Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2013., 14:49   #181
Pomažite ljudi obećala sam ujacima da ću ima saznati podatke
Dakle, oni su vlasnici pola-pola kuće u Kninu, a obojica žive u inozemstvu. Sad me zanima mogu li njih dvojica opunomoćiti nekog trećeg npr.moju mamu, njihovu sestru, da mi sve to sredi? Ili moraju obojica skupa doći, podnjeti zahtjev itd.?
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 12:33   #182
Nisu li vec na temi pisali da vlasnik uopce ne mora biti taj koji podnosi zahtjev za legalizaciju :nezna:
__________________
Dame biraju, pogrešne tipove, uvek.
Bubamaraaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 18:42   #183
Quote:
cerveza kaže: Pogledaj post
ok,sad kužim,hvala...sad se samo nadam da to neće predugo trajati,jer bi voljeli što prije legalizirati da možemo staviti stan na tržište...
Ne kuzim, a tko ce vidjeti, mjeriti crne kvadrate? Odnos i li se to i na nasljedstvo?
dipl.ing.Borg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 09:58   #184
gdje na internetu mogu vidjeti legalizaciju objekatana karti iz zraka?hvala
neznalica63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 10:59   #185
Quote:
dipl.ing.Borg kaže: Pogledaj post
Ne kuzim, a tko ce vidjeti, mjeriti crne kvadrate? Odnos i li se to i na nasljedstvo?
pa htjeli bi imati crno na bijelo stvarnu kvadraturu stana,jer po sadašnjim papirima imamo upisano 53 m2,a sada ima 66 m2,a i cijena stana se formira xxx € / m2...
cerveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 09:37   #186
Pitanjce: Imamo kuću koja podliježe legalizaciji i sad me zanima slijedeće: 1 kat je 80 m2 i to je legalno a kat iznad je 60 m2- znači recimo 1 soba manje od donjeg kata.. Na snimci se vidi razlika u boji - znači vidi se ploča ( nema krova) koji je jedne boje i i vidi se taj dio ploče ( 20 m2) - koji je druge boje koji za sada služi kao terasa.. Da li se može sada još nadograditi ta 1 soba na toj terasi? ...
njuškicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 22:41   #187
Bog svima, imam jedno pitanje pa bih Vas sve koji ste bolje upoznati sa legalizacijom da mi pomognete.

Naime imam kucu u Sibeniku- legalna i ima sve papire kako spada, no njena garaza (pomocna zgrada) se nalazi preko puta. Da li se garaza mora nalaziti na istoj cestici kao i kuca kako bi se legalizirala kao (pomocna zgrada) ili to nemoze tako? Gdje mogu naci na kojoj se tocno cestici nalazi garaza?

Hvala unaprijed na pomoći
Pacman. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 09:17   #188
Quote:
njuškicaa kaže: Pogledaj post
Pitanjce: Imamo kuću koja podliježe legalizaciji i sad me zanima slijedeće: 1 kat je 80 m2 i to je legalno a kat iznad je 60 m2- znači recimo 1 soba manje od donjeg kata.. Na snimci se vidi razlika u boji - znači vidi se ploča ( nema krova) koji je jedne boje i i vidi se taj dio ploče ( 20 m2) - koji je druge boje koji za sada služi kao terasa.. Da li se može sada još nadograditi ta 1 soba na toj terasi? ...
Ne smije se...ali se ti možeš igrati pa probati...
__________________
u/c
marinamili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 09:20   #189
Quote:
Pacman. kaže: Pogledaj post
Bog svima, imam jedno pitanje pa bih Vas sve koji ste bolje upoznati sa legalizacijom da mi pomognete.

Naime imam kucu u Sibeniku- legalna i ima sve papire kako spada, no njena garaza (pomocna zgrada) se nalazi preko puta. Da li se garaza mora nalaziti na istoj cestici kao i kuca kako bi se legalizirala kao (pomocna zgrada) ili to nemoze tako? Gdje mogu naci na kojoj se tocno cestici nalazi garaza?

Hvala unaprijed na pomoći
Ne mora se nalaziti na istoj čestici! Pogledaj na katastar.hr ili još bolje na http://geoportal.dgu.hr/
__________________
u/c
marinamili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 09:46   #190
Quote:
marinamili kaže: Pogledaj post
Ne mora se nalaziti na istoj čestici! Pogledaj na katastar.hr ili još bolje na http://geoportal.dgu.hr/
Super, a znate li mozda pod koju skupinu ova garaza spada- je li istina da je pomocna zgrada ili se mora voditi kao jednostavna s obzirom da nije na istoj cestici?

