Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2012., 23:45   #21
Quote:
Hummingbird12 kaže: Pogledaj post
kao što su ljudi rekli, takve stvari nisu baš vjerovatne u školama jer hvala bogu nismo kao društvo baš toliko zaglibili.
Odakle ti ovo?
Živiš u nekom zaštićenom svijetu?

Ono što se prije nudilo s 18, sad se nudi s 12. Vremena su drukčija i ta granica se, nažalost, dosta pomaknula.
Od škole i igrališta sve kreće.

Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
zašto ne uplašiti dijete?
svojoj od ranih nogu pokazujem okorjele džanere, one prljave i bez zubiju, iako sam svjesna da rijetki završe na dnu, u takvom stanju. tek je na početku puberteta, no vidim da je plašljiva što se tiče zdravlja i izgleda pa ako već neće imati dovoljno pameti ako se ikad nađe u situaciji da joj netko nudi drogu, uplašit će se posljedica. koliko god ovaj pristup izgledao površno, ni teenageri nisu nešto strašno duboki.
Zato jer ta metoda nema smisla.
Svi smo kao klinci vidjeli reklame s osakaćenim plućima od cigareta - pa smo svi zapalili prvom prilikom u društvu.
Svi smo gledali posljedice - ali svi probaju i cigaretu/alkohol/____________.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 07:57   #22
ma kakvo cascenje pobogu, i to od strane dilera
to da ce pero iz 8b skupiti 50kn pa si kupiti joint na koji ce pozvati i tvoje dijete, to da.
i onda ce ga navuci na travu pa ce mu ispasti svi zubi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 11:56   #23
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma kakvo cascenje pobogu, i to od strane dilera
to da ce pero iz 8b skupiti 50kn pa si kupiti joint na koji ce pozvati i tvoje dijete, to da.
i onda ce ga navuci na travu pa ce mu ispasti svi zubi
nije baš tak smiješno.
prvu dozu heroina mladost uglavnom ne plati.
dobije od preprodavača, onog najnižeg u hijerarhiji i onda od njega dalje kupuje.

pero iz 8b sigurno neće dati 50kn i kupiti trave za sve, nego će pero, mato, lucija, iva i tvoje dijete dati svaki po 10kn.
al nije to poanta.

govorila sam o heroinskoj ovisnosti, jer se roditelji uglavnom toga najviše boje, iako vjerojatno ima i onih kojima je to sve isto i koji se boje i "navlačenja na travu" i koji misle da eksperimentiranje s travom neminovno vodi igli.
al ja nisam ta.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 15:02   #24
to naprosto nije istina. sve se placa. diler te sigurno nece castiti, mozda mozda ti da na dug.
ali nece te castiti, reci ce ti da mu nesto obavis ako nemasa novaca a oces dop. eventualno.
nema bas nikakve sanse da diler sam od sebe djetetu koje ga ne trazi nista ide nuditi heroin. nikakve.

a caki da da prvi sut besplatno, od jednog se ne postaje ovisan. nece mu sigurno davati 15, 20 puta besplatno, niti se nakon prvog heroina odmah sutra postaje junkie.
obicno se prvo mejsecima rekreativno uzima, vikendima npr. onda se pocnje cesce i cesce dok se ne postane ovisan.
to pogotovo nitko nece financirati samo da bi dobio novog ovisnika. ima ih sasvim dovoljno koji su voljni placati.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”

Zadnje uređivanje SummerNight : 24.11.2012. at 15:09.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 15:24   #25
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nema bas nikakve sanse da diler sam od sebe djetetu koje ga ne trazi nista ide nuditi heroin. nikakve.

a caki da da prvi sut besplatno, od jednog se ne postaje ovisan. nece mu sigurno davati 15, 20 puta besplatno, niti se nakon prvog heroina odmah sutra postaje junkie.
obicno se prvo mejsecima rekreativno uzima, vikendima npr. onda se pocnje cesce i cesce dok se ne postane ovisan.
to pogotovo nitko nece financirati samo da bi dobio novog ovisnika. ima ih sasvim dovoljno koji su voljni placati.



To je ono što sam i ja rekla
Dovoljno je dijete uputiti u to što su droge. Malo tko će posegnuti za iglom, njima je dovoljno da u svom adolescentskom weltšmercu uživaju tako da popiju bambus, dva subotom navečer i misle da su buntovni.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 20:45   #26
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
to naprosto nije istina. sve se placa. diler te sigurno nece castiti, mozda mozda ti da na dug.
ali nece te castiti, reci ce ti da mu nesto obavis ako nemasa novaca a oces dop. eventualno.
nema bas nikakve sanse da diler sam od sebe djetetu koje ga ne trazi nista ide nuditi heroin. nikakve.

a caki da da prvi sut besplatno, od jednog se ne postaje ovisan. nece mu sigurno davati 15, 20 puta besplatno, niti se nakon prvog heroina odmah sutra postaje junkie.
obicno se prvo mejsecima rekreativno uzima, vikendima npr. onda se pocnje cesce i cesce dok se ne postane ovisan.
to pogotovo nitko nece financirati samo da bi dobio novog ovisnika. ima ih sasvim dovoljno koji su voljni placati.
ja ne znam di si ti ovo iščitala u mojim postovima.
ja sam samo reagirala na tvrdnju da se droga nikad ne daje besplatno.
daje se, rijetko, ali daje se.
preprodavači časte prvi put, eventualno drugi, poslije ne.

nisam nigdje napisala da dileri idu okolo i daju djeci drogu bez pitanja, niti to mislim.
to ide preko društva ako se u društvu o tome razmišlja, i nađe se netko tko poznaje nekog i dođe se do preprodavača.

naravno da se od jednog uzimanja heroina ne postaje ovisnik, ali ako se uzme jednom, velike su šanse da će se uzeti drugi, treći put itd, a kad se dođe u fazu rekreativnog uživanja heroina, male su šanse da to ne prijeđe u ovisnost.
i da, naravno da to preprodavači neće financirati.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 16:39   #27
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
zašto ne uplašiti dijete?
svojoj od ranih nogu pokazujem okorjele džanere, one prljave i bez zubiju, iako sam svjesna da rijetki završe na dnu, u takvom stanju. tek je na početku puberteta, no vidim da je plašljiva što se tiče zdravlja i izgleda pa ako već neće imati dovoljno pameti ako se ikad nađe u situaciji da joj netko nudi drogu, uplašit će se posljedica. koliko god ovaj pristup izgledao površno, ni teenageri nisu nešto strašno duboki.
meni je ovo tuzno
ono, kao da je pisao netko tko nikada nije bio teenager


nisam za plasenje, zaista mislim da je neucinkovito, pogotovo na dugi rok, jer osim sto moze izazvat kontraefekt, jos i rusi moj odnos sa djetetom jer sam joj, u slucaju da je probala i moje prorocanstvo se ne ostvari, zapravo lagala.
i tek tada pocinju problemi
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 23:11   #28
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Dovoljno je dijete uputiti u to što su droge. Malo tko će posegnuti za iglom, njima je dovoljno da u svom adolescentskom weltšmercu uživaju tako da popiju bambus, dva subotom navečer i misle da su buntovni.
dovoljno je s djetetom imati sasvim obične razgovore o drogama.
s tim da bi roditelji trebali biti dobro informirani o tome.

ali to nije nikakva garancija da dijete neće eksperimentirati ili razviti ovisnost.
puno važnije je sve ono što dijete (ne) dobije od roditelja i obitelji prije mogućeg doticaja s drogama.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.