Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2014., 20:08   #381
Pozdrav, ima li koga?
jucer sam pala penjajuci se po pokretnim stepenica i opalila lijevo koljeno tocno u sredinu na ostri metalni rub stepenice.e sad anatomiju ne znam u detalje, medjutim mislila sam da nije nista pa sam otisla raditi. tijekom dana je koljeno nateklo i danas je isto nateceno. imam duboku ranu velicine kockice metalnog dijela stepenice,ali ono sto me najvise brine je sto ne mogu saviti koljeno niti malo,a hodam sepajuci. sto da radim? je li da odlazim na hitnu ili ne? sto se moglo ozlijediti da tako boli i da je toliko nateceno? hvala!!!
giova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 13:04   #382
Imam problema s koljenom prije otrprilike 6 mjeseci su bili prvi problemi lijevo koljeno mi je iskočilo i nije se vraćalo u položaj 2 minute nakon sto sam krivo pri trčanju unazad stao na nogu onda se samo vratilo poslije ozljede prvih tjedan mi je bilo teško hodati hodao sam na prstima jer kad bih pokušavao stati na nogu nešto me pretjerano zatezalo.Kad sam otišao kod ortopeda izvršena mi je punkcija i mogao sam normalno hodati.Nakon magnetske rezonance nalazi su bili u redu i doktor me poslao na fizikalnu terapiju nakon što sam to obavio opet sam se počeo baviti sportom nakon 2 mjeseca naravno sa steznikom na problematičnom koljenu sve je bilo u redu nekih 2-3 tjedna dok mi nije iskočilo desno koljeno ali se odmah vratilo u isti položaj mogao sam trčati nakon tjedan dana. I evo prije nekih mjesec dana sam sa prijateljima malo otišao igrati košarku i pri skoku mi se koljeno sudarilo s prijateljevim i opet ista stvar koljeno mi se odmah vratilo u pravilan položaj i bio sam dobro nakon nekih tjedan dana.Sad me strah se početi opet baviti sportom. A ko imate neke savjete kako učvrstiti to koljeno molio bih da napišete (vozim bicikl svaki dan)
f1 gp1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 17:56   #383
magnetska rezonanca koljena

pozdrav ljudi, molio bih za pomoć ako mi može tko protumačit nalaz sa magnetske rezonance desnog koljena, nov sam ovdje, pa se odmah i ispričavam ako postoje novonastale greške povodom ovog posta, isčašio sam koljeno na nogometu prije 3 mjeseca, i od tad sam na bolovanju, uvidom u nalaz zaključio sa da su mi menisk i ligamenti u redu, ali me brinu ova medicinska terminologija vezana za patelu, neznam dali ću morati ići na operaciju, a tek u ponedjeljak idem sa nalazom kod ortopeda, a malo sam nervozan oko toga, u nalazu piše ovako:

Umjereni izljev u koljenskom zglobu. Edem infrapatelarnog Hoffinog masnog tkiva. Edem kosti lateralnog kondila femura te te patele difuzno, najizraženije subhondralno u području medijalne fasete. Patela je lateroponirana za 5 mm, skraćene je medijalne fasete, tipa III po Wibergu. Na lateralnoj se faseti patele vidi izmjenjen intenzitet signala pune debljine hrskavičnog pokrova na promjeru 7 mm u smislu postraumatske lezije (serija 6, presjek 7). Naznačeno je inhomogena struktura medijalnog patelofemoralnog retinakuluma pri inserciji za patelu u smislu stanja po parcijalnoj leziji. Lateralni i medijalni menisk su uredne morfologije i intenziteta signala. Prednji i stražnji ukriženi te medijalni i lateralni kolateralni ligament su održanog kontinuiteta i urednog su intenzitata signala. Pateralni ligament i tetiva četveroglavog mišića natkoljenice urednog su izgleda. Iliotibialni je trakt održane morfologije i intenziteta signala.

