Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2009., 19:37   #81
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
@dada 21,

Kolika ti je ta soba ?

Meni isto treba ormar najviše 150 širine visine oko 250(jer veći ne može stati ) klizni,ali sa stranicama i neće me koštati ispod 6500-7000 kn
soba mi je 305 cm dugačka, a 295 široka..
ja ću najvjerojatnije uzet taj iz emmezete, jer nemam baš puno novaca.. studentski život, tak je to
Dadushka is offline  
Old 30.06.2009., 19:39   #82
u biti to je ovaj, al je puno puno ljepši uživo.. pogotovo onaj od 180cm al za njega nažalost nemam mjesta

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/spa...page=1#content
Dadushka is offline  
Old 30.06.2009., 19:40   #83
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Estetski bih onda ranije ne preveliki ormar, a uzela bih stol na sklapanje tj.drvenu plocu koja je montirana na zid i kod ne koristenja samo sklopljena.
ne mogu stol na sklapanje jer na njemu će biti kompjuter, i printer..
Dadushka is offline  
Old 30.06.2009., 21:34   #84
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Sto je to, imas neku fotku?......

....Ja mislim da nesto mora biti mat inace ce sve previse bljestati, bling bling. Zid se sjaji, pod se sjaji i jos da se kuhinja sjaji?

Mislim da je mislila na ovakvu vješalicu ili nešto slično

http://www.ikea.com/PIAimages/58176_PE163827_S3.jpg

A šta se tiče ,blještanja,u pravu si .Ja sam odustala od sjajne lakirane kuhinje
baš zbog toga što su mi pločice na podu sjajni,polirani gres a i na zidu pločice su sjajne
pa bi sve to skupa bilo malo preveč
A da znaš kako mi je teško bilo odustati Pločice sam stavila godinu prije i to na paniku(nije mi žao za ove na podu jer su stvarno zahvalne,a ove na zidu su bile u kompromisu izabrane )


@dada,
I moja je soba(za kćer) slične dimenzije 385 X 245 a na jednoj strani od 245 je prozor od 125 (jedino tu nekako pristaje)a na drugoj su vrata pa mi je i dubina orm. od 65 upitna
A još mora i krevet a i radni stol od min. 150 cm
murtila is offline  
Old 30.06.2009., 22:26   #85
evo mojih gotovih radova kaj se tice farbanja.



ovo je moj MM radil 3 dana. sa svim smo zadovoljni osim sa lukom. on je ispal malo mozda prekricav i jos je k tome lak boja. bumo vidjeli kroz neko vrijeme dal nam bude i dalje smetalo. slike, naljke nista. ici cemo nesto crtat na jedan ili dva ova zida i ukrasit prekidace i uticnice. takodjer hodniku se bacamo na crtanje. ipak je MM tehnicar, pa se nadamo da mu ruka nije zadrvenila kaj se tice crtanja.

komentari?
ExCenTric is offline  
Old 30.06.2009., 23:56   #86
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Mislim da je mislila na ovakvu vješalicu ili nešto slično

http://www.ikea.com/PIAimages/58176_PE163827_S3.jpgm
Hvala, ovo izgleda super
ombia is offline  
Old 01.07.2009., 01:38   #87
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
imam bijelu lamperiju u sobi.. jel se ona može farbati?
ispravak mog pitanja.. nemam drvenu lamperiju, nego neku kao plastificiranu.. tak veli moj tata.. jel postoji boja za to? on kaže da ne zna baš..
Dadushka is offline  
Old 04.07.2009., 23:45   #88
Molim za pomoć.
Želja mi je u kut dnevnog boravka cca. 120 x 180 cm staviti neki komad namještaja. Tu bi trebao biti smješten TV.
Donji dio bi još nekako osmislio, no za gornji dio nemam ideju.
Svi prijedlozi su dobrodošli.
terapija is offline  
Old 06.07.2009., 10:26   #89
A jel bas mora gore nesto biti? Za inspiriacju pogledaj temu Moderni interijeri
ombia is offline  
Old 06.07.2009., 23:04   #90
Želio bi nešto gore jer mi treba zatvoreni prostor za odlaganje sitnijih stvari. Donji dio bi već nekako uredio, no za gornji nemam inspiraciju.
Gledao sam na moderne interijere, no rješenja za kuteve gotovo da i nema. Ako nešto napravimo tpo će zasigurno biti nešto revolucionarno.

