Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2005., 11:58   #61
I meni škljoca, zato i nisam mogao postati komandos.
Debian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 12:13   #62
Re: "pucketanje" u koljenima

Obavezno provjeri strukutru kostiju jer može biti svašta.
I da, ne znam kakvo ti je opterećenje na koljenu, tj. koliko imaš kg i slično.
Ali svejdno, posjeti doktora, neka ti da uputnicu da ti to pogledaju.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 12:18   #63
Re: Re: "pucketanje" u koljenima

Quote:
Vaservaga kaže:
Obavezno provjeri strukutru kostiju jer može biti svašta.
I da, ne znam kakvo ti je opterećenje na koljenu, tj. koliko imaš kg i slično.
Ali svejdno, posjeti doktora, neka ti da uputnicu da ti to pogledaju.
Meni je to prisutno od malih nogu i nikada nisam imao problema sa preskakivanjem susjedove ograde u potrazi za spasom poradi ukradenih trešanja, 'pače bavio sam se nogometom intenzivno, baš kao i sa brdo ostalih hiperaktivnih sportova.
Debian is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 12:22   #64
Re: Re: Re: "pucketanje" u koljenima

Quote:
Debian kaže:
Meni je to prisutno od malih nogu i nikada nisam imao problema sa preskakivanjem susjedove ograde u potrazi za spasom poradi ukradenih trešanja, 'pače bavio sam se nogometom intenzivno, baš kao i sa brdo ostalih hiperaktivnih sportova.
Ja sam se aktivno bavila sportom do prije nekih 5 godina, a i od onda tjedno sam bar 3-4 sata na trčanju, orbitreku ili slično.

ALi, kad sam se malo udebljala (nekih 10-ak kg) počeli su problemi s koljenima, jer su mi kosti dosta tanke, a tih 10 kg je bilo povečanje kilaže za oko 20%. A to je bilo preveliko opterečenje.

Ipak savjetujem stručnu kontrolu, jer kosti nisu baš "za zafrkanciju".
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2005., 15:52   #65
Pitanje - koljeno

Ovak... Jednog lijepog sunčanog dana little wonder je otišla na trčanje. Sve je bilo divno i krasno, osim činjenice da se doma vratila šepajući. Što se dogodilo? Ne znam. Valjda sam bila nekako krivo stala ili što već, ali osjetila sam u jednom trenutku kao da je nešto puknulo i nisam više mogla trčati. A zapravo nisam mogla ni normalno hodati. Dobro, otišla sam kod doktorice, poslala me na rtg, slikala sam koljeno i sve ok (hvala Bogu ). Mirovala sam još neko vrijeme i onda sam ponovno pokušala trčati. Uspjela sam otrčati 2.5 km i to je bilo to, nisam više mogla od boli. Nakon toga sam ponovno napravila pauzu od trčanja. Trčanje sam zamijenila tenisom i biciklom jer me kod tih aktivnosti ništa ne boli. I onda odem otrčati nekoliko krugova po atletskoj stazi, samo da vidim u kakvoj sam formi. I guess what? Pretrčala sam 2 km i ponovno me počelo boljeti na istom mjestu i morala sam stati.

O čemu se radi? Kad igram tenis ili vozim bicikl, ništa me ne boli. Ali čim otrčim 2 km, ostatak dana ne mogu normalno hodati. Luda sam više od toga...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2005., 16:12   #66
Pa, prema opisu je vrlo vjerojatno lezija meniska i/ili ligamentarnog aparata.
Dakle, odi ortopedu, a on će vidjeti što dalje..MR koljena i najvjerojatnije zatim artroskopija...
U međuvremenu izbjegavaj napor, kriomasaža....
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 16:54   #67
Hvala na brzom odgovoru .

Što bi se dogodilo da izbacim trčanje, ali nastavim igrati tenis (kod prvog osjećam napor, a kod drugog ne)? Jednostavno ne mogu mirovati .
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 16:57   #68
Ako je lezija neke od struktura koljena, prije ili kasnije će se dekompenzirati pa će boljeti i kod "običnog" hoda ili "blokirati" koljeno kada nogu ispružiš... nije baš za se šaliti s tim...
Idi na pregledn, neće te to ubiti
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 17:18   #69
Hm... Otići ću na pregled, nadam se da nije ništa preozbiljno .

