Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2010., 11:16   #4521
Thumbs up

Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
jućer sam finirao stolić (ormar) za presvlačenje nadolazećih blizanaca. žena je zadovoljna. bilo je nekoliko sitnih propusta, ali na greškama se uči.

kako sam prvi puta radio metabox ladicu, 3 puta sam bušio frontu da je upasam. al bitno da se ove dvije rupe viška ne vide.

poslušao sam cd_coversov savjet od prije x stranica pa mi je fronta ladice 3mm uža od stranica korpusa, tako da dobijem okruglo po 32mm po dužini, ali me štelanje visine fronte malo zezalo (3 pokušaja). možda je moglo proći i bez toga, ali kad radite u dnevnom boravku jer nemate adekvatan prostor i dijete od 2 godine vam stalno "pomaže" (sreća pa imam dva jednaka metra) onda sam i više nego zadovoljan.
Za štelanje ladica po visini koristio sam podloške za pivu(mislim da sam to pokupio sa ovog foruma). Pošalji koju sliku prematalice.
Pozdrav h
hrva is offline  
Old 22.03.2010., 12:22   #4522
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ovo sa Iverpanom je totalno pogođena tema.

Već sam ozbiljno razmišljao javiti se šefovima tamo i tražiti neki razgovor da ih pitam da li misle početi ozbiljno poslovati ili što im je plan.

Materijal ogreban kod podizanja, na taminim nijansama svaki komad moram 5 puta okrenuti i pogledati jer ako kasnije dođeš sa reklamacijom prave se grbavi kao da sam to sam ogrebao.
Pile ne mijenjaju dovoljno često, u 50% slučajeva na jednoj strani iverala ima skrhanih rubova.
Kantiranje koma, kantiranje sjajnog materijala extra koma.
Organizacija katastrofa, čekaš na izdavanju materijala ovisno o raspoloženju ljudi na izdavanju.
Rokovi katastrofa, 7-14 dana što je za ozbiljan posao potpuno neprihvatljivo, da ne govorimo o nekim ispravcima i dodatnim narudžbama ako nešto zaboraviš ili pogriješiš.
U Elgradu na izdavanju robe samo mi zamotaju paletu i stave u kombi...u Iverpanu koma, moram premetati svaki komad posebno što traje i užasno je zamorno.
Ima još, ali ne da mi se nabrajati...uglavnom ništa pozitivno, umjesto da napreduju u poslovanju oni nazaduju.

Izbor dekora im je odličan i ako netko baš inzistira na njihovom dekoru prisiljen sam tamo naručiti, ali ne bi nikad da imam izbora.

tamo sam robu uzo jednom i nikad vise...imo sam materijala za dve palete i frajer veli kak da ti ja to stavim na paletu pa sam rucno sve moro prebacivat na kamion...i to cekanje i sve.ma za k.... su.
-iza elgrada se mnogi mogu sakrit sto se tice ljubaznosti,brzine,kvalitete,pristupacnosti,susret ljivosti
rushinbrain is offline  
Old 22.03.2010., 14:45   #4523
Quote:
hrva kaže: Pogledaj post
Za štelanje ladica po visini koristio sam podloške za pivu(mislim da sam to pokupio sa ovog foruma). Pošalji koju sliku prematalice.
Pozdrav h
čim napravim par fotki, pošaljem.
Igor1711 is offline  
Old 22.03.2010., 16:27   #4524
dosad sam imao iskustva samo sa elgradom(pozitivna). U iverpanu sam jedino kupio ručkice prije 10 godina. kakva su vam iskustva sa siže kupresom?
hrva is offline  
Old 22.03.2010., 18:55   #4525
ja bi siže kupres izbjegavao...jesu malo jeftiniji ali rezanje i kantiranje koma....

iver pan ....spori su kazu mi kad ce bit gotovo al obavezno cekam jos par dana....


elgrad ....prst gore....brzi ...tocni ....sve pohvale
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 22.03.2010., 20:24   #4526
drž se ELGRADA i sve bu uredu.
__________________
TO:
cova is offline  
Old 22.03.2010., 23:53   #4527
Quote:
sinke_28 kaže: Pogledaj post
ja bi siže kupres izbjegavao...jesu malo jeftiniji ali rezanje i kantiranje koma....

iver pan ....spori su kazu mi kad ce bit gotovo al obavezno cekam jos par dana....


elgrad ....prst gore....brzi ...tocni ....sve pohvale
baš mi pričao čovjek koji je veeeelika picajzla da je dvaput naručivao u sižekupresu da imaju lijep izbor iverala, zadovoljan je bio sa rezanjem i kantiranjem, odgovaralo mu je što može naručiti mailom(uzimao je kod njih prije godinu i pol) i što je plaćanje pri preuzimanju robe. Problem mu je jedini što su van ruke tj. malo su van zgb-a.
hrva is offline  
Old 22.03.2010., 23:55   #4528
Question

Quote:
cova kaže: Pogledaj post
drž se ELGRADA i sve bu uredu.
Dobar razlog si naveo?!
hrva is offline  
Old 23.03.2010., 01:26   #4529
Quote:
hrva kaže: Pogledaj post
baš mi pričao čovjek koji je veeeelika picajzla da je dvaput naručivao u sižekupresu da imaju lijep izbor iverala, zadovoljan je bio sa rezanjem i kantiranjem, odgovaralo mu je što može naručiti mailom(uzimao je kod njih prije godinu i pol) i što je plaćanje pri preuzimanju robe. Problem mu je jedini što su van ruke tj. malo su van zgb-a.
izbor im je odlican al mozda sam ja onda naletio na krivu smjenu.....bio dva puta i oba puta nezadovoljan ...vise nejdem tam...u iverpanu me isto nisu razveselili s kantiranjem al zato je elgrad zadovoljio sve moje potrebe do sad i moja definitivna preporuka
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 23.03.2010., 01:39   #4530
Size zna biti malo traljav ,ali mene najviše smeta udaljenost ..oni bez problema prihvate reklamaciju ,ali me prijevoz i zafrkancija previše košta...na meni nisu puno griješili ,ali prijevoz....
Old fart is offline  
Old 23.03.2010., 10:19   #4531
pozdrav svim majstorima

