Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2011., 11:02   #161
Etoga isao i ja.

Urolog, moja doktorica i njezina sestra su me svi gledali i tjesili koda idem na strijeljanje. Isao sam u zagrebu u zavod za javno zdravstvo, pola osam, nema guzve. Ocito bas nije popularan pregled

Pola 8 i tri minute, ulazim u prostoriju. Pola 8 i 4 minute i 30 sec,vec sam vani. Pita covjek kako hocete, ja rekao neznam vam ja nista kako je lakse, kaze covjek onda stanite ledjima uz zid. Odmah sam se sjetio strijeljanja. Pitam ja jel to da nemrem pobjec?
Uglavnom, skinem se, rasirim palcevima, on gurne par puta stapice, cao bok. Osjecaj, neznam. Ne boli uopce. Najblize osjecaju je ono kad te netko pecka onim davacem iskre na klik upaljacima. Toliko negdje je neugodno. Ja nisam pisao cijelu noc, sto je kao plus, al nepotrebno, bolje se dic negdje oko 2-3 i onda jos za zadnje popisat. Malo pece, al apsolutno nista strasno, mozda dvaput jace nego sto me peklo dosad, zbog uretritisa sam i isao na pregled. Sad cu pit neki cajic, malo da to ublazim.

Rezultati za 10 dana cca.

Sve u svemu, ugodno iznenadjenje, isao bi opet ak treba isti cas.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 12:19   #162
Vidjet ćeš kad kreneš prazniti mjehur, prestaje navečer.
topla voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 13:07   #163
Quote:
topla voda kaže: Pogledaj post
Vidjet ćeš kad kreneš prazniti mjehur, prestaje navečer.
Ma jesam to odma poslije, mozda 20 minuta, kak nisam isao cijelu noc, nisam ni do 8 izdrzao. Al nije bilo strasno, napisao sam, mozda 2-3 puta jace pece nego kad sam prije s upalom mokrio. Dosad evo 3 put i vise ne osjetim uopce.
__________________
Triput mjeri, jedanput rezi.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 13:08   #164
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Etoga isao i ja.

Urolog, moja doktorica i njezina sestra su me svi gledali i tjesili koda idem na strijeljanje. Isao sam u zagrebu u zavod za javno zdravstvo, pola osam, nema guzve. Ocito bas nije popularan pregled
Koja je adresa? Jel to u mirogojskoj ili Rockfellerovoj?
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 10:40   #165
bris uretre

Prije svega bih rekao Riječanki2 da je njen način postanja neumjesan Ukoliko si toliko pametna, molio bih te da tu pamet prosipaš negdje drugdje ili još bolje da tu energiju usmjeriš u nešto korisnije od bahatog postanja. Toliko o tome. No hard fealings.

A sada...bio sam prije neki dan na brisu, štoviše, obavio sam ga 2 puta zaredom (drugi put u korist dobrovoljnog istraživanja). Dečki stvar nije strašna, nije ugodno, ali nije uopće strašno zar bih pristao na drugi koji je dobrovoljan. Da, peče i neobičan je osjećaj, što je i za očekivati, ipak se gura mali i tanki štapić u pimpač. Što više reći. Uglavnom, traje par sekundi i bok.

Za one koji neznaju gdje i kada --> Rockfellerova 12, najbolje ujutro oko 7:30, nema gužve. Za osoblje sve pohvale, ako koga zanima, bris uzima doktor Todorović koji je susretljiv i sve objasni. E da, prije brisa ne smijete mokriti minimalno 2 sata. Nadam se da e a informacije biti korisne.

Pozdrav
__________________
He Who Dares Wins Rodders!
goranimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 15:16   #166
bris uretre

Da vas sve utješim... ja za par dana idem na četvrti bris u evo mjesec dana...

više me znaju svi na mikrobiologiji...

pozz
tobatobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 12:58   #167
Danas postoji suvremena molekularna dijagnostika uzročnika ureaplasma, mycoplasma i chlamidia, PCR testom putem urina. Ovo je najnovija metoda otkrivanja navedenih uzročnika putem uzorka urina, a ova pretraga ima najmanje lažno pozitivnih i lažno negativnih rezultata, a za muškarce je znatno ugodnija od obriska uretre štapićem, koji je bolan za muškarce.