Tnx još jednom .
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 00:19   #70
Quote:
little wonder kaže:
Hm... Otići ću na pregled, nadam se da nije ništa preozbiljno .

Tnx još jednom .
little W,

na topcu o trcanju na "Ostalim sportovima" se pojavilo par ljudi koji dosta znaju... ako im detaljnije opises probleme, moci ce ti mozda pomoci iz trkackog iskustva/perspektive... a doktoru obavezno odi...

__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 01:10   #71
Vidiš, dugo me nije bilo na onom topicu, više nisam u toku...

off topic... šiljo, zakon ti je potpis... ako je to ono na što mislim, mogu samo reći: very funny
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 10:37   #72
najbolje ti je voziti bicikl i eventualno rolanje...
tenis nije nest dobro za koljeno zbog izvijanja i sl...

(ja imam problema sa koljenom, pa iz moje perspektive)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2006., 04:03   #73
Bucika kako je zavrsio tvoj problem?

Morao sam da ozivim ovu temu. Nazalost.Mozda mi neko bude mogao pomoci. Neko sa slicnim iskustvom.

Moj problem je poceo pocetkom augusta. Prva bol u koljenu. Mislio sam prehlada, nista bitno. Sedmice su prolazile bol postajala jaca, ipak mogao sam se kretati, trcati i sve ostalo, ali ipak nakon duzeg hodanja ili sjedenja nastajali bi problemi. par puta sam osjetio da koljeno ne mogu kontrolisati, tj dok sjedim za pc noga postane ukocena i dolovno moram sa dvije ruke podici je.

Zadnja sedmica u augustu donijela je oteklinu na koljenu. I moju posjetu doktoru. Na nogu mi je stavljena langeta koju sam nosio dvije sedmice.

Skinuo sam prije dva dana, ali bolje da nisam. Koljeno se natopilo krvlju te su doktori sljedecih desetak minuta vadili tu istu krv. ( to je vec bio drugi put prvi put je trajala kratko) Mnoge bolove sam podnosio ovaj nisam bio u stanju. Po zavrsenom postupku noga je bila krvava, a posteljina natopljena krvlju takode. Po izlasku iz ordinacije onesvjestio sam se. Jucer sam vadio neke nalaze, krv prije svega.

Sutra sa tim nalazima idem svom doktoru pa cemo vidjetti. Ima li neko savjet? Prijedlog?

Rijec podrske?
 
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 01:21   #74
PROKLETSTVO!!! Nadam se da nisam zakasnio....
Meni to sve nažalost Laziale liči na TUMOR koljena!!!! Posjeti čim prije nekog drugog doktora. Bojim da će ti zbog poodmaklog stadija tumora noga morat otići.
Glavu gore, bolje noga nego život.
SRETNO !!!! I javi se, baš me interesira što je bilo...


Quote:
Laziale kaže:
Moj problem je poceo pocetkom augusta. Prva bol u koljenu.... nakon duzeg hodanja ili sjedenja nastajali bi problemi. par puta sam osjetio da koljeno ne mogu kontrolisati...
Zadnja sedmica u augustu donijela je oteklinu na koljenu. Na nogu mi je stavljena langeta koju sam nosio dvije sedmice.
Skinuo sam prije dva dana, ali bolje da nisam. Koljeno se natopilo krvlju te su doktori sljedecih desetak minuta vadili tu istu krv. ( to je vec bio drugi put prvi put je trajala kratko) Mnoge bolove sam podnosio ovaj nisam bio u stanju.
Sutra sa tim nalazima idem svom doktoru pa cemo vidjetti. Ima li neko savjet? Prijedlog?

