Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2007., 14:27   #161
heheheheh

ja se imam gdje u kolo uhvatiti a ti??? Još malo i nećeš imati GDE
__________________
SEKS JE BEZVEZE!!! TREBA SE DUHOM BORIT!!
tekonako is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:30   #162
Quote:
Santana kaže: Pogledaj post
Zapravo, Hrvati i Bošnjaci nisu isti genetski u BiH. Hrvati tamo drastično odudaraju od bilo čega poznatog, s svojih 70% Ib* markera. Bošnjaci ga imaju nešto manje od 50%.

Eto ti lijepi graf.


Kako se može vidit iz njega (a pazi, mix ste pun kurac markera), BiH Srbi, vi i Makedonci imate praktično iste linije. S time da bode u oči 7.5% K, centralno azijskog markera, kojeg kod Bošnjaka, Hrvata i Makedonaca nema.

Kod Bošnjaka, prema novijim istraživanjima, dosta raste Slavenski marker, u gornjim dijelovima BiH, tako da će se i kod njih vjerovatno dovuć do drugog mjesta.

E sad, Slavenskih nemate skoro pa uopće, otpade teza o praprecima Rusa i svih Slavena. Ova istovjetnost BiH Srba i Beograda nema šanse da bude do u dlaku ista, uključujući i 7.5 posto K markera, kojeg ni Bošnjaci ni Hrvati nemaju, osim ako se nisu BiH Srbi doselili kad su narodi i narodna svijest već bili formirani, pa su svi lijepo izbjegavali jedni druge. Kaj se sličnosti tiče, možda bi vam bilo najbolje da pilite Makedonce.

I kud si zapeo za prezimena? Radije mi reci di su ti protosrbi? Kad ste vi to formirali narodnu svijest medju ovako rascjepkanim plemenima? Kakvu uopće sličnost imate s "Alpskim Srbima" Slovencima, i s "Srbima katoličke vjere" Hrvatima? I s "Srbima muslimanske vjere", Bošnjacima? Kaj si ti uopće? Ib*, Dinarac, Mediteranac, Slaven, Kelt ili srednjoazijac? Vaša crta je najravnija od svih, plus još identična onoj bosanskih Srba, što ti lijepo objasnih, seljakali ste se simo tamo nakon što su narodne svijesti formirane i svi su bili na pas mater.

I daj se više mani ćorava posla, teza da su i Slaveni i Dinarci i Mediteranci i Kelti i Azijati svi najprije bili Srbi (neznam samo kad to točno, jebote, paslo ovce po planinama i nije znalo ni za 100 metara dalje od svog sela) a onda su svi nekako to pozaboravili, pa ćete nas vi, koji ste mix svega i svačega sad na to podsjećat.
Sto predstavlja J2e i K marker? ovi ostali su definirani. Cini mi se po ovome da Slovenci imaju najmanje zajednickog sa ostalim skupinama....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:31   #163
pa ako budes igrao u mestu,biceti dobar fildjan islamistan,ja se nebrinem,ako i ostanem,bez kosova,nebrini avanzovace se na drugom mestu,a i bolje srbi nego dva milona shiptara
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 14:52   #164
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
momak,ti sigurno nisi geneticar,a nisi ni slusao geneticare,nego ove tvoj lokal cistace rase,i sad ja tebi da verujem a ne jednom od najvecih geneticara na svetu,ako nije i najveci,koji vas demantuje,jednosavno koristili ste markere za hrvate druge,za ove trece,morali ste uzimati uzorak bez prethodnog obavestenja o rasi,i sa istim markerom svaku naciju obeleziti,pomocu tih razlicitih markera ste i dobili ove gluposti,pri tom niko relevanatn vase podatke ne uzima za ozbiljno,i nastavljaj ovolike liste,jer ni sam neznas da ih citas,ako se koristi jedan marker za sva tri naroda,i dobiju se isti rezultati,svaka cast,a ne ovako marker za hrvate koristi odredjene tipove,ovi druge,malo se raspitaj na netu,sta ozbiljni misle o ovim hrvatskim idstrazivanjima,koje se nepoklapaju sa istrazivanjima na terenu,koja su vrsena da se indetifikuju zrtve rata u bosni,cak sta vise uopste nema razlike izmedju tri naroda,a ovo vase,podseca na iskopavanje rimskih grobova koje su isti naucnici hrvati,izvodili na brionima,1977,pokusavajuci da dokazu da su tu starosedeoci,i stavljajuci u grobove rimljana,kosti sa lokacija u unutrasnjosti hrvatske
jedan od najuvazenijih doktora iz istraživačkog tima Instituta za humanu genetiku na Univerzitetu u Njukaslu a srbin pritom,kada je pogledao rezultate nasmejao se rekavsi pa markeri odredjeni pokazuju tacno ono sto trazite,u hrvatima su trazlil gen koji nose starosedeoci,a za srbe gen koji vuce sa srednjeg istoka,neprobavsi da ili koriste iste markere za sva tri naroda,ili sve markere na sva tri naroda
ovo je vasa blamaza,jer cak je i vas ministar se lozio i srao okolo,pritom mu se smajali,ovo moze da ti prodje kod nepismenih muslimana,ali sve je vec prezvakano,trudeci se da promenite svoje poreklo,ispadate smesni
Kao prvo, ovi su uzimani bez obavještavanja o rasi.

