Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2013., 22:39   #221
naljutili ste Freda
nkdzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 23:39   #222
Quote:
Motikan kaže: Pogledaj post
Da li računjanje za HEP-ov račun (prijenos, distribucija i naknada za mjernu uslugu HEP-u) ostaje isto ili i ono pojeftinjuje sukladno izmjeni HEP-ovih cijena od 1.10.
Ostaje isto, dio računa koji se odnosi na mrežarinu i pripadajuće naknade nije imao korekciju cijene.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 23:40   #223
Quote:
nkdzg kaže: Pogledaj post
naljutili ste Freda
Nisu me naljutili, nego nasmijali. Ode tema u ...

Nikoga ovdje ustvari ne zanimaju informacije, tako da uzalud.


Bitno je jedino jesam li HEP-ovac ili ne.

Zadnje uređivanje Fred123 : 14.10.2013. at 23:50.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 01:56   #224
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Koliko tih šefova si prijavila ili si i ti uzela dio od onih 3%. Nema veze, otišlo u zastaru nakon deset godina, koliko ti je trebalo da se oglasiš.

Inače HEP-toplinarstvo sigurno ima u svom skladištu sav materijal potreban za izradu centralnog grijanja, kako bi radnici mogli raditi u fušu (posebno je traženo centralno sa cijevima promjera 300 mm), kao i što HEP-Operator distribucijskog sustava ima sav potreban materijal za izradu kućnih električnih instalacija.

Na temi o električnoj energiji ti tupiš o toplinarstvu!

Jedno je sigurno. GEN-I i RWE ti sigurno nikada neće doći napraviti centralno grijanje.
Niti sam uzela niti bih uzela ali sve je tocno.Mnogo puta je bilo anonimnih pisama
i informativnih razgovora.Meni se jedan direktor i pohvalio.Zamisli imas placu 7000,00 kn a kuca vristi od velicine,skolujes dvoje odrasle djece,imas kucu na moru,skijanje u najboljim Austrijskim hotelima,skupe motore,jedrenja,krstarenja,svaki cas nove igracke;telefone,laptope ,non stop u lovu ,zderanje po restoranima,i da ne nabrajam dalje.I sve to od 7000,00 kn plaće!?Zivot da ti se zgadi.
Pa ja sam s tim likovima niz godina radila radila,ne mogu pisati o tome DETALJNIJE niti zelim.Boli me briga,nisam ja Don Quihote ni zvizdac,svi su znali a drustvo je brzo penzionirano da ne zavrsi gdje je i trebalo.No radili su tako da ih se nije moglo ni provaliti.
Ako radis na HEP-u onda i znas koji su to likovi.... a za centralno i razne popravke samo su naredili radnicima da im se to odradi u vlastitim kucama.
Mozda je sada teze drpati,neznam ali ili si mlad ili vrlo naivan.....sorry nije teme ali je velik razlog da se od HEP-a maknem.
goldfish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 10:06   #225
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Sad si samo potvrdio svoju glupost.
na koji nacin ti razgovaras s ljudima

fred, kad se sjetim da sam ko klinac s dedom nosil puru sefu elektre da bi dobil struju kleti, ovaj se jako ljepo spominal z nama, samo je govoril: more, more

Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Ta priča o investicijama je mantra koju potiču mediji. Svaka firma, financira investicije iz kredita, odnosno dobiti kroz neko razdoblje, tako da ovo jednokratno povećanje cijene ne može financirati niti jednu ozbiljnu investiciju.
a iz cega se financira novi vozni park i isplata viskova?
vidis, kod nas u firmi se investiralo u proizvodnju, nemamo viskova jer ne mozemo dizati cijenu proizvoda prema potrebi za lovom, vozni park je star, ali bez ovog prvog nema ni novog auta ni viska
kad tad bude trebalo poceti drugacije razmisljati

Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Ionako je javnost protiv investicija u energetici.
ou jeee, mi smo glupi mulci i uvijek kontra

Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Odličan tekst, a pogledaj i ovaj iz iste grupacije: http://www.slobodnadalmacija.hr/Zada...9/Default.aspx

Jednima smeta ulaganje, a drugima neulaganje. Pročitao sam oba teksta prije.

Zašto tekst nije ovakav:

U doba krize HEP-ovci se odmaraju za vrijeme godišnjeg odmora u apartmanima za samo 270 do 450 kn po danu, i to na osam rata, gledajući LCD televizore ekrana dijagonale od čak 82 cm. U to vrijeme mogu svoje prnje spremati u, zamisli, drvene ormare napravljene po mjeri apartmana i kuhati ručak u kuhinjama koje su tako napravljene da svojim dimenzijama odgovaraju apartmanu. Cijelu noć pokriveni su novim pokrivačima od čistog pamuka, koji su oprani u najboljim kemijskim čistionicama.

