Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2012., 12:09   #601
Quote:
Signorina Despi kaže: Pogledaj post
Možeš imati samostalni ADSl bez telefona ali ti je onda brzina 150 i nešto kuna + paket prometa
dakle dojde mi na isto znaci onaj osnovni halo paket 63 cca kn + 80 kn dsl + promet
a ovako odma 150 kn + promet? Smradovi
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 17:29   #602
30.06. u t centru potpisah ugovor za max3.Računa za 7mjesec dođe po starome nekih 500tinjak kuna,ja ih zovem a oni kažu da još nisu obradili zahtjev.Danas gledam i vidim da sam još na starom (sve posebno i opet će biti 500kn).Sad mi ih je dosta i želim sve isključiti samo je pitanje mogu li se pozvati na taj ugovor iz 6mj. koji je potpisan na 24mj.ali još nije uključen,dakle po meni još nije stupio na snagu.Inače nemam nikakvih ugovora s njima,
Bekantan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 18:35   #603
Ako ti maxtri nije ukljucen, mozes ih zvat i trazit da ti storniraju zahtjev, ugovor nije trebao krenuti, jer se maxtri nije aktivirao.

Ali ja bi na tvom mjestu svakako napravila prigovor na iznos racuna za 7 i 8 mjesec, i prilozila bi kopiju ugovora, ako ga imas.
Smopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 14:21   #604
evo ovako...tele 2 mi nije slao račune jedno tri miseca...i onda mi pošalju skupni račun, za sve misece, i ja to platin u roku od tjedan dana...e sad, onda mi pošalju račun za idući misec, u kojem također traže 1260 kuna za raskid ugovora, prijevremeni, jer kao nisam platija tri računa...nijedna obavijest o tome mi nije stigla?nakon prebacivanja od poslovnice, do službe za korisnike, pa mailova, ovo ono, oni mi kažu da su uputili zahtjev za raskid ugovora 30. srpnja, a da je moje podmirenje računa prošlo tek 31. srpnja.baš neman srće...lopovi. ja ih zovem, molim, da riješimo to dijalogom, jer je očito njihova greška, ali ne, oni meni tvrde da san ja bija dužan nijh nazvat ukoliko meni računi ne stižu?di to ima?šta ja moran trčat za njima da bi im platija?postoji li s mobilnim operaterima ona caka da ukoliko ne dobijem račun nisan dužan podmirit obveze?u slučaju da im ne platin ovo, kakve me posljedice čekaju?imam li ikakve šanse odnijet pobjedu na sudu(ne planiram uzimat odvjetnika)?kakve mi kamate mogu zaračunat?riječ je o računu za mobilni internet.potpisa san na dvi dogine, 100 kuna misečno, platija nekih 400-500 kuna i sad traže još 1360 kuna, a internet san ima samo dva miseca.ne osjećan se kriv jer san sve račune koje san dobija platija u roku.šta da radim?
mohorovicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:52   #605
večer.

dižem temu iz pepela jer predpostavljam da moje pitanje najbolje tu sjeda.

Riječ je o dugu prema T comu za fiksnu liniju iz kraja 2010.
Zanimalo me koliki je dug, pa sam zvao T com koji su mi dali broj od odvjetničkog društva koje vodi slučaj.
zvao sam njih i rekli su mi da je ovrha bila u 12. mjesecu 2010. Rekao sam da bi htio platiti dug, a oni su mi rekli da će mi javiti iznos.
Malo kasnije sam se sjetio zastare i Sada se pitam dali sam se zahebao? Može li tu stupiti zastara? punica kaže da tu ovrhu iz 12. 2010. nisu dobili.

hvala
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 21:34   #606
Ukoliko je pokrenuta ovrha, zastare nema. Rok je godinu dana od dospijeca racuna.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 22:06   #607
aha, znači zastara je moguća ako ovrha nije pokrenuta godinu dana od datuma dospijeća računa?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 23:16   #608
Ako ovrha nije pokrenuta, zastara ne samo da je moguca, nego je i nastupila. To, naravno, ne znaci da oni postupak naplate nege garantirano pokrenuti, jer na zastaru se morate pozvati, istaknuti prigovor zastare, u suprotnom bi mogli platiti zastarjeli dug.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 07:05   #609
a dali je moguće da ovrha još nije pokrenuta i da je to slagala žena iz odvjetničkog društva kada sam rekao da bi htio platit?
jer navodno tu ovrhu iz 2010. nismo dobili poštom.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 07:31   #610
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
a dali je moguće da ovrha još nije pokrenuta i da je to slagala žena iz odvjetničkog društva kada sam rekao da bi htio platit?
jer navodno tu ovrhu iz 2010. nismo dobili poštom.
vjerovatno je još kod javnog bilježnika (uredno zaprimljena - prekinuta zastara), kako tako dugo stoji kod njega? eto tako
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 08:47   #611
sad sam zbunjen.. jer bi u mom slučaju zastara palila il ne
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 15:32   #612
Saznaj je li pokrenuta ovrha ili ne.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 15:49   #613
odvjetnici koji vode slučaj za ht kažu da je.
predpostavljam da nebi lagali :-/
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 16:11   #614
Onda nema zastare, kao sto sam rekla ranije.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 08:41   #615
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
odvjetnici koji vode slučaj za ht kažu da je.
predpostavljam da nebi lagali :-/
Pretpostavljaš da odvjetnici nebi lagali?
Traži nešto napismeno o datumu pokretanja te ovrhe.

Sent from my GT540
Alfa Romeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 20:35   #616
Pozdrav,
iznajmio sam stan u kojem je prošli stanar imao 2d palet iz Bneta (internet i televizija). On se sad odselio iz stana al priključak je ostavio da slijedeći stanar preuzme. Sad me zanima da koja je procedura i što ja trebam napraviti kako bi imao internet i volio bi da uzmem samo inernet bez tv-a. Zanima me da li je to moguće?
emanuelson1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 17:26   #617
Ima li HT pravo obračunavati trošak opomene pravnim osobama? Oni tvrde da više ne smiju običnim građanima naplaćivati opomenu, ali firmama da.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 19:00   #618
Zabrana je regulirana kroz Zakon o zastiti potrosaca i odnosi si se na fizicke osobe, ne na pravne.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 21:19   #619
Quote:
emanuelson1000 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
iznajmio sam stan u kojem je prošli stanar imao 2d palet iz Bneta (internet i televizija). On se sad odselio iz stana al priključak je ostavio da slijedeći stanar preuzme. Sad me zanima da koja je procedura i što ja trebam napraviti kako bi imao internet i volio bi da uzmem samo inernet bez tv-a. Zanima me da li je to moguće?
nazovi bnet i vidi dali je postojala ugovorna obveza.
Ako je postojala na koga glasi? ako je želiš preuzet mraš izvršit prijenos ugovora.

ako nema UO, možeš uzeti koji god paket želiš
croma is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 10:06   #620
račun za roaming!?

Pozdrav,

cura mi živi pokraj granice sa slovenijom cca 5 km. Pretplatnik je na t-mobile-a... Sad bez neke najave mobač se vjerojatno prebacio na slovensku mrežu i tu se potrošilo 300-tinjak kunića, a nezna svatko da se mobitel može prebaciti na ručno biranje mreže...Kako mobač nije napustio Hrvatsku meni se to čini kao nepravda te ja njima pošaljem prigovor... Još su mi to i operateri savjetovali, a oni meni odgovore da nema nepravilnosti vezanu uz taj račun te da ga podmirim u potpunosti?!?

Zašto platit, a zašto ne platit?? Jel ima kakvih prava?

Hvala.
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.