Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2021., 00:08   #401
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kakav bezicni alarm?
super bi mi za balkon doslo da malu istreniramo da se ne penje po mrezi
Davno u Lidla bilo. Na baterije i ima daljinski za upaliti i ugasiti ga. Boji ga se jako pa odmah pobjegne. Valjda skuži kroz par dana da zbog nje pišti.
I da...bar je i u mene sad uvijek kuhinja uredna i ništa nema vani. Svako zlo za neko dobro. Treba bit strpljiv i uporan još par mjeseci pa bude bolje....valjda... Al kad pogleda okicama sve joj oprostim.

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 07:23   #402
Dok slusam kako macka baca stvari da bi ju se pustilo di je ona zamislila definitivno cu reci da macke nisu za stan. Mogu ljudi pricati sto zele ali iz mog iskustva generalno naprave toliko stete da jednostavno da imam priliku birati nebi nikada uzeo macku u stan.
nazadsam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 08:19   #403
ne znam, u 4 godine imanja (ove) macke u stanu nije napravila ama bas nikakvu trajnu stetu. je, par puta je pod kauc gurnula slape i slicno pa trazis kao idiot ali nes ti problema.
ni bivsa macka nije nista napravila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 08:25   #404
I prije smo godinama imali macu u kući i nije srušila ništa . Ni ova mala nije ništa srušila ni bacila ni razbila .
Mačke nisu ni za gradski asfalt ni da se hrane po kontejnerima pa na žalost tako žive. Zato i žive kratko. Ljudi su se davno umiješali u prirodu tako da bolje mačka u stanu nego pod kotačima auta

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 10:20   #405
Moj niš ne baca. Jedini problem može biti grebanje namještaja, a i to se riješi tako da se kupi grebalica, mačku se skrate nokti, a i postoji namještaj od cat-friendly materijala koji je otporan na grebanje.
Uglavnom, svaka mačka je drugačija. Ako imate nedoumice, najbolje je uzeti malo veću macu koja je već naučena na pijesak i stan (imaju ih koliko hoćeš u Pravoj šapi i Hrabrim njuškama).
__________________
This is not a time to be dismayed. This is punk rock time. This is what Joe Strummer trained you for.
Zuzzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 11:51   #406
da, moras biti spreman na stetu, na budjenje po nocina svasta.kao kad dijete imas jbg, ocekuj sranja pa bus se ugodno iznenadio
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 11:52   #407
Ni moja ...ona je kauč potato ,kamo je ostaviš tamo ćeš je naci .Dok sam na poslu 8 sati dođem doma ona je na istom mjestu kamo sam je ostavila.Ništa razbijeno niti srušeno..ali macan je druga priča on baca knjige ,srušio je stalažu ,razbio vazu ali nikad ga ne bi sterala van .Šta je jedna vaza napram toga kad su hladne noći dođe kod mene u krevet i grije me.Ili me čeka pred vratima..
Meni materijalne stvari ne znače puno ali njih dva mi znače sve ..
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 12:14   #408
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
I prije smo godinama imali macu u kući i nije srušila ništa . Ni ova mala nije ništa srušila ni bacila ni razbila .
Mačke nisu ni za gradski asfalt ni da se hrane po kontejnerima pa na žalost tako žive. Zato i žive kratko. Ljudi su se davno umiješali u prirodu tako da bolje mačka u stanu nego pod kotačima auta

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
Mi smo maknuli ono što može baciti, npr. pitari s cvijećem koji su bili na nižim policama su završili na višim do kojih ne može doći, ili bar ne pokušava doći.

Priroda isto ima svoja rješenja, istina je da žive kraće, ali i to spada pod prirodno rješenje jer teoretski od samo jedne mace i njenog potomstva možeš dobiti 420.000 mačića u 7 godina, a taj broj eksponencionalno raste.
Frank Knight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 13:57   #409
Ma tako sam i ja makla ono šta može srušiti a da mi bude žao. Isto i pitare kao i vi,podigla i ni ne doživljava ih
A meni je žao što kod nas nije praksa kao u Americi npr s lutalicama. Ulovi,steriliziraj i pusti. I tako se obuzdavaju kolonije mačaka. Kod nas pogotovo u manjim mjestima se ni kućne mačke ne steriliziraju nego tako hodaju i množe se i ne pozive puno. I ja hranim 4 seoske mace,posebno njima hranu kupujem plus što naše ostatke dobiju. I neki dan sam našla jednu mrtvu otrovanu....srce me zabolilo
Da mi nešto i uništi nebi je vani izbacila jer uzeli smo je s ceste da joj život bude bolji a i stvari mi ništa ne znače već mi znači kad se ona krene mazati s nama
E i problem skakanje na kuhinju je za sad nestao. Nakon što se alarma 2 3 puta prepala sada ne pokušava. Vidit ćemo kroz par dana

