Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2013., 13:53   #5881
Quote:
Saraaaa84 kaže: Pogledaj post
Mozda bi i dosao da trazi ruku, cak mislim da mu je to bio plan, ali sve se desilo na brzinu. Poslali su je u selo, on je oteo i sve je to organizovao tako brzo zato sto je znao da je verovatno nece primiti nazad jer je po njihovom misljenju ukaljala cast, a ona nikada ne bi pristala da nevencana zivi sa njim.
Takodje se slazem sa Mad Hatter, oni nikada ne bi pristali na to.
I meni je sasvim normalno sto je rekla da, zasto ne bi pristala da se uda za coveka koga voli i zeli.
Slažem se.
Ja bih samo nadopunila da je Emir htio razgovarati s Rizom nakon što se ispričao što je Hande uništila svadbu Koraya i Gulsum. Emir i Riza su izišli pred stan razgovarati i Feriha mu je uputila pogled. Tada je on samo slušao Rizu. Da Feriha nije uputila taj pogled možda bi i nešto rekao (ako uspije od Rize doći do riječi), barem da voli Ferihu i da su mu namjere ozbiljne.

Ali da bi Riza i Mehmet pristali na taj brak ja baš i ne vjerujem. On je za njih sin onoga bijednika. I to su toliko puta ponovili.

Quote:
Saraaaa84 kaže: Pogledaj post
Sto se tice E&F i K&G braka, to ne moze da se poredi. Emir Ferihu voli, zeli da zivi sa njom i petljanje sa drugom zenom bi bila prevara i verovatno kraj braka, sto on nikako ne zeli. Koray je druga prica, on Gulsum ne voli i nikad je nije voleo, zeli da se taj brak okonca ionako je samo na papiru. Ne vara je, rekao joj je kako stoje stvari, napustio kucu i otisao kod druge, zene koju voli. Gulsum nije kriva sto ga voli, to je u redu, srcem ne moze da se upravlja, cak bi bilo u redu (iako besmisleno) i da se bori, ali to treba da radi na posten nacin, a ne raznim manipulacijama i slusajuci Seher.
Ako krivimo Koraya sto je spavao sa Gulsum a oli drugu, onda je i Emir kriv jer je uradio isto sa Ruyom, i Levent sa Sanem.


Prije svega ne bi se trebala služiti emotivnim ucjenama. Jer ono ti si me spasio, sad me rastavom ubijaš. Pa neću moći ovo, pa neću ono... A tek slušanje Seher.
__________________
Eksik Sarp :)

Zadnje uređivanje Poncha_los a : 30.09.2013. at 14:07.
Poncha_los a is offline  
Old 30.09.2013., 14:18   #5882
Quote:
Jadransko more kaže: Pogledaj post
A da počinje u BIH,čula sam,ali tko će im gledati,svi to već prate na Novoj,mala ce im gledanost biti. Znam iz priča da oni ukinu program,odnosno kad je bio Larin izbor zabrane njima u BIH da gledaju na Novoj,nego moraju na OBN-u,tako i za Zoru Dubrovačku,tako će mozda i za Ferihu,pa netko mora cekati dok dođe do ove epizode. Meni je to preglupo,nek gledaju ljudi gdje hoce,šta hoće kad već plaćaju.
Na srecu, HRT, Nova i RTL se mogu gledati (u nekim mjestima u BiH, kojih i nije tako malo) uz pomoc obicne krovne antene, tako da tu ne moze niko nista ukinuti, to je signal koji hvataju i ljudi u Rh.
A inace ukidaju (bude siv ekran sa natpisom o autorskim pravima, sta li) sportske prenose, serije, svasta nesto.

Feriha je jako gledana u mom gradu.
Kad bacite pogled kroz prozor na susjedne zgrade poslije 20:00 tacno vidite kako se boje i jacina svjetlosti mijenjaju, kako se mijenjaju scene na TV-u.

Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
a ti misliš da bi oni pristali?
mehmet koji emira mrzi više nego ludoh halila što mu mater upuca a sestru oteo? riza koji ga mrzi... hmmmm.... zašto ono riza mrzi emira? uglavnom, možete li zamisliti kako riza daje ferihinu ruku emiru i svoj blagoslov njihovom vjenčanju? a mehmet nasmiješen i ponosan pored njega?
Ja licno ne mogu.
A oni mrze Emira bez razloga. I ta bezrazlozna izmisljena mrznja im je ispred Ferihine srece.
Zato sam misljenja da bi ih Fer sve trebala odhebati i zivjeti svoj zivot, pa ko hoce neka se uklopi u njega, ko nece - i ne mora.

Sto se tice Zehre i njenih lazi Rizi...ja je opravdavam...
Nije Zehra njega ni izabrala za muza, niti moze s njim otvoreno razgovarati. Buduci da je zarobljena, nastoji izvuci najvise sto moze. Ona mi je poput logorasa koji kasikom kopa tunel da bi mu bar dijete izaslo na slobodu.
U nenormalnoj situaciji pravila se mijenjaju. Iz zatvora i logora se ne izlazi tako sto kazes - ja imam pravo na svoj zivot i svoje odluke i svoju slobodu misljenja, ja cu sad odsetati do vrata i izaci.
Kad si roblje, onda lazes, mazes i kopas noktima ako treba tunel, turpijas resetke turpijicom za nokte...

Cak i da ga je sama izabrala ima pravo zarobiti sebe i dati svoj zivot svakakvom covjeku, ali svoju djecu nema pravo zarobiti u srednjem vijeku, medju vjesticama, lomacama i spravama za mucenje.
I duzna je uciniti sve sto je u njenoj moci, da zbog njene odluke za koga ce se udati, njena djeca ne zavrse na nekoj spravici koja je tatici prigodna kazna za kojekakve prestupe, koji to jesu samo u njegovoj glavi.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 30.09.2013. at 14:27.
M@3X is offline  
Old 30.09.2013., 14:32   #5883
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Ja licno ne mogu.
A oni mrze Emira bez razloga. I ta bezrazlozna izmisljena mrznja im je ispred Ferihine srece.
Zato sam misljenja da bi ih Fer sve trebala odhebati i zivjeti svoj zivot, pa ko hoce neka se uklopi u njega, ko nece - i ne mora.

