Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2008., 17:20   #1
Privlaće me dosta stariji

Ej!ljudi!chao!evo ja san tila napisat nesto o tome kakva san kad se zaljubin, mislin ista ka i svi al eto.
Naime moj problem je sta se ja uvik zaljubin u dosta starije muskarce, ja iman 19 sad. sad mi se sviđa jedan sta ima negdi oko 38, možda 40, ne znan, mozda 39, tu negdir. meni se on totalno ono sviđa, ovako skroz je muževan i pametan je. ali problem je u tome sta uvik sebi dopustin da patin kad se zaljubin, jer u te u koje se zaljubim ne mogu bit moji ili su dosta stariji ili su oženjeni itd. a vršnjaci me ne zanimaju, a zapravo kad bolje razmislin muški vršnjaci me i ne primjećuju...
Zanima me ima li ko sličan problem, da me savjetuje?
Unaprijed zahvalna!
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 19:43   #2
imala je moja bivsa cura..
na kraju je ispalo da su svi ti stariji s kojima je bila idioti, sto mi je i logicno, jer, koliko nezreo mora biti covjek od 35 godina da se slaze sa curom od 18? ona si je naravno zabrijavala da je ful zrela(), sto naravno nije bio slucaj.
ovako gledam na to. ako ce lik od 40 god biti sa curom od 19(ne mislim da je sam oce povalit, nego bas veza), znaci da je ili upao u krizu srednjih godina, ili je totalni krelac.
sto da cinis, pretpostavljam da ti niti ne gledas decke svojih godina ili malo starije, jer vec imas u glavi sklop da ne valja, i da je neiskusan i sl. vjeruj mi, i ti si, i bolje ti je neki mladji nego stari konj koji ce se izivljavati na tebi.
simpa ludjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 21:01   #3
Provela sam 7 godina u vezi s čovjekom starijim od mene 16 godina. Kad smo počeli, on je imao 36 a ja nepunih 20. Prekinuli smo prije par mjeseci iz sasvim desetih razloga koji nisu imali nikakve veze s razlikom u godinama. Tako da to, samo po sebi, ne mora biti neki veći problem.

Savjet? Ako to želiš, go for it. Probaj. Nemaš što izgubiti. Vidi na čemu si, što može biti a što ne može. Pokušaj se zaštititi od patnje na neki način suzbijajući prevelika očekivanja prije nego što uopće vidiš kako on diše po tom pitanju.

Iako, imam dojam da si jako zaljubljive prirode, ja sam sklona (u ovim godinama ) jasno razlučivati pojmove "sviđanje" i "zaljubljenost", a nekako mi se čini da je kod tebe u pitanju uglavnom ovo prvo.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 21:21   #4
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
Ej!ljudi!chao!evo ja san tila napisat nesto o tome kakva san kad se zaljubin, mislin ista ka i svi al eto.
Naime moj problem je sta se ja uvik zaljubin u dosta starije muskarce, ja iman 19 sad. sad mi se sviđa jedan sta ima negdi oko 38, možda 40, ne znan, mozda 39, tu negdir. meni se on totalno ono sviđa, ovako skroz je muževan i pametan je. ali problem je u tome sta uvik sebi dopustin da patin kad se zaljubin, jer u te u koje se zaljubim ne mogu bit moji ili su dosta stariji ili su oženjeni itd. a vršnjaci me ne zanimaju, a zapravo kad bolje razmislin muški vršnjaci me i ne primjećuju...
Zanima me ima li ko sličan problem, da me savjetuje?
Unaprijed zahvalna!

pa u čemu je problem.
ako su to normalni ljudi,onda govorimo o onom ljubav ne poznaje godine.
a ako u njemu tražiš autoritet ili oca kojeg nisi imala(npr) onda nije ok situacija.
eto,pozzzz
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 21:35   #5
Moja frendica ima 20 i u zadnje dvije-tri godine pocela je gledat samo frajere preko 30. S jednim od 33 godine je bila 2god. u nekoj cudnoj on-off vezi, na kraju je presudila razlicitost interesa. Ona na faksu, vecinom puno slobodnog vremena. On ima firmu, zakopan do grla u posao. Uglavnom, nije bio tu za nju koliko je ona htjela, i nakon mjeseci razvlacenja nekak neprimjetno puklo, bez ikakve svade.
Butterfly_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 21:54   #6
Mene zanima što je u tome konkretno problematično da bi se proglasilo problemom?