Vidim da su večina majstora iz ili okolice Zagreba, ja sam iz okolice Osijeka pa mene zanima dali ima koji slavonac ovdije pa da mi kaže gdije on reže iveral. Osobno sam bio u Josipovcu neznam ime firme oni mi se čine ok jedino su malo neorganizirani.Navodno da ima jedna firma u Bizovcu ali sam čuo da su aljkavi. Imali netko drugi kakvu informaciju ili iskustvo.
__________________
Imam svoje mišljenje sa kojim se neslažem.
hdrazeno is offline  
Old 23.03.2010., 14:28   #4532
Prije nekih mjesec do dva sam završio svoju kuhinju. Na ovom forumu sa započeo sa skupljanjem informacija tako da sam vrlo zahvalan svima koji se trude pisati savjete. Sad krečem dalje na izradu namještaja, pa me zanima jedan detalj. Klizna vrata na ormaru. Vrste kliznih vrata, načini pričvršćivanja odnosno obrade elemenata na koje se pričvršćuju vodilice itd.
josipforum is offline  
Old 23.03.2010., 14:45   #4533
Za početak pogledaj u OVAJ katalog, tu su navedene skoro sve vrste kliznih okova sa svim skicama i ugradbenim mjerama.
Klizna vrata mogu biti na ormaru i u prostoriji (pod i strop, pod i zid, vise iz gornje vodilice, klize po donjoj vodilici...bla, bla).
Na ormaru mogu biti unutar poda i stropa ormara ili pak prekrivati kompletan ormar izvana. Također mogu visiti iz gornje ili stajati na donjoj vodilici. Sve to vidi sa slikama u katalogu pa odluči šta bi htio, pa onda u raspitivanje za točno određeni sistem gdje, kako, koliko i zašto.
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.03.2010., 14:53   #4534
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Za početak pogledaj u OVAJ katalog, tu su navedene skoro sve vrste kliznih okova sa svim skicama i ugradbenim mjerama.
Klizna vrata mogu biti na ormaru i u prostoriji (pod i strop, pod i zid, vise iz gornje vodilice, klize po donjoj vodilici...bla, bla).
Na ormaru mogu biti unutar poda i stropa ormara ili pak prekrivati kompletan ormar izvana. Također mogu visiti iz gornje ili stajati na donjoj vodilici. Sve to vidi sa slikama u katalogu pa odluči šta bi htio, pa onda u raspitivanje za točno određeni sistem gdje, kako, koliko i zašto.
gade ,jesi me navukao da kliknem link a ono SCH
Možeš i ovaj (siže) 28 mb
Old fart is offline  
Old 23.03.2010., 15:18   #4535
Jel zna neko čemu služi ovaj komad lima na gornjoj vodilici?



Misli, imam doma sličan okov i uvijek sam se pitao čemu taj okomiti dio koji ništa ne dira, ništa nije za njega pričvršćeno, ne štiti ništa ni od čega...
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.03.2010., 15:21   #4536
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
Za početak pogledaj u OVAJ katalog
Izvadio sam samo stranice sa kliznim okovima, tako da je fajl manji
LINK
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 23.03.2010., 15:35   #4537
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
gade ,jesi me navukao da kliknem link a ono SCH
Možeš i ovaj (siže) 28 mb
sta fali SCH-u....buraz mi je tamo ...imam dobar popust
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 23.03.2010., 15:40   #4538
@ mad koliko vidim to je vodilica za dvoja vrata pa kad stavljaš duga ,da lakše klizne na svoje mjesto , ipak je to sa gornje ,nevidljive strane....
@ sinke ,bog te blagoslovio i tvoga bracu...može i meni kakav popust
Old fart is offline  
Old 23.03.2010., 15:44   #4539
[QUOTE=Old fart;25708139]@ mad koliko vidim to je vodilica za dvoja vrata pa kad stavljaš duga ,da lakše klizne na svoje mjesto , ipak je to sa gornje ,nevidljive strane....


e da ,upravo sam to ja htel reći
nasloniš ih na ovu kosinu i lakše nasjednu
__________________


nitko nije velik što se velik rodi , nit je visok jer u visu živi , već je velik onaj što se malen rodi a kad padne golem grob mu treba
kostolomacm is offline  
Old 23.03.2010., 15:59   #4540
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
@ mad koliko vidim to je vodilica za dvoja vrata pa kad stavljaš duga ,da lakše klizne na svoje mjesto , ipak je to sa gornje ,nevidljive strane....
@ sinke ,bog te blagoslovio i tvoga bracu...može i meni kakav popust
Imam dvoja vrata i klizne mi stražnji kotačić na šinu bez problema i bez tog pleha.

EDIT: sad vidim na ovom Siže-ovom sistemu da postoji neki lager koji klizi po tome. Tamo gdje piše "pozicija X". Ali ja imam SCH sistem koji ima samo kotačič na šini, bez tog "klizača" i isto ima taj okomiti lim na koji se NIŠTA ne naslanja.

Sinke! Srećo! Legendo! Prijatelju! Majstore! Kume!... truć, truć, ser, ser...
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.