Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 18:47   #6101
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Evo ti, i sam si svjestan da je Biblija kontradiktorna ne samo stvarnom svijetu nego i sebi samoj, te nije nikakav dokaz za postojanje Boga. Tako da bi je ljudi trebali uzimati za ozbiljno koliko uzimaju i "Gospodare Prstenova".
Po tvom mišljenju bi trebali, ali ne uzimaju.
Zato jer ne trebaju.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:53   #6102
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
1 Kraljevima 8: 27 ne govori o ljudskom tijelu već o Hramu kojega je gradio Solomon pa je promašaj to uspoređivati s nekakvim bogočovječjem.
Solomonov hram je ljudsko tijelo personifikacija.

Masoni to analiziraju u detalje čitao sam dosta o tome ,a i Zohar sugerira da je sve priča o ljudskom tijelu no to je kao otktivenje kad si u dogmi,zasja svjetlo kad se riješiš dogme.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:01   #6103
Masoni nemaju apsolutno nikakve veze s Davidovim sinom.

Al imaju veze s Apolonom.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 19:54   #6104
Je li Isus imao stap ?
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 20:02   #6105
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Je li Isus imao stap ?
štap?, ne, nije imao, čak ni stop
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 12:30   #6106
Isus Mesijanskih Zidova nije Isus krscana.Rim je textom to rijesio uz pomoc vrlo litealno sposobnih Zidova koji su vidjeli u Mesijanskom pokretu potencijalni problem opstanka cijelog naroda a i da se ne ponovi vise Mesijanski fanatizam.No dobili smo drugu vrstu jos goru od toga fanatizma posebno u odnosu na Zidove u egzilu.

Isus je postojao lider Mesijanskih Zelota nema tu dileme no Isus krscana je fiktivna prica ublazavanja Mesijanskog pokreta.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:47   #6107
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post


Isus Mesijanskih Zidova nije Isus krscana.


Što su to "mesijanski židovi"?

(prosim lepo stavi definiciju)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:34   #6108
Mesijanski Židovi su tkzv Jeruzalemska crkva iz djela apostolskih kojoj je duhovno dirigirao tada Jakov pravednik i oni su pripremali ustanak protiv Rima i pripremali put za Mesiju koji će im se pridružiti iz Galileje.
Protjerani su iz Jeruzalema i vratili su se poslije ušli u grad s velikom silom no uz pomoć saveznika kako sam več rekao ,Jakov je imao oko 24000 vojnika dok Simon oko 40000 ljudi.Njig dvoje zajedno su ušli oslobodili Jeruzalem.
Propovjedanje van Izraela što se pominje u novom zavjetu je bilo s ciljem regrutiranje pojedinaca iz rasijanih plemena Izraela da se sakupe u totalni rat protiv Rima,otuda i tolika vojna sila koja je ušla u Jeruzalem.Rimljani su bili nemoćni jedno vrijeme...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 17:49   #6109
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Mesijanski Židovi su tkzv Jeruzalemska crkva iz djela apostolskih kojoj je duhovno dirigirao tada Jakov pravednik i oni su pripremali ustanak protiv Rima i pripremali put za Mesiju koji će im se pridružiti iz Galileje.
Protjerani su iz Jeruzalema i vratili su se poslije ušli u grad s velikom silom no uz pomoć saveznika kako sam več rekao ,Jakov je imao oko 24000 vojnika dok Simon oko 40000 ljudi.Njig dvoje zajedno su ušli oslobodili Jeruzalem.
Propovjedanje van Izraela što se pominje u novom zavjetu je bilo s ciljem regrutiranje pojedinaca iz rasijanih plemena Izraela da se sakupe u totalni rat protiv Rima,otuda i tolika vojna sila koja je ušla u Jeruzalem.Rimljani su bili nemoćni jedno vrijeme...
Ako je kako kažeš tada su se ti "mesijanski židovi" zeznuli kubnom.

A danas, gdje su?, samo nemoj reč u Jeruzalemu i dva soma godina čekaju okončanje bitke, zamisli koliko naraštaja propadne tim 2tisućljetnim ratom a da dan danas Jeruzalem neostao Gospodnjim gradom.


Vidiš li zašto se kršćani 'povukli' i zašto se posvjedočilo Isus je postojao?, jer da nije, znaš, kršćani bi izumrli i ne bi bilo žive duše koja bi svjedočila Krist postoji.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:10   #6110
Ja što vidim da su se kršćani zajebali jer su držali da Jeruzalemska crkva je kršćanska pa sljedi da je onda novi zavjet mahom teški jedan zajeb kao što sam rekao prije služio je da Mesiju Židova transformira u nešto što nije nikad bio,nasjeli su milioni ljudi.A što se tiče tih mesijanskih Židova to su žešće naivčine od potonjih( koji su povjerovali novom zavjetu bukvalno)
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:26   #6111
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post

Ja što vidim
Suprotno je od onog što vidim jA.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:38   #6112
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Nema. Ne postoje nikakve "prepravke" koje bi bitno mijenjale suštinske stvari.
Znalac tekstualne analize (ne i Isusove povijesnosti) Bart Ehrmann je napisao knjige o tolikim prepravcima i nesuglasicama, da ih ima više od samoga teksta Novoga zavjeta.

