Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2011., 00:23   #2541
ja sam imala puno mlijeka za dati, i kada sam ih pitala što rade s njim rekli su da ga prokuhavaju zajedno s bebimilom i s time hrane bebe koje su preko dana gladne i također preko noći... moj je problem bio da nisam mogla dojiti ležećki, a drugačije mi nisu dali, pa sam napravila dogovor sa sestrom da ću im ja biti prava "muzara" ali da mi beba nikada nije gladna i da mi ju situ donesu, a ne da se dere dok druge fino papaju... i sve je bilo ok... doma sam dojila u sjedećem položaju i bebini mi je fino izrastao
eladebela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:39   #2542
bila sam danas na pregledu u petrovoj i naručio me na uzv 16.3. koliko moram ranije doći s obzirom da mi za uzv piše točno određeno vrijeme?

inače kad idem na pregled dođem oko 7,30 da bi došla na red oko 9-9,30
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 12:50   #2543
Koga od doktora mi možete preporučiti u trudničkoj ambulanti? Uskoro se selim sa cef-a u trudničku pa čisto da znam, ako ću moći birati, koga da biram, a ako ne, čisto da znam koga izbjegavati! Hvala
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 17:44   #2544
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
Koga od doktora mi možete preporučiti u trudničkoj ambulanti? Uskoro se selim sa cef-a u trudničku pa čisto da znam, ako ću moći birati, koga da biram, a ako ne, čisto da znam koga izbjegavati! Hvala
ja, kao i uvijek, vrcica.
ako si lezala na cef-u, onda ga znas?
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 20:11   #2545
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
ja, kao i uvijek, vrcica.
ako si lezala na cef-u, onda ga znas?
Znam ga, da. Nisam ležala, nego sam vodila trudnoću kod njih, pošto je rizična. Nisam inače baš u toku, ali jel su možda u trudničkoj i ti dr. koji su u cef-u ili ne?
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 18:18   #2546
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
Znam ga, da. Nisam ležala, nego sam vodila trudnoću kod njih, pošto je rizična. Nisam inače baš u toku, ali jel su možda u trudničkoj i ti dr. koji su u cef-u ili ne?
pojma nemam. ja sam krenula u petrovu tek i samo na ctg, tam na cef-u bi ga lovila, a preglede sam do kraja obavljala kod njega privatno.
znat ce cure na temi koje su isle u trudnicku u petrovoj.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 21:24   #2547
jel su možda preuredili u petrovoj odjel babinjača??
__________________
17.6. stigla naša djevojčica!

Zadnje uređivanje vlana : 06.03.2011. at 22:14.
vlana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 22:26   #2548
Quote:
vlana kaže: Pogledaj post
jel su možda preuredili u petrovoj odjel babinjača??
Jos ne.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 01:34   #2549
Quote:
Myra kaže: Pogledaj post
Koga od doktora mi možete preporučiti u trudničkoj ambulanti? Uskoro se selim sa cef-a u trudničku pa čisto da znam, ako ću moći birati, koga da biram, a ako ne, čisto da znam koga izbjegavati! Hvala
Utorkom i čertvrtkom ti zna raditi dr.Herman jaaako često,iako nije na službenom popisu.
I on mi je najbolji doktor u toj Petrovoj.
Srijedom ti je Blajić koji nije loš,i petkom ti je Zlopaša,koji je super,ali su veeelike gužve.

Znam za dr.Vrčića ali on nije bio u trudničkoj dok sam je ja pohodila...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 08:12   #2550
ja znam samo zlopašu, tako me dopalo, i drago mi je da idem kod njega čekam oko 2 sata, to mi je ok...

a nije mi nitko odgovorio,ako sam na uzv naručena u 09,45 jel moram dolazit puno ranije?
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 09:04   #2551
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
ja znam samo zlopašu, tako me dopalo, i drago mi je da idem kod njega čekam oko 2 sata, to mi je ok...

a nije mi nitko odgovorio,ako sam na uzv naručena u 09,45 jel moram dolazit puno ranije?
Mislim da ne..bila je frendica neki dan,i nije spominjala čekanje,a Zlopaša je radio uzv..ali mogu ti provjeriti...

