Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2014., 09:41   #2981
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
I ja sam dosta panicarila,vec mu predvidala aparatic ,ali sredilo se. Rekle mi druge mame da to nije neobicno
A jel mu se to ispravilo kad su vec skroz izbili ili tijekom izbijanja? Sorry sto davim, ocito razumijes paniku
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 12:19   #2982
Kad su skroz izbili, onda su se kao sredili do kraja.
Evo vidim i gornje dvojkice su izasle kao da ih voda donijela valjda se budu i one tijekom vremena poravnale
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 13:24   #2983
I kod mog su krenuli ukrivo,ali kako su rasli, tako su se ispravljali. Sad ih ima 8 i svi su na svom mjestu.
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 14:00   #2984
Super, onda i za nas ima nade
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:05   #2985
Jutro mame!
Znam da je kod beba sve moguce, ali dal je koja imala slucaj da prvo izbiju cetvorke? Nigdje ne mogu naci tu info... a ne znam sto bi bilo ako nije zub.
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 17:52   #2986
nemam pitanje, nego sam se došla požalit 4 gornja zuba istovremeno muka mi je i vidit tu čitavu gornju čeljust upaljenu i natečenu jadno dijete se veseli već kad vidi tubicu dentinoxa zasad probio samo jedan, dvojkica.
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 23:19   #2987
Evo, nakon jedinica, gornjih i donjih, izašle su 2 četvorke. Izgleda da će imati sve četvorke prije nego li ijedna dvojka probije van. Ima li zbog toga slabiji zagriz? Tj. nema nikakav zagriz.
Voriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2015., 11:41   #2988
Prvi zubići-iskustva i savjeti

Molim za pomoć. Imam blizance stare 6mj i već skoro 3mj dosta sline i guraju šakice u zube, pedijatar reko da je to zbog utjehe. No naime sad su počeli gurat sve u zube( rukice, sve žvakalice, dude guraju na kutnjake, dude od boca, bočice s vodom cuclaju sve u 16), a sad pred neki dan su počeli i uho dragat i natezat.

Što mi za radit, jesu li to zubi il nekaj drugo? Osim.navedenog nemaju nikakvih drugih simptoma, to su dva vesela dečka, jedu i spavaju normalno (cijelu noć a preko dana zezaju malo al odspavaju nekad par puta po pol sata a nekad i duže).
Nane23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 14:22   #2989
Kad se ocekuju petice. Moja puni 2 god i kolko vidim nema petica. Dugo je proslo od zadnjeg zuba

Inace kako su vasi podnjeli petice
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 14:47   #2990
Djeca istrazuju svijet ustima u toj dobi pa je tesko prejudicirat ista o zubima.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 19:47   #2991
baš mi ova tema treba
moj miš zadnjih tjedan-dva kao da je vragek u njega ušao, nervozan do bola, mlatara s rukama i nogama, neće spavati, neće jesti, tuli, kmečka, nosim ga 0-24, užas jedan

no, i danas mi palo na pamet da nisu zubi. inače ima skoro 3 mjeseca, ali je rođen 5 tjedana prerano.
a kako sam došla na tu ideju? dobio je soor. i lickam ga po ustima sa rojazolom. i vrageku tako paše kad mu idem s prstom po zubnom mesu. inače rojazol mu je extra fini, pa sam mislila da mu je zato tako ugodno. ali kad gledam u spoju sa ovim nervoziranjem možda mu samo zubi rastu. ne nadam se da će mu već probiti, ali možda se već nešto kuha unutra.

ili sam zabrijala? s koliko bebama rastu zubi? nailazim na razne podatke, sa 9 mjeseci, a neki se i rode sa zubima (jedan moj bivši, rodio se sa 2 zuba, ne izmišljam, stvarno).

