Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2009., 23:20   #181
Quote:
Kikašica kaže: Pogledaj post
Dragi Scorpion hvala na odgovoru na moju poruku. Ipak ću umjesto na internetu vrijeme morati provesti kod svoje doktorice. Očito za neke probleme nema čudotvornog lijeka. I meni su se dugo vidjeli grubi i ispupčeni šavovi iznad pupka. Doktor je rekao da je tu najveći šav i da je naviše rezana koža jer se kroz tu rupu izvlače kamenja, dakle što veći kamen, a moj je bio "mašala" ko osrednja šljiva, to veći rez. U početku mi je čak smetalo kad bih obukla hlače koje se kopčaju sprijeda jer točno se na tom mjestu zakopčaje botun pa dodatno iritira ranu. Sad mi je od operacije proteklo skoro dvije godine i to je sve splasnulo, skoro da se i ne vidi, ali još ponekad kad obučem traperice osjetim da me bode. Strpljenja i ne mojte raditi fizički teško, vjerujte mi iz iskustva. Malko sam uranila i imala problema i vrlo čudnih bolova koje nisam povezivala s operacijom, ali me je doktorica upozorila da se šest mjeseci, pa čak i duže pričuvam. Valjda kad klasično operiraš žuč onda i ne možeš dugo ništa raditi, a ovako se dobro osjećaš i zaboravljaš da je operacija uvijek operacija, ma kakva ona bila..
Dobro zdravlje vam želim.
Eto draga Kikašice hvala vama na odgovoru slažem se sa vama da bih se trebao što više pričuvati,mada mi jako teško to pada nemogu mitrovati a ako idem bilo što raditi i lagano nešto osjetim kako me šterca kao iglom na mjestu gdje su šavovi.Znam da je doktorima taj čin laparaskopske operacije kao i da nije operacija al eto ja kad se naslonim na stol bokom gje mi je bio šav odmah me zaboli znači da je rana jako friška.Što se tiče tog zadebljanja neznam kako bih ga opisao kao da je iznad pupka neki mišić malo nije to veliko kad se dira rukom kao neko zadebljanje ispod kože.Eto išao sam opet kod doktorice te mi je ista rekla da nema razkloga za brigu jer da će se to povući,a da kila nije jer da kila izgleda kao da ti crijevo izađe kod pupka vani te se napravi neka loptica.Kaže da panici mjesta nema ,eto ja joj vjerujem al baš mi to ide na živce mada znam da je sve to jako friško još.Ujedno rekla mi je da mogu jesti a ma baš sve al ja isto se držim lagane hrane bar jedan mjesec,a poslije ću preći na normalnu hranu jer ovako bi mogao izgubit još koji kil,a dosta mi je i onih izgubljenih 10 kila d0ok nisam našao uzrok tome a to je bila žuć.
nadm se da ste vi rješili problem sa želudcem jer meni je on strahovito radio probleme i od kad sam popio svu terapiju sad mi je super
Eto toliko pozdrav svima a ujedno i vama te također puno zdravlja želim
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 23:30   #182
Quote:
?skorpion? kaže: Pogledaj post
Eto draga Kikašice hvala vama na odgovoru slažem se sa vama da bih se trebao što više pričuvati,mada mi jako teško to pada nemogu mitrovati a ako idem bilo što raditi i lagano nešto osjetim kako me šterca kao iglom na mjestu gdje su šavovi.Znam da je doktorima taj čin laparaskopske operacije kao i da nije operacija al eto ja kad se naslonim na stol bokom gje mi je bio šav odmah me zaboli znači da je rana jako friška.Što se tiče tog zadebljanja neznam kako bih ga opisao kao da je iznad pupka neki mišić malo nije to veliko kad se dira rukom kao neko zadebljanje ispod kože.Eto išao sam opet kod doktorice te mi je ista rekla da nema razkloga za brigu jer da će se to povući,a da kila nije jer da kila izgleda kao da ti crijevo izađe kod pupka vani te se napravi neka loptica.Kaže da panici mjesta nema ,eto ja joj vjerujem al baš mi to ide na živce mada znam da je sve to jako friško još.Ujedno rekla mi je da mogu jesti a ma baš sve al ja isto se držim lagane hrane bar jedan mjesec,a poslije ću preći na normalnu hranu jer ovako bi mogao izgubit još koji kil,a dosta mi je i onih izgubljenih 10 kila d0ok nisam našao uzrok tome a to je bila žuć.
nadm se da ste vi rješili problem sa želudcem jer meni je on strahovito radio probleme i od kad sam popio svu terapiju sad mi je super
Eto toliko pozdrav svima a ujedno i vama te također puno zdravlja želim
Da još sam vam zaboravio reći probajte protiv proljeva sa čajem od osušene kore šipka koja se stavi u vodu i pak komadića te kore i zakuha i to se onako gorko popije ili ako vam je lakše sa tabletama Seldiar sigurno će vam pomoći
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2009., 23:42   #183
?skorpion?, nadam se da te je tvoja doktorica kirurg umirila sa svojim objašnjenjem. Ne brini,sve je još"friško",bitno da je ona na kontroli ustanovila da je sve u redu.
Što se tiče postoperativnih bolova,mene je bolilo svakodnevno jedno mjesec dana,ali neka stalna tupa bol koja je bila neusporediva s onim žučnim kolikama koje su bile puno,puno gore.Na kontrolama mi je rečeno da je sve ok.

