Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 08:43   #1
Opel Astra F, 2001. - problem sa strujom (možda?)

Auto normalno radi kada se upali, nema problema pri paljenju, znači ono "pali na zub" šta se kaže. Bilo hladno bilo toplo, nema problema. Redovno je održavano, sa te strane isto neman problema. Problem nastaje kada upalim svitla. Znači čim se upale svitla, bilo pozicija ili baš svitla auto lagano počme trest. Nije mi jasno do čega bi moglo bit. Prije pola godine, minja san razvodnik paljenja, svićice san minja prije tri dana, a i akumulator je relativno nov, ima možda godinu ipo, možda malo više, da san ga stavio. Nisan primjetio da je problem kada uključim nešto drugo, tipa radio, ili često znam spojit mobitel preko priključka dole di je upaljač. Inače radi se o Astri F, classic iz 2001 godine.
Ante P is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 08:48   #2
Aj vidi, po meni bi se trebalo isto događat kad upališ recimo grijač zadnjeg stakla i/ili brisače...to su najjači potrošači.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 09:46   #3
raste opterećenje, normalno je da motor malo teže radi.
ali ne smije prejako.

kod električara da ti provjeri punjenje, regler.
ako je dobro i alternator normalno puni, ganjaš dughove.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 17:47   #4
Znači nisan upalio svitla, a upalio san grijanje zadnjeg stakla i bricače, i dalje je normalno radio, nije tresa. Znači moga bi bit problem u altenatoru? Jeli to skup kvar, tj. koliko bi bilo za to prominit, ono po prilici? Ako bi bio problem u tome.
Ante P is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 18:46   #5
mijenja li se intenzitet svjetla dok se trese motor?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:11   #6
Quote:
Ante P kaže: Pogledaj post
Znači nisan upalio svitla, a upalio san grijanje zadnjeg stakla i bricače, i dalje je normalno radio, nije tresa. Znači moga bi bit problem u altenatoru? Jeli to skup kvar, tj. koliko bi bilo za to prominit, ono po prilici? Ako bi bio problem u tome.
stražnji grijač vuče skoro istu struju kao glavna svjetla (ploča, kratka svjetla, pozicije).
ako sa svjetlima trese a sa grijačem ne, traži problem u instalaciji osvjetljenja ili u samim žaruljama.

ili grijač ne radi
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 21:13   #7
Stani pred neki zid kada se smrači, upali svijetla i onda pali druga trošila i prati pada li intezitet svijetlima. Npr, upališ svjetla, a zatim ventilaciju, grijače, stisni kočnicu... Ako svjetla žmirkaju onda nešto ne štima (alternator na dalje) Možda može biti i nešto banalnije tipa remen
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:52   #8
A evo proba san sve šta ste mi savjetovali. Ne pada intezitet svitla niti žarulje žmirkaju. Btw, radi stražnji grijač, palin ga skoro svako jutro da malo maglu razbije sa zadnjeg stakla . A za remen nevirujen, auto je redovno održavan, remen je minjan prije nekih 30tak tisuća, a minjan ga na svako 60 do 70 tisuća (po preporuci mehaničara) Stvarno nisan pametan šta bi moglo bit. Da ga odvezen električaru, vjerotatno će mi izbit iz džepa 200-300 kuna samo za dijagnosticirat kvar a za eventualni popravak možda i više
Ante P is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.