Mišljenje:
1. Stanje po luksaciji (te repoziciji) patele sa edemom kosti patele i lateralnog kondila femura, fokalnom lezijom pune debljine hrskavičnog pokrova lateralne fasete patele, stanjem po parcijalnoj leziji medijalnog patelofemoralnog retinakuluma pri inserciji za patelu te edemom Hoffing masnog tkiva.
2. Umjereni izljev u koljenaskom zglobu.
lovac008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 19:19   #384
Meni je počelo povremeno štekati koljeno kod sjedenja ili ako savinem nogu kod ležanja.
Kad se iz sjedenja dignem mogu izravnat nogu bez problema i bez neke boli ali uz jače "pucanje" u koljenu.
U ležečem položaju ako sam na leđima teško mogu izravnat nogu nego se moram okrenuti na bok.
Mogu normalno hodati i trčati i bez problema idem u čučanj samo što onda isto ponekad "pucketa" u koljenu.
Može neko iz toga dati dijagnozu prije odlaska doktoru?
tintin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 21:02   #385
Quote:
giova kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ima li koga?
jucer sam pala penjajuci se po pokretnim stepenica i opalila lijevo koljeno tocno u sredinu na ostri metalni rub stepenice.e sad anatomiju ne znam u detalje, medjutim mislila sam da nije nista pa sam otisla raditi. tijekom dana je koljeno nateklo i danas je isto nateceno. imam duboku ranu velicine kockice metalnog dijela stepenice,ali ono sto me najvise brine je sto ne mogu saviti koljeno niti malo,a hodam sepajuci. sto da radim? je li da odlazim na hitnu ili ne? sto se moglo ozlijediti da tako boli i da je toliko nateceno? hvala!!!
Quote:
f1 gp1 kaže: Pogledaj post
Sad me strah se početi opet baviti sportom. A ko imate neke savjete kako učvrstiti to koljeno molio bih da napišete (vozim bicikl svaki dan)
Quote:
lovac008 kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi, molio bih za pomoć ako mi može tko protumačit nalaz sa magnetske rezonance desnog koljena, nov sam ovdje, pa se odmah i ispričavam ako postoje novonastale greške povodom ovog posta, isčašio sam koljeno na nogometu prije 3 mjeseca, i od tad sam na bolovanju, uvidom u nalaz zaključio sa da su mi menisk i ligamenti u redu, ali me brinu ova medicinska terminologija vezana za patelu, neznam dali ću morati ići na operaciju, a tek u ponedjeljak idem sa nalazom kod ortopeda, a malo sam nervozan oko toga, u nalazu piše ovako:
Quote:
tintin1 kaže: Pogledaj post
Meni je počelo povremeno štekati koljeno kod sjedenja ili ako savinem nogu kod ležanja.Kad se iz sjedenja dignem mogu izravnat nogu bez problema i bez neke boli ali uz jače "pucanje" u koljenu.U ležečem položaju ako sam na leđima teško mogu izravnat nogu nego se moram okrenuti na bok.Mogu normalno hodati i trčati i bez problema idem u čučanj samo što onda isto ponekad "pucketa" u koljenu.
Može neko iz toga dati dijagnozu prije odlaska doktoru?
1. svima odite doktoru

2. nemam veze s medicinom, ali mogu odgovoriti djelomično iz osobnog iskustva:
@giova - ne znam šta se moglo dogoditi, ali ako od jačeg udarca možeš slomiti kost pr.ruke, možda ti je otišla hrskavica. Nije ti uobičajeno ozljeđivanje, kao ostalima iskakanje nego udarac. Nadam se da si otišla doktoru. Inače hitna je za slučajeve koji su se dogodili unazad 3 dana, bar je tako bilo prije godinu koliko se sjećam, ali su meni tamo samo sestre savjetovale, ako ti je stvarno zeznuta, vjerojatno i ozbiljna situacija (a to je najčešće vidljivo, pogotovo ako ti traje duže vrijeme i nepromjenjivo je) da kažeš da ti se dogodilo jučer i odmah ideš na ct.