To sam procitao,a kako me slijedi ici na bris uetre interesira me jeli itko cuo za to?,napravio takav test?,i gdje se u Splitu to moze napraviti??
split 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 22:25   #168
Ovisi što ti sve treba. Ovo za klamidiju, ureplasmu i mikoplasmu vjerojatno može, ali bakteriološki ne znam.

Ja sam bila jednom zvala onu kliniku Moderna dijagnostika (to je u ZG), ali su mi rekli da nažalost bakteriološki bris se i dalje mora raditi preko brisa uretre. Tako da, ako se nešto u međuvremenu nije promijenilo, za bakteriološki i dalje treba bris uretre.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 20:33   #169
Thumbs up

Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Ovisi što ti sve treba. Ovo za klamidiju, ureplasmu i mikoplasmu vjerojatno može, ali bakteriološki ne znam.

Ja sam bila jednom zvala onu kliniku Moderna dijagnostika (to je u ZG), ali su mi rekli da nažalost bakteriološki bris se i dalje mora raditi preko brisa uretre. Tako da, ako se nešto u međuvremenu nije promijenilo, za bakteriološki i dalje treba bris uretre.
hvala na informaciji..
split 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 21:24   #170
A čuj, ipak provjeri za svaki slučaj, možda se nešto u međuvremenu i promijenilo otkad sam ja to istraživala za svog dragog

Ali, u svakom slučaju, ako i budeš radio bris uretre, nije tako strašno kako se priča, moj dragi bez problema izdržao
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 17:47   #171
Malo sam se neodgovorno ponašao u sexu (shame on me), naravno računajući (kao i večina tipičnih Dalmatinaca) kako me ništa ne može "pogodit".
Iskreno se nadam da me nije pogodilo, ali kako bih to utvrdio moram na ovaj pregled... pošto nisam znao što me čeka (a google je kao moj prika) nabasao sam na ovaj topic.

Prije svega hvala svima na opisima (čak i onima za koje bi radije da nisam pročitao, haha). Srića, zadnja stranica me nekako poprilično umirila.

U utorak ću stavit jesam li i kako sam "priživija"
TM1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 02:48   #172
Quote:
split 123 kaže: Pogledaj post
Danas postoji suvremena molekularna dijagnostika uzročnika ureaplasma, mycoplasma i chlamidia, PCR testom putem urina. Ovo je najnovija metoda otkrivanja navedenih uzročnika putem uzorka urina, a ova pretraga ima najmanje lažno pozitivnih i lažno negativnih rezultata, a za muškarce je znatno ugodnija od obriska uretre štapićem, koji je bolan za muškarce.

To sam procitao,a kako me slijedi ici na bris uetre interesira me jeli itko cuo za to?,napravio takav test?,i gdje se u Splitu to moze napraviti??
Ja čuh, ja se raspitah. Imaš ga napraviti u privatnim mikrobiološkim ordinacijama no neću navoditi kojima da ne bih besplatno reklamirao.
Loša vijest je da košta 800 kuna samo za izoliranje klamidije. Možda i ostale može izvući iz istog testa, ali ja sam pitao samo za klamidiju.

Sad stavi na vagu: 8 stoja s jedne strane; neugoda i strah s druge.
__________________
Iz poslovnih razloga sačuvao sam vanjske znakove zdravog razuma.
van_nostrand is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:08   #173
Thumbs up