Čuvaj se još neko vrijeme težih napora i ne brini, bit će sve u redu.Najgore je iza tebe,sad polako ide oporavak svojim tijekom.

Pozdravljam te i želim brz oporavak!
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 05:15   #184
Nitko ne spominje kako je žučni kanal zatvoren?? Kirurg mi je to "jednostavno" objasnio: "Stavili smo malu čeličnu štipaljku". Pretpostavljam da je barem od inoxa!! I naravno, ako se rendgenski snima nešto i zahvati i taj dio, vidi se ta "štipaljka". Dakle, ipak nije sve kao prije, jer je u tijelu strani perdmet, po meni on ponekad uzrokuje jednu laganu tupu bol, na koju baš i ne obraćam pažnju.
Svakako da se može dogoditi da se i u onome ostatku žučovoda stvore kamenci!! Tko je j. sreće, može ponovo na laparoskopiju! Isto tako, naše tijelo taj ostatak počinje puniti žučnom kiselinom, pa je to nekakav (mali) nadomjestak žučne kesice. Pravo je pitanje dali se taj "crvuljak" može širiti i preuzimati donekle funkciju žučne kesice, pa zato nekome ne smeta ništa?? Inače, ja nisam dobar primjer, jer ne slušam previše liječnike, više volim "papat" nego postit i jesti samo malo blitve pod ulje!! Uvjeravam vas da nitko od nas neće vidjeti doček nove 2099, pa ja zato nastojim od života uzeti koliko se može!! Tu neizostavno spada janjetina ispod saća, mladi krumpir i mladi luk, a naravno zalijeva se pivom!! U slast...
P.S. Da ne spominjem slatko i macchiato...
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 13:06   #185
Opet ja. Potaknuta vašim pisanjima i iskustvima, "odvažna" kakva sam uvijek, otišla doktorici po pomoć. Nakon što je ona po svom običaju posvetila više pažnje slovima na tastaturi i šiframa u svojim pametnim knjigama, nakon odmahivanja glavom u svim smjerovima i komentara "A di ću te ja u našem malom gradu poslati?", pruži mi spasonosno rješenje papir crvene boje na kojem piše COLONOSKOPIJA. I kaže vidimo se kad to obaviš. Skoro sam afanala (pala u nesvjest). Pa ja ovako doktorice, pa onako doktorice a ona će meni "mogu te ja slati vamo i tamo, na kraju ćeš opet završiti na tom pregledu. Nisam se oduševila tim prijedlogom odnosno nalogom, ali ona se nije dala smesti ili tako ili nikako..... U našem malom gradu trenutno nema gastroenterologa, ali ja imam mogućnosti otići u drugi grad i duboko o tome razmišljam. Još sam u šoku i oprostite ako krivo pišem. Scorpionu bih zahvalila na savjetu, ali Seldiar sam pila i on samo trenutno pomaže, a apotekarica me upozorila ako ga predugo koristim da će prestati djelovati. Čaj od kore šipka je moja baka uvijek isticala kao super ljek za proljev, ali ja sam na to skroz zaboravila, hvala na podsjećanju. Trenutno pijem nekakve kapi iz biljne apoteke, ali kažu najmanje dva mjeseca redovitog uzimanja dok se pokaže djelovanje.
Kikašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 14:28   #186
Upravo tako bi i moj doktor mene odmah lansirao na kolonoskopiju!(da nemamo istog doktora,šalim se)
A to bi obavila jedino pod tom kratkotrajnom sedacijom ili kako se već zove,znači da ja tu radnju prespavam,a za to treba ići kod privatnika i platiti najmanje tisuću kuna i više.
Za proljev imaš super mješavinu čaja,zove se DIACOL čaj(suban).Sastoji se od ploda šipka,bijelog sljeza,lista kupine,hrast kora,kamilica i borovnica.
Također čaj od dunjinog lista.Rogač je odličan,može onaj mljeveni za kolače.Meni je nakon operacije kirurg rekao da pijem čaj od mente za ublažavanje grčeva.
Ako se odlučiš za kolonoskopiju,javi kako je bilo,možda ohrabriš nas kukavice(mislim na sebe).Zar te nije doktor za početak poslao na vađenje krvi?Valjda se može orjentaciono vidjeti da li postoji kakava upala,pa onda oni parametri kojima se vidi stanje jetre i gušterače...
E da, za proljev su super Linex kapsule(probiotik).
Ovo sve što sam nabrojala inače moja obitelj koristi u slučaju proljeva.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 19:35   #187
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
Pozdrav tebi i svim ostalima. Ove probleme koje si opisala imam i ja.Operacija žuči zbog žučnih kamenaca je bila prije 7 godina,prehrana mi je manje više bila "normalna".Nikada nisam ni jela masno,ljuto,slano,nikada nisam pila ni pušila,jedino sam znala pretjerati u slatkišima. Da skratim priču,od operacije imam problema sa gastritisom,kiselina mi pravi probleme,a od zimus isto grčevi i proljevi čim pojedem nešto prženo i masnije. Kuham na suncokretovom ulju,a par puta sam u gostima pojela obrok pripremljen na svinjskoj masti i umirala od grčeva i proljeva. Uglavnom,vidim da mi najbolje paše kuhano,tj.onaj način pripremanja hrane kod žučne dijete. Nisam išla potražiti pomoć i mišljenje doktora zbog tih tegoba,nekako sam sama pretpostavila da je to zbog toga što više nemam žučni mjehur. Kad me uhvati,popijem Buscol i na strogu dijetu:kuhanu rižu,krumpir,bijelo meso.Vjerojatno ti nisam puno pomogla ovim postom,ali da ti barem poručim da nisi jedina s tim tegobama nakon operacije žuči.
I ja patim od sličnih tegoba, i to je normalno nakon operacije. Zašto?

