Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2007., 13:23   #1481
a da mozda moderatorima nije promakla tekuca problematika nas sitnih dusica?
ili je neku drugi interes u pitanju?
cudno je da su i ljudi ciji to nije kvart, pronasli onu dozu ljudske solidarnosti koja nam je trenutno potrebna, a ovdje je nema?

cudno, tuzno, neocekivano....ponovno se pitam: s kojim razlogom?


p.s. moderator "moli" nas da odvojimo topic?
a da se mozda otkrije forma "dogovaranja - konzultacije" sa ostalima, koji to rade bez dodatnih dilema?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 13:29   #1482
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
a da mozda moderatorima nije promakla tekuca problematika nas sitnih dusica?
ili je neku drugi interes u pitanju?
cudno je da su i ljudi ciji to nije kvart, pronasli onu dozu ljudske solidarnosti koja nam je trenutno potrebna, a ovdje je nema?

cudno, tuzno, neocekivano....ponovno se pitam: s kojim razlogom?

p.s. moderator "moli" nas da odvojimo topic?
a da se mozda otkrije forma "dogovaranja - konzultacije" sa ostalima, koji to rade bez dodatnih dilema?
to ti je tu po onoj: forumaši snuju, moderatori/admini određuju
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:09   #1483
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Rekoh - pronadjite mi na ovom topicu gdje ste počeli pisati o PROBLEMIM i dobit će te novi topic koji je top tema.
Evo, možeš i od ovog posta početi...Trebale su mi točno dvije minute za pronaći ga.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:22   #1484
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
a da mozda moderatorima nije promakla tekuca problematika nas sitnih dusica?
ili je neku drugi interes u pitanju?
cudno je da su i ljudi ciji to nije kvart, pronasli onu dozu ljudske solidarnosti koja nam je trenutno potrebna, a ovdje je nema?

cudno, tuzno, neocekivano....ponovno se pitam: s kojim razlogom?


p.s. moderator "moli" nas da odvojimo topic?
a da se mozda otkrije forma "dogovaranja - konzultacije" sa ostalima, koji to rade bez dodatnih dilema?
Ma nisam tebe pitala da otvoris topic vec da mi ukazes gdje je pocela prica o problematici vode a gdje prestala prica o standardnim problemima nekog kvarta.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:30   #1485
Quote:
Ipanema kaže: Pogledaj post
Ma nisam tebe pitala da otvoris topic vec da mi ukazes gdje je pocela prica o problematici vode a gdje prestala prica o standardnim problemima nekog kvarta.

ovlasti svih moderatora nisu identicne ili ne pocivaju na istim temeljima dobronamjernosti i volonterizma?

bravo crtice i hvala ti za tvoje dvije minute utrosenog vremena, ipanema ce ih znati cijeniti, nadam se....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:31   #1486
oona, nema na čemu. Navek spremna za pomoć

Samo još da Ipanema skuži odgovor...umjesto da se prepucava
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:34   #1487
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
oona, nema na čemu. Navek spremna za pomoć

Samo još da Ipanema skuži odgovor...umjesto da se prepucava
a kako je krenulo, to bi moglo potrajat
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:36   #1488
Ooo, jebote. Ipanema, stvarni si strpljiva, divim ti se.

Dobro ljudi jeste li vi nepismeni ili šta? Žena vas pita gdje je krenulo sa pričom o vodi- neće valjda čitati 60 stranica teksta da bi vama ispunjavala muzičke želje!!!

Evo, ja ću, IPANEMA, krenulo je na stranici 25, post #623.

Edit: Ajde, crtica je skužila/o... Trebalo mi je neko vrijeme da nađem
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:38   #1489
Dragi daz, odgovoreno je. Ti ponavljaš moj post.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 15:04   #1490
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Dragi daz, odgovoreno je. Ti ponavljaš moj post.
Nije bilo kad sam ja krenuo tražiti Ipanemi odgovor

daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 15:09   #1491
Ja sam tražila u 14:07 i u 14:09 odgovorila. Ipanema se oglasila u 14:22. A ti u 14:36.

__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 19:51   #1492
Možda sam svojim postom malo "zamutio" problem vode s ostalim problemima (kako Ipanema kaže: "standardnim problemima nekog kvarta")

Ovo bi bio "klasični" problem kvarta, kad cijeli kvart ne bi radio samo jedan izvođač. Ovdje je problem jednog (jedinog) izvođača koji radi cijeli niz pogrešaka od kojih je sigurno najveći problem voda - koja se "prodaje" pod ispravnom, a radi se o zatrovanoj i nepitkoj vodi čije je konzumiranje ravno otrovu. Prodaja stanova koji se ne mogu koristiti zbog otrovne vode je prevara (prevare sankcionira Kazneni zakon, mislim da se radi o Čl. 224.).

Kad je o tome riječ, ne treba se zavaravati s pojmom "skrivene mane", jer nemogućnost korištenja vode puno je više od "mane". Otrov koji teče u slavinama onemogućava stanovanje! I svakako dovodi u pitanje dovođenja u zabludu (opet isti Zakon) od strane izvođača, ujedno i prodavatelja stanova prema kupcima. Zna se što se kupilo, a što dobilo! Pa nismo kupili šupe, koje imaju struju, a nemaju vodu. Većina je kupila životnu investiciju (koju će mnogi otplaćivati veći dio preostalog života!) kojom se riješava životno pitanje, a normalno korištenje takvih stanova prestavlja - opasnost za život i zdravlje!