Ajmo iz svega napravit problem

Mlađi dečki su divni i lepi i ja ih volim, ali kad je neki u godinama fakat dobar, e to je
Masa ih je i koma, istina. Al dobar stariji je ko tri mlađa
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 21:58   #7
Ja uopce ne shvaca u cemu je tu problem.. Privlace te stariji - budi sa starijima.. jednostavno
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 22:31   #8
Mislim da je tu veci problem jel netko ozenjen nego jel star(iji). Jako mi poznato zvuci tvoja prica... i stvarno nema nikakvog problema (cak ni za ove ozenjene - ajde, kamenujte me!) sve dok ti to ne predstavlja patnju.

Ako je Mr. Pravi slobodan, totalno je nebitno koliko ima godina, ako si odgovarate (ok, ak je neki od 40 na tvojoj razini naravno da je nezreo, ali to nije bitno). Ako imate o cemu pricati, neke zajednicke interese, poglede na buducnost, ... Sama znas najbolje sta ti je bitno u vezi.

A ja sam uspjela zavoljeti ozenjenog muskarca, i ne patiti ni sekunde. Jednostavno sam od kad smo se upoznali bila svjesna da je ozenjen, da nema nikakve sanse da bude samo moj (ne bih ni htjela biti povod za razvod nekome), i da mozemo imati samo ukradene trenutke, koji su zbog toga bili jos sladji. Tijekom te vezice sam ga bas zavoljela (ne zatelebala se), i jos uvijek mi je drago kad ga sretnem, i kad popricamo, i cijenim ga, cak i volim na neki nacin jer je predivna osoba. Ali ni u jednom trenutku nisam sanjala da cemo imati neku ozbiljnu vezu (tj. buducnost). Uzela sam ono sto sam znala da mogu dobiti. Tak je bilo i s drugima s kojima sam petljala, samo sto nije bilo tako dubokih osjecaja. Dakle, nikad si ne dopustaj lazne nade, ne zabrijavaj da cete biti nesto previse skupa (mozda ispocetka), pogotovo ne da ce se razvesti (osobno nikad ne bih bila s nekim ako bi se razveo zbog mene - ako je varao nju, zasto ne bi i mene). I onda nema patnje.

A od slomljenog srca jos nitko nije umro. I ako ti nesto donese patnju, prezivjet ces, nauciti nesto iz toga, kasnije biti jaca. Ja se cvrsto drzim recenice s kraja filma/knjige "Magija" (Nicole Kidman, Sandra Bullock i Goran Visnjic): "Zaljubi se kad god mozes." To daje okus i puninu zivotu.