Sto se tice Zehre i njenih lazi Rizi...ja je opravdavam...
Nije Zehra njega ni izabrala za muza, niti moze s njim otvoreno razgovarati. Buduci da je zarobljena, nastoji izvuci najvise sto moze. Ona mi je poput logorasa koji kasikom kopa tunel da bi mu bar dijete izaslo na slobodu.
U nenormalnoj situaciji pravila se mijenjaju. Iz zatvora i logora se ne izlazi tako sto kazes - ja imam pravo na svoj zivot i svoje odluke i svoju slobodu misljenja, ja cu sad odsetati do vrata i izaci.
Kad si roblje, onda lazes, mazes i kopas noktima ako treba tunel, turpijas resetke turpijicom za nokte...
Isto razmisljamo. Ona se njima prilagođava,ne skroz,ali koliko moze,a oni njoj ne. Neka druga djevojka bi davno pobjegla od kuće,bila bi puno problematičnija... Oni nju udaju za svaku sitnicu,pa zar Rizi nije draze da je njegovo dijete uz njega dok moze? Dijete se treba udati,ali roditeljima bude zao kad im dijete odlazi od njih,iako je to normalno,ne bi valjalo da ne odlazi. On treba da uziva,ipak je strar i bolestan,on uvaljuje dijete drugima na onaj način. I u njegovoj glavi to je spas za nju. Jedini spas je normalan zivot,razgovor...
I za Zehru se slažem,to sto je radila protiv Rize nekad,sta je mogla. Ona se udala na silu za starijeg čovjeka,njoj je brak bio ugovoren od strane roditelja i nikako to nije zeljela Ferihi,imala je i ona nekih grešaka,ali ona je ipak razumjela Ferihu. Čak je Zehra prema Rizi itekako korektna,brine se o njemu,rodila mu je djecu,jednostavno je svoj zivot prihvatila takvim kakav jest. On je prema Zehri stvarno bio ok,ne moze se reći...
Jadransko more is offline  
Old 30.09.2013., 15:03   #5884
stan broj 10

niti jedan brak se ne uspređuje s drugim brakom,
kao niti jedna osoba s drugom...no zna se u pravnoj državi što se smatra brakom, kao i koje posljedice iz njega proizlaze...ujedno i odgovornosti...i što je brak u svojoj definiciji...

naravno da je idealno sklopiti brak iz ljubavi, no kao i puno toga u životu, brak se ne sklapa samo radi toga...

u Emirovu ljubav ne sumnjam, čak i kada mu se nad glavom nadvila, mogućnost da bude otac...jer to je dobar početak da se i on sabere, i shvati što je bitno u životu, i kako je važno svoje emocije, i nagone kontrolirati...jer one utječu, i na njega, ali i sve druge oko njega...

i nadam se da će shvatiti da zatvaranjem vrata, roditeljima, ma kakvi oni bili, nije dobio ništa na kvaliteti svoga života, jer upravo se bavi roditeljima koji nisu njegovi, i njihovim prerasudama, pokušava "ući" u pore podrumskog svijeta, koje je posve dalek, i gotovo nestvaran...

Fer, nije dorasla niti braku niti Emiru...ona se nezna nositi sa odgovornošću, ona ima problem artikuliranja, potreba, i nužnost govorenja onog što misli...ovako ona drži Emira kao taoca, svoje neodlučnosti, da istinom pobjedi sebe, ali i svoj ostanak u zatvoru...ona ima ključeve svoje slobode, a ne otac...ona je ta koja može, jednim korakom, živjeti u stanu broj 10.

jer tko je autentinčna Fer?
jedna koja je voljela markiranu odjeću, pa ju trpala u ranac, presvlačeći ju po putu na fax?
jedna koja kupuje cipele za novac prikupljen za pričuvu zgrade, da bi pred Hande bila jedna iz njenog "nivoa", ili ova kojoj odjednom nije bitno što ima na sebi, osim kič, trash naušnica, kojima sada prkosno, apelira, na svoju nevinost?

jer kako se lako odrekla, one odjeće, tako se lako privikla i na ovu, sa štanda...

tko je ona, kada tako lako prelazi iz jedne u drugu krajnost?

@ Hollyss
naravno da smiješ..na te, naušnice mislim, koje imaju emocionalnu vrijednost, ali koje su zbog te patetike, i paradiranja, nevinosti kao početka i kraja, osobnosti kod mene poprimile značaj, prostituiranosti, a ako sam nečije osjećaje povrijedila, ispričavam se...jedna dobra gesta, kao i materijalni dar, može tako izgubiti na vrijednosi po meni, kada je upotrebljen, sa tako banalnim razlogom, kao dokaz predrasudama...
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije

Zadnje uređivanje AKIF : 30.09.2013. at 16:04. Reason: odgovor
AKIF is offline  
Old 30.09.2013., 15:31   #5885
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
ili ova kojoj odjednom nije bitno što ima na sebi, osim kič, trash naušnica, kojima sada prkosno, apelira, na svoju nevinost?
Smijem li pitati na koje naušnice misliš? Zehrine?
Hollyss is offline  
Old 30.09.2013., 16:36   #5886
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
Fer, nije dorasla niti braku niti Emiru...ona se nezna nositi sa odgovornošću, ona ima problem artikuliranja, potreba, i nužnost govorenja onog što misli...
Pa bas su jedno za drugo. Bolje ce se razumjeti.