Zato što žuč otječe direktno u tanko crijevo, te nakon teže probavljivog jela
nadraži crijeva na grčeve i proljev.

Sasvim normalna pojava, i kolonoskopija je tu nepotrebna, osim u slučajevima raka debelog crijeva u obitelji, kad se može učiniti da se otkloni sumnja.

Neki ljudi nastave jesti sa lošom ishranom (jer zasigurno, svinjska mast, i inače pržene stvari su nezdrava hrana za sve ljude), i nemaju nekih tegoba. Međutim, većina ipak ima, i tegobe se s godinama mogu pogoršavati, ukoliko se ne pazi na ishranu.

Ja osobno spadam, na žalost, u onaj mali postotak ljudi kojima se kamenac opet formirao u žučovodu nakon operacije, potaknut trudnoćom.

Nikad nisam bila debela, u mene je to izgleda genetski uvjetovano.

Meni su pomogli čajevi i homeopatija da se pijesak ispere.
Sad, u svibnju, očekujem pojačane tegobe, svake godine mi je tako. Malo više pripazim na ishranu, i prođe.

Neki ljudi jednostavno žive da bi jeli.
Ja ne.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 06:05   #188
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post

Zato što žuč otječe direktno u tanko crijevo, te nakon teže probavljivog jela
nadraži crijeva na grčeve i proljev.

Neki ljudi jednostavno žive da bi jeli.
Ja ne.
Evo, nekakvo objašnjenje je i to! nažalost, nigdje na internetu o tome nema ni riječi, a zdrava logika kaže da ova tvrdnja znači da je žučna kesica usput i ventil za doziranje kiseline?

Prava je maksima "jedi da bi živio", ali ako se moraš držati kao pijan plota strogih dijeta, jadan je to život!! Uskraćeno je puno užitaka. A kažu stari: use, nase i podase... (ili je to muška maksima, oprostite?!?)
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 10:35   #189
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Evo, nekakvo objašnjenje je i to! nažalost, nigdje na internetu o tome nema ni riječi, a zdrava logika kaže da ova tvrdnja znači da je žučna kesica usput i ventil za doziranje kiseline?

