Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2008., 15:02   #1
MUDROST

....mislite li da ste mudri? Što je mudrost?
Stiče li se mudrost godinama, iskustvom, znanjem-pameću...? Ajmo biti malo mudri, napišite neku mudru izreku, svoje mudro ponašanje u nekoj situaciji.....
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:47   #2
Hm, vidim ne zanima vas mudrost, ili niste mudri? Ili baš jeste pa mudro šutite? Baš mi je žao, a mislila sam nešto naučiti od mudrih....
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 18:42   #3
evo jedne ne-mudre

mislim da je to osobina s kojom se ljudi rađaju, a s godinama ljudi eventualno steknu iskustva, znanja, pamet.
primjećujem da mudrost često dolazi u kombinaciji s opreznošću.
ja sam tip koji više voli učiti na greškama, što baš i nije mudro, al hah....šta se može... ja sam ipak zadovoljna samom sobom
__________________
Lord told me Lucifer's kisses are sins
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 18:58   #4
..mudar covjek uci na tudjim greskama,budala na svojim...svidja li ti se ovo?..dovoljno mudro?....
__________________
...volim m i a....
coff is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 19:26   #5
Quote:
coff kaže: Pogledaj post
..mudar covjek uci na tudjim greskama,budala na svojim...svidja li ti se ovo?..dovoljno mudro?....
je, dovoljno je mudro, samo kad nešto naučiš na svojim greškama, a ne ponavljaš ih...to je put do mudrosti.
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 19:30   #6
Quote:
coff kaže: Pogledaj post
..mudar covjek uci na tudjim greskama,budala na svojim...svidja li ti se ovo?..dovoljno mudro?....
Oduševljena sam..
__________________
Moje srce kuca poput ranjene prepelice, kad vidim lice svoje ljubavi, i moji obrazi crvene poput jutarnjeg neba, u sjaju njegova osmjeha.
nana@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 20:25   #7
Quote:
Indri kaže: Pogledaj post
....mislite li da ste mudri?
Ne, upravo suprotno. Po mojoj nekoj nejasnoj slici koju o mudrosti imam, nikako uz to ne ide pisanje po forumu.

Quote:
Što je mudrost?
Stiče li se mudrost godinama, iskustvom, znanjem-pameću...?
Ajmo biti malo mudri, napišite neku mudru izreku, svoje mudro ponašanje u nekoj situaciji.....:mirko:
Sorry, ja bi mogla pricati samo o tome kako sam se mogla ponasati da sam bila mudra...
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 20:33   #8
kajjaznam mico... jel si ti mudra?
to mi nekak zastario pojam... odmah se sjetim nekih bakica sa nekim spikama
fućkaš to... mudar čovjek danas je onaj koji zna što hoće i zna kak to dobit, faca je, cool je i zna s ljudima
jel ovo ok?
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:05   #9
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
kajjaznam mico... jel si ti mudra?
to mi nekak zastario pojam... odmah se sjetim nekih bakica sa nekim spikama
fućkaš to... mudar čovjek danas je onaj koji zna što hoće i zna kak to dobit, faca je, cool je i zna s ljudima
jel ovo ok?
Pa micek, nije zastario pojam, mudrost je mudrost, i prije 500 godina i bit će za toliko isto, pa tak ispada da ovo kaj si ti rekla -je ok
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:10   #10
......a jesam li ja mudra? hm...mudar čovjek nikada za sebe neče reči ni da je pametan ni da je mudar.

Tantum possumus, quantum scimus, tantum scimus quantum
memoria tenemus!
(Toliko možemo, koliko znamo, toliko znamo koliko nam je u pameti, sjećanju.)
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:18   #11
ma nije to mudrost... bacat te poslovice
mudrost se mora iskazat u praksi isto ko i sve ostalo (politika i religija)
džabe trkeljat...
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 21:38   #12
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
ma nije to mudrost... bacat te poslovice
mudrost se mora iskazat u praksi isto ko i sve ostalo (politika i religija)
džabe trkeljat...
Naravno da to nije mudrost, mudrost je te poslovice razumjeti i primjenjivati u praksi, kako ti kažeš.
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:19   #13
evo nes sta mi je tata upravo rekao 'kad bedaki imaju novaca i krameri trze'. i onda jos jedna, sto kazu za vatru, dobar sluga, los gospodar. ne znam sta mu je veceras, nije obicno tako mudar.

za mene te izreke i nisu neka mudrost, i nikada za mladje osobe ne bih mogla rec da su mudre, nego samo za neke stare dedeke i sl. ali to je samo nasa percepcija pojma 'mudrost' i problem je u definiciji. ak se nekom da, nek zaviri u rjecnik stranih rijeci. bas me zanima sto pise.
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:19   #14
Ajme, ja također apsolutno mrzim tu kavu, najiritantniji emotikon, arogantan i degradirajuc


