustira.
evo ih:



ak vam trebaju lonci i sl., imate u segmüllera snizenje

p.s. zna li netko kako se kaze ostro brasno na njemackom?
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Old 09.11.2010., 19:59   #4239
Bravoooo Brzo ucis i imas mota Nadam se da ce i dragi biti zadovoljan ukusom (da ne bih dobio wokom po glavi ).

Inace, ostro brasno ti je Type 405, a glatko Type 550
Laura Scott is offline  
Old 09.11.2010., 20:40   #4240
e thanks!
dragi je reka da je dobro ispalo. odlicnom se nisam ni nadala jer znas njega kako je on empfindlich i kenjkav kad je u pitanju spiza
__________________
‎"Life is not a problem to be solved . Its a gift to be enjoyed."
belica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.