Prava je maksima "jedi da bi živio", ali ako se moraš držati kao pijan plota strogih dijeta, jadan je to život!! Uskraćeno je puno užitaka. A kažu stari: use, nase i podase... (ili je to muška maksima, oprostite?!?)
Ma kakva stroga dijeta! Samo u akutnoj fazi(kad boli).

Jedeš razumno! Ja, nakon onih bolova, koje smo većina ovdje osjetili i nisu baš veseli ne bih trčala za slaninom i pečenim jajima baš svaki dan (u biti, ne jedem ih nikako)
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 12:24   #190
simon3,kakve si to čajeve pila,koliko sam te shvatila,pronašli su ti pijesak i kamence u žučovodu,a riješila si ih se s čajevima i homeopatijom.
S homeopatijom nemam iskustva,to još nije došlo do nas(voljela bih da je),pa me zanimaju ti čajevi.Ne bih baš voljela biti te sreće da mi se naprave u kanalima,a možda i jesu,nikad se ne zna,bit će kako mora biti.
Čisto informativno da znam u takvom slučaju što može pomoći.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 14:19   #191
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
Naravno da svatko od nas iznosi svoja subjektivna iskustva.Baš mi je drago da ima osoba koja nakon uklanjanja žučnog mjehura nemaju više nikakvih problema.Ja poznam dosta osoba koja su imali istu operaciju iz istih razloga,i uglavnom svi imaju neke tegobe,netko povraća nakon obilnijeg i masnijeg obroka,netko dobije proljev,nekoga boli poput onih žučnih kolika prije operacije.Da ne ispadne sad nešto negativno i obeshrabrujuće,naprotiv,moja preporuka svakom tko ima žučne kamence je da ide na operaciju.Nemojte se bojati i svakako se riješite tih kamenčića (netko i malo većih kao npr.ja)! I naravno, treba ići kod doktora,i slušati ih,to nikada nisam dovodila u pitanje.
hej...htjela bih te pitat jer mozda znas kakav je Dr. Kolovrat u dubravi, za zuc...hvala ti puno...
help me!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 14:51   #192
Help me!!! ja nisam bila na operaciji u Zagrebu.
Nadam se da će ti netko drugi pomoći svojim savjetom i preporukom.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 22:53   #193
[QUOTE=dUbO;20232863]
Quote:
Kikašica kaže: Pogledaj post
...Da treba vremena da se to stabilizira. Protekne eto i druga godina a problemi s probavom su polako počeli kontrolirati moj život....

Po mome iskustvu, to veze nama! Imam nešto duži staž bez žučne kesice (dakle samo nam fali mali rezervoar/skladište - ništa drugo!!) i još sam u bolnici prvi dan moljakao da mi daju jesti, pa se doma svađao oko fete pršuta, pa odlučio SVE jesti dok ne vidim kako ide. Kako tada, tako i sada, osim što je trbuh narastao, ali... iz drugih razloga, a nisam žensko iako tako izgleda... (kao u 7 mjesecu...) Uživam u svemu, za Uskrs tamanim po par jaja dnevno(sa žumanjkom, naravno) bez problema. Možda nismo svi isti, ali svima bez kesice žuč dolazi prema potrebi u dovoljnoj količini i sve se odvija kako je priroda zamislila!! S tim, da ipak treba jesti polako bez halapljivosti, dati vremena da se stvori dovoljno žuči.
Duobo evo nakon 15 dana od operacije danas sam pojeo meso sa gradela al eto žena se privarila pa stavila bjeli luk na isto meso,mada sam ga isti tren mako sa mesa evo neznam baš čudno osječam neku tupu bol na mjestu gdje je bila žuć tj ispod desnog rebrenog luka.Hm malo sam se zamislio neznam u čemu je sad problem ako sam iozvadio žuć koji bog me sad probada.Mislim da će još proći puno vremena dok se ne naučim živiti sa tim i dok ne shvatim što mi odgovara što ne od hrane a ujedno kojom brzinom moram jesti.Evo što je najgore od ručka do sad me malo lagano to tupo boli tako da neznam što bi bilo dobro uzeti da tu hranu što prije probavi.
Da li znaš što napraviti u takvim situacijama)
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 14:23   #194
[QUOTE=?skorpion?;20327110]
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Da li znaš što napraviti u takvim situacijama)
Na moju sreću nikada mi do danas nije ništa naškodilo. Mlatim pancetu, jaja, sve kao i prije. Jedna lijepa strana života meni je papat lijepu i ukusnu hranu. Onda nekako lakše plivaš kroz svakidašnje probleme...
Neću reći da sam baš odmah navalio na jaja i slaninu, ipak sam pomalo testirao što prolazi, pa je početak bio griz žumanjka, pa četvrtina itd. Jedina mjera, koliko sam do sada naučio, je tvoj stomak i dali ti neka hrana smeta ili ne. Pri tome svakako je bitna i količina, važno je polako sažvakati i polako jesti! Svi uglavnom počiste ručak kao na trkama, a ja uživam barem 10 minuta duže. Treba jetri dati vremena da proizvede potrebnu količinu "goriva".
Bitno je ne paničariti: ne smijem ovo ili ono! To nije istina, probaj malo, ako smeta -odgodi za bolje dane, ako ne smeta - klopaj! Svakako ženu ne slušaj, pogotovo ako imaš malo "viška", one su zavidne i koriste gužvu da nam vrate liniju...
Da, i vrijeme čini svoje, organizam je ipak čudo i nauči se najnormalnije raditi bez žučne kesice.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 14:42   #195
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
?skorpion?, nadam se da te je tvoja doktorica kirurg umirila sa svojim objašnjenjem. Ne brini,sve je još"friško",bitno da je ona na kontroli ustanovila da je sve u redu.
Što se tiče postoperativnih bolova,mene je bolilo svakodnevno jedno mjesec dana,ali neka stalna tupa bol koja je bila neusporediva s onim žučnim kolikama koje su bile puno,puno gore.Na kontrolama mi je rečeno da je sve ok.