Neka odgovorna bi mu sigurno vise zamjerila neodgovornu sevu bez kondoma.
Neka odgovorna bi mu vise zamjerila i sto je precutao Ruyu i bebu, nego Feriha koja je bila u istoj situaciji.
Neka odgovornija ne bi trpila onakve izljeve agresije (naskakanje na Koraya zbog casopisa i slicno).

Emir prije nije imao priliku da nam pokaze da li bi nesto tajio ili ne, jer nije imao sta. Sad kad ima bogme grabi i on Ferihinim putem.



Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
ovako ona drži Emira kao taoca, svoje neodlučnosti, da istinom pobjedi sebe, ali i svoj ostanak u zatvoru...ona ima ključeve svoje slobode, a ne otac...ona je ta koja može, jednim korakom, živjeti u stanu broj 10.
Moze ona, ali sad ne moze on.
Kako da ona sad preseli u stan broj 10, pa da naidju Ruya i mamica na kaficu?




__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 30.09.2013., 16:42   #5887
brak

Nemoguće je očekivat da Riza pristane na brak sada..nakon svega što se izdogađalo ..sad je kasno Rizu uvjerit u nešto.To je trebalo davno ..da su živjeli kao obitelj ..da se nije mantalo ,lagalo i skrivalo ..već da se radilo na i za obitelj.Feriha da je iskrena osoba i da nije lagala ..da je Emir odpočetka znao sve o njoj a zaljubio se i zavolio ..onda bi to bila prava borba za ljubav..onda bi znao što da radi..kako da zadobije Rizino povjerenje..majka Zehra je trebala poznavat muža i razgovarat s mužem..i bit balans u obitelji ..onda se lakše dolazi do neke zlatne sredine ..može se puno ostvarit..tako omekšat i Rizu ..malo po malo ..dođe se do dogovora..korak po korak ..i najtvrđi orah popusti..ali Zehra je imala svoj plan..koji nije uključivao muža..od njega je krila ..pokrivala..skrivala ..lagala ..i tu nema napretka ..samo nered.
A kad je zagustilo ..Zehra bez problema odluči zaručit kćer..bez razmišljanja ..razumnog razloga.Zehra je zaostalija i zatucanije od Rize.Kako je Zehra zamislila život i brak..to samo ona zna.

Mlada Zehra je volila Hasana..koji je molio da pobjegnu ..Zehra nije htjela..Hasan jedva živu glavu izvukao od njene braće.Selo Zehru naziva obečašćenom mladom ..majka ju udaje za starijeg čovjeka Rizu ..taj Riza je prihvaća i ženi ..njegova je obitelj ne voli i maltretira..Zehra sanja o bijegu iz sela da se spasi ..Riza pristaje i dolaze u Istambul..žive i rade ..onako kako znaju..Zehra ne želi da njena kći tako živi ..želi da živi bolje ..a ništa nije napravila da tako i bude..pričajući bajke i gledajući filmove ..Zehra ne odgaja djecu za stvaran život..a želi nešto što vidi oko sebe.Dozvoljava da Feriha uživa u nečem što joj ona ne može priuštit..ali želi da njena kći to ima.Zar je mislila da će sve tako dobit u životu ..kao nečije krpice što je dobila.

Skrivajući od muža sve..puštajući da Feriha radi što je volja..mimo onog što oni jesu ..dozvoljava da Feriha griješi ..još je i podržava u tome..i moli Boga da sve dobro završi.Ali to ne ide u stvarnom životu tako.
Zehra nije naučila ništa na svojim greškama ..samo ih je ponavljala..nikakve kazne kod Zehre nama ..ma što Fer radila ..znajući da Fer živi kao netko drugi..znajući za njene laži ..Zehra samo sa strane promatra..Nit je znala usmjerit svoj brak ..nit život ..nit djecu.Nije ih naučila ničem..nit odgojila da sutra krenu u život.Kako je Feriha krenula vidjeli smo ..lažima ..Meho se upustio u mutne poslove..Omer isto zapostavljen o dijete..bez ikakve kontrole ..prepušten ..krade od prijetelja ..navučen da za kiflić raznosi drogu ..dijete ni ne zna što radi..s njim majka ne razgovara ..samo ga uputi kod prijatelja...da ga skine s grbače ..jer ona ima Ferihu koja je isto krenula krivim putem..a ne zna joj pomoć..ili nema volje ..ili smatra da će Ferihu ipak volit onaj šejtan gore ..i zvući je iz podruma ..kojem Zehra nje ništa lijepo ni toplo udahnula ..kako ambijentalno ..tako ni onim što se zove dom ..ili mir i toplina doba..energija koju samo ljudi mogu stvorit...bilo u drvenoj baraci ..bilo u luksuznoj kući.Kad toga nema ..nema ničega.Raspad sistema ..a majka i žena ..mogu čuda napravit...ali ne i Zehra ..

Feriha nastavlja majčinim putem..osoba koja je i školu završila ..koja nije u stanju razlučit što je dobro što loše ..bira loš način...neodgovorna i prema sebi i prema drugima..neodgovorna prema životu općenito..izgubljena ..nit zna što hoće ..nit što neće ..kod Ferihe je ..kako padne grah ..ili kako se karte otvore.

Riza i Emir ipak imaju nešto zajedničko ..iako su totalno različiti..pošteni su i iskreni ljudi ..i jednog i drugog žene ne poštuju nit uvažavaju..ni jedan nije od žene dobio ništa vrijedno ..samo su obojica srozani kao ljudi.

Riza je tu gdje jest..muku muči sa problemima ..kako zna i umije .

Emir je ..vidimo ..isto na niskim granama..ali pomalo se vraća u prvobitno stanje ..sam je rekao da ni sam sebe više ne poštuje ..a to je dobar znak..za uzlet i oporavak.

