Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 11:50   #5281
Pozdrav svima. Nadam se da je pitanje u pravoj temi, ukoliko nije oprostite. Nisam do sada pisao na ovu iako u zadnjih par godina sadim chili papricice na balkonu ( ove godine sam imao i Trinidad Moruga Scorpion sa oko stotinjak plodova) ali sljedece godine planiram da posadim malo veci broj sadnica u vocnjaku (stabla sljive). Zanima me da li je neko to pokusavao. Ne znam da li kulture smetaju jedna drugoj i slicno. Nije neki veliki vocnjak, imam dva reda sljive sadjene na 5x5m duzine 50m. Steta mi nekako gledati tu zemlju izmedju sljiva a volio bih je iskoristiti. Ako moze neko da me posavjetuje bio bih jako zahvalan.

p.s. zemlja je vec uzorana tj. redovi izemdju sljiva.

 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 13:47   #5282
Ne vidim zasto im tamo ne bi odgovaralo sve dok ima dovoljno svjetla.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 14:26   #5283
Jel netko možda probao nizati ljutu papriku i pripremao za sušenje, kakva su iskustva i kako ste radili? Par sam osušio ovako na otvorenom Trinidan Scorpion konkretno i ljuta je kao vrag također kao i u svježem stanju.
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 10:34   #5284
Ne kužim šta hoćeš pitati? Papričice možeš vezati u snopove i nizati na špagi, možeš probušiti sa koncem i staviti opet sušiti, a možeš staviti na sunce i na neku mrežu da ih sunce suši.
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2015., 11:09   #5285
Pitam isključivo ako je netko to radio kakva su iskustva? Znam inače te postupke sušenja koje si naveo nije "sveto pismo"
Logan-tenis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 10:22   #5286
Blagodeti indoor gajenja

http://www.oldschool-samp.com/slike/...brownmaphi.jpg

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.12.2015. at 16:49. Reason: prevelika fotografija
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 14:54   #5287
Ish Fatal: Nije mi jasno ako je Indoor gajenje kako je moguće??
Današnje stanje kod mene u vrtu sa čili papričicama ima ih još za branje.
Par slika:
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 14:57   #5288
Nametnici su u indoor uzgoju cesci nego u vanjskom jer imaju idealne uvjete i nema prirodnih neprijatelja.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 15:28   #5289
Opet je Andrej bio brzi

Kada imate dugo vremena biljke indoor, skoro sigurno ce te fasovati ove posasti.
Medjutim Actara to sve instant resava

Mali update: ~3 meseca pod vestackim osvetljenjem(i samo pod njim) je trebalao ovoj Douglah-i da pljucne pupoljke i prvo racvanje.
Na pocetku je bilo dosta temperaturnih oscilacija, tako da bi verovatno i ranije bilo da su uslovi od starta bili idealni.

Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 16:14   #5290
Svaka cast

Samo bih dodao kako su usi u unutarnjim uvjetima daleko zesce, dovoljno je dan-dva nepaznje i odose biljke
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 17:09   #5291
Hvala i potpuno se slazem.
Zamalo da nahebem sa ovima, jer nisam imao insekticid pri ruci.
Sada moram videti kako ce se ponasati i kada ce sledeci tretman da padne.
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 19:37   #5292
Nešto razmišljam da i ja poslije Nove Godine zasijem po par komada u Box-u pod led rasvjetom i vidjeti kako napreduje imam Bhut Jolokiu, Habanero, 7 Pod Red, Red Savina i Devil’s Tongue Yellow.
Ako bi zasijao odmah poslike Nove godine u 6 mjesecu bi trebao imati plodova za branje, neka moja računica u odnocu na ovu godinu uspoređujuči se sa vanjskom proizvodnjom.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:32   #5293
Ima netko sjemena viška?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:41   #5294
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Ako bi zasijao odmah poslike Nove godine u 6 mjesecu bi trebao imati plodova za branje, neka moja računica u odnocu na ovu godinu uspoređujuči se sa vanjskom proizvodnjom.