@f1 gp1 znam kako ti je, nisam odmah krenula sa sanacijom svog problema pa mi se znalo dogoditi da mi kad se sve zbroji u prosjeku koljeno izlijetalo bar 2 puta mjesečno, s tim da se uvijek vratilo i toliko sam se naviknula na to da mi nije ni oticalo nakon izlijetanja, ali me ometalo. Vježbe koje mi padaju na pamet: nabavi si gumenu loptu - sjedneš na pod, staviš između koljena i stišćeš / staviš loptu ispod koljena i dižeš nogu stiščići kvadricepse uz zategnuto stopalo / lopta između stopala i dižeš ju; bez lopte isto sjedeći - stisneš mišiće noge i samo dizanje / dizanje i pomičeš lijevo ili desno ovisno o nozi, iste vježbe u sjedećem povišenom položaju / za zadnju ložu legneš na trbuh i stiščeš sve mišiće noge (s guzicom jel), možeš ubaciti dizanje nogu od poda / kupiš si "utege" da otežaš malo sav posao, izgledaju kao vrečice s pjeskom; nikako puni čučanj, samo polučučanj jer moraš troduplo paziti da ti ne ode koljeno (pogledaj na youtubeu pravilno izvođenje ako ne znaš, malo isfiltriraj to), možeš si pomoći tako da se pridržavaš za stolicu; izdržaj u polučučnju uz zid; iskorak, ali i to moraš paziti, bar je meni otišlo koljeno par puta dok sam to radila; bicikl što više; teretana - sve sprave za jačanje svih mišića koji drže taj zglob, u stvari za noge općenito; guglaj band exercises (lateral i slične bazirane za taj dio tijela) {nisam pisala stručnim rječnikom, nadam se da razumiješ }

@lovac 008 odi doktoru opće medicine da ti objasni (vjerojatno i jesi )

@tintin1 isto samo doktor. Imam omekšanje hrskavice i zna mi smetati za koljeno kada duže držim skupljene noge, preporuča se ako možeš dok sjediš da držiš ispružene noge. Ma odi doktoru

Meni nije jasno kako se vi svi ne uznemirite na ovakve stvari. Razumijem frka te otići i saznati da je nešto gadno, ali obavit ćeš to kad tad ako se problemi nastave, tako da je bolje da stisneš zube i odeš, a ne tu tražiti jednostavno rješenje problema. brinite se za svoje zdravlje i zaista ne odgađajte takve stvari kao što je posjet doktoru zbog smetnji
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2014., 01:14   #386
Imam jedno pitanje ovako ja sam bio na tjelesnom i kak smo radili za rukomet okrenula mi se noga tj krivo sam doskocio i dva puta mi se to desilo da sam doskocio slucajno na tu nogu i zeznuoo ju nisam prvih par sec do min dvije mogo stati na nju i onda sam sepo malo me bolilo to kada sam stao tj izravnao nogu i stao tezinom zabolilo me bio kod doktora kaze vodu u koljenu nemam stgano nije nista i danas evo 14.11 sam si sj*** desnu nogu isti princip vodio sam trening( treniram Capoeiru ) i kako sam iso pokazivati akrobaciju od prijasnjeg treninga ko je bio prije nas bilo je sve znojno i kak sam se doceko na nogu poskliznuo se i koljeno odjednom sam krc krc kao i prvi put sa lijevim niti je u stranu niti nista samo je nateceno. Sto se tice ovoga lijevoga ja mogu sa njim sve i savit ga dokraja i sve ali kad duze sjedim ili tak nes pa se krivo okrenem onda onak malo zaboli ali moj doktor kaze da nije nista strgano niti nista da sam samo istegnuo ligamente danas tak isto bio na hitnoj i rekli mi samo oblozi nije nista strgano samo sam si nategnuo ;P hvala vam na brom odgovoru.Oprostite sto je tak dugacko
Matteo0712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 19:13   #387
Question Problemi sa koljenom

