Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2003., 09:44   #201
Re: Lodana

Quote:
Originally posted by Pale Blue Eyes
i pozdrav svim vjesticama, kurvama i lakim zenama na ovom topiku ))
pozdrav i tebi
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 09:48   #202
Re: malo agnosticizma

Quote:
Originally posted by Pale Blue Eyes
evo kaj kaze "strucnjak" za HPV

It is impossible to prove that someone does NOT have any HPV types. It is relatively easy to prove when someone DOES have HPV, if (1) signs or symptoms are present, or (2) the Digene Hybrid Capture® HPV DNA Test is positive.
ovo teoretski vrijedi za SVE viruse (ili kako bi to Aganor rekao: "kako znamo da je HIV uzrocnik AIDSa?" )
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 09:53   #203
HPV se ne može 'izliječiti' u smislu da se ne može eliminirati iz organizma, ali se jačanjem imuniteta virus očito može 'smiriti' - mnogim ženama je nakon raznoraznih terapija nalaz na HPV negativan.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 10:23   #204
A valjda je to ko i ovaj herpes na usnama - virus je uvijek tu negdje skriveni, a manifestira se kod stresova, pada imuniteta itd.
Znači moramo jesti čim više voća i povrća te piti vitamine i bude nam dobro!
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 10:28   #205
O HPVu na drugim "lokacijama" - npr. oralac
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 10:29   #206
Quote:
Originally posted by Miss Piggy

Znači moramo jesti čim više voća i povrća te piti vitamine i bude nam dobro!
ovo nije dovoljno ako covjek inace zivi sumanuto. smanjivanje stresa je najtezo dio price jer moras nauciti drzati pod kontrolom svoj zivcani sustav.

(sto se tice virusa, mnogi nam spavaju u stanicama, neki su nam sastavni dio genoma vec jako, jako dugo... svi smo mi hodajuce kolonije raznih bestija. ponta je samo da neka od tih bestija ne uzme previse kontrole).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 10:29   #207
A sto vam to znaci smiriti? I ako mi nalaz bude negativan, da li to znaci da necu moci nikoga zaraziti jer je virus smiren

A sada jedno glupo pitanje, ali molim ozbiljan odgovor (bez suvisnih komentara!). Ovaj prvi decko, kojeg sam (valjda) zarazila... sta sada? Jel mogu s njim bez kondoma? On to ima, ja to imam... i ionako se ne moze izljeciti...

Jos nesto... svi oni koji su mi gore kvocali po glavi kako se virus siri zbog ljudi poput mene i koliko sam samo neodgovorna jer cu svjesno ici s tim da mogu zaraziti i druge , da li znate da se virus moze dobiti i u BAZENU? Preko rucnika? (Mislim da sam tako nesto procitala). I sta sada... od te moje silne odgovornosti da ne zarazim druge ja ne smijem vise ici na bazen do kraja zivota (da ne zarazim ostale), a ostalih 100 ljudi na tom bazenu od kojih ce sigurno bar 2-3 imati hpv ce ici na bazen?

Ma dajte molim vas... odjebite! (kada moram tako reci, inace stvarno ne prostacim)

Svi se ponasate kao da sam neko cudoviste jer imam taj hpv i treba me izolirati do kraja zivota (da ne ZARAZIM druge..)
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 10:34   #208
Quote:
Originally posted by Lodana
AOvaj prvi decko, kojeg sam (valjda) zarazila... sta sada? Jel mogu s njim bez kondoma? On to ima, ja to imam... i ionako se ne moze izljeciti...
I sa njim s kondomom. Jer ako se ti "lijecis" a i dalje dolazis u kontakt s virusom - nece bas pomoci ni premazivanje ni dizanje imuniteta.

Slicno je i kod HIVa. Ako je netko vec HIV+ i dalje se izlaze virusu HIVa (ne koristi zastitu kod sexa sa drugom HIV+ osobom) veca je vjerojatnost da ce mu se aktivirati AIDS (ili ce se aktivirati ranije).
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 10:36   #209
Quote:
Originally posted by blondie_30
I sa njim s kondomom. Jer ako se ti "lijecis" a i dalje dolazis u kontakt s virusom - nece bas pomoci ni premazivanje ni dizanje imuniteta.