Moje iskustvo ti neće pomći jer su me naručili na uzv mjesec dana poslije termina(otišla sam privatno)

A 2 sata sam i ja čekala četvrtkom,i nije mi to uopće bio neki bad
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 09:40   #2552
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Mislim da ne..bila je frendica neki dan,i nije spominjala čekanje,a Zlopaša je radio uzv..ali mogu ti provjeriti...
Moje iskustvo ti neće pomći jer su me naručili na uzv mjesec dana poslije termina(otišla sam privatno)

A 2 sata sam i ja čekala četvrtkom,i nije mi to uopće bio neki bad
ajde molim te provjeri, pitaj je koliko je prije došla. nemoj zaboravit

kako mjesec dana poslije termina????
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:14   #2553
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
ajde molim te provjeri, pitaj je koliko je prije došla. nemoj zaboravit

kako mjesec dana poslije termina????
Evo,sad sam je zvala.Bila je naručena u 11.30 a došla ja na red u 13.00h.Eto,ipak se čeka...Kaže ona da uvijek netko uleti nenaručen i taako...


A moja priča je meni danas smiješna...POslao me doktor iz trudničke da odem dolje i naručim se na uzv,a veli meni žena da nema termin do kraja 5.mjeseca.a ja rodila 20.04.

Lani je to bio čest slučaj na uzv-u...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:57   #2554
Pozdrav cure,

ja sam nova na ovom forumu i do sada sam samo čitala vaše postove da ne bih ponavljala već postavljena pitanja...sutra popodne prvi put idem u Petrovu na njihov trudnički tečaj jer tamo planiram roditi..je li se još uvijek na tečaju pokazuju rađaone? Na nekoj od prethodnih 143 stranica sam pročitala da je to od velike pomoći jer barem znaš gdje trebaš uči i slč... Iskrenoo se i ja nadam da do termina koji mi je 14.6 će biti što veći dio obnovljen, a ako ne molit ću Boga da boravak bude što bezbolniji i brži... jesu vas u petrovoj tražili nalaze testiranja gestacijskog šećera i tolerancije na glukozu? Moj gin. me još nije poslao na to testiranje jer oćito nije potrebno, ali sam načula da u Petrovoj to traže po default-u...je li ovo samo jedan izdvojeni slučaj ili?

Hvala na odgovorima.
vanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 13:07   #2555
Quote:
vanni kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure,

ja sam nova na ovom forumu i do sada sam samo čitala vaše postove da ne bih ponavljala već postavljena pitanja...sutra popodne prvi put idem u Petrovu na njihov trudnički tečaj jer tamo planiram roditi..je li se još uvijek na tečaju pokazuju rađaone? Na nekoj od prethodnih 143 stranica sam pročitala da je to od velike pomoći jer barem znaš gdje trebaš uči i slč... Iskrenoo se i ja nadam da do termina koji mi je 14.6 će biti što veći dio obnovljen, a ako ne molit ću Boga da boravak bude što bezbolniji i brži... jesu vas u petrovoj tražili nalaze testiranja gestacijskog šećera i tolerancije na glukozu? Moj gin. me još nije poslao na to testiranje jer oćito nije potrebno, ali sam načula da u Petrovoj to traže po default-u...je li ovo samo jedan izdvojeni slučaj ili?

Hvala na odgovorima.
koliko znam, da. i dalje pokazuju radjaonu na kraju svakog dana na tecaju.
sto se papira tice, najbolje ti je imati sve spremno. ali nisu me posebno trazili taj nalaz nego krvnu grupu, rh i zadnje ultrazvuke.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 13:18   #2556
Quote:
vanni kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure,

ja sam nova na ovom forumu i do sada sam samo čitala vaše postove da ne bih ponavljala već postavljena pitanja...sutra popodne prvi put idem u Petrovu na njihov trudnički tečaj jer tamo planiram roditi..je li se još uvijek na tečaju pokazuju rađaone? Na nekoj od prethodnih 143 stranica sam pročitala da je to od velike pomoći jer barem znaš gdje trebaš uči i slč... Iskrenoo se i ja nadam da do termina koji mi je 14.6 će biti što veći dio obnovljen, a ako ne molit ću Boga da boravak bude što bezbolniji i brži... jesu vas u petrovoj tražili nalaze testiranja gestacijskog šećera i tolerancije na glukozu? Moj gin. me još nije poslao na to testiranje jer oćito nije potrebno, ali sam načula da u Petrovoj to traže po default-u...je li ovo samo jedan izdvojeni slučaj ili?