On topic: Preduvjeti za mudrost su logično razmišljanje i razumijevanje, inteligencija, zapažanje i analiza i objektivnost. Iskustvo može pomoći, no ne znaci bas nista ukoliko ne proizlazi iz vlastitog razmišljanja i ne pridonosi razumijevanju životnih situacija. Tako da ja ne bi godine miješao sa pojmom mudrosti jer osoba ili ima ili nema izraženu sposobnost da bude mudra, naravno, netko tko ima preduvijete ce vjerojatno biti mudriji sa 60 nego sa 20 godina jer takvoj osobi iskustvo nadograđuje i razvija osobnost, intuiciju, snalažljivost, razumijevanje itd. dok osoba bez tih preduvjeta teško može razviti širi oblik mudrosti i bit ce na sličnoj razini kao i sa 20ak godina, samo uvježbanija

A poslovice i slične stvari su tu nebitne, svatko treba shvatiti i razviti svoje
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:25   #15
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Ajme, ja također apsolutno mrzim tu kavu, najiritantniji emotikon, arogantan i degradirajuc


On topic: Preduvijeti za mudrost su logično razmišljanje, zapažanje i analiza i objektivnost. Iskustvo može pomoći, no ne znaci bas nista ukoliko ne proizlazi iz vlastitog razmišljanja i ne pridonosi razumijevanju životnih situacija.
jeli mudar čovjek onaj koji zna puno o životu? u tom slučaju nisam mudar pozdrav svim mudrimadapače jako sam glup
__________________
dijelim komplimente:)
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:30   #16
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Ajme, ja također apsolutno mrzim tu kavu, najiritantniji emotikon, arogantan i degradirajuc


On topic: Preduvijeti za mudrost su logično razmišljanje, zapažanje i analiza i objektivnost. Iskustvo može pomoći, no ne znaci bas nista ukoliko ne proizlazi iz vlastitog razmišljanja i ne pridonosi razumijevanju životnih situacija.
...ma ja stvarno pijem kavu kad stavim taj emotikon, naime obožavam kavu i čokoladu i konszumiram stalno i jedno i drugo...no dobro imate pravo u stvari..je arogantan emotikon.....ali i ovaj što povraća je unapetitlich..

s ovim što si napisao za mudrost - slažem se, a to bi onda značilo da mudrost ne moramo vezati za starije ili stare osobe.
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:32   #17
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
jeli mudar čovjek onaj koji zna puno o životu? u tom slučaju nisam mudar pozdrav svim mudrimadapače jako sam glup
...do sada najpametniji post za mene i veoma mudar
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:37   #18
Quote:
Indri kaže: Pogledaj post
...do sada najpametniji post za mene i veoma mudar
daj stvarno ti mene šališ...
__________________
dijelim komplimente:)
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:41   #19
Quote:
Indri kaže: Pogledaj post
...ma ja stvarno pijem kavu kad stavim taj emotikon, naime obožavam kavu i čokoladu i konszumiram stalno i jedno i drugo...no dobro imate pravo u stvari..je arogantan emotikon.....ali i ovaj što povraća je unapetitlich..

s ovim što si napisao za mudrost - slažem se, a to bi onda značilo da mudrost ne moramo vezati za starije ili stare osobe.
Ma to za kavu nije ništa osobno, sada sam se na ovoj temi našao za ispucat jer ima par forumaša koji ju i koriste u arogantnoj funkciji. Meni osobno izgleda otprilike kao "bla bla, boli me ona stvar što pricas, ono, ne da mi se ni skinut pogled s novina da cujem i pogledam cucka poput tebe"

Ovo za godine sam editirao i popunio, al pretekli me ljudi s postovima dok ja to editiram
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:58   #20
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
jeli mudar čovjek onaj koji zna puno o životu? u tom slučaju nisam mudar pozdrav svim mudrimadapače jako sam glup

Mudar čovjek ne podcjenjuje ni precjenjuje svoje znanje i sposobnosti, mudar čovjek je svjestan svojih prednosti i nedostataka jer da bi bio mudar mora biti objektivan, dakle nije ni skroman ni bahat nego realan i neagresivan u stavu i prezentaciji

No nadasve je svjestan da nikada ne može znati sve o nečemu, može se samo približavati i približavati i uvijek ostati daleko, uvijek postoji više, preciznije, točnije, ispravnije... Zato mnogi pametni ljudi jednom gadno prolupaju jer se izgube i izbezume u prezapletenim i prenatrpanim analizama sa bezbroj varijabli koje neprekidno nadograđuju
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.