P.S. Moj dragi je 15 godina stariji od mene, 2 godine smo u vezi, planiramo zaruke, posvadjali smo se milijun puta, ali nikad, bas nikad zbog razlike u godinama.
__________________
Sreća je svjesni izbor, ne automatska reakcija. (Mildred Barthel)
Joanna4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 23:16   #9
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
Ej!ljudi!chao!evo ja san tila napisat nesto o tome kakva san kad se zaljubin, mislin ista ka i svi al eto.
Naime moj problem je sta se ja uvik zaljubin u dosta starije muskarce, ja iman 19 sad. sad mi se sviđa jedan sta ima negdi oko 38, možda 40, ne znan, mozda 39, tu negdir. meni se on totalno ono sviđa, ovako skroz je muževan i pametan je. ali problem je u tome sta uvik sebi dopustin da patin kad se zaljubin, jer u te u koje se zaljubim ne mogu bit moji ili su dosta stariji ili su oženjeni itd. a vršnjaci me ne zanimaju, a zapravo kad bolje razmislin muški vršnjaci me i ne primjećuju...
Zanima me ima li ko sličan problem, da me savjetuje?
Unaprijed zahvalna!
Ja mislim da ti nemas nikakav problem
Godine nisu problem
Zapamti da ljubav nema granice ni zakone
ako ti se svidaju stariji to je tvoj ukus i to nije problem nego samo tvoj odabir
Mirjana1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 00:34   #10
Koliko si zadovoljna izražavanjem ljubavi svog tatice u djetinjstvu? Ajmo sve na tu spiku. Za takve veze treba neka čvršća poveznica, ali svakako treba biti svjestan da prije ili kasnije dolazi do generacijskog jaza. Idealna priča je 40 g. i 30 g. ženska. U slučaju 20g. razlike i nakon 7-10 ključnih godina ona ulazi u fazu zasićenja ima 30 godina dok tatica ima 50 i svakog mlađeg gleda kao opasnost....
U tradicionalnim kulturama takve veze su dobro funkcionirale, jednostavno jer su žene poštivale muškarce i bile svjesne majčinstva kao bitne stvari i stupa društva. Danas dok joj frendice prepričavaju svoje tjedne dogodovštine praveći se da uživaju u promiskuitetu, ona nakon 7-10 godina monogamne veze i hrpom filmova u glavi želi akciju, a već su muškarci u 30-tim zanimljivi i muževni.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 15:55   #11
Ovde su neki me krivo razumili, nisan baš zaljubljive naravi, rijetko se zaljubin
i rijetko mi se ko sviđa, al kad mi se neki muški svidi onda mi se baš
i svidi. razumite li me?Znaći kod mene nema one zaljubljenosti, nego
gledan pamet kod muškaraca, obrazovanje (mislin ne triba sad bit neki
genij), gledan da je muževan, dobar, plemenit, može malo i
ironičnog humora itd.

Onda, nisan imala nikakve probleme sa izražavanjem osjećaja ljubavi s ocem.
Ja sam uzeto dijete i roditelji su me čuvali jako dobro, pogotovo otac,
svugdi bi me vodija, u šetnju, u cirkus, u kino, na plažu, u dućane, a di sve ne.
Ja mislin da su me roditelji toliko pazili da san danas socijalno nesposobna i fobična.

Ja mislim da se mi se sviđaju stariji, jer me ne primjećuju mlađi, a ne zbog
toga šta smatram da su oni mlađi nezreli i neiskusni.vi me ne kužite, ja oću
samo platonsku ljubav. kužite? a btw meni su se znali sviđat i mlađi, jedanput
san rekla jednom muškome koji je bija mojih godina da mi se sviđa,
a on me hladno odbija i reka mi da san mu dosadna.

ja mislin da je tome problem, jer me muški vršnjaci uopće ne doživljavaju,
oni gledaju samo moje prijateljice ili druge cure mojih godina.

Često bi mi muškarci znali povikat na ulici :" vidi male curice, pa ovo nije cura,
ovo je djevojčica". jel kužite u ćemu je sad stvar?