Rijec podrske?
zokioki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 21:54   #75
Ovo su gluposti i ovakvo "dijagnosticiranje" donosi sa sobom i opomenu pred ban.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:18   #76
Molim pomoc!!!
Prvog maja prosle godine mi je iskocilo koljeno (igranje odbojke s previse promila alkohola u krvi) , i pocelo mi je oticati (navecer me tresla temperatura), sutradan ujutro sam zavrsio u hitnoj jer mi je koljeno bilo 2-3 puta vece od dozvoljene velicine. Cim me je doktor vidio uveo me i punktirao mi koljeno. Nosio sam langetu 3 sedmice i prepisao mi je neke terapije na koje ja nisam isao jer sam isao na put. Tako je ostalo i danas al imam neku oteklinu i dan danas iza koljena koja mi smeta i boli i kada duze hodam il nosim nesto tesko. Mene zanima zna li ko u cemu je problem...
Unaprijed zahvaljujem..
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 02:47   #77
pa što očekuješ kad nisi išao na fizikalnu terapiju, kažeš da ti je punktirao koljeno,pa što to je samo simptomatsko liječenje, trebaš liječit uzrok. i to da ti postavi dg bez radiološke obrade je više nego šarlatanski posao
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 20:17   #78
Quote:
kraljezak kaže:
Molim pomoc!!!
Prvog maja prosle godine mi je iskocilo koljeno (igranje odbojke s previse promila alkohola u krvi) , i pocelo mi je oticati (navecer me tresla temperatura), sutradan ujutro sam zavrsio u hitnoj jer mi je koljeno bilo 2-3 puta vece od dozvoljene velicine. Cim me je doktor vidio uveo me i punktirao mi koljeno. Nosio sam langetu 3 sedmice i prepisao mi je neke terapije na koje ja nisam isao jer sam isao na put. Tako je ostalo i danas al imam neku oteklinu i dan danas iza koljena koja mi smeta i boli i kada duze hodam il nosim nesto tesko. Mene zanima zna li ko u cemu je problem...
Unaprijed zahvaljujem..
vjerojatno imas istegnuce ligamenata
pazi se, jer je koljeno jedan od najkompliciranijih zglobova na tijelu i pored toga nosi cijelu tezinu (da ne kazem udarac od 3*tvoja tezina prilikom trcanja).
terapija:
- biciklizam, staticke vjezbe koljena (biceps, kvadriceps)
- trebas utvrditi kakvo ti je stanje ligamenata

dijeta:
- nema nogometa, kosarke, trcanja (pogotovo po betonu), vjerojatno niti rolanja, nosenje teskih i kabastih predmeta.
sve to dok si ne utvrdis stanje i krenes na terapiju.

koliko je to rizicno?
ozljede koljena su najcesce progresivne i ireverzibilne, jer moze doci do rupture (puknuca) ligamenta, loma meniskusa, maybe patela...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 02:33   #79
Hej ljudi! Trebam savjet. Prije otprilike godinu dana sam otišla kod ortopeda radi kratke i jake boli u koljenu dok sam u čučnju ili dok u sjedečem položaju pokušavam skroz ispraviti nogu (dok zatežem bedrene mišiće). Dr. Genijalac mi je napisao dijagnozu pa mi onda rekao nek si legnem da me pregleda. Poslao me na RTG i fizikalnu terapiju.
Dg:Chendromalatio patellae bill. Nisam sigurna jel prva riječ dobro napisana.
RTG kaže: Lateropozicija lijeve patele, moguća upalna afekcija u paraartikularnim mekim čestima.
Zglobne pukotine uredno oblikovane oba koljena zgloba. Nema rtg vidljivih patoloških promjena u zglobnim okrajcima.
Lijeva patela lateroponirana, a desna uredna.
Femoro-patelarni zglobovi obostrano su rtg b.o.

Doktorica opće prakse mi je rekla da vjerovatno necu ništa napraviti bez operacije.
Nadam se da ima netko stručan među vama da me savjetuje.
Fizijatrica me mjesec dana furala po fizikalnoj koja niš nije smanjila bol. Bila sam na laseru, magnetu, struji i vježbama.Dali da nastavim sa fizikalnom, promjenim ortopeda ili da se kao unazad 6 mjeseci pravim da mi nije ništa.
karamela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:37   #80
Nitko?
karamela8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.