Razmišljao sam da na manji zid stavim jedan veći kvadratni viseći element, a da se na njega vežu na drugi veći zid police ili ostakljeni pravokutni elementi (2-3 elementa) s otvaranjem na kip koji bi se stepenasto spuštali.
Kao jedna od ideja za vidljive dijelove samog kuta možda bi stavio stup dubine visećih elemenata. Ideje za stup imam razne, imitacija drveta (greda), imitacija kamena, ili možda neka knauf igrarija sa malim nišama i rasvjetom.

Još uvijek ne znam od kuda da krenem, pa gornja lamentiranja shvatite kao brainstorming.
Sve ideje i primjedbe su dobrodošle.
terapija is offline  
Old 07.07.2009., 15:25   #91
ombia, evo tih vjesalica:

http://www.iverpan.hr/def_tmp.asp?Fl...1&subMenu=4094

slika je kada je vjesalica povucena, tj. otvorena. ima raznih modela. nemam sada sliku onog koji bi njoj koristio, ali sistem je isti. kada se sklopi, odjela su jedno ispod drugog, znaci, sama vjeslica ne zauzima sirinu ormara

evo, nadjoh link. slika 4 u gornjem redu i slika 2 u 3. redu. na to se naslazu vjesalice jedna ispod druge, a kad izvices sipku, biras sto ces obuci. sluzbeni naziv je lift vjesalica :-)
http://www.arnel.hr/MiniWeb/katalog....D=177&iType=64
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta

Zadnje uređivanje Wiliana : 07.07.2009. at 15:30.
Wiliana is offline  
Old 07.07.2009., 15:34   #92
dado, nista gluplje nego u mali prostor stavljati gotov namjestaj. nece ti se uklopiti dimenzijama i neces iskoristiri svaki kut. nadji si majstora, reci mu da ti dodje u sobu sa uzorcima materijala, i neka ti napravi po mjeri. u tvom slucaju su boje i dizajn najmanji problem, veci je da ti svaki cm bude u funkciji
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 07.07.2009., 15:38   #93
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
ombia, evo tih vjesalica:

http://www.iverpan.hr/def_tmp.asp?Fl...1&subMenu=4094

slika je kada je vjesalica povucena, tj. otvorena. ima raznih modela. nemam sada sliku onog koji bi njoj koristio, ali sistem je isti. kada se sklopi, odjela su jedno ispod drugog, znaci, sama vjeslica ne zauzima sirinu ormara

evo, nadjoh link. slika 4 u gornjem redu i slika 2 u 3. redu. na to se naslazu vjesalice jedna ispod druge, a kad izvices sipku, biras sto ces obuci. sluzbeni naziv je lift vjesalica :-)
http://www.arnel.hr/MiniWeb/katalog....D=177&iType=64
hvala
ombia is offline  
Old 07.07.2009., 15:45   #94
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
dado, nista gluplje nego u mali prostor stavljati gotov namjestaj. nece ti se uklopiti dimenzijama i neces iskoristiri svaki kut. nadji si majstora, reci mu da ti dodje u sobu sa uzorcima materijala, i neka ti napravi po mjeri. u tvom slucaju su boje i dizajn najmanji problem, veci je da ti svaki cm bude u funkciji
a znam, ali kao što sam već napisala, studiram i sama si plaćam preuređenje sobe.. tako da si ne mogu priuštiti namještaj po mjeri
Dadushka is offline  
Old 07.07.2009., 15:51   #95
nije to tako skupo kao sto ljudi misle. skuplje jeste od stanc komerca, ali ako se vec odlucujes za ormar sa kliznim vratima koji je sam po sebi skup, dodaj jos malo i napravi si kako valja, ne treba biti to mnogo vise. imat ces vise prostora, bolje ce sve izgledati, ti ces se bolje tu osjecati. umjesto sirokog i dubokog ormara, dobit ces visoki do stropa i uzi ormar, za sam stol ti ne treba nikakva mudrost do ploce od iverice uzorka kao sto je na ormaru, i 4 noge. ma i na nogama mozes ustedjeti :-P, jer zadnje 2 ne trebaju ako pricvrstis stol za zid. raspitaj se pa ces vidjeti. napravi si fino cve od bijele iverice, to je najjeftinije, i kokni par traka ogledala na fronte, sto ce ti prosiriti prostor i to je to.
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 08.07.2009., 07:32   #96
Quote:
ambientart kaže: Pogledaj post
ombia, evo tih vjesalica:

http://www.iverpan.hr/def_tmp.asp?Fl...1&subMenu=4094

slika je kada je vjesalica povucena, tj. otvorena. ima raznih modela. nemam sada sliku onog koji bi njoj koristio, ali sistem je isti. kada se sklopi, odjela su jedno ispod drugog, znaci, sama vjeslica ne zauzima sirinu ormara

evo, nadjoh link. slika 4 u gornjem redu i slika 2 u 3. redu. na to se naslazu vjesalice jedna ispod druge, a kad izvices sipku, biras sto ces obuci. sluzbeni naziv je lift vjesalica :-)
http://www.arnel.hr/MiniWeb/katalog....D=177&iType=64


meni se po slikama čini da su ovo normalna vješanja (doduše na povlačenje ,tzv.lift )odnosno u širinu
Ali dobra stvar za ona gornja vješanja a i nije baš jeftino