Nije ono da san nerazvijena, nego jednostavno nešto te muške vršnjake
nešto od mene udaljava.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 16:04   #12
I još nešto, neko je reka zašto ja to smatan problemom. mislin, nije to sad neki
problem kakve ljudi znaju imat, naravni da ne, svjesna san toga. nego problem nastaje
kad shvatin da s ton osobom ne mogu biti, a s druge strane ne mogu bit
ni s muški vršnjakom jer ih ne privlačim. pa tu malo ka znam patit. al eto!
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 16:24   #13
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
Ej!ljudi!chao!evo ja san tila napisat nesto o tome kakva san kad se zaljubin, mislin ista ka i svi al eto.
Naime moj problem je sta se ja uvik zaljubin u dosta starije muskarce, ja iman 19 sad. sad mi se sviđa jedan sta ima negdi oko 38, možda 40, ne znan, mozda 39, tu negdir. meni se on totalno ono sviđa, ovako skroz je muževan i pametan je. ali problem je u tome sta uvik sebi dopustin da patin kad se zaljubin, jer u te u koje se zaljubim ne mogu bit moji ili su dosta stariji ili su oženjeni itd. a vršnjaci me ne zanimaju, a zapravo kad bolje razmislin muški vršnjaci me i ne primjećuju...
Zanima me ima li ko sličan problem, da me savjetuje?
Unaprijed zahvalna!
jao jao...točno znam o čem pričaš...isti sam slućaj...sada imam 22 i imam dečka koji ima 32..i i tih 10 godina je pistojni razmak..na manje teško da ću past...nije stvar broja nego što od iskustva iza toga broja stoji...može to biti i manji broj...ali rijetko se dešavalo da iza broja 5 stoji nešto što ja tražim, a manjeg da ne pričam...imala sam 17kada sam se zaljubil u muškarca koji je 20godina bio stariji od mene..lagala sam za godine..mislio je da imam 19...no nije bilo bitno jer odnos nam je bio platonski..zavukla sam mu se pod kožu i koliko god se on trudio da me drži na distanci nije biloo dovoljno da me u potpunosti odgurne od sebe..bio je divan, pametan, samostalan, mudar, uspješan,šarmantan i imao je "partnericu" a mene je doživljavao kao svoju nećakinju kojoj će bit od pomoći kad mi zatreba..bio jako korektan, ali ja sam tiho patila 3 godine.bila sam s drugima , ali zaljubljena u njega. pa me prestao gledat ko nećakinju i počeo gledat kao ženu...pa je tu bilo sexualnih epizoda...puno sam o tome pričala sa psihijatricom..to je kao potreba za zaštitom i ljubavlju koju u djetinjstvu nismo imale od oca ili nastavljanje prisnog odnosa sa ocem..traženje oca kojeg nije bilo ili koji je bio "preprisutan" u muškarcima. ja sam imala i još uvijek imam taj osjećaj da me moji vršnjaci nemogu emocionalno razumijet, bit podrška...na enki način namjerno se odrićem ravnopravnosti kako bi bila u vezi sa muškarcem koji je emocionalno jači od mene kako bi me vodio, podržavao, davao smjernice, a ja bih mu vjerovala jer je on stariji, iskusniji i mudriji, na neki naćin stavljam svoj život u njegove ruke. vršnjaci traže odgovore kao i ja , dok ih stariji muškarci već imaju..pogotovo je to naglašeno kod obrazovanih i prosvjećenih muškaraca...
takav odnos ima svojih prednosti i nedostataka, što će se više realizirati na tvojoj osobnosti , nedostaci ili prednosti ovisi o tebi kakva si osoba...takav odnos je, ma koliko god ti bila pametna i mudra , neravnopravan, a opet iz takvo odnosa možeš puno tog naućit naprećac...ti možeš znat u teoriji, ali on zna u praksi..takav odnos može koćit tvoj razvoj ejr imaš siurno utočište i togse treba čuvati, ili može ubrzat tvoj razvoj je te netko stariji inspirira i pokazuje ti prećce..
zoija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 16:39   #14
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
pa u čemu je problem.
ako su to normalni ljudi,onda govorimo o onom ljubav ne poznaje godine.
a ako u njemu tražiš autoritet ili oca kojeg nisi imala(npr) onda nije ok situacija.
eto,pozzzz
normalni ljudi...rijetko su to normalni ljudi..pod tim da nisu normalni ne mislim ništa pretjerano loše..ali recimo da postoji neki odmak u njihovoj glavi od uobićajenog psih. djelovanja, ako ne i prirodnog i zdravog.
može ti se desit da te privuće jedan stariji muškarac i zaljubit se u njega jer se slažete...ali baš tražiti starije i odmah u startu odbijati i pomisao na mlađeg muškarca je za mene "problem" koji korijene ima u odnosu ili neodnosu sa ocem.
takve priće uglavnom završe tragićno po mladoj djevojco...tragićno je u ovom kontekstu relativan pojam...
zoija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 16:42   #15
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mene zanima što je u tome konkretno problematično da bi se proglasilo problemom?