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 30.09.2013. at 16:58.
Riva Taš Ev is offline  
Old 30.09.2013., 17:00   #5888
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
na te, naušnice mislim, koje imaju emocionalnu vrijednost, ali koje su zbog te patetike, i paradiranja, nevinosti kao početka i kraja, osobnosti kod mene poprimile značaj, prostituiranosti, a ako sam nečije osjećaje povrijedila, ispričavam se...jedna dobra gesta, kao i materijalni dar, može tako izgubiti na vrijednosi po meni, kada je upotrebljen, sa tako banalnim razlogom, kao dokaz predrasudama...
Nisam shvatio ovaj dio s naušnicama. Kako ona paradira s njima? Ona ih je skinula samo onda kad je išla gore kod Emira (onu noć...) I to ih je skinula zbog sebe, a ne zbog drugih. A inače ih zapravo uvijek nosi, kao uspomenu na majku... i to je sve.

Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
jer tko je autentinčna Fer?
jedna koja je voljela markiranu odjeću, pa ju trpala u ranac, presvlačeći ju po putu na fax?
jedna koja kupuje cipele za novac prikupljen za pričuvu zgrade, da bi pred Hande bila jedna iz njenog "nivoa", ili ova kojoj odjednom nije bitno što ima na sebi, osim kič, trash naušnica, kojima sada prkosno, apelira, na svoju nevinost?
A kako se ono kaže: ne čini odijelo čovjeka? Kao da je to toliko bitno u cijeloj priči. Znači Fer je dvolična, podla i pokvarena zbog toga što voli dobru odjeću, ali je ne može nositi u kući zbog oca i brata?
A novac o kojem govoriš je vraćen, jer je to odradila... A zašto bi Hande morala reći u onoj situaciji u kojoj se našla: ja nemam novaca za cipele, ja sam siromašna (kućepaziteljeva kći)?

Zadnje uređivanje Bhea : 30.09.2013. at 19:28. Reason: [QUOTE=AKIF;46993093] x 2, /
Fritz is offline  
Old 30.09.2013., 17:03   #5889
Quote:
Fritz kaže: Pogledaj post
A novac o kojem govoriš je vraćen, jer je to odradila... A zašto bi Hande morala reći u onoj situaciji u kojoj se našla: ja nemam novaca za cipele, ja sam siromašna (kućepaziteljeva kći)?
Gdje ga je odradila ..u očevom hotelu ..a majka joj pružila priliku da tu radi ..apsurdna Fer.
Riva Taš Ev is offline  
Old 30.09.2013., 17:03   #5890
@M@3X,

ne smatram da Emir treba bilo što reći Fer, za sada u svezi novonastale situacije, baby boom-a...naime, nije to baš posve sve jasno, vezano za očinstvo, i trebalo bi ipak znati istinu,....ovako mi se čini da je to ishitrena odluka, govoriti , a da nije utvrđeno ništa...no to ne umanjuje nikako krivicu mladića imena Emir, kako sam rekla morao bi osim na tijelu,poraditi i na malim sivim stanicama, koje baš u posljednje vrijeme ne rade, u punom pogonu...

kontrola bijesa, i neutemeljena ljubomora, su njegovi protivnici,a saveznike je on izbacio iz života...roditelji mu ne trebaju, ( iako živi i dalje od njih), a Levijeve savjete drži kao svoj osobni poraz, kao muškarca...preostaje mu piće, od kojega nema koristi jer kako vidimo upada u situacije koje ne želi, i Koray, koji je prepun problema, kojima se ne vidi kraja, pa mu on dođe kao izbijen adut...morat će sam...

iako je podrum, zatvoren poput najčuvanijeg trezora, a njemu niti Pink Panther tu ne bi pomogao...zakonitoj mu , pak uvijek netko drugi kriv, jer nosi tuđu odjeću, pa jer nosi svoju, pa jer nije rekla , pa kad je rekla...uvijek neki neprijatelji uskoče, da ona ne odigra konačno, šah mat...

nema ona vremena posvetiti se Emiru, od silnog gledanja kamo da skloni vjenčani list,do silnog dumanja, kad će se sve planete poklopiti i kada će Mjesec biti u Suncu, da babđimiću veli, da ona nije sramota, da je ona upravo baš ponos, podruma i šire , jer je sretno udana, za onoga od "gore" "bijednika", ...to je trenutak doista za čekati...

da vidimo sreću podrumskog življa...pri posjeti stanu broj.10...

@ Fritz,

ništa od toga što ti pišeš, ja nisam rekla...ali dozvoljavam slobodnu interpretaciju, moga posta...
dakle, te naušnice su ovdje u funkciji simbola,nevinosti, i kao takve su ovdje prezentirane,pa su za mene zbog toga izgubile na vrijednosti...

jer jedno je uspomena na majku , a jedno gordost značenja istih i u funkciji istih, a što je ona sama odredila da one predstavljaju...

inače moj je stav, ako nemaš novce za cipele, tada ih ne kupuješ...i ne ispričavaš se nikome, zašto ih ne kupuješ... ona time dobila na svojoj ljudskoj vrijednosti, jer ima skupe cipele...baš naprotiv, po mommalom skromnom sudu, izgubila je vjerodostojnost...biti siromašan ne znači biti loš...ali slagati da nisi siromašan, to neznam kako nazvati...

no ako ti znaš tko je Fer, napiši mi, jer ja još nisam otkrila...
bila je i jedno i drugo...ti si dao odgovor da je dvolična...

ja još uvijek gledam, i pitam se, i čudim i ne vjerujem, pa opet, i tako u krug...
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije

Zadnje uređivanje AKIF : 30.09.2013. at 17:14. Reason: odgovor
AKIF is offline  
Old 30.09.2013., 17:54   #5891
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
N

Skrivajući od muža sve..puštajući da Feriha radi što je volja..mimo onog što oni jesu ..dozvoljava da Feriha griješi ..još je i podržava u tome..i moli Boga da sve dobro završi.Ali to ne ide u stvarnom životu tako.