Kako im na odmoru ne bi bilo vruće hlade se vrhunskim Vivax i LG klimama.

Navodno su svi apartmani opremljeni WC školjkama i tuš kadama u boji slonovače, a sve po mjeri kupaonice...

kaj je stvarno direktorica prodavala vjencanice prije sadasnjeg posla?
to je bil uvjet na natjecaju?
kaj je da je, ljepa teta
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 12:26   #226
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Djelatnik HEP-a je očitao Vaše brojilo u skladu sa Općim uvjetima, u vrijeme kad je Vaš redovni obračun. Stanje koje ste predali (ako je očitano 01.10) služi za razgraničenje potrošnje do 01.10. i nakon 01.10. (po staroj i novoj cijeni).

Zmislite koliko biste bili ljuti da je stanje koje je očitao 14.10. prikazao kao stanje 1.10. (cijelih 14 dana bi plaćali po staroj cijeni). To da ste Vi dostavili stanje na 01.10. on nije trebao, a čak i nije smio znati (da ne bi očitanja vršio u birtiji uz kavu, kad bi znao prethodna stanja).

Da ste malo bolje čitali prethodne postove bilo bi Vam jasnije.

Stvarno čudno zašto Vam je netko poklopio slušalicu nakon što ste ga uvjeravali da taj djelatnik (možda je i neka firma koja pruža uslugu očitanja HEP-u) nije trebao doći očitati Vaše brojilo u vrijeme redovnog obračuna. Vjerojatno bi Vi svoje trubili do sudnjeg dana. A možda se trebao javiti na slijedeći poziv, u kojem je netko htio prijaviti kvar, a taj mu je već počeo psovati sve po spisku zašto se ne javlja.

Nisam ja jedini HEP-ovac, čuo sam da postoji još barem jedan.

Inače sam po struci diplomirani inženjer elektrotehnike, smjer elektroenergetika, tko da neki k. znam o ovoj temi, a iz svega toga ste zaključili da sam HEP-ovac (što je, izgleda, nešto jako grozno).
Vidim da jako volite pretpostavljati. Možda da promijenite struku sad kad ste ju već naveli. Možda ste mi upravo Vi poklopili slušalicu. S obzirom da mi stil razgovora nije vrijeđanje ja ću Vas fino
__________________
.It's Not Lupus.
Motikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 12:40   #227
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Ostaje isto, dio računa koji se odnosi na mrežarinu i pripadajuće naknade nije imao korekciju cijene.

Fala, to me zanimalo
Čak bi i radi tih 5 kn razlike prešla (princip), međutim računam Fininu proviziju za GEN-I bi bila pretpostavljam 4,80 kn ili na Tisku 2,90 kn. S obzirom da račun iz Tiska blijedi moram platiti još 0,50 kn za kopiranje (jer čuvam odreske ili bilo kakav dokaz o plaćenom računu). Dođe mi zapravo na isto.
__________________
.It's Not Lupus.
Motikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:50   #228
Na Tisku i u Konzumu nema naknade za plaćanje GEN-I računa.
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 13:52   #229
Uskoro GEN-I ulazi i na tržište plina u RH.

http://www.gen-i.hr/hr/novosti/396
prečko jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 19:37   #230
za koji mjesec bi i HT trebao pocet prodavat struju i to najvjerovatnije preko tvrtke kceri Iskon

http://www.poslovni.hr/hrvatska/ht-p...ulatora-253695

bit ce zanimljivo vidjet quattro ulugu - telefon, internet, tv i EE

btw, Fred, jel se barem razmisljalo u hepu da uletite u Optimu umjesto zabe i ht-a
ponuda interneta preko elektricne žice, do kud je dosla tehnologija?
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 23:33   #231
Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
na koji nacin ti razgovaras s ljudima

fred, kad se sjetim da sam ko klinac s dedom nosil puru sefu elektre da bi dobil struju kleti, ovaj se jako ljepo spominal z nama, samo je govoril: more, more
Vjerojatno se kroz godine nešto i u HEP-u promijenilo. Stalno se govori o nekim prošlim vremenima.

Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post

a iz cega se financira novi vozni park i isplata viskova?
vidis, kod nas u firmi se investiralo u proizvodnju, nemamo viskova jer ne mozemo dizati cijenu proizvoda prema potrebi za lovom, vozni park je star, ali bez ovog prvog nema ni novog auta ni viska
kad tad bude trebalo poceti drugacije razmisljati
Hoće li tvoja firma u vozilo, koje je neophodno za obavljanje djelatnosti, ulagati godišnje više (servisi, veća potrošnja goriva i ostali troškovi), nego što bi koštalo novo vozilo?
U koju proizvodnju će ulagati npr. distribucija ako joj je osnovni posao održavanje i izgradnja mreže, mjerne usluge (očitanja i sl.)?

Očito je problem što nije bilo redovnog ulaganja u vozni park kroz dulji niz godina. Mislim da si nijedna firma, kojoj je vozilo neophodno za obavljanje djelatnosti (neću tu spominjati vozila za upravu, direktore i sl. koja uvijek najviše spominju, a u postotku ne utječu značajno) ne bi smjela dozvoliti da joj vozni park bude u takvom stanju da istovremeno mora nabavljati veliku količinu vozila.


Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
ou jeee, mi smo glupi mulci i uvijek kontra
Ne kažem da je netko mulac ili glup, nego je općetito situacija kod nas takva da uvijek pronađemo razlog zašto nešto ne treba raditi, ne samo u energetici.

Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
kaj je stvarno direktorica prodavala vjencanice prije sadasnjeg posla?
to je bil uvjet na natjecaju?
kaj je da je, ljepa teta
Da iskreno kažem, nemam pojma i ne zanima me previše.

Mislim da je ova tema trebala ljudima dati informacije koje ne znaju, a na kraju se pretvori o prepucavanje.
Ako je u HEP-u sve toliko trulo i nevaljano, zašto je onda u uređenim državam cijena električne energije značajno veća?
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 23:48   #232
Quote:
Motikan kaže: Pogledaj post
Vidim da jako volite pretpostavljati. Možda da promijenite struku sad kad ste ju već naveli. Možda ste mi upravo Vi poklopili slušalicu. S obzirom da mi stil razgovora nije vrijeđanje ja ću Vas fino
Nikad u svom poslu nisam nikome poklopio slušalicu, ali sam se naslušao svega i svačega.

Nisam Vas imao namjeru vrijeđati, i ne znam što Vas to vrijeđa, ali očito niste bili u pravu kod poziva. Kakvo je bilo ponašanje osobe s kojom ste razgovarali ne mogu komentirati, jer sam pročitao samo Vašu stranu priče. Mislim da morate priznati da ljudima koji rade na tim poslovima (call centar, telefonist na centrali i sl.), neovisno u kojoj firmi, nije bajno i neki se sigurno ne mogu 100% kontrolirati.

Također nisam niti mlad niti naivan, ali ću uvijek smatrati da svaki oblik kriminala treba prijaviti, bez obzira na odnos društva koji vi navodite. Osobno, ja sa takvim likovima, koje navodite, ne bih mogao godinama raditi.
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 00:31   #233
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post

Hoće li tvoja firma u vozilo, koje je neophodno za obavljanje djelatnosti, ulagati godišnje više (servisi, veća potrošnja goriva i ostali troškovi), nego što bi koštalo novo vozilo?
mislim da ta racunica igra samo u drzavnim firmama

Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
U koju proizvodnju će ulagati npr. distribucija ako joj je osnovni posao održavanje i izgradnja mreže, mjerne usluge (očitanja i sl.)?
mreza je pripremljena za OIE?
sta ce se desiti sa strujom i mrezom u narednim godinama, naknade za poticaje moraju ici gore, poticaji uglavnom odlaze velikim domacim i stranim igracima
heh, izgleda da je bolje i jeftinije krasti struju magnetom nego da bez problema stavis 4 fotonaponske ploce i koristis hepovu mrezu za akumulator, naravno bez isplate poticaja
valjda si cuo za pojam smart grid, btw. nema veze s autima

Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Ako je u HEP-u sve toliko trulo i nevaljano, zašto je onda u uređenim državam cijena električne energije značajno veća?
nije veca jer si mogu za svoju placu kupiti vise kilovata EE
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 05:46   #234
Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
mislim da ta racunica igra samo u drzavnim firmama
Računica je ista u bilo kojoj firmi, kojoj je vozilo potrebno.

A možeš i sve otpustiti i uzeti uslugu vanjske firme i nećeš trebati niti jedno vozilo. Outsourcing osnovnih djelatnosti uvijek u konačnici postane skuplji, ali više ne kupuješ vozila.