Quote:
Vjerodostojnost Biblije je dokazan fakt.
Nije. A čak i da jest, što s time da je tekst uredno prepisivan, kad je sadržaj mitološki.

Quote:
imamo Mateja na hebrejskom,
Nema nitko. Izmišljaš.

Jedino kad netko prevede s grčkoga na hebrejski, onda "imate" "Mateja na hebrejskom".

Quote:
hebrejski rukopis Knjige Otkrivenja u Britanskoj Knjižnici itd.
Opet besmislica. To je prijevod s grčkoga iz srednjega vijeka.
Sve o kršćanskom liku Isusu Nazarećaninu je na grčkome, čak i najmanji apokrif.

Kasnije su kršćani išli obratnim putem, jer ih jako žulja da nikakve Isusove riječi na izvornom jeziku nema pa nema. A nije da se nisu stoljećima truditi to iskopat, rukama i nogama....
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:48   #6113
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

To je prijevod s grčkoga iz srednjega vijeka.
Sve o kršćanskom liku Isusu Nazarećaninu je na grčkome, čak i najmanji apokrif.
Britanska Knjižnica je preozbiljna knjižnica da bi se bavila apokrifima. Znaš li kakvi tamo stručnjaci delaju?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:50   #6114
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Da, kada se vadi iz konteksta, sve se može proizvoljno tumačiti.
Da kao što kršćani tumače Izaiju 7,14 Također Gospod vam će dati on sam jedan znak: Evo da je jedna mlada žena trudna i rađa jednog sina i ona će mu dati ime Emanuel . da nagovješta Isusa i milju drugih stvari, ali to je religija. Uzimaš stvari iz Biblije koje ti se sviđaju i tumačiš ih kako hočeš, dok druge ignoriraš.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:56   #6115
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post

Quote:
[kom1]
Na primjer tvrdnja da je Isus razapet na križu nije mogla biti izmišljena. Kako god netko tumači događaje on nikako ne može objasniti zbog čega bi obi koji su sve izmislili zadržali tvrdnju da je bio razapet na križu.

Iz samog sadržaja bilo kojeg evanđelja nam mora biti jasno da bi onima koji su sve izmislili bilo lakše da su napisali da su ga Židovi ubili kamenovanjem
Taj argument je beznačajan. Drevni Rim je već imao mnoge šokantne kultove. Recimo muškarci pripadnici Atisovog kulta su hodali ulicama Rima obučeni u žene i nekada si čak odrezivali penise za Atisa jer su ga tako imitirali s obzirom da je bio kastriran. Pa ipak, nitko ne pokušava raspravljati da je Atis morao postojati, jer tko bi izmislio kastriranog boga?

Prvo moraš shvatiti da je Isus izmišljen uzimajući elemente iz starog zavjeta.

E sad zašto su ljudi izmislili da je Isus bio razapet? Zbog Izajije 53. Stari Židovi su smatrali da to opisuje mesiju, a to poglavlje ti govori o slugi koji jako pati.
Izaija je podloga za mnogo detalja o liku Isusa
(ali za pribijanje na križ imamo Psalam Davidov br. 22):
Izaija 53,4 A on je nosio patnje naše, žalosti je naše uzeo na se, mi smo ga držali udarenim, pogođenim od Boga i mučenim,
Izaija 53,5 Ali je on bio ranjen za naše grijehe, izbijen za naša zlodjela. Za spasenje naše ležala je kazna na njemu, modricama njegovim mi smo se iscijeljeni.
A Gospod je stavio na njega grijehe zlodjela sviju nas.
Bio je zlostavljen, a on se je predao dragovoljno, nije otvorio usta svojih kao janje, što se vodi na klanje. Kao ovca, nijema pred onima, koji je strižu, nije otvorio usta svojih.
Iz tjeskobe i suda bio je uzet, i tko da iskaže sudbinu njegovu. Bio je istrgnut iz zemlje živih i za opačine naroda mojega bio je na smrt pogođen.

Odredili su mu grob uz zločince, a uz bogatoga bio iza smrti, jer nije počinio nepravde, i nije se našla prijevara u ustima njegovim.