Hvala na odgovorima.
Mene su tražili nalaze testiranja gest.šećera i tolerancije na glukozu i čudili se što me moja doktorica nije slala ne te pretrage. To je bilo 2008., možda sad više ne traže ili zavisi od doktora na pregledu.
__________________
Robica za curice
Klara0908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:03   #2557
Inače na cef-u mi trudnoću vodi dr. Šprem. Znam da mi je sestra poč.trudnoće rekla da od 14.tj idem u trudničku ambulantu. Budući da mi je trudnoća rizična, nisam se zamarala s onim što će biti do 14.tj, nego sam živjela u sadašnjosti. Jer to onda znači da mi dr. Šprem više neće moći voditi trudnoću? Ili da to pitam na MPO, one su isto na cef-u...
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:05   #2558
Da, meni je kolegica sa posla imala to pitanje za nalazima gest.šećera jer ga nije obavila u trudnoći i kako je prenila pa je svako malo išla u Petrovu na preglede ginic joj je rekao da prije poroda to napravi?! I na kraju ju je rodila prije nego je to obavila...Mene moj ginic još nije posla, a evo u 28 tjednu smo...valjda on zna kad treba kad ne...
vanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 22:48   #2559
Quote:
vanni kaže: Pogledaj post
Pozdrav cure,

ja sam nova na ovom forumu i do sada sam samo čitala vaše postove da ne bih ponavljala već postavljena pitanja...sutra popodne prvi put idem u Petrovu na njihov trudnički tečaj jer tamo planiram roditi..je li se još uvijek na tečaju pokazuju rađaone? Na nekoj od prethodnih 143 stranica sam pročitala da je to od velike pomoći jer barem znaš gdje trebaš uči i slč... Iskrenoo se i ja nadam da do termina koji mi je 14.6 će biti što veći dio obnovljen, a ako ne molit ću Boga da boravak bude što bezbolniji i brži... jesu vas u petrovoj tražili nalaze testiranja gestacijskog šećera i tolerancije na glukozu? Moj gin. me još nije poslao na to testiranje jer oćito nije potrebno, ali sam načula da u Petrovoj to traže po default-u...je li ovo samo jedan izdvojeni slučaj ili?

Hvala na odgovorima.
Ni mene nije doktor slao na te pretrage nit su me u petrovoj pitali za te pretrage. Ja sam čula da se obnavlja sve u 16 ali da nisu još gotovi. Navodno da misle odjel babinjača pustiti u pogon oko Uskrsa, al to je info od jedne mame koja je nedavno došla iz rodilišta!! inače možda se i sretnemo u rađaoni.. meni je termin 18.6
__________________
17.6. stigla naša djevojčica!
vlana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 14:47   #2560
sve najbolje!!!porod na carski u terminu,ali planirano jer je moj švrćek bio u položaju zatkom!!!sestre su bile super na odjelu intenzivne,poticale na dijenje,odgovarale na sva pitanja,pomagale u dizanju,odlasku na wc,tuš....sve osim jedne-sjećam se,bila sam u šok sobi odmah nakon poroda s drugim babinjačama(to je normalna procedura) i sve molimo za bilo što jako za ublažavanje bolova-malte ne-morfij,a ona posprdo kaže:"drage moje,vi ne znate što znači roditi!!!!vi ste se elegantno riješile svega!!!!hello!!!!!ona pojma nema što znači proći najtežu abdominalnu operaciju,ne moći primiti dijete u ruke bez da ga netko ne položi kraj tebe,3 dana imati kateter,ne moći se otuširati.....nju nikad neću zaboraviti...kratka kosa,smeđa,žgoljava,brkata
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.