Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2007., 11:50   #21
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Ovi nefili koji se spominju, nisu ljudi (barem ne ovi tu naši domaći vulgaris ). Tako tvrde i sumerani i asirci, a i Henok. I Biblija.
što jest jest
skyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:01   #22
Quote:
Vasilisa kaže: Pogledaj post
E a što kažeš na onu da su se angjeli zamišljali/crtali s krilcima i aureolama jer su ustvari bili astronauti s onim staklenim balonom na glavi?

Aaa, konačno netko (Što fali je jasno iz konteksta. )
ono što mi nikada baš nije bilo jasno, ona mala debeljuškasta dječica sa malim krilašcima , to su kakti kerubini (mislim, oke, tako su ih prikazivali), a tam u bibliji JASNO piše kako kerubin drži plameni mač (šta god sad to bilo, ne ulazim u to) sad, zamislim si klinju i krilca i plameni mač.. zanimljivo.
Ovo s balonom i krilima mi nekako ima više smisla.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:24   #23
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
ono što mi nikada baš nije bilo jasno, ona mala debeljuškasta dječica sa malim krilašcima , to su kakti kerubini (mislim, oke, tako su ih prikazivali), a tam u bibliji JASNO piše kako kerubin drži plameni mač (šta god sad to bilo, ne ulazim u to) sad, zamislim si klinju i krilca i plameni mač.. zanimljivo.
Ovo s balonom i krilima mi nekako ima više smisla.
E a viš koliko se to iskrivilo.

Neman pojma, valjda je jednomad neki slikar odlučija da na freskama budu goli i debeli i oku miliji.

A danas ih se miješa s Amorom i strijelama.

A kerubini su inače neki ka 'čuvari', zato je taj staja na ulazu u Eden.

Mnijem da je taj "plameni mač" bija ustvari teški mitraljez.
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 12:30   #24
Zolja
__________________
Skromnost je vrlina glupih! Stav vrlina skromnih!
TanjaOriginal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:13   #25
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Tko je ondak onaj tko vrši svoju volju???
ako je i tvoja volja Božja volja onda je to jedno te ista volja, u tome je i poanta da se Duhovno bude jedno u drugome i takva je tada i volja, ali "tvoja" volja sama po sebi kao inicijalna jedinka donosi zlo, samo zavisi u kojoj mjeri.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:18   #26
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
ako je i tvoja volja Božja volja onda je to jedno te ista volja, u tome je i poanta da se Duhovno bude jedno u drugome i takva je tada i volja, ali "tvoja" volja sama po sebi kao inicijalna jedinka donosi zlo, samo zavisi u kojoj mjeri.
Ljudi su čudna bića oni znaju što je Božja volja, proniknuli su u njegov um.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:19   #27
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
kako je to oni vrše i zašto i koja je njegova volja?
Vrše je kroz Duh, zbog zoga jer to i sami kad spoznaju žele jer vide da je to dobro i ispravno, a NJegova volja je "dobro" koje čovjek uglavnom ne razumje, a za primjer se može uzet Isus Krist, ti koji imaju Duha slični su NJemu.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:20   #28
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ljudi su čudna bića oni znaju što je Božja volja, proniknuli su u njegov um.
Samim umom neznaju (iako je ovaj pojam za raspravu isto), uglavnom umom nemogu vršti NJegovu volju, i nevidim poantu ovog što si napisala?
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:21   #29
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
ako je i tvoja volja Božja volja onda je to jedno te ista volja,
ma lijepo, samo kako ja znam da je moja volja ujedno i Božja volja te da je onda kao takva jedina prihvatljiva?

aha vidim da si već odgovorio u ovom drugom postu. Ali opet..ako ne mogu vršiti njegovu volju umom, kako da je onda vršim?
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:25   #30
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
ma lijepo, samo kako ja znam da je moja volja ujedno i Božja volja te da je onda kao takva jedina prihvatljiva?

aha vidim da si već odgovorio u ovom drugom postu. Ali opet..ako ne mogu vršiti njegovu volju umom, kako da je onda vršim?
nemožeš ju samim umom vršit, potreban ti je Duh, taj Duh donosi sve, što uključuje i elemente za um.

PS
Več sam na 4000, jao
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:32   #31
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
nemožeš ju samim umom vršit, potreban ti je Duh, taj Duh donosi sve, što uključuje i elemente za um.