Zato ću mu dati mnoge kao dio, mnogobrojne će on prisvojiti zato, jer je dao život svoj na smrt, i bio ubrojen među zločince, i nosio grijehe mnogih, i molio se za zločince."
Psalam shvaćen kao proročanstvo o zabijanju Sluge Jahvina na križ:
Grlo je moje kao crijep suho, i moj se jezik uz nepce slijepi: u prah smrtni bacio si mene.
Psalam 22,17 Opkolio me čopor pasa, rulje me zločinačke okružile. Probodoše mi ruke i noge,
Psalam 22,18 sve kosti svoje prebrojiti mogu, a oni me gledaju i zure na me.
Psalam 22,19 Haljine moje dijele među sobom i kocku bacaju za odjeću moju.
Psalam 22,20 Ali ti, o Jahve, daleko mi ne budi; snago moja, pohiti mi u pomoć!
Dakle sasvim je uvjerljivo da su neki židovi očekivali i da će Mesiji biti mučenički probodene ruke i noge, i za njegove haljine biti bacana kocka. Što se nekim židovima snilo, to se u spisima i zbilo. Pa je netko projicirao Mesiju 70 godina unazad od razorenja Hrama, kao tumačenje zašto su Židovi kažnjeni, jer se Mesija navodno već pojavio, a u tridesetima mu probodoše ruke i noge, i nije bilo teško smjestiti ga u povijesni kontekst za Poncija Pilata, koji je jedini tada mogao Mesiji to učinit. Kasnije su kršćani morali prihvatit i nastavljat na tu priču, ali su je ublažili tvrdeći da je Isus bio nevino optužen i smaknut.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:04   #6116
Vi cijelo vrijeme raspravljate o tim nekakvim dokazima o Isusovom postojanju, a što se svodi na nekih cca 30 godina.
Vi onda zapravo raspravljate samo o nekih 1,5% vremena ( 30 god od 2000 koliko se za njega zna), a ostalih 98,5% zanemarujete.
Pravo je pitanje, zašto nije nestao u tih 98,5% vremena.
Znamo sigurno, 100% dokazano, da je u to vrijeme bilo minimum 1000 drugih mesija i proroka, od kojih su sve redom nestali i za njih se ne zna u širokim masama. ( osim jednog proroka s golubicom na ramenu - ali to nije predmet ove rasprave).
Znači, svi ti ostali mesije, za koje znamo da su postojali, su nestali - označeni kao lažni, a ovaj jedan o kojem i nakon 2000 godina raspravljamo kao da je živ, za njega nismo sigurni da je postojao.
To je potpuno izvan logike.
Da on nije postojao, ili nešto slično, ne bi se o njemu tako čak i sada nakon 2000 godine zauzimala mišljenja.
Zašto bi nekog ko negira njegovo postojanje bilo briga za njega, zašto...
98,5% vremena nakon njegove smrti cijeli svjet raspravlja je li postojao ili nije i tako 20 stoljeća.
i uvijek isti citati, uvije isto za i protiv, po cijelom svijetu, ne samo na forum hr....
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:11   #6117
Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post

Znači, svi ti ostali mesije, za koje znamo da su postojali, su nestali - označeni kao lažni, a ovaj jedan o kojem i nakon 2000 godina raspravljamo kao da je živ, za njega nismo sigurni da je postojao.
To je potpuno izvan logike.
Ovo je već glas razuma.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:14   #6118
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
O čemu se radi?
Imaš ovakvu hipotetsku političku situaciju.

Prije nekoliko godina smaknut je Isus Nazarećanin kao pobunjenik protiv Rima, po Rimskom pravu, i označen na križu kao Kralj židovski - posprdno. Dakle propali Mesija, kao mnogi slični njemu.

Ali, vidi vraga.
Poslije smaknuća njegovi sljedbenici tvrde da je grob prazan i da je dotični vratio se iz mrtvih u slavi i opet ih okupio (ili je leš ukraden!), pa su Pavao i Petar propovijedali nauk tog pobunjenika po Izraelu, pod nosom Poncija Pilata i Feliksa.

Sudac Feliks je bio posebno okrutan guverner Judeje. Posebno brutalan je bio u gušenju židovskih pobuna. Neron ga je konačno opozvao, slično kao što je Poncije Pilat bio opozvan radi nasilnosti.

Pavao se dokazuje kao pošten Židov i odlazi u Hram, ali neki židovi su pomislili da želi napraviti svetogrđe (hereze širi), i naume da ga ubiju, kako to često biva u NZ od "zlih Židova".
Nastaje graja.