Zataškavanje problema s vodom (u vidu višekratnog uzimanja uzoraka nakon čega nije bilo nikakvog odgovora ili u vrlo malom broju slučajeva - s razičitim i diskutabilnim rezultatima) - isto tako spada u domenu "prevarne radnje". Tko god da ju činio! Nije li slučajno zašto Sanitarna inspekcija daje naputke kako ne smijemo konzumirati vodu (za bilo što osim za ispiranje toaleta), a istovremeno nitko - baš nitko neće reći zbog čega ne smijemo!

Druge probleme sam naveo samo iz razloga konkretizacije jednog te istog uzroka problema - prevare firme izvođača i prodavatelja, koji prodaje stanove, i s otrovnom vodom, i s puno drugih nekvalitetno izvedenih radova.

Nažalost, ovdje komunicira tek poneki stanar (hajde pogledajte svi koliko pojedinaca se javilo na ovom topicu u zadnjih mjesec dana) i stvarno je upitno da li je baš ovo mjesto relevantno u rješavanju ovog problema.

Problem "vode" ili "prodaje neupotrebljivih stanova zbog vode" je možda i zavrijedio biti Top Tema, no prisutan trud sudionika ovog topica istovremeno ne daje naslutiti da li za to postoji stvarna potreba...

Ono što je sigurno, bio ovaj topic, ili ne bio Top Tema - neće se puno toga promjeniti dokle god nema dovoljno zainteresiranih.
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 20:20   #1493
daleko od toga da nisam umorna vec od svega, od pisanja prozivajucih topica, pisama, dizanja glasa u svim situacijama, podizanja topica na prvu stranu....jesam, priznajem.

ali me smeta i uvijek ce me smetati taj neogovor drugih, pomanjkanje ljudske solidarnosti koja ponekad zna biti i krucijalna....kao na primjer u slucaju ove ne-top-teme.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 08:44   #1494
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Ja sam tražila u 14:07 i u 14:09 odgovorila. Ipanema se oglasila u 14:22. A ti u 14:36.

Da sunčeko, samo što sam ja tražio malo duže, a kad sam otvorio topic ti još nisi niš napisala. Sad, da sam baš intenzivno tražio i nisam, moram ja tu i tamo nešto odraditi na poslu ... zato je trajalo malo duže. Whatever, nisam valjda tak bedast ta krenem kopati po topicu zbog odgovora koji je već postan

Jel to želiš reći ? Nezahvalnica

BTW. Jel se šta prodaju oni ostali stanovi koji su nedavno izgrađeni? Kolike su cijene?
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 09:45   #1495
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
daleko od toga da nisam umorna vec od svega, od pisanja prozivajucih topica, pisama, dizanja glasa u svim situacijama, podizanja topica na prvu stranu....jesam, priznajem.

ali me smeta i uvijek ce me smetati taj neogovor drugih, pomanjkanje ljudske solidarnosti koja ponekad zna biti i krucijalna....kao na primjer u slucaju ove ne-top-teme.
To je rak rana našeg društva. Briga me, samo da je meni dobro u ovom mom mikrosvijetu. A nije nikom dobro.

Nego, meni je stvarno čudno da se vi u naselju niste bolje organizirali ili imam krivi dojam? Kaj se dešava? Pismeni ste, pa pišite u Europu, pokažite svijetu kaj se dešava u glavnom gradu jedne države koja samo što nije ušla u EU. Ne zezam, treba to na sva zvona.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 12:45   #1496
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
To je rak rana našeg društva. Briga me, samo da je meni dobro u ovom mom mikrosvijetu. A nije nikom dobro.

Nego, meni je stvarno čudno da se vi u naselju niste bolje organizirali ili imam krivi dojam? Kaj se dešava? Pismeni ste, pa pišite u Europu, pokažite svijetu kaj se dešava u glavnom gradu jedne države koja samo što nije ušla u EU. Ne zezam, treba to na sva zvona.

kao da mi citas misli.

ono sto je bilo moguce u hrvatskoj, napravljeno je, utuzen je izvodjac, sudski je vjestak izasao, cekamo saslusanje.
to jos nijedna zgrada nije napravila, mi utiremo put.

a za eu i ja razmisljam, cekam konzultaciju sa advokatom jer ima naroda koji ima dvojna drzavljanstva, mozda je to i bolji nacin, ali su sada nasi vrli politicari zauzeti izbornom farsom, pa cekam da se to smiri...
ali da cu djelovati po tom pitanju, hocu.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 16:15   #1497
Vidi se kako moderatori drže obećanje.

@oona, mislim da treba otvoriti oči svim potencijalnim kupcima nekretnina u Hrvatskoj iz te EU. Da shvate kako ovdje vladaju neki sasvim drugi zakoni, te da nema nikakve zaštite.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 22:00   #1498
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Vidi se kako moderatori drže obećanje.

@oona, mislim da treba otvoriti oči svim potencijalnim kupcima nekretnina u Hrvatskoj iz te EU. Da shvate kako ovdje vladaju neki sasvim drugi zakoni, te da nema nikakve zaštite.
Slazem se.
Mozda nas onda prestanu plasiti sa pricama , da stotine hiljada europljana čuče na bregani, i samo cekaju da mi udjemo u eu i da pohrle u Zagreb placati vrhunske stanove po jos uvijek pristupacnih nekoliko hiljada evra.
Treba im reci da mogu dobiti stan na jebenom Jarunu ili Vrbanima sa super osvjezavajucom prirodnom izvorskom vodom a la banditosnaturalwasser po samo 2500 evra.
wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 12:06   #1499
ponovno dizem topic prema vrhu, mozda osjeti miris top-teme.....
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 13:34   #1500
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
ponovno dizem topic prema vrhu, mozda osjeti miris top-teme.....
ali bi reklo da su nam i modovi i admini začepljenih noseva

elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:03.