Riza i Emir ipak imaju nešto zajedničko ..iako su totalno različiti..pošteni su i iskreni ljudi ..i jednog i drugog žene ne poštuju nit uvažavaju..ni jedan nije od žene dobio ništa vrijedno ..samo su obojica srozani kao ljudi..
Svatko normalan bi skrivo stvari od muža kao što je Riza, jer Zehra ga ipak malo bolje poznaje neko iko od nas, zna na šta je spreman i kakav je. Sigurno nije skrivala stvari eto zato što joj je tako super. Da je to neka normalna obitelj, sa normalnim ocem i bratom, bila bi druga priča, ali ovako jednostavno to ne ide. Veli dopuštala joj je da radi šta šta je volja.. A što joj je to dopuštala? par puta ju pustila da ode nekamo, i to je to. Pa pobogu djevojka ima 20 godina. Dozvoljava joj da griješi. Ček, el ju je trebala držat pod staklenim zvonom, i čuvat svake pogreške. Pa svaki roditelj treba pustit svoje djete da uči iz svojih pogrešaka. Naravno da ih treba savjetovat, ali to je Zehra i radila. Također napisala si jednu ogromnu kontadiktornost, da Zehra podržava Ferihu. Pa mi sad nije jasno da li mi gledamo istu seriju, ili? Jer koliko se ja sječam, a sječam se jako dobro. Zehra je rekla Ferihi da mora reči istinu. Ali na Ferihi je da to posluša, ili ne. Ništa drugo tu ona nije mogla napravit. Samo ju savjetovati. šta je trebala ona napraviti, oti i sama Emiru reči?
"Riza i Emir ipak imaju nešto zajedničko ..iako su totalno različiti..pošteni su i iskreni ljudi ..i jednog i drugog žene ne poštuju nit uvažavaju..ni jedan nije od žene dobio ništa vrijedno ..samo su obojica srozani kao ljudi.."

ovaj dio me je najviše nagnao da komentiram ovaj post, jer znaš kako to meni izgleda. Ko da je pisala žena koja živi u braku gdje je žena manja od makova zrna i mora slušati pokorno svoga muža. Veliš,njih dvoje imaju nešto zajedničko. I don't think so. Ma oboje su iskreni uf, boli glava. O kakvom poštenju tu govorimo, Zehra je nakon svega zavoljela Rizu, podarila mu djecu, uvijek bila uz njega. Dobro da mu se još nije klanjala. Ubiti živjela je u bolesnom odnosu. Jer u normalnoj familiji to tako ne funkcionira. U njihovoj obitelji je žena bila manje vrijedna, morala je biti manja od makobog zrna, i onda njega žena ne poštuje. Ma brate mili gdje više itko živi u takvom odnosu. Žena i muž su ravnopravni, i tako uvijek treba biti. A brate mili Feriha isto tako ne poštuje Emira, pa to je strašno, neznam samo kako može. Samo neznam po čemu to,al dobro. I ne, uopče pa nsiu dobili ništa vrijedno, nisu dobili ono najvrijednije što mogu dobiti, njihovu ljubav. Ne, uopče pa nisu ništa dobili..
__________________
forever young..:D
ljucka is offline  
Old 30.09.2013., 18:25   #5892
Quote:
ljucka kaže: Pogledaj post
Svatko normalan bi skrivo stvari od muža kao što je Riza, jer Zehra ga ipak malo bolje poznaje neko iko od nas, zna na šta je spreman i kakav je. Sigurno nije skrivala stvari eto zato što joj je tako super. Da je to neka normalna obitelj, sa normalnim ocem i bratom, bila bi druga priča, ali ovako jednostavno to ne ide. Veli dopuštala joj je da radi šta šta je volja.. A što joj je to dopuštala? par puta ju pustila da ode nekamo, i to je to. Pa pobogu djevojka ima 20 godina. Dozvoljava joj da griješi. Ček, el ju je trebala držat pod staklenim zvonom, i čuvat svake pogreške. Pa svaki roditelj treba pustit svoje djete da uči iz svojih pogrešaka. Naravno da ih treba savjetovat, ali to je Zehra i radila. Također napisala si jednu ogromnu kontadiktornost, da Zehra podržava Ferihu. Pa mi sad nije jasno da li mi gledamo istu seriju, ili? Jer koliko se ja sječam, a sječam se jako dobro. Zehra je rekla Ferihi da mora reči istinu. Ali na Ferihi je da to posluša, ili ne. Ništa drugo tu ona nije mogla napravit. Samo ju savjetovati. šta je trebala ona napraviti, oti i sama Emiru reči?
"Riza i Emir ipak imaju nešto zajedničko ..iako su totalno različiti..pošteni su i iskreni ljudi ..i jednog i drugog žene ne poštuju nit uvažavaju..ni jedan nije od žene dobio ništa vrijedno ..samo su obojica srozani kao ljudi.."