Ajmo iz svega napravit problem

Mlađi dečki su divni i lepi i ja ih volim, ali kad je neki u godinama fakat dobar, e to je
Masa ih je i koma, istina. Al dobar stariji je ko tri mlađa
zoija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:19   #16
joooooooooooooooooooooooooj zlo mi je od vas sto se zaljubljujete u starije jer kao ne mozete u mladje...imam 35 g da ne mislite da je neki mladac od17 i po. Nema ljubavi !!! koliko traje neka veza ovisi o svemu samo ne o ljubavi. jer sjetih se jednog filma u kojem lik snimi neku bombu od zene ali da se smiri pomisli da je i ona nekom dojadila... to je kad je musko pametno pa prekine,kad je zensko pametno dodje bebac pa se sve to nastavi...a one cije su veze prekinute nekim drugim razlozima ne zaboravite da ce muski nasrat i namuljat samo da ne ispadnu totalne svinje kod prekida ili da kao ne povrede previse zensku. s curicom od 20 g bi se samo igrao doktora i nista vise, jer koliko god ja inteligentan bio i uspjevao se prilagoditi njenim pricama, kad tad bi mi to prilagodjavanje dopizdilo i prekid bi bio neizbjezan...
__________________
.
madoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:19   #17
Mnogo toga je na ovoj temi izreceno sto ne vredi ponavljati, malo toga novoga ima da se kaze, stoga cu se posvetiti digresijama.

Ne postoji pravilo kako se vredi ponasati u ljubavnoj vezi i kolika razlika u godinama treba da bude, mislim da postoje samo ustaljene paradigme/sabloni kakva bi trebala da bude idealna veza izmedju muskarca i zene...

Negde sam procitao da postoji univerzalna formula po kojoj se racunaju idealne godine partnera u vezi (misli se na straight vezu, o istopolnim vezama cemo nekom drugom prilikom). Pa kaze: ako muskarac ima x godina, idealna zena po godinama koja bi mu odgovarala se racuna po formuli: x/2 + 7.

Ako je muskarac tek navrsio punoletstvo, po formuli mu odgovara 16njakinja. Ako je muskarac ima 26, devojka bi trebala da ima 20. Ako muskarac ima 32, devojka bi trebala da ima 23. Ako muskarac ima 40, devojka bi trebalo da ima 27, itd...

Ne kaze se nista o aspektu trajanja veze, dakle ako momak od 26 ozeni devojku od 20, sta ce se desiti nakon 20 godina (on: 46, ona 40, a ona bi trebala da ima 30)?

Ovo sam napomenuo tek toliko da cujem misljenja o ovoj nebuloznoj formuli koja po meni ne mora da bude (i NIJE, da neko ne pomisli da favorizujem) tacna.

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:22   #18
znaci kad napunim 80 nista starije od 47
__________________
.
madoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:05   #19
To bas super. Kad budem imo 100, onda taman jedna starka od 52 da mi moze mijenjat pelene
bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 00:13   #20
Quote:
bijesna glista kaže: Pogledaj post
To bas super. Kad budem imo 100, onda taman jedna starka od 52 da mi moze mijenjat pelene
valjda 57, nemoj sad jos mladju, sta ti nije dosta?
__________________
.
madoxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.