Na ovom drugom linku ne vidim dobro slike (ne mogu ih povečat,pa se ne vidi dobro)
ali isto mi se čini da šipka stoji u širini ,
znam kako izgledaju te vješe za uske ormare i odlično za mali prostor,

to bi meni trebalo u hodnik jer imam dubinu od samo 40 pa da mogu naslagati jedno ispod drugog
murtila is offline  
Old 08.07.2009., 10:57   #97
pa kad se klikne na sliku, uveca se slika. na donjem linku su najjeftinije, klasicne, a izvlace se na onu stranu na koju postavis vjesalicu. ako je na zadnjem zidu ormara, izvlacit ce se naprijed, ako je na bocnom, izvacit ce se bocno. ima raznih modela, ovo sam na brzinu nasla na netu, da objasnim o cemu je rijec.
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 08.07.2009., 11:24   #98
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
evo mojih gotovih radova kaj se tice farbanja.

ovo je moj MM radil 3 dana. sa svim smo zadovoljni osim sa lukom. on je ispal malo mozda prekricav i jos je k tome lak boja. bumo vidjeli kroz neko vrijeme dal nam bude i dalje smetalo. slike, naljke nista. ici cemo nesto crtat na jedan ili dva ova zida i ukrasit prekidace i uticnice. takodjer hodniku se bacamo na crtanje. ipak je MM tehnicar, pa se nadamo da mu ruka nije zadrvenila kaj se tice crtanja.

komentari?
ne znam da li treba samo zidove komentirati, ili sve zajedno. boja zidova je stvar ukusa, i ako se vama dopada, onda je pogodjena. ono sto najvise smeta je opce sarenilo i nered, koji bi se rijesili jednim dobrim sandukom za igracke i zasebnim prostorom za djecju igru.
ne znam sto vam je svaki komad namjestaja druge boje i drugog dezena. ja bih prebojala u bijelo i radni stol, i trpezarijski sa stolicama, ili bar prekrila stolice navlakama koje se slazu sa ostatkom. grupirajte zelenilo na jedno mjesto, i pokusajte da ne ubacujete vise boja. luk bih svakako prebojala. nije lose da prije bilo kojih bojanja i kupovine namjestaja isprobate boje na papiru jednu do druge, pa da vidite kako idu zajedno. ili fotkajte prostor, pa u kompu mijenjajte boje zidova i namjestaja , dok ne dodje do dobrog rijesenja. takodjer, ne bih vise nista dodavala od ukrasa i crteza po zidu
__________________
Nugatino i mašta mogu svašta
Wiliana is offline  
Old 09.07.2009., 21:43   #99
Uređenje sobe, molim savjet

U attachmentu je slika sobe i okvirno uređenje kako sam zamislio. Dimenzije sobe su 430x330cm. U sobi trebam sljedeće: krevet (1), komoda (2), garderobni ormar (3), neki manji ormarić (4) i radni stol i stolac (5). TV-a nema, umjesto njega služi računalo. Ispod prozora je radijator koji nije ucrtan. Također, kroz prozor ne dopire gotovo nikakvo svjetlo (jer je jako blizu garaža), pa mi je orjentacija radnog stola u odnosu na prozor nebitna. Sve ideje dolaze u obzir...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	soba.jpg‎
Views:	161
Size:	9.7 KB
ID:	7880  
Darmarko is offline  
Old 11.07.2009., 16:36   #100
pliz pliz savjet. ovako, preuredujem si sobu, djevojacku, majstori su mi bas zavrsili sa postavljanjem bambusa na pod, zid je pofarban u svjetlo svjetlo boju vanilije, cak malo ide na breskvu.. sad, ja bi stavila bjeli namjestaj. neznam kako bi to pasalo sa podom i zidom pa vas zato pitam. svida mi se ormar sa poprecnim letvicama, nesto tipa salaporke, htjela bi bijeli krevet (mozda zeljezni??) i mali bijeli radni stol. svida mi se rustikalni stil, al ovo sve nikako na to ne vuce...osim kreveta. koju boju preporucujete? probat cu staviti sliku kak to sad izgleda pa da bude lakse za koji savjet!
__________________
to unpathed waters, undreamed shores
mirabelle is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.