ovaj dio me je najviše nagnao da komentiram ovaj post, jer znaš kako to meni izgleda. Ko da je pisala žena koja živi u braku gdje je žena manja od makova zrna i mora slušati pokorno svoga muža. Veliš,njih dvoje imaju nešto zajedničko. I don't think so. Ma oboje su iskreni uf, boli glava. O kakvom poštenju tu govorimo, Zehra je nakon svega zavoljela Rizu, podarila mu djecu, uvijek bila uz njega. Dobro da mu se još nije klanjala. Ubiti živjela je u bolesnom odnosu. Jer u normalnoj familiji to tako ne funkcionira. U njihovoj obitelji je žena bila manje vrijedna, morala je biti manja od makobog zrna, i onda njega žena ne poštuje. Ma brate mili gdje više itko živi u takvom odnosu. Žena i muž su ravnopravni, i tako uvijek treba biti. A brate mili Feriha isto tako ne poštuje Emira, pa to je strašno, neznam samo kako može. Samo neznam po čemu to,al dobro. I ne, uopče pa nsiu dobili ništa vrijedno, nisu dobili ono najvrijednije što mogu dobiti, njihovu ljubav. Ne, uopče pa nisu ništa dobili..
Slažem se s tobom. Zehra je učinila ono što je mogla, s obzirom na to kakav je Riza. Svaka majka želi ono što je najbolje za svoje dijete, i zaštiti će ga od svakoga pa i od oca tog djeteta. Feriha je punoljetna i kao takva sama je odgovorna za svoje postupke. Kao što si i napisala zar je trebala Zehra otići Emiru i sve mu reći ili uzeti pod ruku Ferihu i natjerati je da kaže istinu.
__________________
Čekam. Ne znam što i ne znam koga. Ali čekam.
Tonka 24 is offline  
Old 30.09.2013., 18:59   #5893
Quote:
ljucka kaže: Pogledaj post
Svatko normalan bi skrivo stvari od muža kao što je Riza, jer Zehra ga ipak malo bolje poznaje neko iko od nas, zna na šta je spreman i kakav je. Sigurno nije skrivala stvari eto zato što joj je tako super. Da je to neka normalna obitelj, sa normalnim ocem i bratom, bila bi druga priča, ali ovako jednostavno to ne ide. Veli dopuštala joj je da radi šta šta je volja.. A što joj je to dopuštala? par puta ju pustila da ode nekamo, i to je to. Pa pobogu djevojka ima 20 godina. Dozvoljava joj da griješi. Ček, el ju je trebala držat pod staklenim zvonom, i čuvat svake pogreške. Pa svaki roditelj treba pustit svoje djete da uči iz svojih pogrešaka. Naravno da ih treba savjetovat, ali to je Zehra i radila. Također napisala si jednu ogromnu kontadiktornost, da Zehra podržava Ferihu. Pa mi sad nije jasno da li mi gledamo istu seriju, ili? Jer koliko se ja sječam, a sječam se jako dobro. Zehra je rekla Ferihi da mora reči istinu. Ali na Ferihi je da to posluša, ili ne. Ništa drugo tu ona nije mogla napravit. Samo ju savjetovati. šta je trebala ona napraviti, oti i sama Emiru reči?
"Riza i Emir ipak imaju nešto zajedničko ..iako su totalno različiti..pošteni su i iskreni ljudi ..i jednog i drugog žene ne poštuju nit uvažavaju..ni jedan nije od žene dobio ništa vrijedno ..samo su obojica srozani kao ljudi.."

ovaj dio me je najviše nagnao da komentiram ovaj post, jer znaš kako to meni izgleda. Ko da je pisala žena koja živi u braku gdje je žena manja od makova zrna i mora slušati pokorno svoga muža. Veliš,njih dvoje imaju nešto zajedničko. I don't think so. Ma oboje su iskreni uf, boli glava. O kakvom poštenju tu govorimo, Zehra je nakon svega zavoljela Rizu, podarila mu djecu, uvijek bila uz njega. Dobro da mu se još nije klanjala. Ubiti živjela je u bolesnom odnosu. Jer u normalnoj familiji to tako ne funkcionira. U njihovoj obitelji je žena bila manje vrijedna, morala je biti manja od makobog zrna, i onda njega žena ne poštuje. Ma brate mili gdje više itko živi u takvom odnosu. Žena i muž su ravnopravni, i tako uvijek treba biti. A brate mili Feriha isto tako ne poštuje Emira, pa to je strašno, neznam samo kako može. Samo neznam po čemu to,al dobro. I ne, uopče pa nsiu dobili ništa vrijedno, nisu dobili ono najvrijednije što mogu dobiti, njihovu ljubav. Ne, uopče pa nisu ništa dobili..
A kakav je to Riza..vidite samo onaj šamar..ja sada vidim kakav je čovjek Riza ...puno je otkrio o sebi ..a čovjek njegovih godina se ne mijenja u suton života..Riza je bio takav i prije ..samo Zehra nije znala iskoristit i izvuć što je mogla kod Rize da bi imali dobar brak i zajedno kročili kroz život.

A tako što se tiče i djece..mogla je puno postić ..zajedno s Rizom.
Nije stvar pustit ili ne pustit dijete..ali je neodgovorno pustit da to isto dijete živi kako hoće..i laže..znajući da Fer laže a trči onom odozgo ..Zehra ne reagira ..i dalje se miri s tim i pušta Ferihu da baulja na taj način kroz život.A sve ocu i mužu iza leđa.
O tom pokrivanju Fer u njenim avanturama životnim sam pisala stranicu prije ..tako da moš pročitat ako te zanima.

Pa da meni je to zajedničko kod Rize i Emira..Fer je lagala ..krila ..tajila od Emira ..to i dalje radi ..upravlja njime kako ona želi ..tako je i Zehra radila s Rizom..obje su radile na loš način..to se ne radi nekom koga poštuješ..nekom s kim djeliš život..a mogle su djelovat na njih na dobar način ..šta ne..treba se potrudit i izborit za ono što želiš.Pa tako Emir nebi ni bio onako ponižen i zgažen kao čovjek koji je izgubio tlo pod nogama
..ovo boldano ..upravo suprotno ..davno sam upoznala onog s kim živim i poznam ga u dušu ..znam što će sutra mislit.. i znam s njim i uvijek dobijem što trebam i hoću....ali znam i sebe svoje mjere i granice..a i on mene poznaje ko svoj džep ..mi živimo otvorenih karata ..bet zamajavanja ikog .. djece ili bilo koga drugog..i jako dobro funkcioniramo..a mislim da Riza nje nenormalan čovjek..nit nasilnik ..nit grubijan nit je zao i pokvaren čovjek ..Zehra je njega vrtila oko malog prsta ..samo na loš način..Zehra nije bila manja od makova zrna ..radila je ..Riza ju je poticao i na onaj tečaj da ide..to zaboravljate..ali Zehra je imala svoj smjer i način ..sa mužem i
djecom ..i po mom sudu upropastila i njega i djecu.
I na temelju svog životnog iskustva ..na temelju onog što sam vidjela u masu primjera..učeći kroz život..čitajući ..spoznavajući vrijednosti života ..imam svoj sustav vrijednosti i stav prema ljudima ..i jedino na osnovu toga imam mišljenje o seriji i likovima koju gledamo.