Rimski komandant Claudius Lysias ga uhićuje da sprječi nerede, i ispituje o čemu se radi. No ubrzo shvaća da se radi "samo o bezveznim prijeporima oko židovskih vjerovanja na osnovu Zakona, i ni u kom slučaju nečemu što bi zaslužilo zatvorsku kaznu ili smrt", pa ga pod zaštitom šalje u Cezareju, opakom sucu Feliksu na svjedočenje, kako bi ga ovaj konačno oslobodio svih židovskih optužbi i urota.

Kako to da se niti jedan Židov nije sjetio spomenuti "sitnicu" da je Pavao sljedbenik ne tako davno smaknutoga Isusa Nazarećanina, pod Poncijem Pilatom, za pobunu protiv Rima? Oni ga optužuju za "blasfemiju protiv židovske vjere", i to je najviše što imaju. I komandant i sudac Feliks ne nalaze u Pavla ništa sumnjiva, drže ga dobroćudnim i pomalo sluđenim vjerskim zanesenjakom koji vjeruje u nekakvog čarobnog Isusa Kristusa, i na koncu ga puštaju na slobodu uz osmjeh, iako su se "bijesni" Židovi upirali da ga ubiju svim silama.

Kako se nisu sjetili optužiti Pavlovu staru vjersku sektu, s vođom Jakovom, da su isti sakrili tijelo pobunjenika Isusa, za kojega su rekli da je ostavio za sobom prazan grob? Ta još bi ih Poncij Pilat sve pohvatao odmah poslije razapinjanja Isusa čiji je leš netragom nestao. Krađa leša se strogo kažnjavala. Pobunjenik Mesija bi bio još opasniji ako se pričalo da je uskrsli nadčovjek ili Bog! Isus i njegovi sljedbenici, čiji je sada Pavao revni član, čak su se oružjem bili suprotstavili Rimskoj vojsci kod uhićenja i odrezali mačem jednom vojniku uho!

Spominje se i Drusilla, Feliksova žena, unuka od THE Heroda koji je također bio umiješan u tobožnje smaknuće Isusa Nazarećanina. Djed joj nikad nije pričao o Isusu, radi kojega je poklao nevinu dječicu u Betlehemu? Pa mu onda sudio, i kako je doživio svoj kraj na križu, smaknut od strane Rimljana kao pobunjenik i židovski Kralj? Sve to su "zli" Židovi, koji su pošto-poto htjeli ubiti Pavla - zaboravili spomenuti na suđenju. Samo Pavlovu blasfemiju Zakona, pa je tako hitro pušten na slobodu uz Feliksov smiješak i dobro zaštićen kao Rimski građanin. Niti natruhe o povijesnom smaknutom Isusu, samo o Isusu iz nebeskih vizija i sfera.

Kako to?
Kao da je Pavao vjerovao u nebeskog Krista, opisanog u starom zavjetu, koji je djelovao nadzemaljski, koji nikad nije bio na suđenju pred Poncijem, i nije hodao zemljom. Onda je razumljiv Feliksov smiješak na Pavlovu vjersku opsjednutost nekakvim pričama.

Da je Pavlu stavljeno u krivicu dugogodišnje propovijedanje nauka smaknutog samozvanog Mesije, čiji su leš oteli i sakrili, bio bi smaknut bez problema. Ili bi se tražilo objašnjenje ima li i on mesijanske ideje ili ne.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:28   #6119
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Prije nekoliko godina smaknut je Isus Nazarećanin kao pobunjenik protiv Rima, po Rimskom pravu, i označen na križu kao Kralj židovski - posprdno. Dakle propali Mesija, kao mnogi slični njemu.
Prije nekoliko godina? Hm.
Doduše, 2 soma godina Biblija nazove "2 dana", time onda zbilo se prekjučer.

Posprdni su oni koji mu na glavu stavili krunu od trnja a iznad glave zakucali drvenu ploćicu natpisa kralj židovski, ne misleći nikako i nipošto neće umanjiti Isusovo postojanje, skroz suprotno - tek otad pa nadalje vjeruje se Krist je prošao Zemljom, kako je shvatio onaj rimski vojnik zapamčenog zaključka "ovo je stvarno bio Sin Božji". Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 15:37   #6120
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Posprdni su oni koji mu na glavu stavili krunu od trnja a iznad glave zakucali drvenu ploćicu natpisa kralj židovski, ne misleći nikako i nipošto neće umanjiti Isusovo postojanje, skroz suprotno - tek otad pa nadalje vjeruje se Krist je prošao Zemljom, kako je shvatio onaj rimski vojnik zapamčenog zaključka "ovo je stvarno bio Sin Božji". Amen.
Super, to ukazuje na spomen navodnog hororca koji je postao istina a onda i temelje jedne religije.
Da je umro od starosti ili od neke bolešture ne bi postao kult ličnosti pa ga ne bi nanovo i nanovo već dva "dana" zakucavali na dasku.

Amen i zaglavni kamen.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.