Jedini problem je što prevladava mišljenje da se vozila u koriste u privatne svrhe. Ne treba generalizirati pojedinačne slučajeve. Dosta firmi (privatnih) je uvelo praćenje vozila koje je uzrokovalo veće troškove od ušteda na eventualnom smanjene upotrebe vozila u privatne svrhe.

Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
mreza je pripremljena za OIE?
sta ce se desiti sa strujom i mrezom u narednim godinama, naknade za poticaje moraju ici gore, poticaji uglavnom odlaze velikim domacim i stranim igracima
heh, izgleda da je bolje i jeftinije krasti struju magnetom nego da bez problema stavis 4 fotonaponske ploce i koristis hepovu mrezu za akumulator, naravno bez isplate poticaja
valjda si cuo za pojam smart grid, btw. nema veze s autima
Mreža je, ako je pripremljena za Kupca, pripremljena je i za proizvodnju iz OIE. Svaka mreže u RH može prihvatiti 20% proizvodnje u odnosu na potrošnju na određenoj mikrolokaciji. Problem RH je mala gustoća potrošnje (kWh/km mreže) i loš dnevni dijagram opterećenja.

Također, u pravu si da treba poticati proizvodnju za vlastite potrebe i trošiti energiju iz OIE u vrijeme dana kad je energija najskuplja. Kod nas to nije tako. Potiče se sva proizvedene energija i po istoj cijeni u toku cijelog dana.
Isto tako, u posljednje vrijeme, osnovni problem kod izgradnje malih elektrana je nedostatak kapitala kod privatnih Investitora. Pogledaj realizaciju na stranicama HROTE-a:
http://hrote.hr/default.aspx?id=82

Što se tiče smart grid-a situacija u RH i nije baš povoljna i samo uvođenje je skuplje nego npr. u Njemačkoj iz nekoliko razloga (mala prosječna količina prodane energije po mjernom mjestu, disperziranost Kupaca, kao i pretpostavljena loša reakcija Kupaca).

Smart grid se uvodi iz jednog osnovnog razloga, a to je "peglanje" krivulje opterećenja. Ostali razlozi kao što je sprečavanje krađe, brža mogućnost očitanja, i sl. nisu previše značajni, ako se ne postigne prvi cilj. Npr. samo očitanje u RH je u nekim slučajevima skuplje daljinski nego klasičnom metodom.

Peglanjem krivulje opterećenja postižu se optimalni gubici, optimalno se dimenzioniraju elementi postrojenja (npr. presjeci vodiča), smanjuje se cijena nabave električne energije.

Također samo uvođenje (izmjena svih brojila i osiguravanje komunikacije) nije baš jeftino.

Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
valjda si cuo za pojam smart grid, btw. nema veze s autima
Nisi u pravu Smart grid itekako ima veze sa autima, ali električnim.


Quote:
emilioti kaže: Pogledaj post
nije veca jer si mogu za svoju placu kupiti vise kilovata EE
Isto tako si mogu za svoju plaću oni mogu kupiti i više goriva, plina, kruha, mlijeka ...

Udio troškova zaposlenih u ukupnim troškovima HEP-a je na razini od 14% (882.696.000 kn u odnosu na 6.350.968.000 prema podacima 1. do 6. mjesec 2013.), a to je jednini dio koji ovisi o cijeni rada u RH. Ostali troškovi su isti, eventualno su nešto jeftinije vanjske usluge, ali opet zbog cijene rada.

izvor: http://www.mfin.hr/adminmax/docs/HEP%20-%20RDG9.pdf
Fred123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 13:01   #235
Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post

Također, u pravu si da treba poticati proizvodnju za vlastite potrebe i trošiti energiju iz OIE u vrijeme dana kad je energija najskuplja. Kod nas to nije tako. Potiče se sva proizvedene energija i po istoj cijeni u toku cijelog dana.
isplaceni poticaji poskupljuju konacnu cijenu EE kupcu
cijena solara je u proteklih par godina drasticno pala, poticaji nisu smanjeni u tom omjeru, a trebali bi ga imati znacajno u mrezi za nekoliko godina

