Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 01:46   #1
termometar na bojleru

Iman bojler Gorenje Tiki, 50 litara.
čudi me što mu se kazaljka temperature nikada ne popne niti na pola skale, već se bojler ugasi (crvena lampica) kada kazaljka dođe na trećinu skale.
Zašto bojler neće da ugrje vodu na veću temperaturu?
u čemu je caka?
pancho villa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 08:14   #2
Vjerojatno imaš unutrašnji termostat, pa je on prilikom montaže podešen da toliko grije vodu.
Potrebno je otvoriti bojler pa podesiti termostat na željenu temperaturu.
Većina velikih bojlera (kupaonskih), za razliku od malih (kuhinjskih) ima unutrašnje termostate.
Bar ja mislim da je to u pitanju.
sandrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 09:28   #3
Quote:
sandrag kaže: Pogledaj post
Vjerojatno imaš unutrašnji termostat, pa je on prilikom montaže podešen da toliko grije vodu.
Potrebno je otvoriti bojler pa podesiti termostat na željenu temperaturu.
Većina velikih bojlera (kupaonskih), za razliku od malih (kuhinjskih) ima unutrašnje termostate.
Bar ja mislim da je to u pitanju.
ma jok, istina je da ima unutrsanji termostat ali taj kad izbaci moras skinuti poklopac bojlera i rucno ga ukljuciti.

e sad, obzirom da slabo grije moguce je da je otisao termostat pa rano izbacuje ili se nakupilo puno kamenca oko grijaca.(vjerujem da je ovo drugo)
__________________
Homer: Djeco, pokušali ste sve što je u vašoj moći i niste uspjeli. Lekcija koju trebate naučiti je "nikada ne pokušavaj".
Simpatčni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:26   #4
Quote:
Simpatčni kaže: Pogledaj post
ma jok, istina je da ima unutrsanji termostat ali taj kad izbaci moras skinuti poklopac bojlera i rucno ga ukljuciti.
pa mislim da je isto to rekao i sandrag... skinuti poklopac i pojacati termostat.
Ja imam gorenje tiki i imam vanjsku regulaciju. Ako je i tebi izvana onda samo okreni termostat na vise i to je to. Obicno ima na sebi oznake 1, 2, 3 ili je nekako slicno oznaceno... neki imaju i slovo E sto bi bilo kao najekonomicnije.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 15:44   #5
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
pa mislim da je isto to rekao i sandrag... skinuti poklopac i pojacati termostat.
Ja imam gorenje tiki i imam vanjsku regulaciju. Ako je i tebi izvana onda samo okreni termostat na vise i to je to. Obicno ima na sebi oznake 1, 2, 3 ili je nekako slicno oznaceno... neki imaju i slovo E sto bi bilo kao najekonomicnije.
i ja imam gorenje tiki, i pored vanjskog ima i unutrasnji termostat koje se ne moze regulisati vec je tu kao sigurnosni termostat ako ovaj vanjski zakaze, a na vanjskom se regulise temperatura. sto hoce reci da je stvar u vanjskom termostatu ili se nakupilo puno kamenca oko grijaca. u unutrasnjem nije sigurno problem.
Tutankamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:45   #6
a što ču sa timkamencem
pancho villa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 16:54   #7
Quote:
Tutankamon kaže: Pogledaj post
i ja imam gorenje tiki, i pored vanjskog ima i unutrasnji termostat koje se ne moze regulisati vec je tu kao sigurnosni termostat ako ovaj vanjski zakaze, a na vanjskom se regulise temperatura. sto hoce reci da je stvar u vanjskom termostatu ili se nakupilo puno kamenca oko grijaca. u unutrasnjem nije sigurno problem.
termostat je jedan na bojleru, a regulacija moze biti vanjska, znaci izvana je neki potenciometar koji okreces i time reguliras temperaturu vode ili moze biti bojler koji nema vanjski potenciometar nego se treba skinuti poklopac ispod bojlera i onda na samom termostatu namjestiti temperaturu vode. Znaci razlika je samo u tome da li to mozes napraviti bez da skidas poklopac na bojleru ili ga moras skinuti. Nema dva termostata.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 17:04   #8
Quote:
pancho villa kaže: Pogledaj post
a što ču sa timkamencem
ocistiti.
Prvo reci koliko ti je bojler star i da li tako grije od samog pocetka ili je tek poceo slabije grijati?
Za ocistiti bojler trebas zatvoriti ventil ispod bojlera, ispustiti tlak na toploj vodi na nekoj spini i ponovo je zatvoriti, skinuti cijev sa hladne vode na bojleru, zatim skinuti nepovratni ventil (iscuriti ce malo vode) i onda na bojler stavi ono crijevo od tusa (ako ti je bojler iznad kade onda ne trebas) i usmjeri ga u najblizi odvod. Odvidaj cijev od tople vode i voda ce krenuti na crijevo od tusa.
nakon toga skines termostat i odvidas grijac. Stavi ispod neku kantu u koju ce ti padati kamenac iz bojlera. Moguce da ces ostetiti grijac prilikom izvlacenja. Obavezno stavi novu brtvu kada ga vracas. poslije spoji cijev od hladne vode na bojler i otvaraj ventil da isperes kamenac van.
Naravno prije svega toga odspoji i i zoliraj struju.
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 15:04   #9
Taj termometar na bojleru nikada nemoj uzimati kao nesto pouzdano. Dali on po tvom misljenju zagreje dovoljno vodu ?
Zadnjih godina se fabricki termostati postavljaju do max. 85°C. Za pocetak skini taj gore termometar i proveri dali naleze na zid kazana jer je moguce da se opruga koja je unutra zaglavija i da nije nalegnut na kazan pa samim tim i ne moze da pokazuje "tacnu" temperaturu
Budimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.