Evo i ja sam danas obavio bris uretre, priznajem da sam otišao zadnji dan koji mi je na uputnici, odgađao bez veze, na kraju me to dočekalo.
Uglavnom, zapamtite, ima i gorih stvari koje Vam se mogu desiti.
Bio sam u vinogradskoj u zagrebu, doktor i sestra.Doktor cca 35 god. sestra cca 55 god.
Sestra kaže, mali ulazi, skidaj gaće i lezi ovdje.Kako sam čekao da neki stari deda i njegova žena izađu van nisam se odmah skinuo, te mi je sestra rekla, vadil luleka van da ti ga ja ne vadim, naravno šalila se, kao što smo to činili dok je trajao cijeli postupak.
Kad sam legao doktor je rekao "sesto stavite mu onaj drveni štap u usta da mi ne vrišti tu u ambulanti"
Kad je to rekao, strah je nestao.
E sad što se tiče boli, od 1 do 10 = 1
Nelagoda od 1 do 10 = 10
Peckanje od 1 do 10 = 10
Osječaj je kao da vam gurne užareni štapić, meni je gurnuo dva štapića, prvi onako, pa i nije tako strašno, drugi već malo žešće, ali sam si mislio da postoji i treći, ma samo guraj.
Poslje sam bio na WC-u i peklo je, ali ništa strašno.
Uglavnom, idite, ne odgađajte, zamislite si kako su prije 100 godina ljudima odstranjivali ekstremitete bez anestetika, onda ćete i vi izdržati svega kao npr. ja 2X po 3 sekunde.

E da, zaboravih.
Ne trošite pare za privatnike, jer oni to rade na isti princip, samo vas malo više tješe prije toga, i on mora gurnuti štapić, dapače kažu da oni to rade polako, pa to samo duže traje.

Zadnje uređivanje Sashica : 27.04.2012. at 16:21. Reason: spajanje postova
gogifrogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 20:25   #174
Red face uh

bio sam danas prvi i nadam se zadnji put

preživio 4 komada u tih 30 sekundi , i nije tak strašno ko
kak ovi paničari tu pišu i plaše ljude s babskim spikama

neugodno škakljavo peckanje, al 30 sekundi izdržat može svako


kod zubara je bar 5x bolnije i s anestezijom
FeZl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 00:03   #175
bok ekipa! jel zna ko di se to sve u ZG moze obavit? i jel svugdje treba uputnica? meni je veci problem otic do doktorice po uputnicu za to neg obavit sami bris jer zena nemre prestat pricat dva dana i kad dodjes s gripom, a kamoli kad dodjem s ovim
Vaniica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 19:52   #176
niko ne zna?
Vaniica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 19:25   #177
Obično na urologiji. Moj bivši je išao na Rebro. Proguglaj malo ili se raspitaj kod doktorice opce prakse.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 10:53   #178
Quote:
Vaniica kaže: Pogledaj post
niko ne zna?
Jutros sam bio i obavio.
Zagreb. Rockfelerova 12. Uzeo sam uputnice od svoje dr i tamo me uputila.
Ne znam jel to jedino mjesto u zg, ili ima još?

Hm. Šta reći. Iskustvo je neugodno. Sve je olakšao lik/dr koji to obavlja. Bio je jako pristojan i zajebant
Ugl. 3 brisa mi je uzeo. Bol je precizna, specifiična. Kao kad te peče dok mokriš, ali mnogo jače. Evo i sad me boli i dok sam hodao. Osjećaj je kao da mi je nešto u samom q
I peče dok mokriš. Za 10ak dana su gotovi nalazi pa opet moram po njih.
Nemam dopunsko. Cijena 110.38kn................
limun9891 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 13:40   #179
jedno od najneugodnijih iskustava.. peče ko sam vrag!
i još mi je slabo došlo a uz to nisam ništa pojio prethodno

sta te ne ubije ojaca te
XD
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 14:08   #180
Thumbs up my experience

Sinoć sam, znajući kako me danas očekuje bris uretre, proveo nekoliko sati u pretraživanju interneta. Znam šta je bris - znam šta je uretra, znam i zašto sam dobio uputnicu.. naježio sam se od same pomisli

I jutros sam na to krenuo sa stavom "Možda bude ko ubod komarca, možda ko ubod užarene željezne šipke, ali mora se!"