Kao drugo, "i sa istim markerom svaku naciju obeleziti", gluplju stvar nisam u životu čuo, majke mi. To je dolazi od tvog svjetskog stučnjaka genetičara? Uzorci se rade tako da se ne pita za naciju, a onda se svaka nacija s istim markerom obeleži?! WTF?!

Kao treće, izgleda da "Srbi svi i svuda" definitivno nije imuno ni na doktore genetičare s cijenjenih univerziteta. Ako pažljivije pogledaš (u što sumnjam) vidjet ćeš da cijela Hrvatska ima cecea trećinu Dinaroidnog, trećinu Slavenskog, trećinu Keltsko-Baskijskog. Čista rasa? Moš mislit. Jedino Hercegovci imaju neobično visok udio od 2/3 Dinarskog. I Bošnjaci oko pola.

Kao četvrto, eto opet teorije zavjere. Garant nam je i Vatikan pomogo. Dragi pretče, vidiš li gore možda i markere za Slovence, Makedonce i Srbe iz Beograda? Što smo mi točno tamo naštimavali, dragi moj? Išo Primorac skupljat kod vas i Makedonaca uzorke? Malo skoknuo do Ljubljane? Ispadoše Makedonci isti ko vi, a Slovenci nebo i zemlja. Vjerovatno je bilo gadne zavjere, kad su vaši po Beogradu iskopali azijske markere.

Kao peto, "tražili smo marker koji nam paše". Marker je marker, o uvaženi pretče, praroditelju Slavena, Rusa, Etruščana, Sirijaca, Indijaca i Egipćana. Il ga imaš takvog, il ga nemaš. Inače baš sve to skupa ne bi imalo ni smisla, jel? Kad bi imao išta od velebnih mozgova svojih (i mojih) predaka, onda bi moooooožda razumio da ako svi imamo sve markere, onda baš ova istraživanja i nemaju smisla, o presvijetli prosvijetljeni praroditelju. Volio bi da i jedan od najuvaženijih svjetskih genetičara pročita, onako, laički, što su to markeri i čemu služe i kako se istraživanja provode.

Skokni do svojihu Beogradu i požali se da smo mi naštimavali, pa da možda nije zgodno da i oni pronađu K marker u svojim istraživanjima, nek i oni malo friziraju.

Btw, javi se odma i ovoj ekipi.
http://www.familytreedna.com/pdf/DNA...oupISpread.pdf
Nema Primorca, pun kurac genetičara stranaca, a vidi, rezultati isti. Ko će ga znat. Možda da se tvoj uber genetičar vrati iz "njukastla" i proba on nešto malo potražit. Il mu je lakše tamo guzicu grijat i kritizirat druge izjavama, koje, ak si ih dobro prenio, pokazuju da taj za STR nije čuo, a da se i gena baš previše nije nagledao u životu.