Hvala
Pacman. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 13:27   #191
Ne mora se nalaziti na istoj čestici.

Mora imati jednu etažu, tlocrtnu površinu do 50m2 i biti u funkciji osnovne zgrade koja mora biti legalna.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 16:07   #192
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ne mora se nalaziti na istoj čestici.

Mora imati jednu etažu, tlocrtnu površinu do 50m2 i biti u funkciji osnovne zgrade koja mora biti legalna.
Koliko bi me kostalo legalizacija garaze- znam da je kazna 500kn i da je geodetski snimak u 3 primjerka 2800.
Sto nakon dobivenog rjesenja o legalnosti- upis u katastar (koliko bi me kostao)?

S obzirom da sveukupna cijena legalizacije kako mi se cini nije nimalo mala, da li je moguce ju prodati kupcu- pa da on snosi odgovornost oko legalizacije i samog njenog troska?

Hvala na odgovorima
Pacman. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 12:09   #193
Imam kuću u Istri oko 400 m2,oko 50 metara je veća nego na papirima. Zvao inženjera za legalizaciju i ostao šokiran cijenom. On riješava svu papirologiju za 10 tisuća eura i ostaje platiti državi njena davanja. Kolika je uobičajena cijena za riješavanje kompletne papirologije po m2 u Hrvatskoj,ako znate nekog efikasnog i povoljnog,molim pošaljite na privatnu poštu.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 16:57   #194
10000€???
ajme, koji pljačkaš. Inače, cijena arhitekta i geodeta je cca. 5€ po m2 što znači da bi ti to ispalo 2000€. Možda negdje nađeš i jeftiniju varijantu, ali 10000€ je čista pljačka.
Manje novaca će te ispast sve skupa, zajedno s komunalnim doprinosom i "kaznom" za zadržavanje objekta.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 12:32   #195
ja sam odustao leglizacije ... susujedi su se išli raspitivat rekli su im oko 40000 kn ... a kuća manja od moje ...tako da su vi odustali u okolici oko legalizacije ...
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 15:03   #196
I što sad?

Moj arh. (ZD) traži 16 Eura/m2.
ton-na-ton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 15:51   #197
16€/m2?? taj je isto pljačkaš. Bez problema se nađu oni za 5€/m2 (arh+geodet). S tim da se plaća cijena za cijelu kvadraturu, ne samo za onaj dio koji treba legalizirat. VJerujem da se može naći i jeftinijih.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 08:22   #198
ima pitanje, ako netko ima iskustva
a ne znam jel bilo priče o tome, da ne kopam nazad...

kakva je sad situacija za sazidat vrtnu pečenjaru, recimo tlocrtne površine 2 x 1 metar, sa pripadajućim krovićem a da bude legalno zidana?
nije valjda da treba PGP, projekt, snimak i upis?
u pravilniku o jednostavnim građevinama stoji da je dozvoljeno zidati do max 1,5 kvadrata tlocrtne površine
sve osim toga nije jednostavna građevina...
__________________
miš maus - kuća haus
miledjeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 09:36   #199
Ne znam zašto imam osjećaj da mora da se radi o 10 000 kuna (a ne Eura) i 16 kuna/m2 (a ne Eura) .

Najskuplji arhitekt je do 50kn/m2 i to za one najmanje objekte, pri čemu s veličinom pada i cijena, do nekih 20kn/m2.

Quote:
miledjeko kaže: Pogledaj post
ima pitanje, ako netko ima iskustva
a ne znam jel bilo priče o tome, da ne kopam nazad...

kakva je sad situacija za sazidat vrtnu pečenjaru, recimo tlocrtne površine 2 x 1 metar, sa pripadajućim krovićem a da bude legalno zidana?
nije valjda da treba PGP, projekt, snimak i upis?
u pravilniku o jednostavnim građevinama stoji da je dozvoljeno zidati do max 1,5 kvadrata tlocrtne površine
sve osim toga nije jednostavna građevina...
Tako kako piše...zar ti 1.5m2 pečenjara nije dovoljna?
Iako je to sve skupa...hmmm, smije se graditi do 15m2 vrtna sjenica ili nadstrešnica, a pečenjara samo 1.5m2, nema baš nikakvog smisla.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 00:05   #200
sjenica je montažni objekt. zidana pečenjara ili štogod drugo je zidano, tj. fiksni/trajni objekt
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.