Čuvaj se još neko vrijeme težih napora i ne brini, bit će sve u redu.Najgore je iza tebe,sad polako ide oporavak svojim tijekom.

Pozdravljam te i želim brz oporavak!
Doty baš takvi neki tupi bolovi me znaju zafrkavati što se tiće kirurgice ona kaže naravno da je sve u redu.Eto sad primjećujem razliku od onog prijašnjeg stanja kad sam strepio što pojesti da me nebi uhvatili bolovi,sad to samo reagira tako da me odma protjera na WC što je daleko lakše nego trpiti bolove.Osobno je i meni drago da sam donio odluku bez imalo muke al tom je pridonjelo moje neznanje jer ipak ču ti biti iskren imam 3 diskus hernije već 6 godina sam toliko toga naučio istražio putem neta tako da me je strah otić na operaciju,dok za razliku od žući nisam tio ni pogledati na net već sam donio odluku bez imalo straha tako da operaciju nisam ni osjetio,Eto sad je na meni da malo prisluškujem organizam što će mi odgovarati a što ne u ishrani jer ipak je to sve friško tek je 15 dana prošlo od operacije.
Doty što se tiće težih napora to definitivno pazim da nebi došlo do pupčane kile jedino još neznam kad nešto pojedem što nebih smio pa me onako malo tupo boli na mjestu gdje je bila žuć što da n.Dali je tebi poznato što da napravim ako nešto pojedem pa natupi ta tupa neka lagana bol u predjelu desnog rebrenog luka,dali popiti kakvu tabletu nešto gazirano neznam ni sam ako znaš molio bi te za savjet.
Eto hvala ti na odgovorenom postu i također i tebi želim puno zdravlja kao i sveg ostalog )
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 14:50   #196
Wink