Quote:
Fred123 kaže: Pogledaj post
Isto tako, u posljednje vrijeme, osnovni problem kod izgradnje malih elektrana je nedostatak kapitala kod privatnih Investitora. Pogledaj realizaciju na stranicama HROTE-a:
http://hrote.hr/default.aspx?id=82
problem je kod nas sto se ne isplati radit mikro solarnu elektranu na krovu ispod 10 kw, a za to trebas imat velik krov na kuci, velik krov - velika kuca, velika kuca - imas sansu zaradit i dic cjenu EE susjedu s malim krovom

a i ta zarada je upitna kad malo pogledas sta se desava s poticajima oko nas, u najbolju ruku nece se ukinut al ce se s vremenom lupit porez na njih iz razloga sto je dugorocno neodrzivo kupovat po kunu, a prodavat po tri i to ne razliku potrosnja/proizvodnja vec sve proizvedeno

oces stavit 4 fotonaponska panela ukupno 1 kw teorijske snage + neki eu grid tie inverter i onda trebas sve isto (koliko sam upoznat), certificirani montazer, jos jedan prikljucak hepa, projekat ovaj, projekat onaj i onda tvoja zamisljena investicija od 10 k kn postane 50 k kn i totalno neisplativa ako neces poticaje vec s tih 1 kw snage samo smanjit kupnju od prodavaca struje (u ovom slucaju cca 1000 kwh na godinu - 30 000 kw kroz 30 godina - sto bi bio sasvim dovoljan poticaj za investiciju )
solar bez poticaja je isplativ jedino ako papirologiju svedes na minimum i ako je vezan na mrezu


po meni bi rjesavanje ovog problema bilo dugorocno bolje i sigurnije rjesenje za kucanstvo od promjene opskrbljivaca strujom
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 16:16   #236
Vlada odlučila povećati naknadu za obnovljive izvore energija sa 0,006kn na 0,04kn po kWh.

Znači nakon samo mjesec dana izbijaju nam iz džepa ono pojeftinjenje.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 17:02   #237
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Vlada odlučila povećati naknadu za obnovljive izvore energija sa 0,006kn na 0,04kn po kWh.

Znači nakon samo mjesec dana izbijaju nam iz džepa ono pojeftinjenje.
o tome pricam zadnjih par postova, stvar je postavljena na nacin: uzmi sirotinji i daj bogatima
ispada da je bolje da gospon. Stjepan ima na krovu 10 kw nego Štef, Janko, Jura, Blaž, Joža, Stipe, Franc, Mirko, Mate i Zvonko svaki po 1 kw na krovu
emilioti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 19:01   #238
Blago nama, povećanje od 600 %, moguće samo kod nas

Primjerice, u Sloveniji ista naknada iznosi 0, 0005 eura po kWh iliti priblićno 0,0037 kn. Primjerice, kod nas bi 300 kWh za ovo koštalo po novoj cijeni 10,5 kn (bez pdv-a), ista u Sloveniji košta 0,15 eura ( 1,10 kn).

http://i42.tinypic.com/290yosk.jpg
__________________
Perfection

Zadnje uređivanje City : 17.10.2013. at 23:07. Reason: Velika slika
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 10:45   #239
Pozdrav svima.

Namjeravam preći na GEN-I struju ali postoji jedna zbunujuća, ali meni vrlo bitna stvar.
Do sada sam preko besplatnog korisničkog broja HEP-a sam očitavao struju i plaćao točno onoliko koliko sam i potrošio.
Nakon što sam na GEN-I info telefonu pitao da li kod njih postoji ta mogućnost, oni su lopticu prebacili na HEP.
Rekli su mi da se obratim HEP-u jer GEN-I sve podatke o potrošnji struje prima od HEP-a.
Nazvao sam HEP korisničku službu gdje mi je neka gospođa rekla kako u slučaju prelaska na GEN-I struju očitanje struje preko korisničkog telefona HEP-a neće biti moguće, jer ja u tom slučaju više neću trošiti HEP-ove već GEN-I kilowate.
Koliko sam upoznat, GEN-I nema korisnički broj na kojem mogu unijeti stanje i izračunati potrošnju.
Pretpostavljam da se u oba slučaja radi o neznanju i nestručnosti HEP-ovih i GEN-I službenika.
Da li netko zna više?
Hvala.
__________________
O quam misericors est Deus justus et pius...
Miles Croatorum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 18:04   #240
Meni je operater u Gen-i SZK objasnio da se očitanje vrši pri promjeni operatera te da se onda raščlanjuju dugovanja i obaveze. Do 1. siječnja GEN-i šalje račune prema procjeni potrošnje, odnosno podacima koje im je ustupio HEP, a nakon tog datuma se objedinjava račun te će onda biti moguće vršiti mjesečna očitanja.
Zbog svega navedenog, čini mi se da ću ipak pričekati taj datum za prelazak u GEN-i, čisto da ne kreditiram niti jednog od navedenih operatera Jedino što gubim prvi mjesec "besplatno" obzirom da ta akcija uskoro ističe.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.