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 30.09.2013. at 19:25.
Riva Taš Ev is offline  
Old 30.09.2013., 19:04   #5894
tko je ta djevojka po imenu feriha?

Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
Feriha nastavlja majčinim putem..osoba koja je i školu završila ..koja nije u stanju razlučit što je dobro što loše ..bira loš način...neodgovorna i prema sebi i prema drugima..neodgovorna prema životu općenito..izgubljena ..nit zna što hoće ..nit što neće ..kod Ferihe je ..kako padne grah ..ili kako se karte otvore..

Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
@M@3X,
inače moj je stav, ako nemaš novce za cipele, tada ih ne kupuješ...i ne ispričavaš se nikome, zašto ih ne kupuješ... ona time dobila na svojoj ljudskoj vrijednosti, jer ima skupe cipele...baš naprotiv, po mommalom skromnom sudu, izgubila je vjerodostojnost...biti siromašan ne znači biti loš...ali slagati da nisi siromašan, to neznam kako nazvati...
no ako ti znaš tko je Fer, napiši mi, jer ja još nisam otkrila...
bila je i jedno i drugo...ti si dao odgovor da je dvolična...
ja još uvijek gledam, i pitam se, i čudim i ne vjerujem, pa opet, i tako u krug...

Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
jer tko je autentinčna Fer?
jedna koja je voljela markiranu odjeću, pa ju trpala u ranac, presvlačeći ju po putu na fax?
jedna koja kupuje cipele za novac prikupljen za pričuvu zgrade, da bi pred Hande bila jedna iz njenog "nivoa", ili ova kojoj odjednom nije bitno što ima na sebi, osim kič, trash naušnica, kojima sada prkosno, apelira, na svoju nevinost?
jer kako se lako odrekla, one odjeće, tako se lako privikla i na ovu, sa štanda...
tko je ona, kada tako lako prelazi iz jedne u drugu krajnost? ..
potpisujem sva vaša pitanja, konstatacije i sve vaše odgovore i sve ove "neodgovore"!

tko je ta djevojka po imenu feriha?
ja isto još nisam shvatila tko je ta djevojka, meni nije pokazala, ni svoju osobnost , ni inteligenciju …
sva je smušena i nedorečena. .. moja pok.baka je znala za takve osobe reći „nit' smrde, nit' mirišu“…
meni je ona baš „klišeizirani“ ženski lik iz turski serija .. bezličan hodajući lik po ekranu sa bezličnim životnim pravilima i okorjelim lošim životnim navikama , koje nam često serviraju u turskim serijama ..
nije mudra , nema vlastitu logiku ni razum , vidim da ima „fanovsku podršku“ ali valjda nam se svima ne trebaju sviđati iste stvari … nju pojedini deklariraju kao pozitivku a ne negativku a njena svaka pojava više pokaže lošega nego dobroga…
trebali bi potražiti stručnu pomoć sa sociološkog, psihološkog i filozofskog aspekta pa da vidimo kako bi ju oni portretirali ..
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 30.09.2013. at 19:18.
teuta.luburic is offline  
Old 30.09.2013., 19:25   #5895
zamislite aysunku jasamemirovamajka ako postane baba? ajme, koja će joj biti nova mantra??? baš bi me zanimalo. a unal mojeprezimejesarrafoglu deding a sanem? pomajka cansu i pobaba (ne znam stručan naziv! molim pomoć!) sarrafoglu čudžuku? divota. neyse, moj zaključak: ne, ruya kuya čudžuk ne može biti sarrafoglu, ne, nikako. jednostavno će aysunka ostati bez teksta, mislim, što će govoriti do 67. ep? no way.

e da. gulsum u onoj kao sexy obleci ko playboyeva zečica pufnaste natikače. ajme meni. moja mama nju ne može organski podnijeti, ona stalno govori "koray, molim te izabaci ovu tuku van, ja je više ne mogu gledat.".

a gdje je nestala handina legica koja je popunjavala rupu dok je nehir bila u švici? zamijenila se sa nehir? inače mi je to famozno, mijenjaš fax ko od šale. danas si na ovome, sutra na onome. piece of cake.

nema nam dugo alapače mile tetkice! nije da sam je željna, samo kažem. ona sada živi u nekom kumburguzu ili kako već? možda je ulovila kakvog matorca sa deviznom penzijom. pitam se je li unovčila korayev tablet ili je nabavila wifi internet?

uvijek se pitam - tko pere & pegla emirovu garderobu? korayevu? levislav nam je u hotelu pa može koristiti njihov servis, ali ova dvojica? tko emiru čisti stan? korayu to radi gulsumica, haj, barem neka korist od nje.

takodjer je 1. parking mjesto ispred zgrade uvijek slobodno za onoga tko upravo dolazi. kasnije automobil parkiran na XY mjestu. valjda meho premiješta auta u slobodno vrijeme.

hollyss, hajde molim te jednu fotku one predivne brače ložnice u 537 nijansi ljubičaste. baš mi treba ideja za uredjenje sobe


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 30.09.2013., 19:31   #5896
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
zamislite aysunku jasamemirovamajka ako postane baba? ajme, koja će joj biti nova mantra??? baš bi me zanimalo. a unal mojeprezimejesarrafoglu deding a sanem? pomajka cansu i pobaba (ne znam stručan naziv! molim pomoć!) sarrafoglu čudžuku? divota. neyse, moj zaključak: ne, ruya kuya čudžuk ne može biti sarrafoglu, ne, nikako. jednostavno će aysunka ostati bez teksta, mislim, što će govoriti do 67. ep? no way.