[QUOTE=dUbO;20334290]
Quote:
?skorpion? kaže: Pogledaj post

Na moju sreću nikada mi do danas nije ništa naškodilo. Mlatim pancetu, jaja, sve kao i prije. Jedna lijepa strana života meni je papat lijepu i ukusnu hranu. Onda nekako lakše plivaš kroz svakidašnje probleme...
Neću reći da sam baš odmah navalio na jaja i slaninu, ipak sam pomalo testirao što prolazi, pa je početak bio griz žumanjka, pa četvrtina itd. Jedina mjera, koliko sam do sada naučio, je tvoj stomak i dali ti neka hrana smeta ili ne. Pri tome svakako je bitna i količina, važno je polako sažvakati i polako jesti! Svi uglavnom počiste ručak kao na trkama, a ja uživam barem 10 minuta duže. Treba jetri dati vremena da proizvede potrebnu količinu "goriva".
Bitno je ne paničariti: ne smijem ovo ili ono! To nije istina, probaj malo, ako smeta -odgodi za bolje dane, ako ne smeta - klopaj! Svakako ženu ne slušaj, pogotovo ako imaš malo "viška", one su zavidne i koriste gužvu da nam vrate liniju...
Da, i vrijeme čini svoje, organizam je ipak čudo i nauči se najnormalnije raditi bez žučne kesice.
Duobo hval ti na avjetu.Svakog dana probijam led sve cviše i više istina je da me je malo starh al eto vidim da se ništa ne mjenja osim da me malo protjera tj zakrči u crijevima i ode skorpi na WC hahhah ).Što se tiće žene ma ne slušam je jer ipak mi je sama žuć natjerala da skinem 10 kila i još da se prepustim ženinim savjetima došao bi na kilažu jednog anoreksičara hhaha naravno njoj bi možda bio zgodan,naravno iste bi htjele da im budemo ko neki momci a ne shvaćaju u biti da smo ko dečkići tako seksi i privlačni i da valja imati malo mekanog na sebi jer bolje da se ljuja neg da žulja
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 19:03   #197
juce su mi skinuli kopce
fino se osjecam
evo 8 dana od operacije
jedino me malo muci wc
jedem sljive, pijem donat ujutro, jedem povrce, pijem vodu, kompote, jedem juhe
ali tvrdo, ubi me
cak sam juce pojela i komadicak lazanje sto su moji momci klopali i nista
mene je jos uvijek strah jesti, ne bi mogla prezivjeti bol (bar tako osjecam)
cak sam pocela i laganu nesicu sa skim milk i
ali ne mogu na wc
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 22:25   #198
?skorpion? što se tiče gaziranog pića,mislim da to nije dobro tako brzo nakon operacije.Jesi li dobio kakve pismene naputke o prehrani kad si odlazio iz bolnice?Ja jesam,ali se sad ne sjećam svega napisanog,a više nemam taj papir.Mislim da je pisalo gazirano pod zabranjeno. Sjećam se da je preporučen čaj od mente,i da je meni jako pasao. Ja nisam pila nikakve tablete za bolove,jednostavno sam mogla podnijeti tu tupu bol,meni su bili užasni oni žučni napadi. I ono nakon buđenja iz anestezije je bilo jako bolno.
Još je to kod tebe sve "friško",nemoj pretjerivati u ničemu.Vidjet ćeš sam što ti smeta,a što ne. Ja sam malo pomalo s one stroge dijete prelazila na uobičajenu, s tim da nikad nisam pretjerivala u jelu i prije kamenaca.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 22:41   #199
Nea, stvarno je to sve individualno,netko poslije uklanjanja žučnjaka ima češće proljeve,a kod tebe je suprotan problem. Ne znam da li je u tvom slučaju i prije bilo tako,ako je onda već znaš kako si to rješavala,vjerojatno sa svim tim što si nabrojala.
I kod tebe je prošlo malo vremena od operacije,treba organizmu vremena da se prilagodi da u tom probavnom procesu više nema žučnog mjehura.
Sad mi pada na pamet onaj probiotik activia ili kako se već zove,probaj i s tim.
Želim ti brz oporavak!
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 05:43   #200
[QUOTE=?skorpion?;20334678]
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
bolje da se ljuja neg da žulja
Ostavio sam samo ovo "bitno"!!
Ali: gazirano - jako umjereno, nikada preko 0,2 Cocacole, a pivo do 0,3, ako baš hrana traži, onda do 0,5! S tim se ne igram. Nešto drugo: ako govorimo "tupa bol", trebalo bi točnije opisati taj osjećaj... I ja relativno često osjetim tupo "prisustvo" baš ono desno ispod rebara, ali teško bih to nazvao bol. A možda nekome jest, zavisi od praga naravno!

A realno, pa tu je ipak unutra nekakav šav, kod mene (valjda kod drugih isto?) nekakva štipaljka, pa je tu bila nekakva rupa, dakle nije sve kao prije. Zato tome osjećaju (mala neugoda, ali ne bol) ne pridajem pažnju, kako dođe brzo prođe.

Inače, liječnik treba zakazati slijedeći ultrazvuk, mislim za 2 ili 3 godine, napravio sam lani i sve je ok, osim što sam dobio prodiku o težini, ali imam ja to doma pa sam se navikao... Pa žene su lijepe kada su u sedmom mjesecu, što bih se ja nervirao? Ipak, u svoju obranu: kod nas je u ratu bilo gladi! Ja sam na novu 1992 imao 68 kg na 182 cm. Znam da je to djelovalo i na psihu... pa se sada previše brinem za rezervu!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.