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 14:54   #410
Pa i kod nas udruge i pojedinci steriliziraju pa puštaju .Tu kod nas to rade ,ali još nismo uspjeli staviti populaciju pod kontrolu.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2021., 19:46   #411
Quote:
Zuzzu kaže: Pogledaj post
Moj niš ne baca. Jedini problem može biti grebanje namještaja, a i to se riješi tako da se kupi grebalica, mačku se skrate nokti, a i postoji namještaj od cat-friendly materijala koji je otporan na grebanje.
Uglavnom, svaka mačka je drugačija. Ako imate nedoumice, najbolje je uzeti malo veću macu koja je već naučena na pijesak i stan (imaju ih koliko hoćeš u Pravoj šapi i Hrabrim njuškama).
Moj ima jedan štok u kući i na taj se baš napenalio. Drugo niš ne grebe. Grebalicu nije ni pogledao.
I potrgao mi je sve komarnike.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 09:40   #412
Imala sam u djetinjstvu mačku i doživjela je 22 godine. Nikad nije napravila nikakvu štetu.
Sad imam mladog mačka.....čista zločestoća i razigranac. Malo se ne slaže s zavjesama ali inače sve pet. Iz nekih svojih čudnih razloga voli vodu pa se dečko dobrovoljno tušira i sl.
A za kandže ima grebalicu ali mu je privlačan i jedan štok pa ćemo kupiti neki grublji materijal u bauhausu i obložiti time štok.
__________________
It’s not what you preach, it’s what you tolerate
mart28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2021., 09:30   #413
Imala sam do sad vise macaka, jos od djetinjstva, i ne mogu zamisliti zivot bez njih. Jedino je jedna maca koja je bila gluha bacala predmete s polica i ormara i to jer je tad osjecala vibraciju kad su stvari padale po podu. Jednom je s vrha kuhinjskog ormara bacila, poguravsi je, jednu ogromnu i tesku porculansku zdjelu za salatu koja je datirala iz vremana prije Drugog svjetskog rata. Nisam joj to zamjerala, jedino sam pazila da imam cim manje stvari koje bi mogla baciti (sto je ionako odlika minimalizma). S njom sam komunicirala pokretima ruku, kao sto sam naucila macka i psa koje sad imam, mada nisu gluhi.

Nisu macke za zivjeti na ulicama, barem ne na Balkanu gdje ima dosta ljudi koji ce ih udariti ili uciniti im nesto jos gore.
Vecina Engleza pusta macke van kuce. Sad su im cak poceli stavljati GPS pa na poslu prate kud se to njihove mace krecu.
Jedna moja poznanica iz Los Angelesa ne pusta macke cak ni u ogradjen vrt jer se boji da bi im netko preko ograde mogao ubaciti otrov.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2021., 15:10   #414
Moj je dvorišno kućni mačak. Po ljeti je većinom vani, ali ne udaljava se daleko jer kad ga zovem, dođe. Po noći spava unutra.
Po zimi se doslovce neda izbaciti iz kuće.

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2021., 06:49   #415
Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Nisu macke za zivjeti na ulicama, barem ne na Balkanu gdje ima dosta ljudi koji ce ih udariti ili uciniti im nesto jos gore.
Vecina Engleza pusta macke van kuce. Sad su im cak poceli stavljati GPS pa na poslu prate kud se to njihove mace krecu.
Jedna moja poznanica iz Los Angelesa ne pusta macke cak ni u ogradjen vrt jer se boji da bi im netko preko ograde mogao ubaciti otrov.
Slazem se, ja sam paranoicna samo tako. Pa u Dalmaciji je valjda jos normalno daviti macice u moru i trovati na najjace da se populacija smanji...ili ono smetaju mi pa jelte. Da imam vanjsku macku brijem da ne bi spavala dok se ova ne bi pojavila doma a ne bih mogla biti ni mirna preko dana dok je nema. Previse bolesnika ima okolo, cak i ako izuzmemo automobile i recimo da si na selu ili u nekom mirnijem kvartu, ne vjerujem nikome i nicemu...meni je isto jedina macka - kucna macka - sto god branitelji macjih sloboda mislili o tome. Najjaci mi je argument "to nije prirodno". 21 stoljece, onak pol stvari "nije prirodno" uopce, kako zivimo kako radimo sto jedemo al eto najbitnije je da si monstrum ak zivotinju koju volis zatvoris u stan.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2021., 11:10   #416
Quote:
Joshira kaže: Pogledaj post
Slazem se, ja sam paranoicna samo tako. Pa u Dalmaciji je valjda jos normalno daviti macice u moru i trovati na najjace da se populacija smanji...ili ono smetaju mi pa jelte. Da imam vanjsku macku brijem da ne bi spavala dok se ova ne bi pojavila doma a ne bih mogla biti ni mirna preko dana dok je nema. Previse bolesnika ima okolo, cak i ako izuzmemo automobile i recimo da si na selu ili u nekom mirnijem kvartu, ne vjerujem nikome i nicemu...meni je isto jedina macka - kucna macka - sto god branitelji macjih sloboda mislili o tome. Najjaci mi je argument "to nije prirodno". 21 stoljece, onak pol stvari "nije prirodno" uopce, kako zivimo kako radimo sto jedemo al eto najbitnije je da si monstrum ak zivotinju koju volis zatvoris u stan.
Evo ja sam na selu i iz vlastitog iskustva kažem da ovdje mačke vani prežive max 3 god. Moju ne puštam ni u dvorište jer nije ograđeno a mislim da bi je prvo auto usmrtilo. Ništa njoj ne fali u kući dapače pogotovo jer ni ne zna za vanjski svijet. Ako idem npr u svojih na cijeli dan ide i ona samnom jer nije naviknula dugo biti sama. I sve stoji šta si napisala. Puno toga nije normalno al alo u kojem stoljeću živimo

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2021., 12:00   #417
jesu smiješne, ove moje sada imaju dva mjeseca tek sada smo se nekako zavoljeli, baš su me živcirale u početku jer su divlje, a još uvijek su, ali ne toliko, sada kuže + pustim ih da izađu van

nekako smo se bolje naučili jedni na druge... on je još uvijek maltretira i grize, ali se zaderem da je pusti na miru i onda se on prestraši i pobjegne i spusti uši zna i on sam da ne smije to raditi, ne bi inače tako reagirao, ali ta mačja divlja krv ne može protiv nje divljak, a ona je skroz smiješna i umiljata, sjedne ispred veš mašine i samo promatra kako se okreće bubanj pa kako curi voda kada se pusti u wc školjci
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.