Evo dragi forumasi da se i ja s vama posavjetujem sigurno ima jos ljudi sa slicnim problemom...
Dakle prije malo vise od 3 tjedna sam ozljedio koljeno na treningu (dislokacija ivera (patele))
E sad kad su mi ucinili repoziciju spucali mi longetu i onda kontrola za tjedan dana..nakon toga skinuli mi longetu stavili gips i kontrola za 2 tjedna..dosla i ta kontrola lagano i skinuli mi gips i sad moram vjezbat nesto al me jako strah posto neznam sta je na stvari. Evo opis svakog nalaza.
1.(hitni prijem blabla)
Balotman negativan, ligamentarni aparat čvrst, fleksiju i ekstenziju izvodi uz bolnost NC status uredan
2.(kontrola)
koljeno bez bitnije bolnosti.
3.(kontrola od prekjucer kad su mi gips skinuli)
Imobilizacija ex. Koljeno bez intraartikularna izljeva, fleksija i ekstenzija limitirani u završnoj trećini pokreta, ligamentarni aparat čvrst..
eto zahvaljujem se unaprijed svima koji ce odvojit malo vremena da mi pojasne sve to (ako znaju) i ako mogu pomoc.
__________________
Dont get confused between my personality and my attitude. My personality is who I am, My attitude depends on who you are.
Roxy Body Build is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 00:29   #388
Ima li kogaa?
__________________
Dont get confused between my personality and my attitude. My personality is who I am, My attitude depends on who you are.
Roxy Body Build is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 22:54   #389
Ozljeda koljena?

Nisam našao temu o koljenima pa otvaram novu

Znači sportska ozljeda na nogometu. Nije bilo udarca nego sam nekako se cimnuo, valjda stao krivo i na tu nogu sam "propao". Osjetio sam kako je koljeno "škljocnulo" Kasnije kada se ohladilo je naoteklo ( ne puno, i vidljivo tek kad se usporedi sa zdravim koljenom ) Prvih 5 dana dok je bilo naotečeno sam nogu teško mogao ispružiti i saviti. Bio sam kod doktorice ona je to pipala, savijala i rekla da sam istegao i da misli da ništa nije puknuto. Ako hoću da odem u Draškovićevu slikati.

Stvar koja mene brine je što će sutra biti 3 tjedna od toga, a ja nogu još uvijek ne mogu ispružiti do kraja ni saviti. Je da skoro pa normalno hodam ali je još uvijek prisutno to "zatezanje" u koljenu i bol kada nezgodno stanem.

Koliko vremenski treba za oporavak koljena? Znam da je preko foruma teško išta reći ali bih molio nekakav vremenski okvir nakon kojeg bi se trebao zabrinuti?
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 05:43   #390
Nisam liječnica, ali s obzirom da sam imala mnogo povreda koje uključuju „škljocanje“, ono što ti mogu reći na osnovu vlastitog iskustva jest da je brzina oporavaka poslije svake slične povrede ovisila o mome mirovanju. Dakle, ležanje i hladni oblozi dok potpuno ne zacijeli i oporavak će biti brži. Nerijetko mi je teško uspijevalo ostati doma i mirovati pa su bol i zatezanje bili prisutni i po mjesec dana.

Nema univerzalnog odgovora – svačija povreda je drugačija. Ukoliko želiš biti na miru, savjetujem ti da posjetiš liječnika specijalista ortopeda koji će ti dati najbolji odgovor i prema potrebi te uputiti na snimanje koljena, odnosno fizikalnu terapiju za brži i potpuni oporavak.
Bršljanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 11:49   #391
Meni je trebalo nekih mjesec dana i vise da mi se koljeno normalizira nakon povrede. No moja preporuka ti je da ides kod ortopeda jer i meni su govorili nije nista, istegnuto je itd. da bi se na kraju ispostavilo da mi je puknuo menisk.
Bez pregleda specijaliste ne mozes nista znat. Ako mozes otidi i to sto prije da znas na cemu si.
Recimo nakon moje povrede, nekih dva mjeseca nakon koljeno se u potpunosti normaliziralo i odlucio sam ici trcat kad ono nedugo nakon pocetka trcanja pocelo me boliti koljeno i nije stalo nekih par tjedana. Odlucio sam ici kod specijaliste, on me poslao na rendgen i magnetsku i ispostavilo se da mi je puknuo menisk. Imao sam opciju ili fizikalna ili operacija, odabrao sam fizikalnu, nije nesto pomoglo, bilo je malo bolje. Naposljetku sam odlucio sam nastaviti trenirat i sad je ok, iako vise ne trcim. Bitno da ne boli i da mogu normalno funkcionirat.
Od operacije sam odustao jer su mi stari trkaci rekli da ne idem ako bas ne moram jer se na tom mjestu gdje uklone menisk nakon dugo vremena(20g) napravi okostenje koje boli ko sam vrag.
Toliko od mene.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 09:37   #392
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Nisam našao temu o koljenima pa otvaram novu