06.00 buđenje
06.10 pišanje u epruvetice (uz bris dobio sam za napraviti i kompletan nalaz urina i još mac toga)
07.30 eto mene na šalteru, predao uputnice i epruvete. Zgodna sestra na šalteru me pita: "kad ste zadnji put urinirali?" Odgovorim joj da je to bilo pred sat vremena kad sam prikupljao uzorke. "Mora proći najmanje 4 sata, nećemo vam sada moći uzeti briseve. Dođite za 3 sata, nemojte u međuvremenu urinirati. Napravit ćemo vam 2 brisa i onda možete urinirati. Nakon još 4 sata dođite napraviti i treći bris". Ono, slabo mi je došlo jer nigdje nisam našao da se to tako radi, i ovdje su neki rekli da im je uzimano i 5 briseva odjedanput.

AAAAA uzas... htio sam to htio što prije obaviti i odmah
... ali ok. Šta je tu je

11.00 eto mene opet hrabar na šalteru. Gđica Sestrica me prepozna i kaže sad će vas kolegica pozvati.
11.10 I bi tako. Simpatična 30-35g kolegica zazove moje prezime - to je to! No way back. Uđem u boks (doslovno prostorijica od 4m2 s krevetom i stolićem). "Jeste li ovo već radili", "Ne, ali znam otprilike što me očekuje. Da sjednem, legnem ili?", "Ne brinite, nije ništa strašno. Ostanite stajati kao da urinirate, pridržite penis s obje ruke i raširite ulaz u mokraćovod prstima".

I uhvatio ja majmuna s obje ruke, ogolim mu glavu i razmaknem ćubice .. pogled u stranu. Ustvari zatvorio sam oči, stisnuo ih ko da će mi vadičepom to raditi. Samo krajičkom oka sam vidio dugački tanki narančasti štapić s vatom na vrhu ... Izgledao je znatno tanje od štapića za uši i s puno manje vate. Thank God!

Osjetio sam samo škakljanje negdje oko polovice dužine mojeg junačića (koji se doslovno uvukao u sebe od nervoze). Zatim sam osjetio kako se štapić okreće i to škakljanje je možda u milisekundi prešlo u peckanje, ali nikakva bol. Sve skupa (od kad je gurnula štapić i provrtila ga nekoliko puta) trajalo je 4-5 sekundi. "Evo prvi je gotov".

Yebeno, to je to znači... sve je ponovila sa drugim štapićem. Dok je uzimala drugi bris nisam ni osjetio (Ali svejedno sam okrenuo glavu i zatvorio oči). "Ako vas malo boli to je zato što možda nešto stvarno imate"... sestro, znam da imam nešto, zato sam tu. Ali nije bolilo, nimalo!

11.15 Izlazim van. Gotov sam s prvom turom.

Ocjena: mnogo buke nizašto. A glavni razlog je muška opsesija osjetljivošću svojih pimpekića... koji nisu ni izbliza zaista tako krhki. Sama pomisao da ti se gura nešto u sanjivo oko tvog Kiklopa pali u glavi nekakav obrabeni mehanizam koji je jako jako pretjeran. Bar dok ne obaviš prvi bris... Ne da nije bolilo, čak i da kažem da je neugodno je pretjerivanje - neugodna je situacija i iščekivanje zahvata, ali sam zahvat - škaklja.

Uriniranje nakon brisa nije bilo ništa neugodnije od uriniranja proteklih par dana od kad sam skužio da sam pokupio nešto. Sada je 14.00 sati, za 2 sata idem obaviti i taj treći bris.

Dečki imajte muda, glavu gore i JUST DO IT! Jel imaš kitu ili papalinu?!? Budi muško! (usput gay sam, so no excuses for macho studs..)

I ne uzimajte antibiotike bez veze ...

Btw puno hvala dečkima koji su prije mene prepričali svoja iskustva. Puno ste mi pomogli pa sam se i ja odlučio registrirati i ispričati svoju priču (možda i predetaljno).

c ya
__________________
If you never did, You should. These things are fun. And Fun is good ~ by Dr. Seuss
tulsyag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.