Ono što ti ja pokušavam dokazati, je baš suprotno od onoga što vi dolje tamo trabunjate. NEMA jedne čiste rase. Nema Jednog naroda na ovim prostorima. Nema više ni jedne kulture. A vjerovatno je nikad nije ni bilo. Ima samo pun kurac starosjedilaca koji su pasli ovčice, i koje se slaveniziralo. A vi, vid vraga baš nemate nešto previše slavenskih markera. Ljudi su tu živjeli tisućama godina, i, ko i danas, plaćali porez najvećem jebaču s najačom vojskom, kome se digao kurac da od drugih jebača preotme komad zemlje da bi bio veća faca. Nekad je to bio Hrvat, nekad Bošnjak, nekad Srbin, a onda su nas lijepo zveknuli još veći jebači.

Ljudi danas osjećaju nacionalnu pripadnost definitivno više nego prije 5000 godina. Sve se lijepo smirilo, živi svako svojim životom, samo takve ko ti još jebe da je pol planete nekad bila Srbija.

Kaj ste onda? Dinaridi koji su tu 20k godina pa su ih poslavenili? Slaveni došli u 5 stoljeću? Di točno? Kad ih po moru nema? Iliri? Japodi? Dalmati? Liburni? Dukljani? Pagani? Kad ste sve to stigli posrbit, pokrstit, dignut Srpsku narodnu svijest i običaje, napravit jedan narod od toga, da ne velim naciju, i onda sve to pogubit u manje od stoljeća? Pa i da jeste, sami ste si krivi. Gotovo je sad s plakanjem, ostade vam što je ostalo. I to ponajviše zbog tog idiotskog stava.

I da pojasnim, NISU Hrvati najstariji Evropski narod, kao što neki kreten napiše u našim novinama, ljudi koji se DANAS (a i kroz ono što je od povijesti dokumentirano) izjašnjavaju Hrvatima, su imali u Hercegovini, u 70 % slučajeva, zajedničkog pretka prije cca 25000 godina +-5000. U medjuvremenu su bili sve živo, od čopora u Veloj Špilji na Korčuli, koji je prvo skupljao školjke i bobice, a onda kad je malo otoplilo, lovio i sabljarke, preko plemenskih zajednica, ko zna čega još sve ne, pa Dalmata, ovoga onoga, lijevog desnog. Ako su se ikad izjašnjavali ko Srbi (u što čisto sumnjam, jer nisu imali kad, Hrvati ih se dočepaše prvi), na tih 25 000 godina, vjeruj, bilo je to vrlo vrlo kratki postotak vremena. Da je i bilo čak 100 godina, to ti je je mizernih 2.5 %. I nešto su naglo prestali s Srpstvom, pa su bar 1000 godina što je najvažnije, DANAS Hrvati.

Ljudi žive tu tisućljećima, a ova tvoja SANU-Šešelj sranja su im samo još pizdarija na glavu nabila. Koda nije dosta kaj nema vojske kaj tu nije haračila, shvati više, NEMA jednog naroda, sve je to mix ljudi poluludih od gladi koji su se prije ili kasnije ovdje dovukli da nekako prežive. Mijenjale se dinastije, vladari, religije, carstva, nametala se imena, ubirali se harači, otimala se djeca, gubile se glave, bježalo se glavom bez obzira. Sve zbog ovakvih teorija o "moje moje moje", jer je prije tri pičke materine godina, po nekom ljetopisu polupismenog imbecila, riječ koju je napisao na jednoj od 400 stranica svoje umobolne knjižetine, sličila jako na ime ovog ili onog naroda. Što neki današnji imbecil, nezadovoljan svojom beznačajnošću, a opčinjen mogućom veliščanstvenoću, ide tumačit mulcima koji nemaju za pivu popit, al se onda najednom osjete grandiozni, jer je, navodno, jednom, njihova država bila centar svemira.