već sam dala mm upute da ide kupiti onu jantarnu ogrlicu, moja sestrična se kune u nju, 2 djece, veli bez ikakvih tegoba zubi izrasli, bez bolova, kmečkanja, slinjenja, nervoziranja. ili ima kaj bolje?
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 20:12   #2992
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
baš mi ova tema treba
moj miš zadnjih tjedan-dva kao da je vragek u njega ušao, nervozan do bola, mlatara s rukama i nogama, neće spavati, neće jesti, tuli, kmečka, nosim ga 0-24, užas jedan...

već sam dala mm upute da ide kupiti onu jantarnu ogrlicu, moja sestrična se kune u nju, 2 djece, veli bez ikakvih tegoba zubi izrasli, bez bolova, kmečkanja, slinjenja, nervoziranja. ili ima kaj bolje?
Kažu da je i chamomila ok. Nisam probala niti jantarnu niti chamomila(misolim da su neke kuglice). Ja sam koristila Calgel od njegovog 6mj. Sa 7mj izbile obje donje jedinice.
Voriana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 10:53   #2993
Isli smo u Zg na tretiranje karijesa ozonom. Doktorica se prvo uplasila kad sam joj rekla da ima karijes vec pola godine jer je kod mlijecnih zubica obicno progresivan i potrebno ga je odmah lijeciti, ali kad je vidjela zubice, odusevila se. Karijes nije zahvatio ni prvi sloj zuba kako treba i jos je svijetlosmeđ pa je rekla doc da ce sve biti OK. Odvela sam je na ozon kako se karijes ne bi sirio, nisam ocekivala da ce se i izgled zubica popraviti, ali jeste, karijes se puno manje vidi.
Doc je rekla da je cura sklona karijesu i da joj moramo kremicom jednom tjedno mazati zubice, a ove, koje je karijes vec napao, trebamo mazati svakodnevno. Ta kremica je stvarno agresivna i nije mi svejedno mazati joj zubice time, mada me doc uvjeravala da nema mjesta strahu. Ne znam, to me jedino muci, da joj zeznem nesto drugo u organizmu zbog zdravih zubica.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 11:00   #2994
kada bi trebalo otići prvi put kod zubara? kada izrastu svi zubi? moj već ima 16...
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 11:10   #2995
A netko kaze cim prvi izadje zubic, a netko, pak, da nema potebe prije trece godine ako je sve OK. Argument za rani odlazak zubaru je da se dijete privikava, ali ne znam koliko je to privikavanje uopce moguce. Ta nece dijete ici svaki dan zubaru pa da se navikne. Mislim da je to opet sve do karaktera djeteta. Moja je cura bila toliko super na ovom tretmanu ozonom (a to joj je prvi posjet zubaru uopce) da ni doc ni sestra nisu mogle vjerovati. Kazu da im tako mala djeca obicno vriste, moja je opusteno lezala na tati i, s vremena na vrijeme, smjeskala se zubarici. Cak i kad joj je strugala prvi sloj zubica, mene jeza prolazila, ona se smjeskala.
Pripremili smo je unaprijed tako sto smo joj rekli da ce joj jedna teta maziti zubice pa je poslije tretmana sva ponosna pricala kako joj je teta mazila zube.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 16:20   #2996
Ja sam pitala svoju zubaricu, ona radi i s malom djecom. Rekla mi da dodem s njim na upoznavanje kad bude imao godinu i pola,tu negdje
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 17:42   #2997
Nuklea a kakva je to krema sta je u njoj?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 21:16   #2998
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Nuklea a kakva je to krema sta je u njoj?
Fluor
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 11:30   #2999
drage mame, da li imate preporuku koji gel kod izbijanja prvih zubića najbolje djeluje? bebica je 7 mj, evo izlaze nam donje jedinice... da li taj gel išta pomaže?
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 14:12   #3000
Quote:
frayla kaže: Pogledaj post
drage mame, da li imate preporuku koji gel kod izbijanja prvih zubića najbolje djeluje? bebica je 7 mj, evo izlaze nam donje jedinice... da li taj gel išta pomaže?
Gengigel baby. Nama super pomogao i uvijek bi namazala minutu prija spavanja da mi duže pajki.
Ja ga probala i na sebi kad sam desnu nešto porezala i stvarno mi djelovao
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.