Znači sportska ozljeda na nogometu. Nije bilo udarca nego sam nekako se cimnuo, valjda stao krivo i na tu nogu sam "propao". Osjetio sam kako je koljeno "škljocnulo" Kasnije kada se ohladilo je naoteklo ( ne puno, i vidljivo tek kad se usporedi sa zdravim koljenom ) Prvih 5 dana dok je bilo naotečeno sam nogu teško mogao ispružiti i saviti. Bio sam kod doktorice ona je to pipala, savijala i rekla da sam istegao i da misli da ništa nije puknuto. Ako hoću da odem u Draškovićevu slikati.

Stvar koja mene brine je što će sutra biti 3 tjedna od toga, a ja nogu još uvijek ne mogu ispružiti do kraja ni saviti. Je da skoro pa normalno hodam ali je još uvijek prisutno to "zatezanje" u koljenu i bol kada nezgodno stanem.

Koliko vremenski treba za oporavak koljena? Znam da je preko foruma teško išta reći ali bih molio nekakav vremenski okvir nakon kojeg bi se trebao zabrinuti?
rentgen i traumu zaboravi, ako si zabrinut odi na MR, plati privatno, pa ćeš odmah sve znati.. 1200 kn su cijene, ali bez MR-a sve je samo nagađanje..
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 09:35   #393
Nikako da se odlucim pisati na ovu temu.
Inace redovito treniram u teretani, a povremeno trcim. I onda s vremena na vrijeme me uhvati ludavica i otrcim polumaraton. I tako prosle godine nakon 4-5 mješeci netrcanja, odlucila otrcati polumaraton. Krenilo je ok, al u toku trcanja pocelo me boliti koljeno. Prvo onako bezveze, da sam na kraju sepala i zadnjih 5 km vise hodala. Kad sam zavrsila i stala 5 minuta, nogu nisam mogla pomaknit. Zakoceno kolino totalno. Naravno posto ja nisam normalana, u dr nisam otisla, jednostsvno sam odlucila opet ne trcati neko vrijeme, da se kolino "smiri".
Nakon nekih mjesec dana, odlucila s prijateljem trcati 10km, nakon 5km pocelo je boliti kolino, izdrzala sam do kraja trceci polusepsjuci sa zakocenom nogom od pete do dupeta. Sutradan sam kasnila u dr za nesto drugo, i nisam mogla 60m otrcati, bol je bila nesnosljiva, taj dan cijeli provela sepajuci. Opet nisam isla u dr.
Od toga svega je proslo pola godine, ponovo nsmjeravam trcsti polumaraton, ali sad se spremam, i svaki put kad otrcim nesto duze od 6-7 km meni kolino zakoceno i boli cila noga. Kad idem zakruzit kolinom po zraku, ne skljoca, nego zvuci kao da struze.
Hm... Tek kad sam sve napisala, bi li ja trebala u dr. Sta mi moze bit? Ja uvik mislim da mi nije nista, pa sta cu sad setat po doktorima. Al sad me malo strah da nisam nesto zeznila
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 00:39   #394
Quote:
jednababaroga kaže: Pogledaj post
Nikako da se odlucim pisati na ovu temu.
Inace redovito treniram u teretani, a povremeno trcim. I onda s vremena na vrijeme me uhvati ludavica i otrcim polumaraton. I tako prosle godine nakon 4-5 mješeci netrcanja, odlucila otrcati polumaraton. Krenilo je ok, al u toku trcanja pocelo me boliti koljeno. Prvo onako bezveze, da sam na kraju sepala i zadnjih 5 km vise hodala. Kad sam zavrsila i stala 5 minuta, nogu nisam mogla pomaknit. Zakoceno kolino totalno. Naravno posto ja nisam normalana, u dr nisam otisla, jednostsvno sam odlucila opet ne trcati neko vrijeme, da se kolino "smiri".
Nakon nekih mjesec dana, odlucila s prijateljem trcati 10km, nakon 5km pocelo je boliti kolino, izdrzala sam do kraja trceci polusepsjuci sa zakocenom nogom od pete do dupeta. Sutradan sam kasnila u dr za nesto drugo, i nisam mogla 60m otrcati, bol je bila nesnosljiva, taj dan cijeli provela sepajuci. Opet nisam isla u dr.
Od toga svega je proslo pola godine, ponovo nsmjeravam trcsti polumaraton, ali sad se spremam, i svaki put kad otrcim nesto duze od 6-7 km meni kolino zakoceno i boli cila noga. Kad idem zakruzit kolinom po zraku, ne skljoca, nego zvuci kao da struze.
Hm... Tek kad sam sve napisala, bi li ja trebala u dr. Sta mi moze bit? Ja uvik mislim da mi nije nista, pa sta cu sad setat po doktorima. Al sad me malo strah da nisam nesto zeznila
hondromalacija patele vjerojatno, to je vrlo ozbiljno stanje jer ti kod toga hrskavica ode, tako da bolje prekini sa trčanjem i posjeti ortopeda dok još nije kasno, ako je riječ o nižem stupnju oštećenja nećeš vjerojatno trebat pod nož