Rekoh ti već, poštuj vjeru, običaje i pretke kojih se možeš sjetit. Ne zabijaj se 1400-2000-5000 godina unatrag, jer nitko pojma nema što se tad točno događalo, a ljudima definitivno ovakve gluposti nisu bili na pameti. Misliš da je tip prije 1500 godina, s 6 ovaca, 14tero djece, na onom kamenjaru koji još i nije bio njegov, bez doktora, lijekova, teveja, pleystejšna, mobitela, kompjutera, trgovačkih lanaca, policije, sudova, pod konstantnom prijetnjom da krepa on i djeca od gladi ili od gladnih susjeda preko brda, razmišljao i sanjao o nekakvoj grandioznoj Srbiji. Puco mu je kurac. Zato se i dotelio pješke, jebo te bog blesavi, iz pičke materine, preko pola Evrope, da bi tu bio manje gladan. Prozvo bi se i Aboriđinom da mu je netko mogo garantirat da neće svakih mjesec dana gledat kako mu dijete skapava od gladi.

I toje moja zavšna na temu. Vi se dolje lijepo, uz kavicu i rakijicu, opuštajte uz bajke o tome kako ste nastali u vrijeme ameba. Svaka budala ima svoje veselje, tako kažu, a specijalno ona koja se nema baš čemu veseliti i nadati u sadašnjosti.
Santana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 15:04   #165
uzmi i procitaj seseljagde je samo to izjavio,inace te teorije,o starosti srba,ne branim ja,nit ih ja zastupam,ali cinjenice govore da su u bosni od doseljavanja srbi,a veneto teoriju upravo slovenci zagovaraju,
sto se tice markera ja sam ti objasnio,a ti tragaj koliko je tu gluposti,izmedju ostalog,tu laz vise niko i ne protura,osim budala iz hrvatske,markeri posebno za srbe,posebno za slovence,pa sto nisu koristili isti segment gena u svih,a ne za svakog poseban segment,to je kao kada bi brojali samo plave ljude u bgd,crne u nisu,smedje u valjevu
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 15:06   #166
inace ja se bavim samo srednjim vekom,a period dalje od 2000 godina za sve slovene je u sumama severa,prema tome,i tvoji su isto tamo,ako zelis prepirku pocni o srednjem veku,a ove gluposti skini mi
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 20:49   #167
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
inace ja se bavim samo srednjim vekom,a period dalje od 2000 godina za sve slovene je u sumama severa,prema tome,i tvoji su isto tamo,ako zelis prepirku pocni o srednjem veku,a ove gluposti skini mi
da te bi teleportirat u srednji vijek kad se vec njime bavish svima bi bilo ljepse.....
Hladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 09:53   #168
ako si mladja poveo bih te samnom,nebrini se osim brade nista druga nebi ti smtetalo
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 09:54   #169
ukucaj miodrag stojkovic ako imate boljeg recite,ili je primorac valjan
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 09:56   #170
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
ako si mladja poveo bih te samnom,nebrini se osim brade nista druga nebi ti smtetalo
ja si biram sugovornike i drustvo!!!
get lost, poCetnice!
Hladna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 09:59   #171
lepo receno cetnik,pogadjas,borac protiv fazizma,ali zar tebi neodgovara mlado meso,uh,nisi ti hladna,vec zivi vulkan
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 10:10   #172
ma ti si neki baksuz,od ujutru mrzis sebe a od podne i sve druge,ipak je izazov
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 11:09   #173
Quote:
tekonako kaže: Pogledaj post
heheheheh

ja se imam gdje u kolo uhvatiti a ti??? Još malo i nećeš imati GDE
23%,to je fildjan,a sada koliko vas ima,nije problem organizovati neko prebrajanje,ima da se ti vrtis kao balerina u mestu,
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2007., 17:24   #174
Quote:
OBRENOVAC kaže: Pogledaj post
lepo receno cetnik,pogadjas,borac protiv fazizma,ali zar tebi neodgovara mlado meso,uh,nisi ti hladna,vec zivi vulkan
Obrenovac fašist i seksist.
Kao i svi četnici.
--------------------------------------------------------------------------
neka me brišu ako hoče.
Samo spiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 09:59   #175
ja sexist,no,cetnik,mozda,fasist ne,sve u svemu
OBRENOVAC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.