Slicno je i kod HIVa. Ako je netko vec HIV+ i dalje se izlaze virusu HIVa (ne koristi zastitu kod sexa sa drugom HIV+ osobom) veca je vjerojatnost da ce mu se aktivirati AIDS (ili ce se aktivirati ranije).
Hvala na odgovoru.
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 10:37   #210
Quote:
Originally posted by Lodana
A sto vam to znaci smiriti? I ako mi nalaz bude negativan, da li to znaci da necu moci nikoga zaraziti jer je virus smiren

A sada jedno glupo pitanje, ali molim ozbiljan odgovor (bez suvisnih komentara!). Ovaj prvi decko, kojeg sam (valjda) zarazila... sta sada? Jel mogu s njim bez kondoma? On to ima, ja to imam... i ionako se ne moze izljeciti...

Jos nesto... svi oni koji su mi gore kvocali po glavi kako se virus siri zbog ljudi poput mene i koliko sam samo neodgovorna jer cu svjesno ici s tim da mogu zaraziti i druge , da li znate da se virus moze dobiti i u BAZENU? Preko rucnika? (Mislim da sam tako nesto procitala). I sta sada... od te moje silne odgovornosti da ne zarazim druge ja ne smijem vise ici na bazen do kraja zivota (da ne zarazim ostale), a ostalih 100 ljudi na tom bazenu od kojih ce sigurno bar 2-3 imati hpv ce ici na bazen?

Ma dajte molim vas... odjebite! (kada moram tako reci, inace stvarno ne prostacim)

Svi se ponasate kao da sam neko cudoviste jer imam taj hpv i treba me izolirati do kraja zivota (da ne ZARAZIM druge..)
ne, moci ces nekoga zaraziti uvijek. jer iako je vecina "smirena" znaci ne proizvodi infektivne cestice, ne znaci da nema uopce infektivnih cestica u trenu kad moze doci do infekcije (npr odnosa). dokle god virus postoji (cijeli zivot), postoji mogucnost zaraze. vjerujem da je to prilicno individualno (koliko infektivnih cestica mozes proizvesti i o cemu ovisi frekvencija proizvodnje). to je onaj dio price kad sam rekla da ces dozivotno morati promjeniti stil zivota....

sto se tice tvog pitanja:
zasto zelis povecevati koncentraciju virusa u sebi? ako ga vec imas i uspijes ga "smiriti", zasto bi si zeljela dati novu dozu (aktivnu) kojubi opet morala "lijeciti"? a to ce se desiti svaki put kad bez kondoma spavas s tim tipom.

sto se tice tvog komentara, kako vec rekoh tamo davno, razumjem kako se osjecas
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 10:46   #211
HA HA HA

ovo je fakat zafrkancija.
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 10:50   #212
Ovo sa 'smirivanjem' virusa si baš mogla pitati doktoricu - i mene bi zanimalo. Ovako laički ja pretpostavljam da je mogućnost zaraze manja. Koliko sam čitala, svi liječnici preporučuju da se i sa već zaraženim partnerom za vrijeme terapije koristi kondom, radi ping-pong efekta.

Inače, lucin 'davni' post meni je najbolji na ovoj temi
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 11:01   #213
Smile hvala verice!

ja stvarno ne znam postoji li studija i koliko je dobra (relevantna) za uspjesnost infekcije kad se virus ne replicira... ali mislim da niti ne moze biti dobrih podataka. jer ako postoje nedetektabilne (znaci nasa metodologija ih "ne vidi" iako ih ima) kolicine virusa koja je dovoljna za sirenje infekcije prilikom odnosa, kako napraviti dobro mjerenje?

zato, jedinosmisleno za ocekivati je da dok ima virusa (iako se UGLAVNOM ne replicira, ne znamo (i ne mozemo znati) da li se neka frakcija ipak replicira), postoji mogucnost zaraze.

kolika je ta mogucnost, ne znam. da se radi osobno o meni, ne bih ju smatrala zanemarivom.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:33   #214
Imam pitanje!.... Pa ako netko zna...