PS
Več sam na 4000, jao
eh, ali što nismo mi rođeni s tim duhom?
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:33   #32
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
Samim umom neznaju (iako je ovaj pojam za raspravu isto), uglavnom umom nemogu vršti NJegovu volju, i nevidim poantu ovog što si napisala?
Poanta je da ljudi ne znaju što se zbiva u njima samima u njihovim mozgovima i srcima a znanju što se zbiva kod Boga....
a to se može objašnjavati pomoću Duha Svetog...???

Deux ex machina na djelu; ne znamo ali znamo eureka Duh Sveti na djelu!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:36   #33
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
eh, ali što nismo mi rođeni s tim duhom?
Pa incijalno kao djete potencijal je veči, a kasnije što si starij ako ne očuvaš "takvo srce" skloniji si da budeš rob svog grijeha i takva srca, a kad bi bio rođen s "tim" duhom onda gdje bi bila tvoja zasluga? sve ti je dano ti si onda na ovom svijetu kao na izletu.
Ali taj Duh je dostižan, neznam dali si pročitao/la Isusova učenja no ja tvrdim da su istinita i da je Duh Božji moguće primiti ako se ispravno kuca i na prava vrata te ako se vjeruje Kristu/Bogu/Dobru/Svome "srcu" .....
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:39   #34
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Poanta je da ljudi ne znaju što se zbiva u njima samima u njihovim mozgovima i srcima a znanju što se zbiva kod Boga....
a to se može objašnjavati pomoću Duha Svetog...???
neznaju niti jedno niti drugo, samo se vode za onim što na površinu dođe i raspravljaju uglavnom o posljedic ai korijen neznaju, a onaj tko ima Duha taj je tada i u tom korijenu pa mu je jasno sve.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:41   #35
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
neznaju niti jedno niti drugo, samo se vode za onim što na površinu dođe i raspravljaju uglavnom o posljedici korijen neznaju, a onaj tko ima Duha taj je tada i u tom korijenu pa mu je jasno sve.
Dobro...svatko ima svojeg duha a o tome što ti pričaš ima svoju povijest koju su ljudi prepoznali kao životna energija ili chi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:46   #36
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
neznam dali si pročitao/la Isusova učenja no ja tvrdim da su istinita i da je Duh Božji moguće primiti ako se ispravno kuca i na prava vrata te ako se vjeruje Kristu/Bogu/Dobru/Svome "srcu" .....
ma ne kanim uopće osporavati Isusova učenja/propovijedi.
Nego ono što me smeta je ta preogromna općenitost i zakukuljenost u koju se upuštaju svi fanatični vjernici kad ih se upita maltene bilo koje konkretno pitanje.
Na primjer tko su ili što su Nefili.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:48   #37
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Dobro...svatko ima svojeg duha a o tome što ti pričaš ima svoju povijest koju su ljudi prepoznali kao životna energija ili chi.
ta duša koju svatko od nas ima je dio nečega i pripada nekome, a ta "životna" energija je što? Što je njen izvor, kako je nastala itd.

Duh koji je moguće primit liječi našu dušu (daje joj vodu da bi rodila plodom).
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:51   #38
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
ma ne kanim uopće osporavati Isusova učenja/propovijedi.
Nego ono što me smeta je ta preogromna općenitost i zakukuljenost u koju se upuštaju svi fanatični vjernici kad ih se upita maltene bilo koje konkretno pitanje.
Na primjer tko su ili što su Nefili.
nemogu konkretno odgovarat na pitanja koja su van moje domene i da tako robujem nazivima, i povijesti, mogu raspravljat o drugim stvarima i vremenu nakon Kristova rođenja i u tom vidu sam napisao tko su Sinovi Božji (Braća Kristova).
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:53   #39
kako to misliš 'braća Kristova'? pa ne mogu biti njegova braća jer se ti nefili pojavljuju na samome početku, u knjizi postanka, puuuuuuno prije Kristovog dolaska među ljude.
Laume is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:58   #40
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
ta duša koju svatko od nas ima je dio nečega i pripada nekome, a ta "životna" energija je što? Što je njen izvor, kako je nastala itd.

Duh koji je moguće primit liječi našu dušu (daje joj vodu da bi rodila plodom).
O tome što pričaš to nitko ne zna. Biti dio nečega, imati pripadanje nekome, što je izvor i što njime teće....pitanja su na koja nema odgovora. Samo nagađanja...

Odakle dakle taj duh i na što je on sve sposoban, nema točnog odgovora osim u nekih fanatičnih koji te činjenice papirče u knjigama.
Njima je lako je vjeruju da je tako kako piše.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.