Ne slazem se za Aysun, mislim da ce dobiti jos teksta. "Ja sam tvoja baba". "Emire, ja sam tvoja majka, a njegova baba." Ja sam njegova baba." Cak tri recenice.
Saraaaa84 is offline  
Old 30.09.2013., 19:36   #5897
Mina, na sve što si napisala.

Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
zamislite aysunku jasamemirovamajka ako postane baba? ajme, koja će joj biti nova mantra??? baš bi me zanimalo. a unal mojeprezimejesarrafoglu deding a sanem? pomajka cansu i pobaba (ne znam stručan naziv! molim pomoć!) sarrafoglu čudžuku? divota. neyse, moj zaključak: ne, ruya kuya čudžuk ne može biti sarrafoglu, ne, nikako. jednostavno će aysunka ostati bez teksta, mislim, što će govoriti do 67. ep? no way.
Pa ne, onda će imati još dvije rečenice. Ja sam baka. Moj unuk.

Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
e da. gulsum u onoj kao sexy obleci ko playboyeva zečica pufnaste natikače. ajme meni. moja mama nju ne može organski podnijeti, ona stalno govori "koray, molim te izabaci ovu tuku van, ja je više ne mogu gledat.".


Nego. Što nije tvoja mama bila rekla da treba onu Gulsum iz prve sezone spojiti s Korayem?
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
uvijek se pitam - tko pere & pegla emirovu garderobu? korayevu? levislav nam je u hotelu pa može koristiti njihov servis, ali ova dvojica? tko emiru čisti stan? korayu to radi gulsumica, haj, barem neka korist od nje.
I ja isto. Sve uvijek uredno, divno i čisto.

Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
takodjer je 1. parking mjesto ispred zgrade uvijek slobodno za onoga tko upravo dolazi. kasnije automobil parkiran na XY mjestu. valjda meho premiješta auta u slobodno vrijeme.
Baš to. Parking rezerviran za onoga tko snima. U slučaju da više ljudi dolazi istovremeno treba parkirati dalje. Ali i to parkiranje par mjesta dalje ima ulogu. Kao npr. nekidan Emir trebao parkirati dalje i onda ga Mehmet skoro skupio.
__________________
Eksik Sarp :)
Poncha_los a is offline  
Old 30.09.2013., 19:38   #5898
Ne negiram Ferihinu nestabilnosti i nesigurnost,ali to prepisujem njezinom životu.

A Zehra je imala grešaka,ali Rizi je itekako mnogo dala,posvetila je svoj zivot njemu,rodila mu troje djece,naradila se oko kuće... Meni sasvim dovoljno i previse da joj neke greske oprostim. I Riza je bio prema njoj dobar,postovao ju je kao zenu,nije volio da radi,čak ju nije pustao da radi kad je bila ranjena. Sve to stoji.

Kćerku je podrzavala,šta je mogla,doci i reci sve Rizi pa gledati kako joj udara kćer? Pa nije Feriha najgora na svijetu,njezino je dijete,šta sve roditelji prolaze s djecom.. Ona voli svoju kćerku i takvu ju je prihvatila.
Kad je Emiru bio rođendan,Zehra joj nije dala da ide,nego je Feriha sama otisla bez njezinog pristanka.. Znači nije joj sve popustala. To sto joj je ponekad dozvoljavala neke stvari,Ferihi je bilo 19 godina,morala joj je dati neki stupanj slobode,nek čini greske,jer one te uce zivotu,a ona ju je upozoravala na pogreske. Neće sjediti u podrumu,život nije podrum,nego svijet u kojem se moras snalaziti i greske su dio toga. Feriha se izgubila,točno,ali joj se to itekako vratilo. Svi su je ismijavali na fakultetu,Emir joj je okrenuo leđa,doveo drugu zenu pred njezinim očima,spavao s tom ženom..
Jadransko more is offline  
Old 30.09.2013., 19:45   #5899
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post

nema nam dugo alapače mile tetkice! nije da sam je željna, samo kažem. ona sada živi u nekom kumburguzu ili kako već? možda je ulovila kakvog matorca sa deviznom penzijom. pitam se je li unovčila korayev tablet ili je nabavila wifi internet?

uvijek se pitam - tko pere & pegla emirovu garderobu? korayevu? levislav nam je u hotelu pa može koristiti njihov servis, ali ova dvojica? tko emiru čisti stan? korayu to radi gulsumica, haj, barem neka korist od nje.
1. Pitam se koristi li tetkica onu kemijsku olovku sto je Seherica maznula Korayu.. mozda ispunjava krizaljke s njom ili ju je već unovčila,sigurno je skupa.. Znate da ti političari koriste skupocjene olovke,pa dali sinu,a ne bi to Seherica bezveze maznula.

2. A mozda odnese Emircek odjecu u cistionicu gdje se pere rublje,a stan mu je sigurno prljav,znas da ne skida cipele,cistacicu nema... Da hoće konačno Ferhica doći gore da to dovede u red.

Zadnje uređivanje Jadransko more : 30.09.2013. at 19:53.
Jadransko more is offline  
Old 30.09.2013., 19:54   #5900
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post

hollyss, hajde molim te jednu fotku one predivne brače ložnice u 537 nijansi ljubičaste. baš mi treba ideja za uredjenje sobe


Ok. ali prije ovoga što tražiš evo ti Rizine reakcije kad je to ugledao . Pa sad ako i dalje budeš htjela...






ideje za boju zida, jastučnice i luster...
Hollyss is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.