Ovako, doktorica mi je rekla da se virus nalazi i u ustima i tamo dolje (a tako sam procitala i na netu). Zanima me sljedece... zasto ispada da se virus prenosi oralcem, a ne ljubljenjem?

Mislim, zar nije isto? U cem je razlika? Bio meni virus u ustima ili tamo dolje... Zasto bi pokupio bas onaj iz pice a ne iz usta? Mislim, on ustima ide i gore i dolje... zar ne bi rizik trebao biti podjednak da se on moze zaraziti i ako me poljubi i ako mi da oralac?

Ne kuzim to... nikak mi nije logicno...

I dejt je dogovoren i potvrdjen... Ponest cu 3 kondoma (za svaki slucaj), a i vec sam mu naglasila da nema seksa bez kondoma! (da mu ne bi bilo nismo znali...)
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:34   #215
I ne znam trebam li jos spomenuti da nisam primjetila nikakve izrasline dolje... pa ni ne znam u kojoj sam fazi hpv-a... vidim da su neki spominjali nekakve bradavice...
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:41   #216
Quote:
Originally posted by Lodana

Ne kuzim to... nikak mi nije logicno...
nisam virolog, pa cu ti odgovoriti samo sto ja mislim: sluznica usta i vagine nije identicna. ocito je dovoljno slicna da ju virus moze naseliti ali mozda nije dovoljno slicna.
mozda virus moze imati replikativnu fazu samo u epitelu sluznice vagine. dakle mozda samo u vagini moze biti dovoljno infektivnih cestica (slobodnih virusa).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:45   #217
Quote:
Originally posted by Lodana
I ne znam trebam li jos spomenuti da nisam primjetila nikakve izrasline dolje... pa ni ne znam u kojoj sam fazi hpv-a... vidim da su neki spominjali nekakve bradavice...
HPV - a ima puno tipova, samo neki uzrokuju bradavice. Oni koji uzrokuju bradavice su obično niskorizični a tvoj je , kako si sama rekla, visokorizičan
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 13:45   #218
Quote:
Originally posted by Lodana
I dejt je dogovoren i potvrdjen... Ponest cu 3 kondoma (za svaki slucaj), a i vec sam mu naglasila da nema seksa bez kondoma! (da mu ne bi bilo nismo znali...)
Lako što je dejt dogovren, ti si i sex već dogovorila

Nego, palo mi na pamet..kako ti misliš skrivat da imaš HPV..mislim iza vi toga da ti je oralni sex zabranjen?

Ne pitam ovo iz nikakve sprdačine (nije lako bit u tvojoj koži) nego, eto, zanima me?
indian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:11   #219
Quote:
Originally posted by Lodana
Jos nesto... svi oni koji su mi gore kvocali po glavi kako se virus siri zbog ljudi poput mene i koliko sam samo neodgovorna jer cu svjesno ici s tim da mogu zaraziti i druge , da li znate da se virus moze dobiti i u BAZENU? Preko rucnika? (Mislim da sam tako nesto procitala).
Moja ga je prijateljica, navodno, dobila kupajući se u kadi u nekom hotelu. I baš sam jutros pričala spodobi s kojom živim o ovom topicu, misleći pritom kako se kondomi jedini način zaštite, i na to koliko ih on ne voli.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2003., 14:13   #220
Ne znam, ja se sjetila ovoga sa ustima i tamo dolje... pa furam neku svoju logiku...

Ne znam, stvarno ne znam...

Znam da mi je oralni zabranjen, ali mislim da se necu toga drzati... Pa kako cu?? Seks bez oralca... to nije to!

A tko zna, buduci da za njega znam da ima burnu proslost, mozda i on ima hpv, ali nema pojma da ga ima... ili mozda cak i zna... sanse su vjerojatno 50:50.

U oralac cu se upustiti, ali bez kondoma nece ici... pa kak mu Bog da...

Ako mu virus dodje u usta, jel to automatski znaci da ga ima i dolje?

Nije mi toliko bed zbog hpv-a (nisam se dobro izrazila, ali ne znam kako bih drugacije) vec vise zbog oralca!

hpv cu nekako smiriti, ici redovito na ta premazivanja, raditi pretrage i sve sto treba, bit ce sve dobro.... ali kud bas oralac
Lodana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.