ili pak meniskus, s tim ćeš odmah pod nož trebat
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 15:08   #395
zna netko kolko se otprilike čeka operacija koljena(ZG)?
da znam jel mi se uopće isplati natezati sa bolnicom i ortopedom preko HZZOa, ili da odem privatniku.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 17:17   #396
BL koliko ti je hitno?
kod op koljena ti je najvaznije tko ce te operirati, netko los ti moze srediti koljeno trajno...
po preporukama koje sam ja dobila najbolji su salata i sveti duh
imam jako lose osobno iskustvo s draskovicevom pa bi njih svakako zaobisla
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2016., 19:23   #397
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
BL koliko ti je hitno?
kod op koljena ti je najvaznije tko ce te operirati, netko los ti moze srediti koljeno trajno...
po preporukama koje sam ja dobila najbolji su salata i sveti duh
imam jako lose osobno iskustvo s draskovicevom pa bi njih svakako zaobisla
Svakako je važno tko te operira, o tome nema prijepora.
No, i najbolji operater iz sasvim objektivnih razloga može izvesti operaciju ne baš savršeno.
A i najbolje tehnički izvedenu operaciju može zbrljaviti, primjerice, rana postoperativna fizikalna rehabilitacija.
Ili sam pacijent, ukoliko se strogo ne pridržava uputa.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 01:00   #398
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Svakako je važno tko te operira, o tome nema prijepora.
No, i najbolji operater iz sasvim objektivnih razloga može izvesti operaciju ne baš savršeno.
A i najbolje tehnički izvedenu operaciju može zbrljaviti, primjerice, rana postoperativna fizikalna rehabilitacija.
Ili sam pacijent, ukoliko se strogo ne pridržava uputa.
tu sam ja zabrljala, zapravo bolnički fizioterapeuti koji su mi odmah dan nakon rekli vježbaj

zato sam i završila na punkciji iza
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 08:00   #399
Jutro,
Da se nadovezem na moj post od 21.1, naravno da nisam isla u dr , u mjesec dana sam bila na jednom polumaratonu, jedna utrka od 10 km, i dvi treking utrke, jedna od 20 i ova od prije dva dana od 26 km. Znam, nisam normalna.
I sad, ova zadnja, skoro sam plakala od bolova, zadnjih pe km ni sama ne znam kako sam uopce odhodala.
Imala sam dovoljno vremena za razmisljat, u glavi otkazivala sve moguce utrke i odlucila stvarno otici u dr. Od utrke je proslo dva dana, a ja jos jedva hodam na ikakvoj nizbrdicci. Najkasnije u srijedu idem u svog dr, pa mi samo treba uputa, dal da trazim samo klasicnu uputnicu za ortopeda ili trebam nesto konkretnije pitat.
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2016., 20:17   #400
Bila u dr. Ispritiskala mi cilo kolino, al to me naravno ne boli. Boli me kad idem nizbrdo ili na stepenice. Dala mi uputnicu za snimit, al narucena sam trk za 26.4. dotad mi noga mpze otpast
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.