U teoriji da, u praksi zavisi od puno faktora. Ne kosta te nista da probas i da ne bude, barem ces videti kako idu i imaces predvodnicu za kompletan nasad kasnije.
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 21:18   #5295
Ljekovitost papričica

http://www.dnevno.hr/zdravlje/cudo-z...popijte-870397

Mljevena je paprika bogata alkaloidima kapsaicinima.
Obiluje i vitaminom C, B6, E, kalijem, manganom i flavonoidima koji daju ljutinu njezinim antioksidantnim sposobnostima.
zaustavljanja krvarenja, mljevena paprika radi po principu iscrpljivanja neurotransmitera pod nazivom supstanca P, čime dezintegrira živce koji šalju signale za bol pa tako, jednostavnim riječnikom, ublažava bol.
Pomaže kod upale mišića, bolova u leđima, ukočenog vrata i drugih bolova.
Također, mljevena paprika razbija ugruške u krvi, pomaže u smanjenju ateroskleroze, sprječava čimbenike koji su doveli do oblikovanja tromba, od kojih svi mogu pomoći u smanjivanju rizika od srčanog udara.
Osim toga, paprika je odlična u borbi protiv crijevnih bolesti.
Stimulira crijeva i pomaže u eliminiranju toksina iz tijela.


Jesu li pretjerali ?
Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 21:35   #5296
Ajmo uzgojiti najljuće chili papričice

Ajmo.

Svatko tko drži do sebe uzgojit će najljuće chili papričice.
Ali osim tih najljučih "otrova" za sljedeču godinu planiram uzgojiti nekoliko jestivih manje ljutih papričica:

Jalapeno, Anaheim, Cherry, Bishops Crown,Pequin, Yellow Yamaican ,Cayenna Piccante, Pimento, Big Jim,Large red Rocoto,Mexican Rocoto Manzano,Aribibi Gusanito, Aji Peuvian, Ancho Mulato Poblano, Ancho San Louis, Orange Rocoto.

Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 11:03   #5297
S obzirom da je dnevno.hr u pitanju, vrlo vjerojatno je da su pretjerali. Sigurno pomaže malo, ali kao i svaka druga namirnica u razumnim količinama.
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 13:00   #5298
Quote:
pklicov kaže: Pogledaj post
S obzirom da je dnevno.hr u pitanju, vrlo vjerojatno je da su pretjerali. Sigurno pomaže malo, ali kao i svaka druga namirnica u razumnim količinama.
Slažem se. Ne poznajem dnevno.hr ali u zadnjim godinama
sve više i više plačanih priloga prevladava u žutom tisku.
-Dule- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 16:34   #5299
Evo danas je odrađena zadnja berba papričica, i malo se napravilo reda ako uspiju preživjeti za sljedeću sezonu dobro a ako ne svakako ide novo sijanje i sadnja na proljeće.

Ovo što sam danas obrao sutra ide na par strana podijeliti a za sebe sam osušio i samljeo a koliko potrošim može mi biti par godina, nešto od samljevenog će vjerovatno otići malo i za restoran.



Mljeveni je miks od Habanero i Bhut jolokia cca 50% jedne i druge i opet je strahovito ljuto.
Sezona za čistu 10-tku.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 07:28   #5300
je, ova sezona je bila odlična.

Ja imam dvije pikse 50g mljevenog habanera, 8 tegli ukiseljenih i 2-3 bočice "uljućenog" maslinovog ulja
hjoš mi je ostalo osušenih habanerosa koje ću negdje utopiti.
Trebalo bi početi pripremati za iduću sezonu, ja u 1. mjesecu mislim zasaditi...
Mislim saditi Jalapeno, Habanero red/orange/white, aribibi gusano i fatali yellow pošto ju je kolega Ish Fatal nahvalio


Tko se nakon svih ovih sezona pokazao kao najpouzdaniji za sjemenke?
mijur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.